Ungdomsserien OK Orionon 2007-05-30 21:38
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

   Pl Namn                       Klubb           Text2          Tid 



H16  (4)       4500 m                      

    1 Måns Sandgren              OK Orion                     33:57 
    2 Fredrik Henriksson         Ronneby OK                   39:51 

      Arvid Svensson             Ronneby OK                ej start 
      Johan Engström             OK Orion                  ej start 



H14  (9)       3900 m                      

    1 Anton Johansson            OK Orion                     31:23 
    2 Viktor Tovesson            OK Orion                     35:48 
    3 Björn Edvinsson            Ronneby OK                   36:11 
    4 Emil Olsson                OK Orion                     38:03 
    5 Olof Hedberg               Ronneby OK                   38:59 
    6 Gustav Fredriksson         OK Orion                     40:09 
    7 Tobias Nelsson             Ronneby OK                   52:35 
    8 André Andersson            Ronneby OK                 1:17:02 

      Sam Johansson              OK Dacke                  ej start 



H12  (10)      3030 m                      

    1 Erik Andersson             OK Orion                     22:34 
    2 Per Edvinsson              Ronneby OK                   24:21 
    3 Andreas Henrysson          OK Dacke                     26:33 
    4 Philip Persson             OK Orion                     28:44 
    5 Theodor Wahlbom            OK Orion                     28:50 
    6 Lucas Bökman               Ronneby OK                   30:21 
    7 Jakob Lindbom              OK Orion                     31:10 
    8 Alexander Johansson        OK Orion                     36:10 
    9 Lukas Pettersson           OK Orion                     52:45 

      Peter Månsson              Ronneby OK                Ej godk. 



H10  (11)      2390 m                      

    1 Henrik Johannesson         Ronneby OK                   15:52 
    2 Melker Johansson           OK Orion                     18:31 
    3 Albin Henrysson            OK Dacke                     19:28 
    4 Oscar Johansson            OK Dacke                     19:39 
    5 Emil Pettersson            OK Dacke                     20:36 
    6 Hampus Armstrong           OK Orion                     20:56 
    7 Niklas Månsson             Ronneby OK                   23:29 
    8 Samuel Giselsson           Ronneby OK                   36:12 
    9 Love Olsson                Ronneby OK                   36:19 

      Andreas Jonsson            OK Orion                  Ej godk. 
      Kristoffer Romin           OK Orion                  ej start 



D16  (9)       3970 m                      

    1 Veronika Aspvall           Ronneby OK                   36:17 
    2 Maja Pettersson            OK Dacke                     40:10 
    3 Anna Andersson             OK Orion                     47:11 
    4 Elaine Olausson            OK Orion                     54:50 
    5 Karin Smedenmark           Ronneby OK                 1:06:51 
    6 Malin Tedblad              OK Dacke                   1:08:12 
    7 Maja Öman                  OK Dacke                   1:08:50 
    8 Martina Fredriksson        OK Dacke                   1:15:42 
    9 Gabriela Iversen           Ronneby OK                 1:18:18 



D14  (4)       3330 m                      

    1 Maja Andersson             OK Dacke                     41:47 
    2 Anna Jonson                Ronneby OK                   47:47 
    3 Margrete Aspvall           Ronneby OK                   47:59 
    4 Carolin Håkansson          OK Orion                   1:04:08 



D12  (8)       3030 m                      

    1 Moa Pettersson             OK Dacke                     27:54 
    2 Johanna Tovesson           OK Orion                     30:37 
    3 Tilda Johansson            OK Orion                     31:16 
    4 Elin Berglin               OK Dacke                     33:30 
    5 Sanna Pettersson           OK Dacke                     33:48 
    6 Caroline Fredriksson       OK Dacke                     48:08 
    7 Julia Smedenmark           Ronneby OK                   51:50 

      Cajsa Bökman               Ronneby OK                ej start 



D10  (3)       2390 m                      

    1 Linnéa Lindbom             OK Orion                     20:12 
    2 Myrra Carlsson             OK Orion                     24:16 
    3 Mikaela Fransson           OK Orion                     26:09 



Inskolning  (4 2110 m                      

      Kajsa Andersson            OK Orion                     Godk. 
      Simon Giselsson            Ronneby OK                   Godk. 
      Johan Adolfsson            Ronneby OK                   Godk. 
      Elin Arvidsson             OK Orion                     Godk. 
      Felicia Petersons          OK Orion                     Godk. 
      Emma Rockström             OK Orion                     Godk. 
      Gustav Johansson           OK Orion                     Godk. 
      Erik Gren                  OK Orion                     Godk. 
      Herman Håkansson           Ronneby OK                   Godk. 
      Robin Flygare              OK Orion                     Godk. 
      Maja Gruvberger            OK Orion                     Godk. 
      Gustav Nilsson             OK Dacke                     Godk. 
      Tova Ericsson              Ronneby OK                   Godk. 
      Ebba Berglin               OK Dacke                     Godk. 
      Niklas Jonson              Ronneby OK                   Godk. 
      Klara Andersson            OK Orion                     Godk. 
      Ellen Wahlbom              OK Orion                     Godk. 
      Lovisa Gustavsson          OK Orion                     Godk. 
      Elina Flygare              OK Orion                     Godk. 
      Love Carlsson              OK Orion                     Godk. 
      Martin Nilsson             OK Orion                     Godk. 
      Lovisa Johansson           OK Dacke                     Godk. 
      Gustav Haller              OK Dacke                     Godk. 
      Fabian Andersson           Ronneby OK                   Godk. 
      Saina Månsson              Ronneby OK                   Godk. 
      Cecilia Kembring           OK Dacke                     Godk. 
      Martin Kembring            OK Dacke                     Godk. 
      Johanna Wilhelmsson        OK Dacke                     Godk. 
      Alex Johansson             OK Dacke                     Godk. 
      Jakob Wilhelmsson          OK Dacke                     Godk. 
      Wilma Håkansson            Ronneby OK                   Godk. 
      Hugo Larsson               OK Dacke                     Godk. 

      Adam Östbergh              OK Orion                  Ej godk. 
      Hanna Johannesson          Ronneby OK                ej start 
      Jacob Ståhlgren            Ronneby OK                ej start 
      Joakim Ståhlgren           Ronneby OK                ej start 
      Matilda Grad               Ronneby OK                ej start 
      Sofie Karlsson             Ronneby OK                ej start 
      Vanja Bökman               Ronneby OK                ej start 
      Viktor Romin               OK Orion                  ej start 
      David Fredriksson          OK Orion                  ej start 
      Elin Söderberg             OK Orion                  ej start 
      Hilde Andersson            OK Orion                  ej start 
      Amalia Herman              OK Dacke                  ej start 
      Bianca Herman              OK Dacke                  ej start 
      Filippa Herman             OK Dacke                  ej start 
      Milla Lindfors             OK Dacke                  ej start 



U2  (24)       2390 m                      

    1 Linnea Berglin             OK Dacke                     17:48 
    2 Josefin Nelson             Ronneby OK                   20:01 
    3 Elin Adolfsson             Ronneby OK                   20:41 
    4 Denise Johansson           OK Dacke                     21:15 
    5 Adam Lindbom               OK Orion                     21:51 
    6 Tilda Liljegren Svensson   Ronneby OK                   23:42 
    7 Adam Andersson             OK Dacke                     24:54 
    8 Aron Thorén                Ronneby OK                   25:41 
    9 Carl Hedberg               Ronneby OK                   25:46 
   10 Gustav Remskog             Ronneby OK                   26:22 
   11 Lovisa Ågren               Ronneby OK                   26:36 
   12 Erik Svensson              Ronneby OK                   27:49 
   13 Alexander Grad             Ronneby OK                   28:31 
   14 Anders Ahltoft             Ronneby OK                   31:55 
   15 Anton Haller               OK Dacke                     32:45 
   16 Arvid Månsson              Ronneby OK                   35:07 
   17 Elina Karlsson             OK Dacke                     38:39 

      Alma Hagskär               Ronneby OK                ej start 
      Casper Andersson           Ronneby OK                ej start 
      Thea Olsson                Ronneby OK                ej start 
      Sanna Karlsson             OK Orion                  ej start 
      Rasmus Ledin               OK Dacke                  ej start 
      Kevin Nilsson              OK Dacke                  ej start 
      Emelie Karlsson            OK Dacke                  ej start 



U3  (15)       3030 m                      

    1 Johan Svensson             OK Orion                     36:15 
    2 Jonathan Pettersson        OK Dacke                     43:33 
    3 Lise Karlsson              OK Dacke                     48:39 
    4 Linda-Marie Kembring       OK Dacke                     54:16 
    5 Cecilia Karlsson           OK Dacke                   1:00:07 
    6 Rebecca Ågren              Ronneby OK                 1:01:36 
    7 Emmie Ivansson             OK Orion                   1:08:43 
    8 Victor Ivansson            OK Orion                   1:08:54 
    9 Klara Bringmark            OK Dacke                   1:14:12 
   10 Max Johansson              OK Dacke                   1:21:29 

      Anna Svensson              Ronneby OK                ej start 
      Dennis Eriksson Isokääntä  Ronneby OK                ej start 
      Evelina Ahltoft            Ronneby OK                ej start 
      Amanda Johansson           OK Dacke                  ej start 
      Johanna Strömqvist         OK Dacke                  ej start 



ÖPPEN 2  (3)   3330 m                      

    1 Gunilla Gustavsson         OK Orion                     52:38 
    2 Olof Fredriksson           OK Orion                   1:15:00 
    3 Bengt Fredriksson          OK Orion                   1:15:33 



ÖPPEN 6  (8)   4500 m                      

    1 Thomas Johannesson         Ronneby OK                   37:25 
    2 Björn Linnersjö            Ronneby OK                   43:28 
    3 Kenneth Fager              OK Dacke                     46:08 
    4 Per Svensson               Ronneby OK                   57:43 
    5 Anne Johansson             OK Dacke                     59:51 
    6 Ann-Helen Linnersjö        Ronneby OK                 1:12:05 

      Julia Frisk                OK Orion                  j fullf. 
      Annika Josephsson          OK Dacke                  j fullf.