OK Orions Sprinthelg 2008, Parstafettsö 2008-06-08 12:06
Sträcktiderskapad av OS2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl tartnr Namn                  Kla.       Tid                                                                                                                 




Bana 10 o 11               A 1.3 km                                    

    1    265 Mikkel Aaen           HD12     10:15  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           3 Allerød OK/Farum OK                     1:17    1:49    2:26    5:15    6:57    7:59    8:44    9:51   10:15                                         
                                                     1:17    0:32    0:37    2:49    1:42    1:02    0:45    1:07    0:24                                         
    2    254 Ola Andersson         HD12     11:33  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           2 Stigmännen Karlshamns                   1:36    2:10    2:58    5:56    7:44    8:52    9:44   11:06   11:33                                         
                                                     1:36    0:34    0:48    2:58    1:48    1:08    0:52    1:22    0:27                                         
    3    260 Emil Øbro             HD12     11:51  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M            *112                         
           4 Tisvilde Hegn OK 2                      1:20    1:54    2:35    5:28    7:13    9:08   10:11   11:23   11:51            8:14                         
                                                     1:20    0:34    0:41    2:53    1:45    1:55    1:03    1:12    0:28                                         
    4    251 Isak Mikkel Fogh      HD12     11:59  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M            *112                         
           4 OK Sorø                                 1:24    2:01    2:44    5:38    7:22    9:17   10:21   11:33   11:59            8:28                         
                                                     1:24    0:37    0:43    2:54    1:44    1:55    1:04    1:12    0:26                                         
    5    260 Amanda Falck Weber    HD12     12:02  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           1 Tisvilde Hegn OK 2                      1:32    2:10    2:56    6:12    7:55    9:12   10:08   11:34   12:02                                         
                                                     1:32    0:38    0:46    3:16    1:43    1:17    0:56    1:26    0:28                                         
    6    267 Henrik Johannesson    HD12     12:05  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           3 Ronneby OK                              1:47    2:22    3:01    5:50    8:19    9:26   10:25   11:40   12:05                                         
                                                     1:47    0:35    0:39    2:49    2:29    1:07    0:59    1:15    0:25                                         
    7    255 Johan Wennermark      HD12     12:06  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           3 OK Skogsfalken                          1:36    2:11    2:55    5:51    7:49    9:06   10:10   11:36   12:06                                         
                                                     1:36    0:35    0:44    2:56    1:58    1:17    1:04    1:26    0:30                                         
    8    250 Oscar Johansson       HD12     12:07  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           1 OK Dacke 2                              1:38    2:15    2:57    5:51    7:36    9:14   10:10   11:38   12:07                                         
                                                     1:38    0:37    0:42    2:54    1:45    1:38    0:56    1:28    0:29                                         
    9    255 Simon Sigvant         HD12     12:10  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M            *112                         
           4 OK Skogsfalken                          1:29    2:03    2:46    5:40    7:28    9:20   10:24   11:47   12:10            8:28                         
                                                     1:29    0:34    0:43    2:54    1:48    1:52    1:04    1:23    0:23                                         
   10    265 Teis Bo Damm Andrease HD12     12:16  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           2 Allerød OK/Farum OK                     1:30    2:09    2:52    5:57    7:25    9:06    9:58   11:47   12:16                                         
                                                     1:30    0:39    0:43    3:05    1:28    1:41    0:52    1:49    0:29                                         
   11    251 Jakob Emil S. Madsen  HD12     12:17  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           3 OK Sorø                                 1:25    1:58    2:35    5:26    7:41    9:33   10:26   11:50   12:17                                         
                                                     1:25    0:33    0:37    2:51    2:15    1:52    0:53    1:24    0:27                                         
   12    258 Johan L. Skovbæk      HD12     12:25  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           1 OK Øst                                  1:34    2:22    3:08    6:20    7:54    9:13   10:06   11:57   12:25                                         
                                                     1:34    0:48    0:46    3:12    1:34    1:19    0:53    1:51    0:28                                         
   13    262 Henrik Eklund         HD12     12:26  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           2 Växjö OK                                1:38    2:16    3:01    5:54    7:56    9:19   10:23   11:58   12:26                                         
                                                     1:38    0:38    0:45    2:53    2:02    1:23    1:04    1:35    0:28                                         
   14    264 Asger Skytte Kirkegaa HD12     12:50  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           4 Ballerup OK/Tisvilde                    1:48    2:40    3:30    6:51    8:44   10:03   11:01   12:24   12:50                                         
                                                     1:48    0:52    0:50    3:21    1:53    1:19    0:58    1:23    0:26                                         
   15    253 Moa Pettersson        HD12     12:51  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           3 OK Dacke 1                              1:42    2:21    3:06    6:02    7:35    9:59   10:56   12:25   12:51                                         
                                                     1:42    0:39    0:45    2:56    1:33    2:24    0:57    1:29    0:26                                         
   16    259 Martin Illum          HD12     12:56  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           3 Søllerød OK                             1:36    2:13    3:02    6:19    8:38    9:55   10:55   12:26   12:56                                         
                                                     1:36    0:37    0:49    3:17    2:19    1:17    1:00    1:31    0:30                                         
   17    262 Johan Eklund          HD12     13:07  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           1 Växjö OK                                1:25    2:07    2:53    6:04    8:12    9:59   11:00   12:35   13:07                                         
                                                     1:25    0:42    0:46    3:11    2:08    1:47    1:01    1:35    0:32                                         
   18    264 Mads Thyme Christense HD12     13:09  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           1 Ballerup OK/Tisvilde                    1:29    2:09    2:59    6:24    8:30   10:09   11:06   12:40   13:09                                         
                                                     1:29    0:40    0:50    3:25    2:06    1:39    0:57    1:34    0:29                                         
   19    254 Hanna Melander        HD12     13:11  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           1 Stigmännen Karlshamns                   1:30    2:11    2:55    6:22    8:05    9:56   11:02   12:41   13:11                                         
                                                     1:30    0:41    0:44    3:27    1:43    1:51    1:06    1:39    0:30                                         
   20    250 Albin Henrysson       HD12     13:30  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           2 OK Dacke 2                              1:52    2:40    3:32    6:59    8:42   10:29   11:26   13:01   13:30                                         
                                                     1:52    0:48    0:52    3:27    1:43    1:47    0:57    1:35    0:29                                         
   21    261 Maria Thyme           HD12     14:08  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           3 Skærmen/Søllerød OK                     1:57    2:39    3:33    6:55    9:19   10:43   11:52   13:37   14:08                                         
                                                     1:57    0:42    0:54    3:22    2:24    1:24    1:09    1:45    0:31                                         
   22    253 Linnea Berglin        HD12     14:38  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           2 OK Dacke 1                              1:58    2:50    3:51    8:00   10:10   11:35   12:34   14:08   14:38                                         
                                                     1:58    0:52    1:01    4:09    2:10    1:25    0:59    1:34    0:30                                         
   23    256 Lasse Falck Weber     HD12     14:55  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           4 Tisvilde Hegn OK 4                      2:00    2:57    4:02    7:35    9:27   11:30   12:45   14:29   14:55                                         
                                                     2:00    0:57    1:05    3:33    1:52    2:03    1:15    1:44    0:26                                         
   24    261 Mads Lassen           HD12     15:17  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           2 Skærmen/Søllerød OK                     2:03    3:01    3:51    7:48    9:53   11:43   12:53   14:43   15:17                                         
                                                     2:03    0:58    0:50    3:57    2:05    1:50    1:10    1:50    0:34                                         
   25    257 Mathilde H. Boesen    HD12     15:18  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           2 OK Roskilde                             1:53    2:45    4:13    7:44   10:13   11:56   13:07   14:45   15:18                                         
                                                     1:53    0:52    1:28    3:31    2:29    1:43    1:11    1:38    0:33                                         
   26    252 Albin Månsson         HD12     15:26  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           4 OK Dacke /Växjö OK                      2:14    3:10    4:39    7:58   10:24   11:59   13:42   15:01   15:26                                         
                                                     2:14    0:56    1:29    3:19    2:26    1:35    1:43    1:19    0:25                                         
   27    259 Agnes Jonsson         HD12     15:37  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           4 Søllerød OK                             2:07    2:58    3:59    7:54   10:04   11:48   12:55   15:08   15:37                                         
                                                     2:07    0:51    1:01    3:55    2:10    1:44    1:07    2:13    0:29                                         
   28    257 Mads Midtgaard Frich  HD12     16:07  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           3 OK Roskilde                             1:53    2:52    3:44    8:59   11:01   12:46   13:51   15:34   16:07                                         
                                                     1:53    0:59    0:52    5:15    2:02    1:45    1:05    1:43    0:33                                         
   29    258 Roland V.K. Christens HD12     17:19  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           2 OK Øst                                  1:57    2:41    3:33    8:56   11:00   13:19   14:44   16:48   17:19                                         
                                                     1:57    0:44    0:52    5:23    2:04    2:19    1:25    2:04    0:31                                         
   30    263 Kathrine Mathiesen    HD12     18:51  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           4 Tisvilde Hegn OK 1                      2:13    3:04    4:27    9:16   12:11   14:49   16:23   18:23   18:51                                         
                                                     2:13    0:51    1:23    4:49    2:55    2:38    1:34    2:00    0:28                                         
   31    256 Aksel Scherfig Weber  HD12     19:15  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           1 Tisvilde Hegn OK 4                      2:28    3:39    4:42    9:12   11:56   13:41   15:39   18:46   19:15                                         
                                                     2:28    1:11    1:03    4:30    2:44    1:45    1:58    3:07    0:29                                         
   32    263 Astrid Skytte Kirkega HD12     24:52  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           3 Tisvilde Hegn OK 1                      3:24    5:44    7:19   13:09   16:15   19:28   21:28   24:20   24:52                                         
                                                     3:24    2:20    1:35    5:50    3:06    3:13    2:00    2:52    0:32                                         
   33    252 Emil Pettersson       HD12     27:02  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           1 OK Dacke /Växjö OK                      3:32    4:16    5:10   11:06   14:10   20:41   21:49   26:27   27:02                                         
                                                     3:32    0:44    0:54    5:56    3:04    6:31    1:08    4:38    0:35                                         
         267 Lukas Bökman          HD12   j godk.  1(101)  2(102)  3(103)  4(104)  5(105)  6(106)  7(107)  8(100)       M                                         
           4 Ronneby OK                              1:21    2:01    2:49    5:13    7:00    8:21    9:10   10:26   10:51                                         
                                                     1:21    0:40    0:48    2:24    1:47    1:21    0:49    1:16    0:25                                         


Bana 10 o 11               B 1.4 km                                    

    1    265 Mikkel Aaen           HD12      8:45  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           1 Allerød OK/Farum OK                     1:35    2:37    3:25    4:09    5:50    7:23    8:20    8:45                                                 
                                                     1:35    1:02    0:48    0:44    1:41    1:33    0:57    0:25                                                 
    2    265 Teis Bo Damm Andrease HD12      8:47  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           4 Allerød OK/Farum OK                     1:29    2:32    3:20    4:09    5:59    7:21    8:20    8:47                                                 
                                                     1:29    1:03    0:48    0:49    1:50    1:22    0:59    0:27                                                 
    3    267 Henrik Johannesson    HD12      8:54  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           1 Ronneby OK                              1:33    2:36    3:22    4:07    5:51    7:26    8:28    8:54                                                 
                                                     1:33    1:03    0:46    0:45    1:44    1:35    1:02    0:26                                                 
    4    254 Ola Andersson         HD12      9:02  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           4 Stigmännen Karlshamns                   1:45    2:49    3:36    4:28    6:10    7:34    8:38    9:02                                                 
                                                     1:45    1:04    0:47    0:52    1:42    1:24    1:04    0:24                                                 
    5    255 Johan Wennermark      HD12     10:01  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           1 OK Skogsfalken                          1:38    2:45    3:32    4:19    6:20    8:30    9:37   10:01                                                 
                                                     1:38    1:07    0:47    0:47    2:01    2:10    1:07    0:24                                                 
    6    262 Henrik Eklund         HD12     10:02  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           4 Växjö OK                                1:49    2:59    3:49    4:43    6:44    8:21    9:36   10:02                                                 
                                                     1:49    1:10    0:50    0:54    2:01    1:37    1:15    0:26                                                 
    7    259 Martin Illum          HD12     10:07  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           1 Søllerød OK                             1:37    2:45    3:34    4:22    6:30    8:32    9:40   10:07                                                 
                                                     1:37    1:08    0:49    0:48    2:08    2:02    1:08    0:27                                                 
    8    251 Jakob Emil S. Madsen  HD12     10:09  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           1 OK Sorø                                 1:40    2:47    3:38    4:23    6:23    8:27    9:41   10:09                                                 
                                                     1:40    1:07    0:51    0:45    2:00    2:04    1:14    0:28                                                 
    9    260 Amanda Falck Weber    HD12     10:11  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           3 Tisvilde Hegn OK 2                      1:46    3:15    4:09    5:01    6:57    8:26    9:41   10:11                                                 
                                                     1:46    1:29    0:54    0:52    1:56    1:29    1:15    0:30                                                 
    9    267 Lukas Bökman          HD12     10:11  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           2 Ronneby OK                              1:36    2:37    3:24    4:26    6:23    8:36    9:45   10:11                                                 
                                                     1:36    1:01    0:47    1:02    1:57    2:13    1:09    0:26                                                 
   11    258 Johan L. Skovbæk      HD12     10:38  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           3 OK Øst                                  1:52    3:42    4:44    5:38    7:33    9:01   10:08   10:38                                                 
                                                     1:52    1:50    1:02    0:54    1:55    1:28    1:07    0:30                                                 
   12    261 Maria Thyme           HD12     10:51  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           1 Skærmen/Søllerød OK                     1:46    3:00    4:08    5:04    7:15    8:59   10:19   10:51                                                 
                                                     1:46    1:14    1:08    0:56    2:11    1:44    1:20    0:32                                                 
   13    251 Isak Mikkel Fogh      HD12     10:55  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           2 OK Sorø                                 1:49    2:55    3:49    4:46    7:57    9:25   10:32   10:55                                                 
                                                     1:49    1:06    0:54    0:57    3:11    1:28    1:07    0:23                                                 
   14    253 Moa Pettersson        HD12     10:57  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           1 OK Dacke 1                              1:43    2:53    3:51    4:40    6:41    9:22   10:30   10:57                                                 
                                                     1:43    1:10    0:58    0:49    2:01    2:41    1:08    0:27                                                 
   15    255 Simon Sigvant         HD12     11:15  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           2 OK Skogsfalken                          2:00    3:08    4:03    4:57    8:08    9:36   10:47   11:15                                                 
                                                     2:00    1:08    0:55    0:54    3:11    1:28    1:11    0:28                                                 
   16    260 Emil Øbro             HD12     11:19  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           2 Tisvilde Hegn OK 2                      1:39    3:46    4:48    5:38    8:15    9:38   10:49   11:19                                                 
                                                     1:39    2:07    1:02    0:50    2:37    1:23    1:11    0:30                                                 
   17    264 Mads Thyme Christense HD12     11:22  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           3 Ballerup OK/Tisvilde                    1:49    3:08    4:29    5:33    7:45    9:32   10:52   11:22                                                 
                                                     1:49    1:19    1:21    1:04    2:12    1:47    1:20    0:30                                                 
   18    262 Johan Eklund          HD12     11:35  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           3 Växjö OK                                1:58    3:48    4:51    5:52    8:00    9:54   11:07   11:35                                                 
                                                     1:58    1:50    1:03    1:01    2:08    1:54    1:13    0:28                                                 
   19    253 Linnea Berglin        HD12     11:48  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           4 OK Dacke 1                              2:44    4:01    5:03    6:06    8:08   10:03   11:19   11:48                                                 
                                                     2:44    1:17    1:02    1:03    2:02    1:55    1:16    0:29                                                 
   20    259 Agnes Jonsson         HD12     12:22  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           2 Søllerød OK                             2:06    3:22    4:25    6:09    8:24   10:28   11:50   12:22                                                 
                                                     2:06    1:16    1:03    1:44    2:15    2:04    1:22    0:32                                                 
   21    254 Hanna Melander        HD12     12:35  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           3 Stigmännen Karlshamns                   1:48    3:05    4:17    5:28    8:40   10:36   12:00   12:35                                                 
                                                     1:48    1:17    1:12    1:11    3:12    1:56    1:24    0:35                                                 
   22    264 Asger Skytte Kirkegaa HD12     12:41  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           2 Ballerup OK/Tisvilde                    2:59    4:31    5:39    6:48    9:07   10:52   12:13   12:41                                                 
                                                     2:59    1:32    1:08    1:09    2:19    1:45    1:21    0:28                                                 
   23    252 Albin Månsson         HD12     13:25  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           2 OK Dacke /Växjö OK                      2:01    4:51    6:11    7:53   10:17   11:45   12:58   13:25                                                 
                                                     2:01    2:50    1:20    1:42    2:24    1:28    1:13    0:27                                                 
   24    261 Mads Lassen           HD12     14:05  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           4 Skærmen/Søllerød OK                     2:10    3:38    4:47    7:06    9:47   11:54   13:32   14:05                                                 
                                                     2:10    1:28    1:09    2:19    2:41    2:07    1:38    0:33                                                 
   25    257 Mathilde H. Boesen    HD12     14:08  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           4 OK Roskilde                             3:22    5:00    6:06    7:16    9:55   12:09   13:37   14:08                                                 
                                                     3:22    1:38    1:06    1:10    2:39    2:14    1:28    0:31                                                 
   26    250 Oscar Johansson       HD12     14:15  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           3 OK Dacke 2                              2:19    4:35    5:34    6:34    9:44   12:14   13:45   14:15                                                 
                                                     2:19    2:16    0:59    1:00    3:10    2:30    1:31    0:30                                                 
   27    256 Lasse Falck Weber     HD12     14:22  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           2 Tisvilde Hegn OK 4                      2:08    3:35    5:34    7:12   10:07   12:30   13:51   14:22                                                 
                                                     2:08    1:27    1:59    1:38    2:55    2:23    1:21    0:31                                                 
   28    263 Kathrine Mathiesen    HD12     15:54  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           2 Tisvilde Hegn OK 1                      3:02    5:03    6:40    8:20   11:20   13:39   15:25   15:54                                                 
                                                     3:02    2:01    1:37    1:40    3:00    2:19    1:46    0:29                                                 
   29    256 Aksel Scherfig Weber  HD12     16:14  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           3 Tisvilde Hegn OK 4                      2:19    4:53    6:08    8:17   11:30   14:14   15:45   16:14                                                 
                                                     2:19    2:34    1:15    2:09    3:13    2:44    1:31    0:29                                                 
   29    257 Mads Midtgaard Frich  HD12     16:14  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           1 OK Roskilde                             1:45    3:46    5:02    6:14   12:13   14:22   15:40   16:14                                                 
                                                     1:45    2:01    1:16    1:12    5:59    2:09    1:18    0:34                                                 
   31    252 Emil Pettersson       HD12     16:59  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           3 OK Dacke /Växjö OK                      1:49    3:12    4:13    6:34   11:39   15:13   16:28   16:59                                                 
                                                     1:49    1:23    1:01    2:21    5:05    3:34    1:15    0:31                                                 
   32    250 Albin Henrysson       HD12     17:27  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           4 OK Dacke 2                              2:07    3:32    4:44    7:10   12:15   15:42   17:01   17:27                                                 
                                                     2:07    1:25    1:12    2:26    5:05    3:27    1:19    0:26                                                 
   33    263 Astrid Skytte Kirkega HD12     18:24  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           1 Tisvilde Hegn OK 1                      2:30    4:24    6:24    8:20   11:22   15:44   17:45   18:24                                                 
                                                     2:30    1:54    2:00    1:56    3:02    4:22    2:01    0:39                                                 
   34    258 Roland V.K. Christens HD12     29:30  1(109)  2(110)  3(111)  4(112)  5(104)  6(114)  7(100)       M                                                 
           4 OK Øst                                  2:02    3:37    4:49   22:30   24:58   27:23   28:53   29:30                                                 
                                                     2:02    1:35    1:12   17:41    2:28    2:25    1:30    0:37                                                 


Bana 12 o 13               A 2.1 km                                    

    1    104 Martin Midtgaard Fric H16      13:25  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           1 OK Roskilde/OK Sorø                     0:57    1:33    2:21    4:42    6:03    7:25    8:13    9:49   10:49   12:02   12:45   13:04   13:25         
                                                     0:57    0:36    0:48    2:21    1:21    1:22    0:48    1:36    1:00    1:13    0:43    0:19    0:21         
    2    100 Joakim Sehested Sie   H16      13:32  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           1 OK Øst                                  0:59    1:34    2:23    4:40    6:01    7:21    8:10    9:46   10:50   12:03   12:48   13:08   13:32         
                                                     0:59    0:35    0:49    2:17    1:21    1:20    0:49    1:36    1:04    1:13    0:45    0:20    0:24         
    3    100 Thor Nørskov          H16      13:44  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           2 OK Øst                                  1:16    1:51    2:39    4:52    6:14    7:30    8:16    9:54   10:54   12:09   12:58   13:19   13:44         
                                                     1:16    0:35    0:48    2:13    1:22    1:16    0:46    1:38    1:00    1:15    0:49    0:21    0:25         
    4      4 Göran Månsson         H45      14:04  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           1 OK Dacke                                1:04    1:42    2:38    4:50    6:13    7:37    8:30   10:07   11:08   12:24   13:08   13:36   14:04         
                                                     1:04    0:38    0:56    2:12    1:23    1:24    0:53    1:37    1:01    1:16    0:44    0:28    0:28         
    5    150 Lisa Pettersson       D21      14:20  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           1 OK Dacke 2                              1:01    1:46    2:40    4:59    6:23    7:49    8:42   10:21   11:24   12:39   13:30   13:54   14:20         
                                                     1:01    0:45    0:54    2:19    1:24    1:26    0:53    1:39    1:03    1:15    0:51    0:24    0:26         
    6      3 Ingemar Månsson       H45      14:58  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           3 Ronneby OK                              1:32    2:10    3:04    5:34    7:05    8:30    9:21   10:59   12:01   13:17   14:06   14:31   14:58         
                                                     1:32    0:38    0:54    2:30    1:31    1:25    0:51    1:38    1:02    1:16    0:49    0:25    0:27         
    7    152 Maria Arvidsson       D21      15:06  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           4 Kalmar OK /Gbg-Major                    1:20    2:05    2:56    5:44    7:10    8:33    9:19   10:59   12:03   13:16   14:20   14:42   15:06         
                                                     1:20    0:45    0:51    2:48    1:26    1:23    0:46    1:40    1:04    1:13    1:04    0:22    0:24         
    8      4 Inge Götesson         H45      15:07  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           4 OK Dacke                                1:25    2:05    2:56    5:21    6:52    8:20    9:13   10:58   12:05   13:23   14:17   14:41   15:07         
                                                     1:25    0:40    0:51    2:25    1:31    1:28    0:53    1:45    1:07    1:18    0:54    0:24    0:26         
    9    102 Stefan Frands Peterse H16      15:37  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           1 Allerød OK                              1:00    1:39    2:39    5:10    6:48    8:22    9:25   11:12   12:29   13:54   14:44   15:12   15:37         
                                                     1:00    0:39    1:00    2:31    1:38    1:34    1:03    1:47    1:17    1:25    0:50    0:28    0:25         
   10    156 Helena Lindén         D21      16:07  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           1 Växjö OK 2                              1:07    1:45    2:44    5:26    7:02    8:33    9:32   11:23   12:37   14:14   15:07   15:35   16:07         
                                                     1:07    0:38    0:59    2:42    1:36    1:31    0:59    1:51    1:14    1:37    0:53    0:28    0:32         
   11    103 Jonas Falck Weber     H16      16:10  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           3 Tisvilde Hegn OK                        1:27    2:09    3:00    5:39    7:16    8:49    9:44   11:40   12:55   14:24   15:22   15:49   16:10         
                                                     1:27    0:42    0:51    2:39    1:37    1:33    0:55    1:56    1:15    1:29    0:58    0:27    0:21         
   12    155 Pernilla Bökman       D21      16:20  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           3 Ronneby OK 1                            1:35    2:16    3:15    5:44    7:29    8:59   10:06   11:52   13:03   14:26   15:24   15:53   16:20         
                                                     1:35    0:41    0:59    2:29    1:45    1:30    1:07    1:46    1:11    1:23    0:58    0:29    0:27         
   13    151 Sara Andersson        D21      16:25  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           3 Växjö OK 1                              1:30    2:18    3:17    6:01    7:35    9:08   10:01   12:07   13:20   14:43   15:30   15:55   16:25         
                                                     1:30    0:48    0:59    2:44    1:34    1:33    0:53    2:06    1:13    1:23    0:47    0:25    0:30         
   14    105 Frederik Søndergaard  H16      16:39  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           3 FIF Hillerød/OK Øst                     1:19    2:02    3:01    6:04    7:41    9:19   10:12   12:05   13:18   14:43   15:47   16:13   16:39         
                                                     1:19    0:43    0:59    3:03    1:37    1:38    0:53    1:53    1:13    1:25    1:04    0:26    0:26         
   15    150 Maria Ohlsson         D21      16:47  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           2 OK Dacke 2                              1:28    2:23    3:30    6:18    7:52    9:31   10:26   12:16   13:30   14:55   15:51   16:15   16:47         
                                                     1:28    0:55    1:07    2:48    1:34    1:39    0:55    1:50    1:14    1:25    0:56    0:24    0:32         
   16    151 Gunilla Karlsson      D21      16:49  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           4 Växjö OK 1                              1:29    2:13    3:12    6:03    7:43    9:18   10:21   12:23   13:37   15:04   15:56   16:22   16:49         
                                                     1:29    0:44    0:59    2:51    1:40    1:35    1:03    2:02    1:14    1:27    0:52    0:26    0:27         
   17    155 Lena Henriksson       D21      16:52  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           4 Ronneby OK 1                            1:28    2:13    3:11    6:03    7:49    9:25   10:25   12:20   13:35   15:00   15:54   16:20   16:52         
                                                     1:28    0:45    0:58    2:52    1:46    1:36    1:00    1:55    1:15    1:25    0:54    0:26    0:32         
   18    156 Katarina Lindén       D21      17:00  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           4 Växjö OK 2                              1:30    2:14    3:11    6:14    7:57    9:35   10:35   12:32   13:48   15:15   16:05   16:32   17:00         
                                                     1:30    0:44    0:57    3:03    1:43    1:38    1:00    1:57    1:16    1:27    0:50    0:27    0:28         
   19    157 Eva Pettersson        D21      17:02  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           3 OK Dacke 1                              1:31    2:15    3:12    6:06    7:46    9:26   10:23   12:18   13:33   14:55   16:02   16:32   17:02         
                                                     1:31    0:44    0:57    2:54    1:40    1:40    0:57    1:55    1:15    1:22    1:07    0:30    0:30         
   20      2 Lars Eklund           H45      17:22  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           3 Växjö OK 2                              1:36    2:21    3:27    6:29    8:31   10:04   11:12   13:05   14:15   15:34   16:23   16:50   17:22         
                                                     1:36    0:45    1:06    3:02    2:02    1:33    1:08    1:53    1:10    1:19    0:49    0:27    0:32         
   21    157 Anne Johansson        D21      17:25  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           2 OK Dacke 1                              1:26    2:17    3:19    6:17    8:00    9:38   10:42   12:38   13:56   15:23   16:23   16:53   17:25         
                                                     1:26    0:51    1:02    2:58    1:43    1:38    1:04    1:56    1:18    1:27    1:00    0:30    0:32         
   22    103 Jakob Nielsen         H16      17:30  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           2 Tisvilde Hegn OK                        1:27    2:11    3:07    6:20    7:59    9:40   10:45   12:49   14:07   15:34   16:31   16:59   17:30         
                                                     1:27    0:44    0:56    3:13    1:39    1:41    1:05    2:04    1:18    1:27    0:57    0:28    0:31         
   23      2 Eva Eklund            H45      17:41  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           4 Växjö OK 2                              1:38    2:25    3:27    6:15    8:01    9:40   10:47   12:44   14:02   15:30   16:39   17:09   17:41         
                                                     1:38    0:47    1:02    2:48    1:46    1:39    1:07    1:57    1:18    1:28    1:09    0:30    0:32         
   23    152 Anna Arvidsson        D21      17:41  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           1 Kalmar OK /Gbg-Major                    1:13    1:59    3:03    6:08    7:54    9:37   10:47   12:46   14:03   15:31   16:40   17:11   17:41         
                                                     1:13    0:46    1:04    3:05    1:46    1:43    1:10    1:59    1:17    1:28    1:09    0:31    0:30         
   25    104 Narmer Rolf Fogh      H16      17:54  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           2 OK Roskilde/OK Sorø                     1:25    2:05    3:06    5:53    7:32    9:11   10:17   12:48   14:06   15:58   17:06   17:31   17:54         
                                                     1:25    0:40    1:01    2:47    1:39    1:39    1:06    2:31    1:18    1:52    1:08    0:25    0:23         
                                                     *107                                                                                                         
                                                    15:05                                                                                                         
                                                                                                                                                                  
   26      1 Kalle Lindqvist       H45      18:04  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           1 Växjö OK 1                              1:14    1:50    2:47    5:42    7:21    8:55   10:41   12:38   13:58   16:03   17:00   17:34   18:04         
                                                     1:14    0:36    0:57    2:55    1:39    1:34    1:46    1:57    1:20    2:05    0:57    0:34    0:30         
   27    154 Kajsa DeBourg         D21      18:22  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           2 Ronneby OK 2                            1:37    2:27    3:34    6:25    8:24    9:58   11:07   13:00   14:27   16:11   17:20   17:53   18:22         
                                                     1:37    0:50    1:07    2:51    1:59    1:34    1:09    1:53    1:27    1:44    1:09    0:33    0:29         
   28    153 Simone Wraa           D21      18:45  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           2 OK Sorø/Tisvilde Hegn                   1:41    2:53    4:18    7:10    8:54   10:27   11:30   13:22   15:19   16:52   17:54   18:16   18:45         
                                                     1:41    1:12    1:25    2:52    1:44    1:33    1:03    1:52    1:57    1:33    1:02    0:22    0:29         
   29    154 Susanne de Bourg      D21      19:02  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           1 Ronneby OK 2                            1:20    2:36    3:45    7:00    8:54   10:40   11:52   14:04   15:27   17:06   18:00   18:32   19:02         
                                                     1:20    1:16    1:09    3:15    1:54    1:46    1:12    2:12    1:23    1:39    0:54    0:32    0:30         
   30    158 Kristina Aspvall      D21      19:21  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           1 Ronneby OK 3                            1:19    2:27    3:30    7:07    9:04   11:00   12:10   14:21   15:47   17:20   18:15   18:47   19:21         
                                                     1:19    1:08    1:03    3:37    1:57    1:56    1:10    2:11    1:26    1:33    0:55    0:32    0:34         
   31    158 Sarah Lindström       D21      19:26  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           2 Ronneby OK 3                            1:37    2:24    3:26    6:33    8:25   10:18   11:26   13:38   15:31   17:07   18:15   18:50   19:26         
                                                     1:37    0:47    1:02    3:07    1:52    1:53    1:08    2:12    1:53    1:36    1:08    0:35    0:36         
   32      5 Lena Söderberg        H45      19:54  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           2 OK Skogsfalken                          1:43    2:41    3:45    6:53    9:22   11:10   12:18   14:35   16:12   17:53   18:50   19:21   19:54         
                                                     1:43    0:58    1:04    3:08    2:29    1:48    1:08    2:17    1:37    1:41    0:57    0:31    0:33         
   33    105 Johan Ødum Lundberg   H16      20:21  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           4 FIF Hillerød/OK Øst                     2:00    2:55    4:11    6:54    8:41   10:26   12:23   14:38   16:10   18:00   19:28   19:55   20:21         
                                                     2:00    0:55    1:16    2:43    1:47    1:45    1:57    2:15    1:32    1:50    1:28    0:27    0:26         
   34      5 Sven-Olle Söderberg   H45      20:42  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           1 OK Skogsfalken                          1:22    2:43    4:02    7:26    9:19   11:08   12:32   14:46   16:08   17:49   19:46   20:13   20:42         
                                                     1:22    1:21    1:19    3:24    1:53    1:49    1:24    2:14    1:22    1:41    1:57    0:27    0:29         
   35    153 Maja Sophie S. Madsen D21      21:28  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           3 OK Sorø/Tisvilde Hegn                   1:35    2:21    3:33    7:36    9:41   11:42   12:56   15:26   17:19   19:09   20:32   21:02   21:28         
                                                     1:35    0:46    1:12    4:03    2:05    2:01    1:14    2:30    1:53    1:50    1:23    0:30    0:26         
   36      1 Raimo Salminen        H45      22:31  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           2 Växjö OK 1                              1:53    2:56    4:13    8:10   10:23   12:35   14:09   16:36   18:22   20:15   21:20   21:55   22:31         
                                                     1:53    1:03    1:17    3:57    2:13    2:12    1:34    2:27    1:46    1:53    1:05    0:35    0:36         
   37      3 Christer Svensson     H45      22:33  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           2 Ronneby OK                              1:37    2:54    4:08    7:33   10:17   12:19   13:39   16:33   18:14   20:05   21:32   21:58   22:33         
                                                     1:37    1:17    1:14    3:25    2:44    2:02    1:20    2:54    1:41    1:51    1:27    0:26    0:35         
   38    101 Simon Birch Rosenberg H16      23:37  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           3 Farum OK                                2:51    3:50    5:09    8:57   11:11   13:20   15:11   18:15   19:40   21:20   22:37   23:10   23:37         
                                                     2:51    0:59    1:19    3:48    2:14    2:09    1:51    3:04    1:25    1:40    1:17    0:33    0:27         
                                                     *102                                                                                                         
                                                     2:02                                                                                                         
                                                                                                                                                                  
   39    101 Asger Aaen            H16      23:52  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           4 Farum OK                                1:44    2:21    3:32    6:17    7:58    9:30   10:23   12:18   18:52   22:02   23:00   23:27   23:52         
                                                     1:44    0:37    1:11    2:45    1:41    1:32    0:53    1:55    6:34    3:10    0:58    0:27    0:25         
         102 Henrik Lau Petersen   H16    j godk.  1(101)  2(114)  3(103)  4(104)  5(115)  6(116)  7(117)  8(105)  9(106) 10(109) 11(122) 12(100)       M         
           4 Allerød OK                             -----    2:26    3:27    6:30    8:31   10:32   11:30   13:49   15:20   16:35   17:21   17:46   18:08         
                                                             2:26    1:01    3:03    2:01    2:01    0:58    2:19    1:31    1:15    0:46    0:25    0:22         
                                                     *102                                                                                                         
                                                     1:48                                                                                                         
                                                                                                                                                                  


Bana 12 o 13               B 2.0 km                                    

    1    100 Thor Nørskov          H16      12:02  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           4 OK Øst                                  2:56    5:05    5:46    6:32    7:33    9:06   10:42   11:37   12:02                                         
                                                     2:56    2:09    0:41    0:46    1:01    1:33    1:36    0:55    0:25                                         
    2    102 Stefan Frands Peterse H16      13:22  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           3 Allerød OK                              3:12    5:36    6:26    7:19    8:28   10:17   11:56   12:58   13:22                                         
                                                     3:12    2:24    0:50    0:53    1:09    1:49    1:39    1:02    0:24                                         
    3      4 Göran Månsson         H45      13:41  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           3 OK Dacke                                3:12    5:37    6:50    7:50    8:55   10:35   12:12   13:13   13:41                                         
                                                     3:12    2:25    1:13    1:00    1:05    1:40    1:37    1:01    0:28                                         
    4    150 Lisa Pettersson       D21      13:44  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           3 OK Dacke 2                              3:04    5:58    6:48    7:36    8:44   10:37   12:14   13:18   13:44                                         
                                                     3:04    2:54    0:50    0:48    1:08    1:53    1:37    1:04    0:26                                         
    5    100 Joakim Sehested Sie   H16      13:46  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           3 OK Øst                                  3:21    6:15    6:58    7:49    8:58   10:36   12:19   13:23   13:46                                         
                                                     3:21    2:54    0:43    0:51    1:09    1:38    1:43    1:04    0:23                                         
    6      4 Inge Götesson         H45      13:54  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           2 OK Dacke                                3:06    5:30    6:35    7:28    8:48   10:34   12:19   13:26   13:54                                         
                                                     3:06    2:24    1:05    0:53    1:20    1:46    1:45    1:07    0:28                                         
    7      3 Ingemar Månsson       H45      13:58  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           1 Ronneby OK                              2:48    5:17    6:33    7:25    8:38   10:27   12:24   13:27   13:58                                         
                                                     2:48    2:29    1:16    0:52    1:13    1:49    1:57    1:03    0:31                                         
    8    151 Sara Andersson        D21      14:13  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           1 Växjö OK 1                              3:04    5:40    6:56    7:48    8:59   10:49   12:33   13:42   14:13                                         
                                                     3:04    2:36    1:16    0:52    1:11    1:50    1:44    1:09    0:31                                         
    9    103 Jonas Falck Weber     H16      14:22  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           1 Tisvilde Hegn OK                        3:14    6:24    7:21    8:10    9:20   11:07   12:50   13:56   14:22                                         
                                                     3:14    3:10    0:57    0:49    1:10    1:47    1:43    1:06    0:26                                         
   10    104 Martin Midtgaard Fric H16      14:26  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M            *111                         
           3 OK Roskilde/OK Sorø                     3:25    6:26    7:23    8:26    9:31   11:16   12:58   14:00   14:26            4:59                         
                                                     3:25    3:01    0:57    1:03    1:05    1:45    1:42    1:02    0:26                                         
   11    105 Frederik Søndergaard  H16      14:30  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           1 FIF Hillerød/OK Øst                     3:12    6:26    7:22    8:13    9:24   11:12   12:53   14:03   14:30                                         
                                                     3:12    3:14    0:56    0:51    1:11    1:48    1:41    1:10    0:27                                         
   12    157 Eva Pettersson        D21      14:34  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           1 OK Dacke 1                              3:11    5:47    6:53    7:46    9:02   10:57   12:52   14:03   14:34                                         
                                                     3:11    2:36    1:06    0:53    1:16    1:55    1:55    1:11    0:31                                         
   13    150 Maria Ohlsson         D21      15:08  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           4 OK Dacke 2                              3:37    6:25    7:41    8:38    9:48   11:41   13:33   14:43   15:08                                         
                                                     3:37    2:48    1:16    0:57    1:10    1:53    1:52    1:10    0:25                                         
   14    102 Henrik Lau Petersen   H16      15:09  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           2 Allerød OK                              3:36    6:14    7:13    8:09    9:36   11:35   13:30   14:40   15:09                                         
                                                     3:36    2:38    0:59    0:56    1:27    1:59    1:55    1:10    0:29                                         
   15    151 Gunilla Karlsson      D21      15:19  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           2 Växjö OK 1                              3:23    5:47    6:47    7:42    8:56   11:42   13:35   14:46   15:19                                         
                                                     3:23    2:24    1:00    0:55    1:14    2:46    1:53    1:11    0:33                                         
   15    156 Helena Lindén         D21      15:19  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           3 Växjö OK 2                              3:26    5:49    7:53    8:42    9:56   11:47   13:35   14:47   15:19                                         
                                                     3:26    2:23    2:04    0:49    1:14    1:51    1:48    1:12    0:32                                         
   15    155 Lena Henriksson       D21      15:19  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           2 Ronneby OK 1                            3:42    6:11    7:07    8:20    9:40   11:38   13:33   14:49   15:19                                         
                                                     3:42    2:29    0:56    1:13    1:20    1:58    1:55    1:16    0:30                                         
   18    152 Maria Arvidsson       D21      15:31  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           2 Kalmar OK /Gbg-Major                    3:35    5:53    6:55    7:51    9:03   11:09   13:59   15:03   15:31                                         
                                                     3:35    2:18    1:02    0:56    1:12    2:06    2:50    1:04    0:28                                         
   19    153 Simone Wraa           D21      15:33  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           4 OK Sorø/Tisvilde Hegn                   3:51    6:31    7:51    8:50   10:09   12:07   13:56   15:05   15:33                                         
                                                     3:51    2:40    1:20    0:59    1:19    1:58    1:49    1:09    0:28                                         
   20    156 Katarina Lindén       D21      15:34  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           2 Växjö OK 2                              3:28    6:35    7:33    8:28    9:52   11:52   13:43   15:00   15:34                                         
                                                     3:28    3:07    0:58    0:55    1:24    2:00    1:51    1:17    0:34                                         
   21      2 Lars Eklund           H45      16:16  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           1 Växjö OK 2                              3:19    6:45    7:45    8:52   10:11   12:35   14:32   15:43   16:16                                         
                                                     3:19    3:26    1:00    1:07    1:19    2:24    1:57    1:11    0:33                                         
   22    103 Jakob Nielsen         H16      16:37  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           4 Tisvilde Hegn OK                        4:10    7:24    8:28    9:37   11:03   12:54   14:54   16:05   16:37                                         
                                                     4:10    3:14    1:04    1:09    1:26    1:51    2:00    1:11    0:32                                         
   23      5 Lena Söderberg        H45      16:58  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           4 OK Skogsfalken                          4:02    6:56    8:10    9:13   10:42   13:02   15:05   16:26   16:58                                         
                                                     4:02    2:54    1:14    1:03    1:29    2:20    2:03    1:21    0:32                                         
   24    157 Anne Johansson        D21      16:59  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           4 OK Dacke 1                              3:52    6:50    8:04    9:19   10:37   12:37   15:07   16:27   16:59                                         
                                                     3:52    2:58    1:14    1:15    1:18    2:00    2:30    1:20    0:32                                         
   25    154 Kajsa DeBourg         D21      17:31  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           4 Ronneby OK 2                            4:02    7:25    8:56   10:03   11:28   13:32   15:52   17:03   17:31                                         
                                                     4:02    3:23    1:31    1:07    1:25    2:04    2:20    1:11    0:28                                         
   26    152 Anna Arvidsson        D21      17:49  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           3 Kalmar OK /Gbg-Major                    3:48    7:02    9:16   10:22   11:54   14:01   16:01   17:18   17:49                                         
                                                     3:48    3:14    2:14    1:06    1:32    2:07    2:00    1:17    0:31                                         
   27    158 Kristina Aspvall      D21      18:00  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           3 Ronneby OK 3                            4:37    7:39    8:50    9:56   11:25   13:52   16:04   17:25   18:00                                         
                                                     4:37    3:02    1:11    1:06    1:29    2:27    2:12    1:21    0:35                                         
   28      2 Eva Eklund            H45      18:04  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           2 Växjö OK 2                              3:26    8:24    9:48   11:06   12:26   14:26   16:18   17:31   18:04                                         
                                                     3:26    4:58    1:24    1:18    1:20    2:00    1:52    1:13    0:33                                         
   29    154 Susanne de Bourg      D21      18:07  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           3 Ronneby OK 2                            4:05    7:13    8:49    9:54   11:28   13:48   16:13   17:35   18:07                                         
                                                     4:05    3:08    1:36    1:05    1:34    2:20    2:25    1:22    0:32                                         
   30    104 Narmer Rolf Fogh      H16      18:31  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           4 OK Roskilde/OK Sorø                     5:09    7:59   10:28   11:55   13:22   15:07   17:03   18:04   18:31                                         
                                                     5:09    2:50    2:29    1:27    1:27    1:45    1:56    1:01    0:27                                         
   31      1 Kalle Lindqvist       H45      18:38  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           3 Växjö OK 1                              3:48    6:34    9:50   10:48   12:01   14:06   16:57   18:08   18:38                                         
                                                     3:48    2:46    3:16    0:58    1:13    2:05    2:51    1:11    0:30                                         
   32    158 Sarah Lindström       D21      18:47  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           4 Ronneby OK 3                            4:33    8:05    9:05   10:11   11:54   14:21   16:38   18:09   18:47                                         
                                                     4:33    3:32    1:00    1:06    1:43    2:27    2:17    1:31    0:38                                         
   33      5 Sven-Olle Söderberg   H45      18:58  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           3 OK Skogsfalken                          4:42    8:04    9:43   10:50   12:17   14:43   17:05   18:25   18:58                                         
                                                     4:42    3:22    1:39    1:07    1:27    2:26    2:22    1:20    0:33                                         
   34    101 Asger Aaen            H16      19:37  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           2 Farum OK                                4:06    8:35    9:33   10:38   13:16   16:08   18:06   19:15   19:37                                         
                                                     4:06    4:29    0:58    1:05    2:38    2:52    1:58    1:09    0:22                                         
   35    155 Pernilla Bökman       D21      20:21  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           1 Ronneby OK 1                            3:07   10:01   11:43   12:45   14:11   16:01   18:40   19:50   20:21                                         
                                                     3:07    6:54    1:42    1:02    1:26    1:50    2:39    1:10    0:31                                         
   36      1 Raimo Salminen        H45      20:53  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           4 Växjö OK 1                              5:10    8:33   10:12   11:22   13:19   16:08   18:29   20:14   20:53                                         
                                                     5:10    3:23    1:39    1:10    1:57    2:49    2:21    1:45    0:39                                         
   37    153 Maja Sophie S. Madsen D21      22:43  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           1 OK Sorø/Tisvilde Hegn                   6:47   10:50   12:25   13:57   15:45   18:14   20:44   22:10   22:43                                         
                                                     6:47    4:03    1:35    1:32    1:48    2:29    2:30    1:26    0:33                                         
   38    101 Simon Birch Rosenberg H16      23:17  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           1 Farum OK                                5:02   10:27   13:18   14:41   16:31   18:49   21:17   22:43   23:17                                         
                                                     5:02    5:25    2:51    1:23    1:50    2:18    2:28    1:26    0:34                                         
   39      3 Christer Svensson     H45      23:42  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           4 Ronneby OK                              4:46    9:55   12:00   13:39   16:31   19:03   21:45   23:13   23:42                                         
                                                     4:46    5:09    2:05    1:39    2:52    2:32    2:42    1:28    0:29                                         
   40    105 Johan Ødum Lundberg   H16      34:45  1(118)  2(119)  3(120)  4(121)  5(111)  6(104)  7(102)  8(100)       M                                         
           2 FIF Hillerød/OK Øst                     5:52   19:17   20:27   21:43   28:02   30:23   32:43   34:20   34:45                                         
                                                     5:52   13:25    1:10    1:16    6:19    2:21    2:20    1:37    0:25                                         


Bana 14 o 15               A 1.8 km                                    

    1    204 Amalie Søndergaard    D16      14:06  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M                         
           1 FIF Hillerød/OK 73                      1:25    2:38    5:11    7:45    8:29    9:12   10:04   11:26   13:14   13:39   14:06                         
                                                     1:25    1:13    2:33    2:34    0:44    0:43    0:52    1:22    1:48    0:25    0:27                         
    2    203 Elin Berglin          D16      15:32  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M                         
           3 OK Dacke /Skogsfalk                     2:16    3:13    6:00    8:41    9:31   10:20   11:20   13:01   14:32   15:01   15:32                         
                                                     2:16    0:57    2:47    2:41    0:50    0:49    1:00    1:41    1:31    0:29    0:31                         
    3    209 Emma Roos Friis       D16      16:03  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M                         
           3 Allerød OK                              2:02    3:04    5:50    8:59    9:49   10:37   11:31   13:36   15:05   15:32   16:03                         
                                                     2:02    1:02    2:46    3:09    0:50    0:48    0:54    2:05    1:29    0:27    0:31                         
    4    206 Miri Thrane Ødum      D16      16:09  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M                         
           1 OK Øst                                  2:40    3:36    6:10    8:54   10:05   11:15   12:12   13:42   15:16   15:43   16:09                         
                                                     2:40    0:56    2:34    2:44    1:11    1:10    0:57    1:30    1:34    0:27    0:26                         
    5    209 Sidsel Dan Hull       D16      16:11  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M                         
           4 Allerød OK                              1:50    2:44    5:52    8:42    9:33   10:52   11:47   13:49   15:17   15:43   16:11                         
                                                     1:50    0:54    3:08    2:50    0:51    1:19    0:55    2:02    1:28    0:26    0:28                         
    6    206 Tanja Krogh Andersen  D16      16:23  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M                         
           4 OK Øst                                  2:01    3:04    6:21    9:12   10:15   11:05   12:05   13:50   15:33   15:58   16:23                         
                                                     2:01    1:03    3:17    2:51    1:03    0:50    1:00    1:45    1:43    0:25    0:25                         
    7    201 Amalie Tripax         D16      16:31  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M                         
           3 OK Roskilde                             1:49    2:56    7:12   10:01   10:55   11:43   12:47   14:16   15:39   16:05   16:31                         
                                                     1:49    1:07    4:16    2:49    0:54    0:48    1:04    1:29    1:23    0:26    0:26                         
    8    211 Cecilie S. Madsen     D16      17:07  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M                         
           3 OK Sorø/KFIU                            2:13    3:37    6:57    9:48   10:40   11:33   12:40   14:18   16:11   16:41   17:07                         
                                                     2:13    1:24    3:20    2:51    0:52    0:53    1:07    1:38    1:53    0:30    0:26                         
    9    205 Joséphine Regnell     D16      17:30  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M                         
           4 Växjö OK                                2:07    3:27    6:58    9:56   10:53   12:25   13:25   15:06   16:39   17:08   17:30                         
                                                     2:07    1:20    3:31    2:58    0:57    1:32    1:00    1:41    1:33    0:29    0:22                         
   10    205 Louise Regnell        D16      17:43  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M                         
           3 Växjö OK                                2:03    3:12    6:22    9:35   10:27   11:17   12:19   14:17   16:56   17:17   17:43                         
                                                     2:03    1:09    3:10    3:13    0:52    0:50    1:02    1:58    2:39    0:21    0:26                         
   11    203 Tove Ingvarsson       D16      18:00  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M                         
           2 OK Dacke /Skogsfalk                     2:08    3:23    7:18   10:25   11:24   12:17   13:25   15:13   16:58   17:30   18:00                         
                                                     2:08    1:15    3:55    3:07    0:59    0:53    1:08    1:48    1:45    0:32    0:30                         
   12    210 Alberte Jensen        D16      18:20  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M                         
           1 Tisvilde Hegn OK 1                      2:04    3:18    6:57   10:06   11:06   12:22   13:33   15:28   17:20   17:50   18:20                         
                                                     2:04    1:14    3:39    3:09    1:00    1:16    1:11    1:55    1:52    0:30    0:30                         
   13    207 Marie Bak             D16      18:26  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M                         
           3 Aalborg OK                              2:06    3:38    7:19   10:43   11:39   12:48   13:51   15:47   17:31   17:58   18:26                         
                                                     2:06    1:32    3:41    3:24    0:56    1:09    1:03    1:56    1:44    0:27    0:28                         
   14    208 Maya Elise Filskov    D16      18:27  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M                         
           2 OK Sorø                                 2:49    3:48    7:03   10:24   11:35   12:29   13:35   15:27   17:29   17:59   18:27                         
                                                     2:49    0:59    3:15    3:21    1:11    0:54    1:06    1:52    2:02    0:30    0:28                         
   15    207 Nanna Filskov Theilga D16      18:29  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M            *110         
           2 Aalborg OK                              2:03    3:00    6:27    9:16   11:24   12:25   13:17   15:29   17:16   17:58   18:29           14:29         
                                                     2:03    0:57    3:27    2:49    2:08    1:01    0:52    2:12    1:47    0:42    0:31                         
   16    211 Trine Horn Andersen   D16      20:46  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M                         
           2 OK Sorø/KFIU                            1:58    2:53    5:56    8:51   14:11   15:23   16:24   18:08   19:45   20:18   20:46                         
                                                     1:58    0:55    3:03    2:55    5:20    1:12    1:01    1:44    1:37    0:33    0:28                         
   17    200 Esther Rosengreen     D16      21:30  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M                         
           1 Tisvilde Hegn OK 2                      3:20    4:37    9:04   13:10   14:11   15:28   16:47   18:35   20:41   21:03   21:30                         
                                                     3:20    1:17    4:27    4:06    1:01    1:17    1:19    1:48    2:06    0:22    0:27                         
   18    204 Bothilde Benedikt Nie D16      21:36  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M                         
           2 FIF Hillerød/OK 73                      2:19    3:42    7:56   11:28   13:18   14:23   15:22   17:18   20:34   21:09   21:36                         
                                                     2:19    1:23    4:14    3:32    1:50    1:05    0:59    1:56    3:16    0:35    0:27                         
   19    202 Rebecca Ågren         D16      21:51  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M                         
           1 Ronneby OK                              2:16    4:47    8:24   11:43   13:18   15:40   16:45   18:25   20:40   21:22   21:51                         
                                                     2:16    2:31    3:37    3:19    1:35    2:22    1:05    1:40    2:15    0:42    0:29                         
   20    202 Cajsa Bökman          D16      22:04  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M                         
           4 Ronneby OK                              2:29    4:20    8:39   12:56   14:30   15:33   16:45   18:40   21:01   21:33   22:04                         
                                                     2:29    1:51    4:19    4:17    1:34    1:03    1:12    1:55    2:21    0:32    0:31                         
   21    200 Patricia P. Arnsted   D16      23:25  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M                         
           2 Tisvilde Hegn OK 2                      2:30    3:49    8:12   12:34   14:34   15:51   17:37   20:07   22:12   22:43   23:25                         
                                                     2:30    1:19    4:23    4:22    2:00    1:17    1:46    2:30    2:05    0:31    0:42                         
   22    210 Klara Scherfig Weber  D16      27:44  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M                         
           4 Tisvilde Hegn OK 1                      3:12    4:51    8:06   13:33   15:25   17:27   20:50   24:05   26:23   27:09   27:44                         
                                                     3:12    1:39    3:15    5:27    1:52    2:02    3:23    3:15    2:18    0:46    0:35                         
   23    208 Lærke Vejsnæs         D16      27:54  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M            *109         
           1 OK Sorø                                11:18   13:42   16:47   20:17   21:28   22:29   23:28   25:12   26:57   27:31   27:54            1:34         
                                                    11:18    2:24    3:05    3:30    1:11    1:01    0:59    1:44    1:45    0:34    0:23                         
   24    201 Isabella Sihm         D16      28:32  1(114)  2(103)  3(104)  4(121)  5(119)  6(112)  7(111)  8(107)  9(122) 10(100)       M                         
           4 OK Roskilde                             3:31    8:39   12:56   16:54   18:16   20:17   21:54   23:57   27:23   27:59   28:32                         
                                                     3:31    5:08    4:17    3:58    1:22    2:01    1:37    2:03    3:26    0:36    0:33                         


Bana 14 o 15               B 1.8 km                                    

    1    209 Emma Roos Friis       D16      13:47  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           1 Allerød OK                              1:32    2:41    4:32    6:19    7:32    8:24    9:38   11:51   12:31   13:18   13:47                         
                                                     1:32    1:09    1:51    1:47    1:13    0:52    1:14    2:13    0:40    0:47    0:29                         
    2    203 Elin Berglin          D16      13:54  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           1 OK Dacke /Skogsfalk                     1:23    2:33    4:23    6:12    7:26    8:17    9:28   11:46   12:36   13:24   13:54                         
                                                     1:23    1:10    1:50    1:49    1:14    0:51    1:11    2:18    0:50    0:48    0:30                         
    3    206 Miri Thrane Ødum      D16      13:55  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           3 OK Øst                                  1:45    3:09    4:52    6:31    7:50    8:41   10:02   11:58   12:44   13:28   13:55                         
                                                     1:45    1:24    1:43    1:39    1:19    0:51    1:21    1:56    0:46    0:44    0:27                         
    3    201 Amalie Tripax         D16      13:55  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           1 OK Roskilde                             1:21    2:35    4:29    6:10    7:24    8:32    9:44   11:44   12:41   13:27   13:55                         
                                                     1:21    1:14    1:54    1:41    1:14    1:08    1:12    2:00    0:57    0:46    0:28                         
    5    209 Sidsel Dan Hull       D16      14:12  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           2 Allerød OK                              1:42    2:51    4:38    6:22    7:40    8:42   10:03   12:09   12:50   13:41   14:12                         
                                                     1:42    1:09    1:47    1:44    1:18    1:02    1:21    2:06    0:41    0:51    0:31                         
    6    205 Louise Regnell        D16      14:51  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           1 Växjö OK                                1:25    2:34    4:25    7:09    8:23    9:11   10:31   12:46   13:36   14:21   14:51                         
                                                     1:25    1:09    1:51    2:44    1:14    0:48    1:20    2:15    0:50    0:45    0:30                         
    7    211 Cecilie S. Madsen     D16      14:57  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           1 OK Sorø/KFIU                            1:30    2:42    4:37    6:46    8:19    9:15   10:45   12:43   13:28   14:26   14:57                         
                                                     1:30    1:12    1:55    2:09    1:33    0:56    1:30    1:58    0:45    0:58    0:31                         
    8    206 Tanja Krogh Andersen  D16      15:31  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           2 OK Øst                                  1:50    3:13    5:01    6:55    8:19    9:18   10:53   12:56   14:02   15:01   15:31                         
                                                     1:50    1:23    1:48    1:54    1:24    0:59    1:35    2:03    1:06    0:59    0:30                         
    9    201 Isabella Sihm         D16      15:54  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           2 OK Roskilde                             1:47    2:59    5:10    6:46    8:23    9:23   10:57   13:17   14:04   15:19   15:54                         
                                                     1:47    1:12    2:11    1:36    1:37    1:00    1:34    2:20    0:47    1:15    0:35                         
   10    211 Trine Horn Andersen   D16      16:01  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           4 OK Sorø/KFIU                            1:40    2:55    5:29    7:40    9:14   10:10   11:35   13:57   14:46   15:36   16:01                         
                                                     1:40    1:15    2:34    2:11    1:34    0:56    1:25    2:22    0:49    0:50    0:25                         
   11    207 Marie Bak             D16      16:07  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           1 Aalborg OK                              1:36    2:50    4:52    7:35    9:14   10:06   11:43   13:58   14:44   15:39   16:07                         
                                                     1:36    1:14    2:02    2:43    1:39    0:52    1:37    2:15    0:46    0:55    0:28                         
   12    207 Nanna Filskov Theilga D16      17:33  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           4 Aalborg OK                              1:42    2:59    6:19    8:45   10:13   11:11   12:45   15:12   16:11   17:04   17:33                         
                                                     1:42    1:17    3:20    2:26    1:28    0:58    1:34    2:27    0:59    0:53    0:29                         
   13    210 Alberte Jensen        D16      17:56  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           3 Tisvilde Hegn OK 1                      2:22    4:05    6:27    8:14   10:08   11:29   13:17   15:25   16:31   17:29   17:56                         
                                                     2:22    1:43    2:22    1:47    1:54    1:21    1:48    2:08    1:06    0:58    0:27                         
   14    203 Tove Ingvarsson       D16      18:22  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           4 OK Dacke /Skogsfalk                     1:57    3:20    5:56    7:53   11:12   12:12   13:55   16:06   17:00   18:00   18:22                         
                                                     1:57    1:23    2:36    1:57    3:19    1:00    1:43    2:11    0:54    1:00    0:22                         
   15    205 Joséphine Regnell     D16      18:42  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           2 Växjö OK                                3:47    5:25    7:39    9:27   10:46   11:34   12:56   16:28   17:21   18:09   18:42                         
                                                     3:47    1:38    2:14    1:48    1:19    0:48    1:22    3:32    0:53    0:48    0:33                         
   16    208 Maya Elise Filskov    D16      18:58  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           4 OK Sorø                                 2:19    4:15    8:06   10:03   11:53   12:58   14:36   16:43   17:34   18:27   18:58                         
                                                     2:19    1:56    3:51    1:57    1:50    1:05    1:38    2:07    0:51    0:53    0:31                         
   17    204 Bothilde Benedikt Nie D16      19:24  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           4 FIF Hillerød/OK 73                      2:05    3:47    6:45    9:27   11:18   12:22   14:05   17:09   18:10   19:01   19:24                         
                                                     2:05    1:42    2:58    2:42    1:51    1:04    1:43    3:04    1:01    0:51    0:23                         
   18    202 Cajsa Bökman          D16      19:27  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           2 Ronneby OK                              2:16    3:32    6:17    8:40   11:17   12:19   14:01   16:46   17:49   18:53   19:27                         
                                                     2:16    1:16    2:45    2:23    2:37    1:02    1:42    2:45    1:03    1:04    0:34                         
   19    200 Esther Rosengreen     D16      19:30  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           3 Tisvilde Hegn OK 2                      2:26    4:25    7:15    9:40   11:39   12:40   14:40   17:08   18:05   19:03   19:30                         
                                                     2:26    1:59    2:50    2:25    1:59    1:01    2:00    2:28    0:57    0:58    0:27                         
   20    204 Amalie Søndergaard    D16      19:36  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           3 FIF Hillerød/OK 73                      1:30    2:50    7:56   11:01   12:30   13:25   14:47   17:25   18:23   19:11   19:36                         
                                                     1:30    1:20    5:06    3:05    1:29    0:55    1:22    2:38    0:58    0:48    0:25                         
   21    202 Rebecca Ågren         D16      19:50  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           3 Ronneby OK                              2:04    3:34    6:36    9:11   11:07   12:31   14:13   17:02   18:00   19:19   19:50                         
                                                     2:04    1:30    3:02    2:35    1:56    1:24    1:42    2:49    0:58    1:19    0:31                         
   22    208 Lærke Vejsnæs         D16      23:34  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M            *104    *102 
           3 OK Sorø                                 1:53    3:18   12:14   14:40   16:29   17:32   19:16   21:25   22:04   23:07   23:34            5:17    7:34 
                                                     1:53    1:25    8:56    2:26    1:49    1:03    1:44    2:09    0:39    1:03    0:27                         
                                                     *101                                                                                                         
                                                     8:29                                                                                                         
                                                                                                                                                                  
   23    200 Patricia P. Arnsted   D16      24:07  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           4 Tisvilde Hegn OK 2                      2:21    4:05    7:58   11:18   13:52   15:14   17:21   21:24   22:28   23:38   24:07                         
                                                     2:21    1:44    3:53    3:20    2:34    1:22    2:07    4:03    1:04    1:10    0:29                         
   24    210 Klara Scherfig Weber  D16      26:11  1(109)  2(110)  3(118)  4(105)  5(123)  6(106)  7(104)  8(102)  9(101) 10(100)       M                         
           2 Tisvilde Hegn OK 1                      5:56    7:20   11:15   14:55   17:04   18:12   20:00   23:15   24:34   25:41   26:11                         
                                                     5:56    1:24    3:55    3:40    2:09    1:08    1:48    3:15    1:19    1:07    0:30                         


Bana 16 o 17               A 2.5 km                                    

    1     65 Patrik Karlsson       H21      11:54  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           3 Växjö OK 2                              1:42    3:33    4:03    4:29    5:09    6:50    8:35    9:27   10:22   11:14   11:35   11:54                 
                                                     1:42    1:51    0:30    0:26    0:40    1:41    1:45    0:52    0:55    0:52    0:21    0:19                 
    2     58 Jakob Bengtsson       H21      13:11  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           1 Stigmännen Karlshamns                   1:38    3:53    4:19    4:49    5:35    7:34    9:32   10:30   11:30   12:31   12:50   13:11                 
                                                     1:38    2:15    0:26    0:30    0:46    1:59    1:58    0:58    1:00    1:01    0:19    0:21                 
    3     54 Palle Korsbæk         H21      13:18  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           1 St. Binderup OK                         1:32    3:47    4:14    4:43    5:30    7:35    9:36   10:34   11:34   12:36   12:56   13:18                 
                                                     1:32    2:15    0:27    0:29    0:47    2:05    2:01    0:58    1:00    1:02    0:20    0:22                 
    4     63 Christian Håkansson   H21      13:45  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           4 Ronneby OK 1                            2:00    4:15    4:44    5:12    5:55    7:48    9:53   10:56   12:03   13:02   13:24   13:45                 
                                                     2:00    2:15    0:29    0:28    0:43    1:53    2:05    1:03    1:07    0:59    0:22    0:21                 
    5     58 Gabriel Bengtsson     H21      13:48  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           2 Stigmännen Karlshamns                   1:59    4:13    4:49    5:17    6:01    7:58    9:57   11:01   12:01   13:07   13:26   13:48                 
                                                     1:59    2:14    0:36    0:28    0:44    1:57    1:59    1:04    1:00    1:06    0:19    0:22                 
    6     59 Rico Hejlskov Mogense H21      13:50  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           3 OK Pan Århus/Mariager                   1:55    4:03    4:40    5:14    5:58    7:53    9:54   10:55   11:56   13:04   13:25   13:50                 
                                                     1:55    2:08    0:37    0:34    0:44    1:55    2:01    1:01    1:01    1:08    0:21    0:25                 
    7     56 Rasmus Lau Petersen   H21      13:55  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           1 OK Sorø/Allerød OK                      1:42    3:58    4:30    5:00    5:59    7:58   10:05   11:05   12:09   13:09   13:32   13:55                 
                                                     1:42    2:16    0:32    0:30    0:59    1:59    2:07    1:00    1:04    1:00    0:23    0:23                 
    8     63 Johan Håkansson       H21      13:59  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           3 Ronneby OK 1                            2:00    4:17    4:46    5:20    6:10    8:13   10:10   11:11   12:10   13:16   13:36   13:59                 
                                                     2:00    2:17    0:29    0:34    0:50    2:03    1:57    1:01    0:59    1:06    0:20    0:23                 
    9     54 Lasse Korsbæk         H21      14:21  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           2 St. Binderup OK                         1:58    4:13    4:49    5:17    6:00    8:00   10:27   11:24   12:27   13:36   13:57   14:21                 
                                                     1:58    2:15    0:36    0:28    0:43    2:00    2:27    0:57    1:03    1:09    0:21    0:24                 
   10     59 Lasse Grøn            H21      14:23  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           4 OK Pan Århus/Mariager                   2:00    4:16    4:46    5:25    6:19    8:26   10:29   11:33   12:39   13:41   14:04   14:23                 
                                                     2:00    2:16    0:30    0:39    0:54    2:07    2:03    1:04    1:06    1:02    0:23    0:19                 
   11     65 Niklas Karlsson       H21      14:34  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           2 Växjö OK 2                              2:00    4:15    4:51    5:21    6:04    8:08   10:24   11:25   12:35   13:41   14:08   14:34                 
                                                     2:00    2:15    0:36    0:30    0:43    2:04    2:16    1:01    1:10    1:06    0:27    0:26                 
   12     62 Rasmus Ødum           H21      14:40  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           1 OK Øst/OK Skærmen                       1:47    4:20    4:54    5:29    6:13    8:25   10:25   11:33   12:43   13:50   14:13   14:40                 
                                                     1:47    2:33    0:34    0:35    0:44    2:12    2:00    1:08    1:10    1:07    0:23    0:27                 
   13     60 Stefan Berglin        H21      14:42  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           1 OK Dacke                                1:52    4:14    4:48    5:21    6:09    8:23   10:28   11:36   12:41   13:52   14:15   14:42                 
                                                     1:52    2:22    0:34    0:33    0:48    2:14    2:05    1:08    1:05    1:11    0:23    0:27                 
   14     66 Magnus Månsson        H21      14:46  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           1 OK Dacke /Växjö OK                      1:49    4:18    4:53    5:27    6:16    8:28   10:32   11:40   12:46   13:55   14:18   14:46                 
                                                     1:49    2:29    0:35    0:34    0:49    2:12    2:04    1:08    1:06    1:09    0:23    0:28                 
   15     55 Tobias Midtgaard Fric H21      14:47  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           4 OK Roskilde                             1:54    4:14    4:46    5:26    6:12    8:24   10:39   11:45   12:54   14:02   14:25   14:47                 
                                                     1:54    2:20    0:32    0:40    0:46    2:12    2:15    1:06    1:09    1:08    0:23    0:22                 
   16     57 Thomas Johannesson    H21      14:48  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           3 Ronneby OK 2                            2:09    4:31    5:03    5:41    6:40    8:46   10:49   11:52   12:54   14:06   14:26   14:48                 
                                                     2:09    2:22    0:32    0:38    0:59    2:06    2:03    1:03    1:02    1:12    0:20    0:22                 
   17     61 Daniel Erlandsson     H21      14:49  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           3 OK Skogsfalken 1                        1:56    4:19    4:51    5:28    6:11    8:26   10:36   11:40   12:56   14:01   14:25   14:49                 
                                                     1:56    2:23    0:32    0:37    0:43    2:15    2:10    1:04    1:16    1:05    0:24    0:24                 
   18     50 Troels Christensen    H21      14:55  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           1 Ballerup OK/Tisvilde                    1:56    4:29    5:05    5:38    6:26    8:38   10:48   11:53   12:58   14:07   14:29   14:55                 
                                                     1:56    2:33    0:36    0:33    0:48    2:12    2:10    1:05    1:05    1:09    0:22    0:26                 
   19     61 Robin Johansson       H21      15:06  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           2 OK Skogsfalken 1                        2:04    4:29    5:06    5:40    6:32    8:49   10:59   12:03   13:08   14:16   14:40   15:06                 
                                                     2:04    2:25    0:37    0:34    0:52    2:17    2:10    1:04    1:05    1:08    0:24    0:26                 
   20     55 Michael Andersen      H21      15:09  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           3 OK Roskilde                             2:01    4:27    5:10    5:44    6:31    8:37   10:50   11:54   13:03   14:25   14:49   15:09                 
                                                     2:01    2:26    0:43    0:34    0:47    2:06    2:13    1:04    1:09    1:22    0:24    0:20                 
   21     50 Tim Falck Weber       H21      15:52  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           2 Ballerup OK/Tisvilde                    2:11    4:47    5:22    6:03    7:06    9:25   11:39   12:50   13:59   15:10   15:29   15:52                 
                                                     2:11    2:36    0:35    0:41    1:03    2:19    2:14    1:11    1:09    1:11    0:19    0:23                 
   22     62 Martin Thyme Christen H21      16:16  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           2 OK Øst/OK Skærmen                       2:03    5:03    5:36    6:20    7:17    9:33   11:58   13:08   14:20   15:33   15:53   16:16                 
                                                     2:03    3:00    0:33    0:44    0:57    2:16    2:25    1:10    1:12    1:13    0:20    0:23                 
   23     60 Marie Berglin         H21      16:19  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           4 OK Dacke                                2:17    5:04    5:41    6:18    7:13    9:33   12:00   13:10   14:26   15:32   15:55   16:19                 
                                                     2:17    2:47    0:37    0:37    0:55    2:20    2:27    1:10    1:16    1:06    0:23    0:24                 
   24     57 Fredrik Henriksson    H21      16:21  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           2 Ronneby OK 2                            1:57    4:24    5:03    5:38    6:28    8:29   11:47   12:58   14:19   15:30   15:58   16:21                 
                                                     1:57    2:27    0:39    0:35    0:50    2:01    3:18    1:11    1:21    1:11    0:28    0:23                 
   25     56 Thomas Vejsnæs        H21      16:31  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           4 OK Sorø/Allerød OK                      2:15    5:09    5:44    6:23    7:18    9:48   12:10   13:22   14:38   15:49   16:12   16:31                 
                                                     2:15    2:54    0:35    0:39    0:55    2:30    2:22    1:12    1:16    1:11    0:23    0:19                 
   26     66 Anders Pettersson     H21      16:52  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           2 OK Dacke /Växjö OK                      2:21    4:58    5:38    6:17    7:13    9:36   11:54   13:09   14:25   15:52   16:21   16:52                 
                                                     2:21    2:37    0:40    0:39    0:56    2:23    2:18    1:15    1:16    1:27    0:29    0:31                 
   27     64 Daniel Halvardsson    H21      17:23  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           1 Växjö OK 1                              1:51    4:30    5:07    5:42    6:34    9:00   11:41   13:12   14:37   16:14   16:51   17:23                 
                                                     1:51    2:39    0:37    0:35    0:52    2:26    2:41    1:31    1:25    1:37    0:37    0:32                 
   28     64 Petter Andersson      H21      18:07  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           4 Växjö OK 1                              2:24    5:23    6:08    7:01    8:04   10:42   13:09   14:30   16:08   17:18   17:41   18:07                 
                                                     2:24    2:59    0:45    0:53    1:03    2:38    2:27    1:21    1:38    1:10    0:23    0:26                 
   29     51 Claus Bobach          H21      19:15  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           4 Aalborg OK                              2:44    5:49    6:32    7:16    8:19   11:11   14:03   15:20   16:46   18:13   18:40   19:15                 
                                                     2:44    3:05    0:43    0:44    1:03    2:52    2:52    1:17    1:26    1:27    0:27    0:35                 
   30     51 Linnea Samsø Udholm   H21      23:27  1(124)  2(125)  3(126)  4(127)  5(128)  6(104)  7(121)  8(111)  9(107) 10(122) 11(100)       M                 
           3 Aalborg OK                              2:55    6:58    8:00    9:13   10:29   13:54   16:55   18:40   20:30   22:21   22:54   23:27                 
                                                     2:55    4:03    1:02    1:13    1:16    3:25    3:01    1:45    1:50    1:51    0:33    0:33                 


Bana 16 o 17               B 2.5 km                                    

    1     65 Patrik Karlsson       H21      13:20  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           1 Växjö OK 2                              0:51    2:09    3:09    5:01    5:41    6:23    6:59    8:45   10:23   12:20   12:58   13:20                 
                                                     0:51    1:18    1:00    1:52    0:40    0:42    0:36    1:46    1:38    1:57    0:38    0:22                 
    2     59 Rico Hejlskov Mogense H21      14:32  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           1 OK Pan Århus/Mariager                   0:55    2:16    3:23    5:23    6:11    6:59    7:48    9:40   11:33   13:26   14:07   14:32                 
                                                     0:55    1:21    1:07    2:00    0:48    0:48    0:49    1:52    1:53    1:53    0:41    0:25                 
    3     63 Johan Håkansson       H21      14:47  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           1 Ronneby OK 1                            0:56    2:21    3:29    5:33    6:19    7:09    7:46    9:48   11:38   13:39   14:23   14:47                 
                                                     0:56    1:25    1:08    2:04    0:46    0:50    0:37    2:02    1:50    2:01    0:44    0:24                 
    4     54 Palle Korsbæk         H21      14:51  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           3 St. Binderup OK                         1:09    2:34    3:49    5:57    6:54    7:43    8:26   10:15   11:57   13:51   14:31   14:51                 
                                                     1:09    1:25    1:15    2:08    0:57    0:49    0:43    1:49    1:42    1:54    0:40    0:20                 
    5     58 Jakob Bengtsson       H21      15:13  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           3 Stigmännen Karlshamns                   1:12    2:40    3:51    5:54    6:51    7:43    8:26   10:22   12:05   14:08   14:51   15:13                 
                                                     1:12    1:28    1:11    2:03    0:57    0:52    0:43    1:56    1:43    2:03    0:43    0:22                 
    6     63 Christian Håkansson   H21      15:29  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           2 Ronneby OK 1                            1:10    2:40    3:48    5:57    6:47    7:39    8:15   10:25   12:21   14:16   15:04   15:29                 
                                                     1:10    1:30    1:08    2:09    0:50    0:52    0:36    2:10    1:56    1:55    0:48    0:25                 
    7     58 Gabriel Bengtsson     H21      15:31  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           4 Stigmännen Karlshamns                   1:15    2:46    4:11    6:14    6:57    8:02    8:42   10:48   12:29   14:27   15:09   15:31                 
                                                     1:15    1:31    1:25    2:03    0:43    1:05    0:40    2:06    1:41    1:58    0:42    0:22                 
    8     54 Lasse Korsbæk         H21      16:06  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           4 St. Binderup OK                         1:19    2:55    4:12    6:23    7:12    8:22    9:05   11:06   12:56   15:00   15:46   16:06                 
                                                     1:19    1:36    1:17    2:11    0:49    1:10    0:43    2:01    1:50    2:04    0:46    0:20                 
    9     55 Michael Andersen      H21      16:08  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           1 OK Roskilde                             0:58    3:05    4:27    6:31    7:19    8:10    8:55   11:01   12:57   15:00   15:44   16:08                 
                                                     0:58    2:07    1:22    2:04    0:48    0:51    0:45    2:06    1:56    2:03    0:44    0:24                 
   10     57 Thomas Johannesson    H21      16:10  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           1 Ronneby OK 2                            0:56    3:01    4:23    6:27    7:14    8:33    9:09   11:11   13:00   15:03   15:46   16:10                 
                                                     0:56    2:05    1:22    2:04    0:47    1:19    0:36    2:02    1:49    2:03    0:43    0:24                 
   11     61 Daniel Erlandsson     H21      16:14  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           1 OK Skogsfalken 1                        0:54    2:19    3:31    6:30    7:15    8:07    8:52   11:00   12:53   15:02   15:48   16:14                 
                                                     0:54    1:25    1:12    2:59    0:45    0:52    0:45    2:08    1:53    2:09    0:46    0:26                 
   12     62 Rasmus Ødum           H21      16:26  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           3 OK Øst/OK Skærmen                       1:18    2:55    4:09    6:25    7:15    8:14    8:52   11:02   13:00   15:13   16:00   16:26                 
                                                     1:18    1:37    1:14    2:16    0:50    0:59    0:38    2:10    1:58    2:13    0:47    0:26                 
   13     56 Rasmus Lau Petersen   H21      16:36  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           3 OK Sorø/Allerød OK                      1:15    2:51    4:09    6:38    7:24    8:42    9:29   11:35   13:32   15:31   16:13   16:36                 
                                                     1:15    1:36    1:18    2:29    0:46    1:18    0:47    2:06    1:57    1:59    0:42    0:23                 
   14     59 Lasse Grøn            H21      16:39  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           2 OK Pan Århus/Mariager                   1:07    2:37    4:01    6:20    7:05    8:06    8:43   10:57   13:06   15:26   16:13   16:39                 
                                                     1:07    1:30    1:24    2:19    0:45    1:01    0:37    2:14    2:09    2:20    0:47    0:26                 
   15     61 Robin Johansson       H21      17:01  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           4 OK Skogsfalken 1                        1:13    2:53    4:22    6:43    7:31    8:35    9:15   11:35   13:33   15:49   16:37   17:01                 
                                                     1:13    1:40    1:29    2:21    0:48    1:04    0:40    2:20    1:58    2:16    0:48    0:24                 
   16     50 Troels Christensen    H21      17:09  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           3 Ballerup OK/Tisvilde                    1:22    3:06    4:23    6:43    7:33    8:36    9:22   11:41   13:44   15:56   16:44   17:09                 
                                                     1:22    1:44    1:17    2:20    0:50    1:03    0:46    2:19    2:03    2:12    0:48    0:25                 
   17     60 Stefan Berglin        H21      17:13  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           3 OK Dacke                                1:16    2:57    4:14    6:47    7:37    8:41    9:24   11:42   13:47   15:59   16:47   17:13                 
                                                     1:16    1:41    1:17    2:33    0:50    1:04    0:43    2:18    2:05    2:12    0:48    0:26                 
   18     55 Tobias Midtgaard Fric H21      17:18  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           2 OK Roskilde                             1:14    2:46    4:03    6:36    7:24    8:25    9:05   11:19   13:41   16:06   16:56   17:18                 
                                                     1:14    1:32    1:17    2:33    0:48    1:01    0:40    2:14    2:22    2:25    0:50    0:22                 
   19     65 Niklas Karlsson       H21      17:33  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           4 Växjö OK 2                              1:11    3:16    4:43    7:03    7:49    9:36   10:25   12:34   14:27   16:21   17:07   17:33                 
                                                     1:11    2:05    1:27    2:20    0:46    1:47    0:49    2:09    1:53    1:54    0:46    0:26                 
   20     50 Tim Falck Weber       H21      17:37  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           4 Ballerup OK/Tisvilde                    1:17    3:05    4:34    6:56    7:48    8:45    9:33   12:02   14:09   16:28   17:17   17:37                 
                                                     1:17    1:48    1:29    2:22    0:52    0:57    0:48    2:29    2:07    2:19    0:49    0:20                 
   21     66 Magnus Månsson        H21      17:56  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           3 OK Dacke /Växjö OK                      1:22    3:05    4:24    6:59    7:50    8:50    9:47   12:06   14:31   16:40   17:29   17:56                 
                                                     1:22    1:43    1:19    2:35    0:51    1:00    0:57    2:19    2:25    2:09    0:49    0:27                 
   22     57 Fredrik Henriksson    H21      18:44  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           4 Ronneby OK 2                            1:19    3:01    4:17    6:57    8:08    9:31   10:17   12:41   15:05   17:24   18:17   18:44                 
                                                     1:19    1:42    1:16    2:40    1:11    1:23    0:46    2:24    2:24    2:19    0:53    0:27                 
   23     62 Martin Thyme Christen H21      19:00  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           4 OK Øst/OK Skærmen                       1:23    3:17    4:46    7:21    8:10    9:45   10:35   13:13   15:24   17:49   18:38   19:00                 
                                                     1:23    1:54    1:29    2:35    0:49    1:35    0:50    2:38    2:11    2:25    0:49    0:22                 
   24     60 Marie Berglin         H21      19:16  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           2 OK Dacke                                1:17    2:54    4:24    7:05    7:57    9:46   10:33   12:51   15:27   17:57   18:49   19:16                 
                                                     1:17    1:37    1:30    2:41    0:52    1:49    0:47    2:18    2:36    2:30    0:52    0:27                 
   25     51 Claus Bobach          H21      19:29  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           2 Aalborg OK                              1:24    3:24    4:57    7:33    8:26    9:27   10:26   12:53   15:26   18:03   18:59   19:29                 
                                                     1:24    2:00    1:33    2:36    0:53    1:01    0:59    2:27    2:33    2:37    0:56    0:30                 
   26     66 Anders Pettersson     H21      20:03  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           4 OK Dacke /Växjö OK                      1:22    3:12    4:45    7:47    8:42    9:48   10:45   13:20   15:42   18:38   19:32   20:03                 
                                                     1:22    1:50    1:33    3:02    0:55    1:06    0:57    2:35    2:22    2:56    0:54    0:31                 
   27     64 Daniel Halvardsson    H21      20:04  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           3 Växjö OK 1                              1:34    3:26    5:04    7:41    8:39   10:14   11:09   13:50   16:17   18:39   19:33   20:04                 
                                                     1:34    1:52    1:38    2:37    0:58    1:35    0:55    2:41    2:27    2:22    0:54    0:31                 
   28     64 Petter Andersson      H21      20:11  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           2 Växjö OK 1                              1:24    3:19    4:49    7:58    8:56   10:12   11:18   13:49   16:18   18:49   19:43   20:11                 
                                                     1:24    1:55    1:30    3:09    0:58    1:16    1:06    2:31    2:29    2:31    0:54    0:28                 
   29     51 Linnea Samsø Udholm   H21      27:46  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M                 
           1 Aalborg OK                              1:18    3:56    6:25   10:43   11:54   13:47   15:22   18:25   23:03   26:12   27:13   27:46                 
                                                     1:18    2:38    2:29    4:18    1:11    1:53    1:35    3:03    4:38    3:09    1:01    0:33                 
          56 Thomas Vejsnæs        H21    j godk.  1(101)  2(110)  3(118)  4(116)  5(117)  6(120)  7(119)  8(104)  9(103) 10(109) 11(100)       M            *119 
           2 OK Sorø/Allerød OK                      1:10    3:02    5:16    7:34    8:25   11:46   12:21   14:38   16:46   -----   20:10   20:32            9:29 
                                                     1:10    1:52    2:14    2:18    0:51    3:21    0:35    2:17    2:08            3:24    0:22