OK Orion, Vårtävling Lördag, Medeldistanslö 2008-03-29 15:28
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2008

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H21 ELIT  (20) 5000 m                      

    1   (0080) Patrik Karlsson           87    14 Växjö OK                     28:23 G        
    2          Johan Håkansson           70     1 Ronneby OK                   29:10 G        
    3          Jon Engkvist              76     1 Ronneby OK                   30:58 G        
    4   (0380) Richard Sjöholm           90    13 OK Pan-Kristianstad          33:07 S        
    5          Christoffer Fogel         84    14 Vimmerby OK                  33:24 S        
    6   (0122) Torgny Lindström          73     1 Ronneby OK                   33:34 S        
    7          Jakob Bengtsson           78     1 Stigmännen Karlshamns OK     33:38 S        
    8   (0798) David Runemalm            86    14 Nybro OK                     33:55 S        
    9   (1333) Isac Åkerberg             85    12 OK Tisaren                   35:24 S        
   10   (0494) Olof Nilsson              78     1 OK Skogsfalken               35:40 S        
   11   (0199) Mattias Karlsson          84    14 Växjö OK                     37:22 S        
   12          Niclas Tjernlund          87     1 OK Vilse 87                  38:34 S        
   13   (0763) Pontus Petersson          92    14 Nybro OK                     38:59 S        
   14          Roger Andersson           71    17 Rånäs OK                     39:13 S        
   15   (0722) Thom Barbus               89     1 OK Dacke                     44:31          
   16          John Sjösäter             90    14 IK Hakarpspojkarna           47:13          

        (0324) Ingemar Ericsson          74     1 Ronneby OK                ej start          
        (0086) Christian Håkansson       74     1 Ronneby OK                ej start          
        (0945) Emil Nilsson              91    14 Torsås OK                 ej start          
               Oskar Håkansson           81     1 Ronneby OK                ej start          



D21 ELIT  (10) 4100 m                      

    1          Lina Persson              82     1 OK Skogsfalken               26:39 G        
    2          Christina Smedberg        64     1 OK Skogsfalken               30:24 S        
    3   (0094) Lina Svensson             79     1 OK Skogsfalken               33:32 S        
    4   (0439) Erika Johansson           91     1 OK Skogsfalken               36:15 S        
    5          Katarina Lindén           79    14 Växjö OK                     39:38 B        
    6   (0340) Lisa Palm                 92    14 Lessebo OK                   43:21          
    7          Birgitta Håkansson        80     6 Sävedalens AIK               45:59          
    8          Emma Bergman              91     1 OK Skogsfalken               57:44          

        (0332) Teres Gustavsson          83     1 Ronneby OK                Ej godk.          
        (0473) Maria Ohlsson             90     1 OK Dacke                  ej start          



H75  (4)       2200 m                      

    1          Allan Håkansson           33    14 SOK Viljan                   25:11 G        
    2          Sven Svensson             31     1 FK Vittus                    26:32 G        
    3          Leo Gustavsson            27     1 Ronneby OK                   40:11          
    4          Georg Ekström             32    15 SoIK Hellas                  46:03          



H70  (11)      2700 m                      

    1          Sivert Axelsson           37    14 Kalmar OK                    27:36 G        
    2          Werner Törnblom           35    14 Växjö OK                     29:36 G        
    3          Rune Bengtsson            38     1 Ronneby OK                   33:15 S        
    4          Göran Ekebjär             32     3 OK Kåre                      34:16 S        
    5          Olle Nilsson              34     1 Stigmännen Karlshamns OK     36:20 S        
    6          Göran Folkesson           37     1 Ronneby OK                   40:04 B        
    7          Bengt-Åke Nilsson         37     1 Ronneby OK                   43:02          
    8          Bengt-Åke Borgemo         34    14 SOK Viljan                   45:57          
    9          Evald Johansson           34    14 Lessebo OK                   48:58          

               Sven Persson              37    14 Torsås OK                 Ej godk.          
               Bertil Ståhl              32    14 Kalmar OK                 ej start          



H65  (10)      2700 m                      

    1          Björn Linnersjö           42     1 Ronneby OK                   21:51 G        
    2          Bertil Eriksson           40     1 Stigmännen Karlshamns OK     27:22 S        
    3          Stig Karlsson             40    14 Torsås OK                    28:56 S        
    4          Kurt Bergstrand           39    14 Lessebo OK                   30:11 S        
    5          Erling Ekelöf             42    14 Värend GN OL                 30:45 S        
    6          Stig Karlsson             41    14 Lessebo OK                   30:57 S        
    7          Leif Lindström            43    14 Nybro OK                     34:58          
    8          Bengt Andersson           42     1 OK Skogsfalken               36:59          
    9          Gert-Erik Carlsson        41     7 Falkenbergs OK               41:14          

               Göran Thour               40    14 Värend GN OL              ej start          



H60  (14)      2700 m                      

    1          Ronny Hjalmarsson         47    14 Emmaboda Verda OK            22:00 G        
    2          Christer Sandh            46    23 OK Roxen                     22:01 G        
    3          Tommy Olsson              46     1 OK Dacke                     24:27 G        
    4          Kent Ekdahl               45    14 Emmaboda Verda OK            24:44 G        
    5          Lars-Åke Sjökvist         47    14 Värend GN OL                 25:08 S        
    6          Lennart Bohman            46     1 FK Vittus                    25:17 S        
    7          Lars-Christer Karlsson    47    14 Emmaboda Verda OK            30:36 S        
    8          Nils Karlsson             45    14 Växjö AIS                    31:46 B        
    9          Aymonn Andersson          46     1 OK Dacke                     33:16          
   10          Per Engkvist              46     1 Ronneby OK                   34:04          
   11          Anders Wetterling         47     1 Stigmännen Karlshamns OK     35:07          
   12          Jan-Ulf Karlsson          44    14 Nybro OK                     35:59          
   13          Göran Karlsson            45    14 Lessebo OK                   36:11          
   14          Jörgen Fransson           47    14 Emmaboda Verda OK            41:55          



H55  (12)      3100 m                      

    1          Bengt Strindhagen         52     1 FK Vittus                    27:27 G        
    2          Göran Svenson             52    14 SOK Viljan                   28:27 G        
    3          Björn Palm                51    14 Lessebo OK                   30:41 G        
    4          Hans Gottfridsson         51    14 Torsås OK                    32:04 S        
    5          Sven-Olof Larsson         49    14 Växjö AIS                    32:41 S        
    6          Kenneth Fager             52     1 OK Dacke                     33:16 S        
    7          Lennart Smedenmark        52     1 Ronneby OK                   35:27 S        
    8          Nils-Arne Håkansson       50     1 Stigmännen Karlshamns OK     35:51 S        
    9          Owe Nilsson               49     1 Stigmännen Karlshamns OK     36:09 S        
   10          Sven-Olle Söderberg       50     1 OK Skogsfalken               40:06 B        
   11          Jan Olofsson              51     1 Ronneby OK                   40:14 B        
   12          Christer Nilsson          51     1 FK Vittus                    40:25 B        



H50  (14)      3300 m                      

    1          Roger Thörn               55     1 OK Vilse 87                  27:14 G        
    2          Inge Götesson             58     1 OK Dacke                     27:40 G        
    3          Stefan Carlsson           54    14 SOK Viljan                   28:42 G        
    4          Mikael Bodén              55    20 Markbygdens OK               30:07 G        
    5          Bo Salomonson             56    14 Kalmar OK                    30:08 G        
    6          Peter Henriksson          57     1 Ronneby OK                   32:48 S        
    7          Ingmar Olsson             57     1 OK Vilse 87                  33:37 S        
    8          Jan Danielsson            54    14 Kalmar OK                    37:07 S        
    9          Johan Ryberg              54     1 Stigmännen Karlshamns OK     37:54 S        
   10          Per Svensson              54     1 Ronneby OK                   40:37 B        
   11          Per Nilsson               55     1 Stigmännen Karlshamns OK     41:09 B        
   12          Lars Eklund               56    14 Växjö OK                     50:09          

               Ingmar Ohlsson            54     1 FK Vittus                 ej start          
               Håkan Forsman             56     1 Ronneby OK                ej start          



H45  (16)      3600 m                      

    1          Ove Lernå                 60    14 Kalmar OK                    25:17 G        
    2          Tore Tjernlund            58     1 OK Vilse 87                  27:43 G        
    3          Gunnar Karlsson           60    14 Målilla OK                   28:10 G        
    4          Thomas Henmyr             60     1 OK Vilse 87                  28:27 G        
    5          Arto Blomdahl             60    14 IK Hakarpspojkarna           29:26 S        
    6          Pontus Larsson            62     1 OK Skogsfalken               31:39 S        
    7          Lars-Olof Lundquist       63    14 Nybro OK                     32:32 S        
    8          Glen Håkansson            63    14 Växjö OK                     33:09 S        
    9          Göran Månsson             61     1 OK Dacke                     35:01 S        
   10          Ingemar Månsson           59     1 Ronneby OK                   37:13 B        
   11          Örjan Christensson        59     1 OK Skogsfalken               38:10 B        
   12          Thommy Bergman            60     1 Stigmännen Karlshamns OK     38:22 B        
   13          Mats Carlsson             61     1 OK Vilse 87                  40:52          
   14          Per Sandlund              62    14 OK Njudung                   51:45          
   15          John Rehn                 60     1 OK Skogsfalken               54:41          

               Bo Petersson              59    14 Lessebo OK                ej start          



H40  (16)      3400 m                      

    1          Lars Svensson             67    14 Målilla OK                   23:12 G        
    2          Thomas Johannesson        67     1 Ronneby OK                   23:25 G        
    3          Igor Omelchenko                    OK Orion Ukraina             24:26 G        
    4          Jens Nilsson              65     1 OK Skogsfalken               26:31 G        
    5          Jonas Persson             67    14 Torsås OK                    27:05 S        
    6          Mats Söderberg            64    14 Kalmar OK                    28:10 S        
    7          Peter Wilhelmsson         65     1 OK Dacke                     28:13 S        
    8          Lars Persson              64     1 OK Skogsfalken               30:48 S        
    9          Magnus Porle              64    14 Växjö OK                     31:22 S        
   10          Ola Jönsson               67     1 OK Vilse 87                  32:08 S        
   11          Anders Svalbring          64    14 Målilla OK                   33:03 S        
   12          Anders Pettersson         62     1 OK Dacke                     36:44          
   13          Patrik Wåhlin             68     1 OK Skogsfalken               38:53          
   14          Ulf Johansson             64     1 OK Dacke                     52:08          

               Peter Andersson           68     1 Stigmännen Karlshamns OK  Ej godk.          
               Håkan Fransson            67     1 Ronneby OK                ej start          



H35  (8)       4000 m                      

    1          Ola Söderberg             73     1 OK Skogsfalken               28:53 G        
    2          Peter Ekdahl              65    14 Emmaboda Verda OK            33:18 S        
    3          Per Lindström             73    14 Lessebo OK                   34:15 S        
    4          Fredrik Karlsson          71    14 Nybro OK                     35:47 S        
    5          Jonas Johansson           69     1 OK Skogsfalken               38:58 S        
    6          Joakim Ekdahl             70    14 Emmaboda Verda OK            51:57          
    7          Ronny Fredriksson         70     1 OK Dacke                   1:21:18          

               Rickard Danielsson        69    14 Vimmerby OK               Ej godk.          



H21  (7)       4400 m                      

    1          Ulrik Karlsson            75    14 Lessebo OK                   36:16 G        
    2          Björn Andersson           76     1 OK Dacke                     37:20 G        
    3          Marcus Alexandersson      73    14 Kalmar OK                    37:51 G        
    4          Per Holmberg              83     1 Ronneby OK                   41:10 S        
    5          Christian Holmberg        79     1 FK Vittus                    43:28 S        
    6          Henrik Stenholm           76     1 FK Vittus                    46:17 S        

        (1136) Mattias Olsson            86     1 FK Vittus                 ej start          



H16  (15)      3600 m                      

    1          Filip Olsson              93     1 OK Skogsfalken               29:34          
    2          Oscar Björck              93    14 OK Älme                      31:20          
    3          Linus Lager               93    14 Nässjö OK                    33:13          
    4          Tobias Nilsson            95     1 OK Skogsfalken               33:32          
    5          Johan Engström            92     1 OK Orion                     35:51          
    6          Olof Christensson         92     1 OK Skogsfalken               36:17          
    7          Viktor Blomqvist          93     1 OK Skogsfalken               40:16          
    8          Hampus Billing            93    14 Målilla OK                   40:25          
    9          Viktor Tovesson           93     1 OK Orion                     52:51          
   10          Martin Lindström          93    14 SOK Viljan                   57:13          
   11          Gustav Fredriksson        93     1 OK Orion                   1:12:19          
   12          Anton Rehn                93     1 OK Skogsfalken             1:57:18          

               Fredric Spjut             93    15 Järla IF OK               Ej godk.          
               Björn Edvinsson           93     1 Ronneby OK                ej start          
               Tobias Nelson             93     1 Ronneby OK                ej start          



H14  (15)      3100 m                      

    1          Anton Johansson           94     1 OK Orion                     22:00          
    2          Emil Olsson               94     1 OK Orion                     23:41          
    3          Erik Karlsson             94    14 Målilla OK                   24:16          
    4          Daniel Håkansson          95    14 Växjö OK                     29:55          
    5          Andreas Henrysson         95     1 OK Dacke                     31:53          
    6          Philip Persson            95     1 OK Orion                     37:11          
    7          Jakob Lindbom             95     1 OK Orion                     37:58          
    8          Josef Svalbring           94    14 Målilla OK                   41:33          
    9          Felix Persson             95     1 OK Skogsfalken               45:39          
   10          Albin Karlsson            95     1 OK Vilse 87                  45:41          
   11          Anton Sjöholm             94    14 Torsås OK                    45:52          
   12          Erik Andersson            95     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:05:19          

               Johan Sandlund            94    14 OK Njudung                Ej godk.          
               Erik Andersson            95     1 OK Orion                  Ej godk.          
               Per Edvinsson             95     1 Ronneby OK                ej start          



H12  (7)       2600 m                      

    1          Ola Andersson             97     1 Stigmännen Karlshamns OK     15:34          
    2          Theodor Wahlbom           96     1 OK Orion                     17:09          
    3          Sven Engström             96    23 Linköpings OK                19:26          
    4          Herman Billing            96    14 Målilla OK                   20:59          
    5          Andrij Omelchenko                  OK Orion Ukraina             25:45          
    6          Henrik Eklund             96    14 Växjö OK                     27:37          

               Lukas Bökman              96     1 Ronneby OK                ej start          



H10  (8)       2700 m                      

    1          Henrik Johannesson        98     1 Ronneby OK                   13:10          
    2          Emil Pettersson           99     1 OK Dacke                     16:06          
    3          Albin Lager               98    14 Nässjö OK                    16:36          
    4          Albin Henrysson           98     1 OK Dacke                     16:53          
    5          Melker Johansson          98     1 OK Orion                     17:48          
    6          Oscar Johansson           99     1 OK Dacke                     18:01          
    7          Jakob Håkansson           98    14 Växjö OK                     21:31          
    8          Christoffer Nyqvist       99    15 Järla IF OK                  31:04          



D65  (5)       2200 m                      

    1          Birgitta Olsson           41     1 Ronneby OK                   24:13 G        
    2          Mariann Svensson          41    14 Växjö AIS                    34:39 S        
    3          Siw Ekelöf                43    14 Värend GN OL                 39:19          
    4          Gullan Almqvist           31    14 OK Älme                      58:02          
    5          Anita Carlsson            41     7 Falkenbergs OK             1:00:01          



D60  (4)       2200 m                      

    1          Gun-Britt Fransson        48    14 Emmaboda Verda OK            25:29 G        
    2          Ros-Mari Karlsson         46    14 Nybro OK                     32:18 S        
    3          Harriet Karlsson          44    14 Torsås OK                    38:32 B        
    4          Barbro Cassing            45     1 Ronneby OK                   57:16          



D55  (6)       2200 m                      

    1          Gunnel Månsson            51     1 OK Vilse 87                  22:48 G        
    2          Lena Söderberg            51     1 OK Skogsfalken               23:15 G        
    3          Kerstin Hjalmarsson       52    14 Emmaboda Verda OK            23:26 G        
    4          Bigge Bengtsson           49     1 Stigmännen Karlshamns OK     23:59 G        
    5          Kristin Johansson         52     1 OK Dacke                     36:26          
    6          Gunilla Andersson         50     1 OK Dacke                     41:21          



D50  (6)       2700 m                      

    1          Ann-Christin Nero         57     1 Ronneby OK                   31:29 G        
    2          Mona Palm                 57    14 Lessebo OK                   32:11 G        
    3          Britt-Marie Carlsson      54    14 SOK Viljan                   35:15 G        
    4          Siv Larsson               54    14 Växjö AIS                    41:02 S        
    5          Maria Strindhagen         55     1 FK Vittus                    58:17          

               Birgitta Nilsson          57     1 Stigmännen Karlshamns OK  ej start          



D45  (5)       3100 m                      

    1          Lisel Arvidsson           61    14 Växjö OK                     29:43 G        
    2          Kristina Runemalm         60    14 Kalmar OK                    38:46 S        
    3          Hilde Haugskott                    OL Trollelg                  43:41 B        
    4          Marianne Rosgren          59    14 OK Njudung                   47:19          

               Eva Eklund                61    14 Växjö OK                  Ej godk.          



D40  (6)       3300 m                      

    1          Gitte Engström            65    23 Linköpings OK                30:48 G        
    2          Helena Karlsson           67    14 Nässjö OK                    33:34 G        
    3          Anne Johansson            67     1 OK Dacke                     33:51 G        
    4          Anne Lindell              66    14 Kalmar OK                    37:57 S        
    5          Eva Pettersson            66     1 OK Dacke                     40:04 S        
    6          Ann-Sophie Nilsson        68     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:09:00          



D35  (7)       3300 m                      

    1          Anna Svensson             71    14 SOK Viljan                   28:58 G        
    2          Sara Giselsson            70     1 Ronneby OK                   32:33 S        
    3          Karolina Karlsson         71    14 Nybro OK                     37:11 S        
    4          Josefine Albinsson        69     1 OK Skogsfalken               41:17 B        
    5          Jessica Björck            72    14 OK Älme                      49:18          
    6          Elisabeth Danielsson      69    14 Vimmerby OK                1:19:13          
    7          Natalia Omelchenko                 OK Orion Ukraina           1:30:38          



D21  (5)       3400 m                      

    1          Lena Jakobsson            78    14 Nybro OK                     32:18 G        
    2          Kajsa Niemi               75    14 Emmaboda Verda OK            35:36 G        
    3          Anna Henriksson           77    14 Torsås OK                    41:57 S        
    4          Emelie Danielsson         90    14 Vimmerby OK                  52:43          
    5          Anna Aronsson             89     1 OK Dacke                     53:47          



D16  (12)      3100 m                      

    1   (0614) Maja Pettersson           92     1 OK Dacke                     30:52          
    2   (0774) Julia Lundquist           92    14 Nybro OK                     31:12          
    3          Elaine Olausson           92     1 OK Orion                     35:19          
    4          Anna Andersson            92     1 OK Orion                     35:50          
    5          Anna Jonson               93     1 Ronneby OK                   38:14          
    6          Marielle Andersson        93     1 OK Vilse 87                  38:18          
    7          Frida Danielsson          93    14 Vimmerby OK                  41:32          
    8          Hanna Wåhlin              92     1 OK Skogsfalken               46:43          
    9          Emma Olsson               92    14 Torsås OK                    50:43          
   10          Sofia Brenander           93    14 SOK Viljan                 1:46:17          

               Maja Andersson            93     1 OK Dacke                  Ej godk.          
               Martina Fredriksson       92     1 OK Dacke                  ej start          



D14  (5)       2800 m                      

    1          Johanna Tovesson          95     1 OK Orion                     39:02          
    2          Carolin Håkansson         94     1 OK Orion                     43:08          

               Julia Mauritsson          95     1 OK Skogsfalken            Ej godk.          
               Elin Berglin              95     1 OK Dacke                  Ej godk.          
               Sanna Pettersson          95     1 OK Dacke                  ej start          



D12  (7)       2600 m                      

    1          Tilda Johansson           96     1 OK Orion                     16:25          
    2          Moa Pettersson            96     1 OK Dacke                     17:39          
    3          Hanna Melander            97     1 Stigmännen Karlshamns OK     22:26          
    4          Camilla Nyqvist           97    15 Järla IF OK                  23:51          
    5          Caroline Fredriksson      96     1 OK Dacke                     27:45          
    6          Petra Olejnik             96    14 SOK Viljan                   29:45          
    7          Moa Wåhlin                96     1 OK Skogsfalken               45:23          



D10  (3)       2700 m                      

    1          Linnea Lindbom            98     1 OK Orion                     18:00          
    2          Ellen Andersson           99     1 Stigmännen Karlshamns OK     26:55          

               Vilma Persson             98     1 OK Skogsfalken            ej start          



U3  (3)        2600 m                      

    1          Valdemar Crispin          97    15 Solna OK                     22:59          
    2          Diana Arvidsson           95    14 Växjö OK                     23:29          
    3          Amanda Johansson          96     1 OK Dacke                     29:19          



U2  (2)        2700 m                      

    1          Jessica Arvidsson         99    14 Växjö OK                     24:35          

               Agnes Asplund             98    15 Järla IF OK               ej start          



INSKOLNING  (5 2600 m                      

               Alice Findahl                   14 Målilla OK                   Godk.          
               Ellen Wahlbom             00     1 OK Orion                     Godk.          
               Arvid Kronmar             73     1 FK Vittus                    Godk.          
               Hanna Johannesson                1 Ronneby OK                   Godk.          
               Albin Lilja               75     1 Ronneby OK                   Godk.          



Öppen 1  (5)   2700 m                      

    1          Ylva Christensson         96     1 OK Skogsfalken               31:10 B        
    2          Helmer Nilsson            36     1 OK Dacke                     34:24 B        
    3          Hjalmar Niemi             99    14 Emmaboda Verda OK            36:47 B        
    4          Amanda Magnuson                  1 OK Vilse 87                  41:33 B        
    5          Lina Karlsson             98     1 OK Vilse 87                  41:34 B        



Öppen 2  (11)  2600 m                      

    1          Tove Ingvarsson           94     1 OK Skogsfalken               21:58 B        
    2          Niklas Månsson            97     1 Ronneby OK                   23:48 B        
    3          Christer Svensson         62     1 Ronneby OK                   26:09 B        
    4          Veronika Westling         95    14 SOK Viljan                   28:04 B        
    5          Ulla Olsson               55    14 Torsås OK                    28:06 B        
    6          Lena Olsson                      1 OK Orion                     36:35          
    7          Ingmarie Fridolfsson            14 Torsås OK                    50:40          
    8          Liselott Sjöholm                14 Torsås OK                    50:44          
    9          Jenny Kolterjahn                14 Torsås OK                    51:01          
   10          Lena Bäckström                   1 OK Orion                   1:36:13          

               Sven Norrgård                    1 OK Orion                  Ej godk.          



Öppen 4  (12)  3100 m                      

    1          Maria Håkansson           66    14 Växjö OK                     32:09 B        
    2          Karl-Erik Johansson       39     1 OK Dacke                     44:18          
    3          Tommy Olsson              53    14 Torsås OK                    45:39          
    4          Marica Tynell             70    17 Rånäs OK                     46:48          
    5          Sussi Jonson              63     1 Ronneby OK                   47:42          
    6          Ellika Nyqvist            62    15 Järla IF OK                  48:11          
    7          Jan-Åke Hansson           48     1 Stigmännen Karlshamns OK     51:24          
    8          Karin Ekebjär             64    14 Kalmar OK                    59:19          
    9          Per-Ola Melander                 1 Stigmännen Karlshamns OK   1:06:53          
   10          Gun-Britt Holmberg               1 FK Vittus                  1:15:23          

               Stig Nydahl               46     1 Stigmännen Karlshamns OK  Ej godk.          
               Peter Månsson             95     1 Ronneby OK                Ej godk.          



Öppen 5  (6)   3800 m                      

    1          Ulf Arvidsson                   14 Växjö OK                     52:12 B        
    2          Johnny Andersson          93    14 Målilla OK                   53:31 B        
    3          Per Nilsson               58     1 OK Dacke                   1:16:32          
    4          Mollie Nohave             71     1 OK Orion                   1:23:19          
    5          Fredrik Nilsson                  1 OK Orion                   1:36:22          
    6          Eivor Nydahl              48     1 Stigmännen Karlshamns OK   2:26:31          



Öppen 7  (11)  3000 m                      

    1          Karin Öhlin               65    14 SOK Aneby                    34:46 B        
    2          Karin Lindqvist           77     1 Ronneby OK                   37:10 B        
    3          Ola Gustafsson            60    14 SOK Aneby                    37:44 B        
    4          Simon Smedberg            93     1 OK Skogsfalken               39:23 B        
    5          Kristina Andersson               1 OK Dacke                     44:18 B        
    6          Yngve Magnusson           44     1 OK Orion                     46:37          
    7          Susanne Johannesson              1 Ronneby OK                   48:19          
    8          Emma Brenander            91    14 SOK Viljan                   49:04          
    9          Ann Brenander             61    14 SOK Viljan                   49:09          
   10          Malin Annegård            85    14 SOK Viljan                   53:32          
   11          Majvie Annegård           49    14 SOK Viljan                 1:02:37          



Öppen 8  (17)  4400 m                      

    1          Jakob Jakobsson           77    14 Nybro OK                     30:46 B        
    2          Stefan Berglin            67     1 OK Dacke                     31:05 B        
    3          Anders Blomqvist          66     1 OK Skogsfalken               35:04 B        
    4          Ulf Lundberg              66    14 Kalmar OK                    38:13 B        
    5          Maria Persson                    1 OK Orion                     45:05          
    6          Anders Boman              56    14 Ålems OK                     46:05          
    7          Magnus Lager              55    14 Torsås OK                    46:40          
    8          Ethel Boman               55    14 SOK Viljan                   49:17          
    9          Amanda Stensson-Bohman    91    14 Nybro OK                     49:37          
   10          Stefan Engström                 14 SOK Viljan                   50:05          
   11          Anders Jacobsen                  1 OK Orion                     54:17          
   12          Daniel Johansson          75    14 Kalmar OK                    56:10          
   13          Anders Engkvist           48     1 Ronneby OK                   56:32          
   14          Magnus Kronmar                   1 FK Vittus                    58:14          
   15          Håkan Sellgren            52    14 OK Stigen                    59:42          
   16          Thomas Bohman             56    14 Nybro OK                   1:06:57          

               Tomas Blomqvist           57     1 OK Skogsfalken            Ej godk.