Ungdomsserien 2008-08-24sö 2008-08-24 14:29
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl     Rank Namn                      År Klubb                          Tid Tvlmärke 



H16  (17)      5200 m                      

    1          Fredrik Henriksson           Ronneby OK                   37:17          
    2          Filip Olsson                 OK Skogsfalken               39:01          
    3          Viktor Tovesson              OK Orion                     39:16          
    4          Björn Edvinsson              Ronneby OK                   45:49          
    5          Alex Börjesson               OK Skogsfalken               46:05          
    6          Gustav Fredriksson           OK Orion                     48:29          
    7          Björn Ikonen                 OK Vilse 87                  49:03          
    8          Tobias Nelsson               Ronneby OK                   54:50          
    9          Viktor Svensson              OK Vilse 87                1:10:33          
   10          Sam Johansson                OK Dacke                   1:24:29          
   11          André Andersson              Ronneby OK                 1:28:33          

               Edvard Lydell                Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               Olof Hedberg                 Ronneby OK                ej start          
               Arvid Svensson               Ronneby OK                ej start          
               Anton Nilsson                OK Skogsfalken            ej start          
               Anton Rehn                   OK Skogsfalken            ej start          
               Jacob Wåhlin                 OK Skogsfalken            ej start          



H14  (17)      3700 m                      

    1          Anton Johansson              OK Orion                     25:14          
    2          Erik Andersson               OK Orion                     31:39          
    3          Per Edvinsson                Ronneby OK                   32:10          
    4          Philip Persson               OK Orion                     34:22          
    5          Andreas Henrysson            OK Dacke                     36:32          
    6          Emil Olsson                  OK Orion                     37:42          
    7          Jacob Nilsson                Ronneby OK                   38:25          
    8          Jakob Lindbom                OK Orion                     45:48          
    9          Felix Persson                OK Skogsfalken               46:12          
   10          Albin Karlsson               OK Vilse 87                  48:38          
   11          Alexander Johansson          OK Orion                     53:31          
   12          Erik Andersson               Stigmännen Karlshamns OK   1:00:13          
   13          Martin Nilsson               Stigmännen Karlshamns OK   1:00:21          
   14          William Lindblom             Stigmännen Karlshamns OK   1:15:24          

               Sam Ingvarsson               Stigmännen Karlshamns OK  Ej godk.          
               Povel Larsson                OK Skogsfalken            Ej godk.          
               Fredrik Wennermark           OK Skogsfalken            ej start          



H12  (12)      2400 m                      

    1          Henrik Johannesson           Ronneby OK                   16:46          
    2          Theodor Wahlbom              OK Orion                     17:37          
    3          Lucas Bökman                 Ronneby OK                   19:09          
    4          Ola Andersson                Stigmännen Karlshamns OK     20:50          
    5          Johan Wennermark             OK Skogsfalken               21:02          
    6          Simon Sigvant                OK Skogsfalken               21:50          
    7          Casper Andersson             Ronneby OK                   24:58          

               Adam Håkansson               OK Skogsfalken            Ej godk.          
               Emil Lydell                  Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               Niklas Månsson               Ronneby OK                ej start          
               Carl Boklund                 OK Skogsfalken            ej start          
               Mattis Holma                 OK Skogsfalken            ej start          



H10  (13)      2200 m                      

    1          Andreas Jonsson              OK Orion                     11:40          
    2          Melker Johansson             OK Orion                     11:41          
    3          Albin Henrysson              OK Dacke                     12:27          
    4          Emil Pettersson              OK Dacke                     12:34          
    5          Oscar Johansson              OK Dacke                     13:28          
    6          Love Olsson                  Ronneby OK                   17:51          
    7          Adam Östberg                 OK Orion                     20:14          
    8          Alexander Graad              Ronneby OK                   20:24          
    9          David Lind                   Ronneby OK                   28:26          

               Björn Karlsson               OK Dacke                  ej start          
               Anton Haller                 OK Dacke                  ej start          
               Samuel Giselsson             Ronneby OK                ej start          
               Oscar Bergstrand             OK Skogsfalken            ej start          



D16  (15)      3900 m                      

    1          Josefin Tjernlund            OK Vilse 87                  30:17          
    2          Ellinor Tjernlund            OK Vilse 87                  30:22          
    3          Anna Jonsson                 Ronneby OK                   33:49          
    4          Maja Pettersson              OK Dacke                     35:29          
    5          Maja Andersson               OK Dacke                     36:31          
    6          Gabriela Iversen             Ronneby OK                   38:51          
    7          Johanna Erlandsson           OK Skogsfalken               39:58          
    8          Margrete Aspvall             Ronneby OK                   40:19          
    9          Marielle Andersson           OK Vilse 87                  40:32          
   10          Elaine Olausson              OK Orion                     43:00          
   11          Anna Andersson               OK Orion                     44:54          
   12          Karin Smedenmark             Ronneby OK                   48:01          
   13          Martina Fredriksson          OK Dacke                   1:18:28          

               Malin Tedblad                OK Dacke                  ej start          
               Felicia Nilsson              OK Skogsfalken            ej start          



D14  (9)       3200 m                      

    1          Sanna Pettersson             OK Dacke                     33:42          
    2          Elin Berglin                 OK Dacke                     34:01          
    3          Rebecca Ågren                Ronneby OK                   36:15          
    4          Johanna Tovesson             OK Orion                     37:44          
    5          Cajsa Bökman                 Ronneby OK                   39:46          
    6          Julia Smedenmark             Ronneby OK                   39:51          
    7          Carolin Håkansson            OK Orion                     47:29          

               Linnéa Rosén                 Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               Julia Mauritsson             OK Skogsfalken            ej start          



D12  (11)      2400 m                      

    1          Tilda Johansson              OK Orion                     20:01          
    2          Moa Pettersson               OK Dacke                     20:24          
    3          Linnea Berglin               OK Dacke                     25:21          
    4          Hanna Melander               Stigmännen Karlshamns OK     26:15          
    5          Caroline Fredriksson         OK Dacke                     31:19          
    6          Julia Hed                    OK Skogsfalken               35:22          
    7          Lovisa Ågren                 Ronneby OK                   48:58          

               Evelina Ahltoft              Ronneby OK                ej start          
               Maja Lingerud Sorinder       OK Skogsfalken            ej start          
               Moa Wåhlin                   OK Skogsfalken            ej start          
               Emilia Johansson             OK Skogsfalken            ej start          



D10  (12)      2200 m                      

    1          Vilma Persson                OK Skogsfalken               14:54          
    2          Myrra Carlsson               OK Orion                     15:06          
    3          Linnea Lindbom               OK Orion                     16:46          
    4          Annie Oskarsson              Skogsvandrarna               18:29          
    5          Denise Johansson             OK Dacke                     20:27          
    6          Ellen Andersson              Stigmännen Karlshamns OK     21:20          
    7          Ellen Wahlbom                OK Orion                     22:01          
    8          Isabelle Letterkrantz        OK Dacke                     22:17          
    9          Emmie Ivansson               OK Orion                     24:07          
   10          Tova Ericsson                Ronneby OK                   26:56          
   11          Thea Olsson                  Ronneby OK                   28:45          

               Kajsa Svensson               OK Skogsfalken            ej start          



U4  (3)        3200 m                      

    1          Jonathan Pettersson          OK Dacke                   1:10:03          

               William Kragh                Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               Peter Månsson                Ronneby OK                ej start          



U3  (15)       2400 m                      

    1          Amanda Johansson             OK Dacke                     26:42          
    2          Cajsa Yxell                  OK Skogsfalken               32:18          
    3          Johanna Olsson               OK Skogsfalken               38:21          
    4          Lukas Pettersson             OK Orion                     42:10          
    5          Frida Mårtensson             OK Skogsfalken               56:49          

               Erik Eriksson                Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               Dennis Jönsson               Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               John Bjerstedt               Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               Cecilia Karlsson             OK Dacke                  ej start          
               Karl Hedberg                 Ronneby OK                ej start          
               Elin Adolfsson               Ronneby OK                ej start          
               Simon Hed                    OK Skogsfalken            ej start          
               Sanna Karlsson               OK Orion                  ej start          
               Victor Ivansson              OK Orion                  ej start          
               Tom Karlsson Forsberg        OK Vilse 87               ej start          



U2  (50)       2200 m                      

    1          Adam Lindbom                 OK Orion                     14:55          
    2          Isac Borg                    Ronneby OK                   16:16          
    3          David Fredriksson            OK Orion                     16:59          
    4          Emilie Andersson             OK Vilse 87                  17:18          
    5          Kajsa Andersson              OK Orion                     17:44          
    6          Axel Fransson                OK Dacke                     17:57          
    7          Victor Eriksson              Ronneby OK                   18:19          
    8          Anton Månsson                OK Orion                     18:23          
    9          Love Carlsson                OK Orion                     18:59          
   10          Kate Ingvarsson              Stigmännen Karlshamns OK     19:25          
   11          Elin Mark                    OK Orion                     20:00          
   12          Mattias Blomster             Ronneby OK                   20:03          
   13          Moa Kärvhag                  OK Skogsfalken               21:07          
   14          Arvid Blomster               Ronneby OK                   21:57          
   15          Gustav Remskog               Ronneby OK                   22:38          
   16          Ebba Berglin                 OK Dacke                     22:40          
   17          Max Kärvhag                  OK Skogsfalken               22:55          
   18          Louise Karlsson              Ronneby OK                   23:46          
   19          Nicke Jonsson                Ronneby OK                   24:55          
   20          Ida Arvidsson                Ronneby OK                   27:28          
   21          Fabian Andersson             Ronneby OK                   29:32          
   22          Hanna Johannesson            Ronneby OK                   29:52          
   23          Isabell Karlsson             Ronneby OK                   32:20          

               Sofia Jönsson                Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               Jessika Persson              Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               Natalie Jönsson              Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               Gustav Haller                OK Dacke                  ej start          
               Gustav Nilsson               OK Dacke                  ej start          
               Johanna Wilhelmsson          OK Dacke                  ej start          
               Elina Corneliusson           OK Dacke                  ej start          
               Lovisa Johansson             OK Dacke                  ej start          
               Lovisa Corneliusson          OK Dacke                  ej start          
               Adam Andersson               OK Dacke                  ej start          
               Oscar Mattisson              OK Dacke                  ej start          
               Elina Karlsson               OK Dacke                  ej start          
               Johan Adolfsson              Ronneby OK                ej start          
               Vanja Bökman                 Ronneby OK                ej start          
               Simon Giselsson              Ronneby OK                ej start          
               Alma Hagskär                 Ronneby OK                ej start          
               Herman Håkansson             Ronneby OK                ej start          
               Emma Jedhammar               Ronneby OK                ej start          
               Aron Thoren                  Ronneby OK                ej start          
               Albin Lilja                  Ronneby OK                ej start          
               Calle Johansson              OK Skogsfalken            ej start          
               Mattis Nilsson               OK Skogsfalken            ej start          
               Ylva Christensson            OK Skogsfalken            ej start          
               Niklas Berntsson             OK Skogsfalken            ej start          
               Theo Stenholm                OK Skogsfalken            ej start          
               Oskar Svensson               OK Orion                  ej start          
               Viktor Romin                 OK Orion                  ej start          



INSKOLNING  (7 1600 m                      

               Mattias Karlsson             Stigmännen Karlshamns OK     Godk.          
               Isak Holma                   OK Skogsfalken               Godk.          
               Emil Arvidsson               Ronneby OK                   Godk.          
               Johannes Lennartsson         OK Dacke                     Godk.          
               Elin Oskarsson               Skogsvandrarna               Godk.          
               Klara Andersson              OK Orion                     Godk.          
               Jakob Nilsson                Stigmännen Karlshamns OK     Godk.          
               Linda Jonsson                OK Orion                     Godk.          
               Alexander Lennartsson        OK Dacke                     Godk.          
               Leo Johansson                OK Orion                     Godk.          
               Arvid Kronmar                OK Orion                     Godk.          
               Elsie Oskarsson              Skogsvandrarna               Godk.          
               Johanna Lind                 Ronneby OK                   Godk.          
               Oskar Ericsson               Ronneby OK                   Godk.          
               Vilma Persson                OK Skogsfalken               Godk.          
               Martin Kembring              OK Dacke                     Godk.          
               Viktor Lingerud Sorinde      OK Skogsfalken               Godk.          
               Felicia Fransson             OK Dacke                     Godk.          
               Frida Berglin                OK Dacke                     Godk.          

               Andreas Karlsson             Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               Leonard Lydell               Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               Hilda Sjöholm                Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               Alicia Persson               Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               Isak Sjöholm                 Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               Alva Wahlfried Wikingss      Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               Melker Persson               Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               Albert Sjöholm               Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               Klara Ågren                  Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               Julia Ågren                  Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               Linn Wahlfried Wikingss      Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               Lovisa Wahlfried Wiking      Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               Jakob Wilhelmsson            OK Dacke                  ej start          
               Hugo Larsson                 OK Dacke                  ej start          
               Leo Karlsson                 OK Dacke                  ej start          
               Linus Lennartsson            OK Dacke                  ej start          
               Moa Karlsson                 OK Dacke                  ej start          
               Emma Larsson                 OK Dacke                  ej start          
               Moa Hallberg                 OK Dacke                  ej start          
               Joel Hallberg                OK Dacke                  ej start          
               Rebecka Haller               OK Dacke                  ej start          
               Oskar Eriksson               Ronneby OK                ej start          
               Wilma Håkansson              Ronneby OK                ej start          
               Lisa Karlsson                Ronneby OK                ej start          
               Saina Månsson                Ronneby OK                ej start          
               Hanna Sunnegård-Ring         Ronneby OK                ej start          
               Embla Thoren                 Ronneby OK                ej start          
               Ture Lilja                   Ronneby OK                ej start          
               Calle Yxell                  OK Skogsfalken            ej start          
               Elin Emilsson                OK Skogsfalken            ej start          
               Ida Sigvant                  OK Skogsfalken            ej start          
               Nils Gyberg                  OK Skogsfalken            ej start          
               Jonathan Ljungberg           OK Skogsfalken            ej start          
               Max Persson                  OK Skogsfalken            ej start          
               Ella Söderberg               OK Skogsfalken            ej start          
               Elvira Ljungberg             OK Skogsfalken            ej start          
               Allie Bergstand              OK Skogsfalken            ej start          
               Hampus Svensson              OK Skogsfalken            ej start          
               Emma Emilsson                OK Skogsfalken            ej start          
               Viktor Pettersson            OK Skogsfalken            ej start          
               Albin Pettersson             OK Skogsfalken            ej start          
               Love Mörnhed                 OK Skogsfalken            ej start          
               Hugo Danielsson              OK Skogsfalken            ej start          
               Tova Danielsson              OK Skogsfalken            ej start          
               Max Beike                    OK Skogsfalken            ej start          
               Agnes Berlin                 OK Orion                  ej start          
               Ebba Widell                  OK Orion                  ej start          
               Elina Flygare                OK Orion                  ej start          
               Jennifer Norrgård            OK Orion                  ej start          
               Maja Gruvberger              OK Orion                  ej start          
               Robin Flygare                OK Orion                  ej start          
               Zackarias Norrgård           OK Orion                  ej start          
               Vilmalee Suwan Kuusela       OK Vilse 87               ej start          



Öppen 1  (1)   2200 m                      

    1          Lena Olsson               48 OK Orion                     19:30 B        



Öppen 3  (7)   4100 m                      

    1          Eva Pettersson            66 OK Dacke                     31:37 B        
    2          Fredrik Oskarsson         68 Skogsvandrarna               35:02 B        
    3          Jörgen Nilsson            50 Ronneby OK                   36:02 B        
    4          Bengt Andersson           42 OK Skogsfalken               39:48 B        
    5          Christina Jonsson            OK Orion                     45:48          
    6          J-O Karlsson                 Stigmännen Karlshamns OK     50:40          

               Leander Pleschinger          OK Orion                  Ej godk.          



Öppen 6  (5)   5700 m                      

    1          Emil Svalbring            90 Målilla OK                   37:09 B        
    2          Thomas Johannesson        67 Ronneby OK                   40:54 B        
    3          Lars Persson              64 OK Skogsfalken               44:56 B        
    4          Magnus Olsson             64 OK Skogsfalken             1:07:48          
    5          Per Erlandsson            59 OK Skogsfalken             1:10:29          



H 17-20  (3)   5500 m                      

    1          Jon Nilsson                  Ronneby OK                 1:01:00          
    2          Leo Karlsson Forsberg        OK Vilse 87                1:53:30          

               Anders Rosén                 Stigmännen Karlshamns OK  ej start          



D 17-20  (4)   4400 m                      

    1          Frida Andersson              OK Dacke                     39:47          

               Maja Öman                    OK Dacke                  ej start          
               Anna Aronsson                OK Dacke                  ej start          
               Emma Bergman                 OK Skogsfalken            ej start