OK Orion Hösttävlinglö 2007-09-29 14:25
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2007

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H75  (7)       2100 m                      

    1          Sven Svensson             31     1 FK Vittus                    26:37 S        
    2          Gösta Pettersson          29     6 IK Uven                      28:36 S        
    3          Sture Jansson             27    14 Emmaboda Verda OK            29:51 S        
    4          Göran Ekebjär             32     3 OK Kåre                      33:24 S        
    5          Leo Gustavsson            27     1 Ronneby OK                   34:00 S        
    6          Georg Ekström             32    15 SoIK Hellas                  37:04 S        
    7          Curt Hjalmarsson          31    13 Hässleholms OK               40:35 B        



H70  (7)       2100 m                      

    1          Sivert Axelsson           37    14 Kalmar OK                    19:52 S        
    2          Lennart Johansson         37    13 Hässleholms OK               25:05 S        
    3          Göran Folkesson           37     1 Ronneby OK                   26:59 S        
    4          Evald Johansson           34    14 Lessebo OK                   33:15          
    5          Sven Persson              37    14 Torsås OK                    37:23          
    6          Olle Nilsson              34     1 Stigmännen Karlshamns OK     41:46          

               Bertil Ståhl              32    14 Kalmar OK                 ej start          



H65  (12)      2400 m                      

    1          Björn Linnersjö           42     1 Ronneby OK                   21:26 S        
    2          Stig Karlsson             41    14 Lessebo OK                   25:21 S        
    3          Kurt Bergstrand           39    14 Lessebo OK                   26:25 S        
    4          Kjell Månsson             42     1 Ronneby OK                   27:14 S        
    5          Rune Bengtsson            38     1 Ronneby OK                   27:40 S        
    6          Göran Andersson           42     1 Stigmännen Karlshamns OK     27:56 S        
    7          Torgny Jonsson            41    14 Växjö Allmänna IS            33:38          
    8          Erling Larsson            42    13 Hässleholms OK               35:16          
    9          Bengt Andersson           42     1 OK Skogsfalken               38:09          
   10          Stig Karlsson             40    14 Torsås OK                    40:30          
   11          Bertil Eriksson           40     1 Stigmännen Karlshamns OK     40:45          

               Sven Jonasson             42     1 OK Skogsfalken            Ej godk.          



H60  (11)      2400 m                      

    1          Ronny Hjalmarsson         47    14 Emmaboda Verda OK            20:18 S        
    2          Kent Ekdahl               45    14 Emmaboda Verda OK            22:11 S        
    3          Nils Karlsson             45    14 Växjö Allmänna IS            24:26 S        
    4          Aymonn Andersson          46     1 OK Dacke                     26:33 S        
    5          Jan-Ulf Karlsson          44    14 Nybro OK                     31:23 B        
    6          Benkt Anderson            44    13 Lunds OK                     31:46 B        
    7          Kenneth Karlsson          45    14 Nybro OK                     32:46          
    8          Mogens Jørgensen                   Søllerød OK                  32:53          
    9          Rune Svensson             47     1 OK Vilse 87                  33:03          
   10          Eric Tenland              47     1 Stigmännen Karlshamns OK     34:01          

               Per Engkvist              46     1 Ronneby OK                ej start          



H55  (16)      3200 m                      

    1          Jan Olofsson              51     1 Ronneby OK                   29:57 S        
    2          Kenneth Fager             52     1 OK Dacke                     31:02 S        
    3          Björn Palm                51    14 Lessebo OK                   32:49 S        
    4          Nils-Arne Håkansson       50     1 Stigmännen Karlshamns OK     35:49 S        
    5          Bengt Strindhagen         52     1 FK Vittus                    37:37 S        
    6          Håkan Algotsson           52    14 Torsås OK                    37:48 S        
    7          Hans Larsson              51    13 Hässleholms OK               38:00 S        
    8          Krister Nilsson           49    14 Växjö OK                     40:59 S        
    9          Owe Nilsson               49     1 Stigmännen Karlshamns OK     43:19 B        
   10          Jörgen Nilsson            50     1 Ronneby OK                   44:50 B        
   11          Bengt Aspvall             52     1 Ronneby OK                   47:49          
   12          Lars Gunnar Bengtsson     48     1 Stigmännen Karlshamns OK     48:52          
   13          Bengt Palm                52     1 OK Vilse 87                  49:16          
   14          Lennart Smedenmark        52     1 Ronneby OK                 1:00:22          

               Rolf Andréasson           49     1 OK Skogsfalken            Ej godk.          
               Jan Svensson              52     1 OK Skogsfalken            ej start          



H50  (11)      3300 m                      

    1          Bo Salomonson             56    14 Kalmar OK                    34:40 S        
    2          Roger Thörn               55     1 OK Vilse 87                  39:56 S        
    3          Ingmar Olsson             57     1 OK Vilse 87                  42:12 S        
    4          Per Svensson              54     1 Ronneby OK                   49:57 B        
    5          Gunnar Swärd              57    13 Hässleholms OK               52:00 B        
    6          Per Nilsson               55     1 Stigmännen Karlshamns OK     52:45 B        
    7          Jan Danielsson            54    14 Kalmar OK                    54:32          
    8          Matts Andersson           57    13 Hässleholms OK               59:32          
    9          Lars Eklund               56    14 Växjö OK                   1:18:08          
   10          Mats Ingvarsson           53     1 OK Vilse 87                1:25:37          
   11          Jørgen Bojsen-Møller               Søllerød OK                1:38:01          



H45  (10)      3600 m                      

    1          Tore Tjernlund            58     1 OK Vilse 87                  27:53 S        
    2          Ove Lernå                 60    14 Kalmar OK                    29:10 S        
    3          Thomas Henmyr             60     1 OK Vilse 87                  32:36 S        
    4          Thommy Bergman            60     1 Stigmännen Karlshamns OK     42:44          
    5          Ingemar Månsson           59     1 Ronneby OK                   42:46          
    6          Bo Konring                         Søllerød OK                  51:06          
    7          Per Erlandsson            59     1 OK Skogsfalken               56:17          
    8          Mats Carlsson             61     1 OK Vilse 87                  58:18          

               Michael Wilken                     Søllerød OK               Ej godk.          
               Göran Månsson             61     1 OK Dacke                  ej start          



H40  (12)      3900 m                      

    1          Lars Persson              64     1 OK Skogsfalken               31:13 S        
    2          Mats Bredfelt             63    13 Lunds OK                     35:27 S        
    3          Peter Wilhelmsson         65     1 OK Dacke                     35:37 S        
    4          Ulf Johansson             64     1 OK Dacke                     36:01 S        
    5          Ola Jönsson               67     1 OK Vilse 87                  40:45 S        
    6          Tomas Nilsson             64    13 Hässleholms OK               43:56 S        
    7          Anders Pettersson         62     1 OK Dacke                     45:02 B        
    8          Ulrik Illum                        Søllerød OK                  52:30          
    9          Håkan Fransson            67     1 Ronneby OK                   53:53          

               Henrik Eliasson           66    13 Hässleholms OK            Ej godk.          
               Peder Nilsson             65    13 OK Torfinn                Ej godk.          
               Peter Ekdahl              65    14 Emmaboda Verda OK         ej start          



H21  (29)      4300 m                      

    1          Patrik Karlsson           87    14 Växjö OK                     27:07 S        
    2          Torgny Lindström          73     1 Ronneby OK                   27:12 S        
    3          Thomas Johannesson        67     1 Ronneby OK                   29:10 S        
    4          Jakob Bengtsson           78     1 Stigmännen Karlshamns OK     31:18 S        
    5          Mattias Karlsson          84    14 Växjö OK                     32:14 S        
    6          Per-Ola Olsson            69     1 OK Vilse 87                  32:23 S        
    7          Magnus Larsson            71     1 OK Dacke                     32:59 S        
    8          Niclas Tjernlund          87     1 OK Vilse 87                  33:33 S        
    8          Per Lenander              77    14 Växjö OK                     33:33 S        
   10          Emil Ingvarsson           85     1 OK Vilse 87                  36:05 S        
   11          Olof Nilsson              78     1 OK Skogsfalken               36:39 S        
   12          Daniel Erlandsson         87     1 OK Skogsfalken               37:14 S        
   13          Kalle Ingvarsson          82     1 OK Vilse 87                  40:01 B        
   14          Emil Fager                86     1 OK Dacke                     40:03 B        
   15          Mikael Pihl               73    13 Lunds OK                     40:05 B        
   16          Tommy Olsson              46     1 OK Dacke                     42:24          
   17          Fredrik Karlsson          71    14 Nybro OK                     44:12          
   18          Marcus Alexandersson      73    14 Kalmar OK                    45:09          
   19          Isac Åkerberg             85    12 OK Tisaren                   47:26          
   20          Anders Jonsson                     Søllerød OK                  47:57          
   21          Thom Barbus               89     1 OK Dacke                     49:55          
   22          Patrik Wåhlin             68     1 OK Skogsfalken               56:24          
   23          Oskar Johansson           86     1 OK Dacke                     58:11          

               Björn Lövdahl             88    13 Hässleholms OK            Ej godk.          
               Gabriel Bengtsson         81     1 Stigmännen Karlshamns OK  Ej godk.          
               Fredrik Persson           71    13 Helsingborgs SOK          ej start          
               Per-Åke Nilsson           65    13 Härlövs IF                ej start          
               Björn Andersson           76     1 OK Dacke                  ej start          
               Joakim Ekdahl             70    14 Emmaboda Verda OK         ej start          



H18  (3)       3600 m                      

    1          Casper Wilken                      Søllerød OK                  37:38 S        
    2          Johan Larsson             90    13 Hässleholms OK               43:32 S        
    3          Jon Nilsson               90     1 Ronneby OK                   58:34          



H16  (7)       3500 m                      

    1          Johan Engström            92     1 OK Orion                     31:19          
    2          Andreas Ivarsson          91    13 Lunds OK                     33:07          
    3          Johan Wihlborg            91     1 OK Vilse 87                  35:59          
    4          Fredrik Henriksson        92     1 Ronneby OK                   40:20          
    5          Sture Jeppsson            92    13 Lunds OK                     41:23          
    6          Johan Lövdahl             92    13 Hässleholms OK             1:02:17          

               Philip Kæseler                     Søllerød OK               Ej godk.          



H14  (12)      3400 m                      

    1          Anton Johansson           94     1 OK Orion                     25:54          
    2          Emil Olsson               94     1 OK Orion                     26:06          
    3          Gustav Fredriksson        93     1 OK Orion                     27:33          
    4          Fredrik Wennermark        94     1 OK Skogsfalken               31:02          
    5          Lucas Wändel              93    13 Lunds OK                     31:15          
    6          Simon Engel               94    13 Hässleholms OK               34:52          
    7          Viktor Tovesson           93     1 OK Orion                     35:28          
    8          Carl Swedenborg           93    13 Lunds OK                     35:43          
    9          Tobias Nelson             93     1 Ronneby OK                   38:53          
   10          Jacob Nilsson             94     1 Ronneby OK                   45:28          
   11          Marcus Nilsson Kempff     94    13 Hässleholms OK               50:03          

               Andreas Wigertsson        94    14 Torsås OK                 Ej godk.          



H12  (19)      2700 m                      

    1          Andreas Henrysson         95     1 OK Dacke                     22:02          
    1          Per Edvinsson             95     1 Ronneby OK                   22:02          
    3          Philip Persson            95     1 OK Orion                     23:56          
    4          Felix Persson             95     1 OK Skogsfalken               25:30          
    5          Erik Andersson            95     1 OK Orion                     26:18          
    6          Jakob Lindbom             95     1 OK Orion                     28:29          
    7          Alexander Johansson       95     1 OK Orion                     29:17          
    8          Henrik Eklund             96    14 Växjö OK                     31:03          
    9          Peter Månsson             95     1 Ronneby OK                   31:33          
   10          Carl Rämmal               96    13 Lunds OK                     35:44          
   10          Albin Karlsson            95     1 OK Vilse 87                  35:44          
   12          Hjalmar Freij             95    13 Lunds OK                     36:43          
   13          Daniel Nilsson Kempff     96    13 Hässleholms OK               36:56          
   14          Lukas Pettersson          95     1 OK Orion                     38:01          
   15          Johan Eklund              96    14 Växjö OK                     38:33          
   16          Carl Torstensson          95    14 Emmaboda Verda OK            42:53          
   17          Ossian Gewert             96    13 Lunds OK                     57:01          

               Theodor Wahlbom           96     1 OK Orion                  ej start          
               Victor Ivansson           95     1 OK Orion                  ej start          



H10  (10)      2000 m                      

    1          Johan Wennermark          97     1 OK Skogsfalken               17:10          
    2          Martin Illum                       Søllerød OK                  17:18          
    3          Henrik Johannesson        98     1 Ronneby OK                   22:24          
    4          Emil Pettersson           99     1 OK Dacke                     23:37          
    5          Albin Henrysson           98     1 OK Dacke                     24:12          
    6          Nils Swedenborg           97    13 Lunds OK                     25:21          
    7          Elias Lindblad            98    14 Kalmar OK                    29:04          
    8          Andreas Jonsson           01     1 OK Orion                     29:12          

               Melker Johansson          98     1 OK Orion                  ej start          
               Niklas Månsson            97     1 Ronneby OK                ej start          



D65  (2)       2100 m                      

    1          Kerstin Henmyr            36     1 OK Vilse 87                  28:43 S        
    2          Ingalill Wikingsson       41     1 Stigmännen Karlshamns OK     29:12 S        



D60  (3)       2100 m                      

    1          Harriet Karlsson          44    14 Torsås OK                    30:39 S        
    2          Barbro Cassing            45     1 Ronneby OK                   32:11 S        
    3          Torill Svendsen           44    13 Lunds OK                     41:19 S        



D55  (8)       2400 m                      

    1          Margaretha Svensson       50     1 OK Vilse 87                  27:21 S        
    2          Kerstin Hjalmarsson       52    14 Emmaboda Verda OK            27:50 S        
    3          Marie-Louice Karlsson     49    14 Nybro OK                     29:39 S        
    4          Bigge Bengtsson           49     1 Stigmännen Karlshamns OK     33:45 S        
    5          Birgitta Olsson           41     1 Ronneby OK                   34:01 S        
    6          Lena Söderberg            51     1 OK Skogsfalken               37:37 S        
    7          Ingrid Nilsson            52    14 Växjö OK                   1:03:30          

               Kristin Johansson         52     1 OK Dacke                  Ej godk.          



D50  (4)       2800 m                      

    1          Ann-Christin Nero         57     1 Ronneby OK                   29:28 S        
    2          Birgitta Nilsson          57     1 Stigmännen Karlshamns OK     34:33 S        
    3          Mona Palm                 57    14 Lessebo OK                   38:39 S        
    4          Arja Ingvarsson           56     1 OK Vilse 87                  47:47          



D45  (10)      2800 m                      

    1          Lena Henriksson           60     1 Ronneby OK                   28:01 S        
    2          Kerstin Tjernlund         60     1 OK Vilse 87                  28:47 S        
    3          Lotta Linsefors           56    13 Lunds OK                     30:08 S        
    4          Britt Thörn               58     1 OK Vilse 87                  35:55 S        
    5          Kristina Runemalm         60    14 Nybro OK                     36:47 S        
    6          Eva Eklund                61    14 Växjö OK                     37:50 S        
    7          Kati Németh               61     1 Stigmännen Karlshamns OK     38:46 S        
    8          Yvonne Andersson          60    13 Hässleholms OK               49:48          
    9          Aina Jeppsson             60    13 Lunds OK                     58:35          
   10          Gith Swärd                60    13 Hässleholms OK             1:06:13          



D40  (6)       3200 m                      

    1          Ingela Andersson          63    13 Lunds OK                     35:19 S        
    2          Anne Johansson            67     1 OK Dacke                     41:09 S        
    3          Eva Pettersson            66     1 OK Dacke                     41:57 S        
    4          Annika Engel              66    13 Hässleholms OK               42:35 S        
    5          Ing-Britt Swedenborg      63    13 Lunds OK                   1:04:43          
    6          Lisa Nilsson              66    13 OK Torfinn                 1:37:27          



D21  (11)      3600 m                      

    1          Anna Andréasson           77     1 OK Skogsfalken               32:03 S        
    2          Lina Svensson             79     1 OK Skogsfalken               34:33 S        
    3          Katarina Lindén           79    14 Växjö OK                     38:51 S        
    4          Susanne de Bourg          88     1 Ronneby OK                   42:35 S        
    5          Maria Ohlsson             90     1 OK Dacke                     43:24 S        
    6          Linda Karlsson            78    14 Lessebo OK                   44:32 S        
    7          Kristina G Andersson      71     1 OK Dacke                     45:19 S        
    8          Anna Henriksson           77    14 Torsås OK                    51:18          
    9          Martina Petersson         88    14 Burseryds IF                 52:18          
   10          Cecilia Swärd             82    13 Hässleholms OK             1:18:15          

               Liselotte Klemming        78    14 Kalmar OK                 Ej godk.          



D18  (6)       3200 m                      

    1          Frida Hildingsson         90    13 Lunds OK                     42:28 S        
    2          Stina Jeppsson            90    13 Lunds OK                     46:39 S        
    3          Kajsa DeBourg             90     1 Ronneby OK                   47:02 S        
    4          Mathilda Johansson        89    13 Lunds OK                     57:28 S        
    5          Anna Aronsson             89     1 OK Dacke                     59:17 S        
    6          Karoline Foverskov                 Søllerød OK                1:26:39          



D16  (11)      3100 m                      

    1          Josefin Tjernlund         92     1 OK Vilse 87                  29:18          
    2          Ellinor Tjernlund         92     1 OK Vilse 87                  35:51          
    3          Anna Sjöström             91    13 OK Kompassen                 39:11          
    4          Elaine Olausson           92     1 OK Orion                     41:34          
    5          Anna Bredfelt             92    13 Lunds OK                     42:10          
    6          Emma Bergman              91     1 Stigmännen Karlshamns OK     42:54          
    7          Anna Andersson            92     1 OK Orion                     46:21          
    8          Camilla Nilsson           84    13 OK Torfinn                   50:37          
    9          Karin Smedenmark          92     1 Ronneby OK                   53:45          
   10          Amelie Petersson          92    13 Hässleholms OK               55:26          
   11          Martina Fredriksson       92     1 OK Dacke                     58:34          



D14  (11)      2900 m                      

    1          Saga Jönsson              93    13 Hässleholms OK               25:38          
    2          Karin Bredfelt            94    13 Lunds OK                     27:48          
    3          Sara Svensson             93    13 Hässleholms OK               27:53          
    4          Marielle Andersson        93     1 OK Vilse 87                  34:46          
    5          Tove Ingvarsson           94     1 OK Skogsfalken               35:25          
    6          Carolin Håkansson         94     1 OK Orion                     42:11          
    7          Erica Andersson           94    13 Lunds OK                     43:40          
    8          Linnea Forsén             93    13 Hässleholms OK               45:32          
    9          Caroline Wilken                    Søllerød OK                  52:21          
   10          Rebecca Ågren             94     1 Ronneby OK                 1:34:09          

               Stina Hansson             93    13 Lunds OK                  ej start          



D12  (11)      2700 m                      

    1          Moa Pettersson            96     1 OK Dacke                     24:11          
    2          Jessica Nilsson           95    13 OK Torfinn                   24:29          
    3          Tilda Johansson           96     1 OK Orion                     26:32          
    4          Pim Hedberg               96    13 Lunds OK                     31:01          
    5          Malin Heyden              96    13 Lunds OK                     31:21          
    6          Julia Smedenmark          95     1 Ronneby OK                   31:52          
    7          Sanna Pettersson          95     1 OK Dacke                     32:17          
    8          Johanna Tovesson          95     1 OK Orion                     32:23          
    9          Moa Wåhlin                96     1 OK Skogsfalken               37:52          
   10          Lina Lundgren             96    13 Lunds OK                   1:02:44          

               Caroline Fredriksson      96     1 OK Dacke                  ej start          



D10  (8)       2000 m                      

    1          Hanna Melander            97     1 Stigmännen Karlshamns OK     18:05          
    2          Vilma Persson             98     1 OK Skogsfalken               20:15          
    3          Sara Jönsson              97    13 Hässleholms OK               21:28          
    4          Agnes Jonsson                      Søllerød OK                  27:09          
    5          Emmie Ivansson            98     1 OK Orion                     32:22          
    6          Linnea Lindbom            98     1 OK Orion                     33:54          
    7          Klara Forsén              97    13 Hässleholms OK               57:43          

               Lovisa Torstensson        98    14 Emmaboda Verda OK         Ej godk.          



U4  (1)        2900 m                      

    1          Hanna Forsén              92    13 Hässleholms OK               37:25          



U2  (2)        2000 m                      

    1          Aske Jepsen                        Søllerød OK                  18:26          
    2          Agnes Lindblad            99    14 Kalmar OK                    31:58          



INSKOLNING  (4 1900 m                      

               Jonathan Kaeseler                  Søllerød OK                  Godk.          
               Arvid Kronmar                    1 FK Vittus                    Godk.          
               Elias Torstensson         94    14 Emmaboda Verda OK            Godk.          
               Linda Jonsson             65     1 OK Orion                     Godk.          



Öppen 1  (5)   2000 m                      

    1          William Widlund                 14 Kalmar OK                    24:14 B        
    2          Emil Widlund                    14 Kalmar OK                    30:13 B        
    3          Louise Pihl               76    13 Lunds OK                     37:31          
    4          Erik Wihlborg             91     1 OK Vilse 87                  51:27          
    5          Christina Karlsson        95     1 OK Vilse 87                  53:46          



Öppen 2  (11)  2700 m                      

    1          Gunnel Henrysson          64     1 OK Dacke                     34:35 B        
    2          Christer Svensson         62     1 Ronneby OK                   37:47 B        
    3          Martin Nilsson                   1 Stigmännen Karlshamns OK     38:40 B        
    4          Martin Bertilsson         93    13 Hässleholms OK               43:18 B        
    5          Pär Bertilsson                  13 Hässleholms OK               51:34          
    6          Carin Bertilsson                13 Hässleholms OK               53:11          
    7          Kajsa Forsén              97    13 Hässleholms OK             1:00:10          
    8          Ida Forsén                96    13 Hässleholms OK             1:01:09          
    9          Lukas Andersson                 13 Hässleholms OK             1:01:11          
   10          Helmer Nilsson            36     1 OK Dacke                   1:09:40          

               Emma Bäckström                  13 Lunds OK                  j fullf.          



Öppen 4  (9)   3400 m                      

    1          Ronny Fredriksson         70     1 OK Dacke                     41:12 B        
    2          Johan Svensson                   1 OK Orion                     45:59 B        
    3          Karl-Erik Johansson       39     1 OK Dacke                     48:14 B        
    4          Karin Ekebjär             64    14 Kalmar OK                    49:49 B        
    5          Maria Strindhagen         55     1 FK Vittus                    58:21          
    6          Stina Gunnarsson          54    13 Härlövs IF                 1:00:04          
    7          Kitty Brindstedt          55    14 Nybro OK                   1:11:59          
    8          Marianne Henriksson       42    14 Torsås OK                  1:36:40          

               Laura Bojsen-möller                Søllerød OK               Ej godk.          



Öppen 5  (9)   3500 m                      

    1          Jan Nelsson                      1 Ronneby OK                   32:42 B        
    2          Mats Holm                        1 OK Dacke                     41:41 B        
    3          Karl-Erik Jonasson        37    14 Kalmar OK                    42:56 B        
    4          Britt Axelsson                  14 Kalmar OK                    51:11          
    5          Per Nilsson               58     1 OK Dacke                   1:10:09          
    6          Tomas Jonasson                  13 Malmö OK                   1:11:26          
    7          Karl-Gunnar Henriksson    34    14 Torsås OK                  1:25:32          
    8          Yngve Magnusson           44     1 OK Orion                   1:52:21          

               Henrik Melgaard                    Søllerød OK               Ej godk.          



Öppen 7  (13)  2800 m                      

    1          Åsa Nilsson                      1 Ronneby OK                   35:22 B        
    2          Sarah Lindström           77     1 Ronneby OK                   36:05 B        
    3          Mollie Nohave                    1 OK Orion                     45:24 B        
    4          Ann-Sophie Nilsson        68     1 Stigmännen Karlshamns OK     48:37          
    5          Ragnar Olsson             39     1 Ronneby OK                   51:58          
    6          Tommy Bengtsson           52    13 Hässleholms OK               54:33          
    7          Tobias Wigertsson         92    14 Torsås OK                    59:52          
    8          Wigersson Jeanette              14 Torsås OK                  1:00:46          
    9          Inge Åkesson              33     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:02:33          
   10          Leo Karlsson Forsberg     90     1 OK Vilse 87                1:05:55          
   11          Maja-Stina Malmqvist      43     1 FK Vittus                  1:13:41          
   12          Maureen Olsson            73     1 OK Vilse 87                1:16:36          

               Anders Nilsson            61    13 Hässleholms OK            Ej godk.          



Öppen 8  (13)  4100 m                      

    1          Håkan Gunnarsson          76     1 OK Orion                     34:57 B        
    2          Andreas Konring                    Spring-cup OK                42:54 B        
    3          Markus Almgren                  17 OK Enen Enköping             43:13 B        
    4          Jonas Svensson                   1 OK Skogsfalken               45:10 B        
    5          Anders Johanson           63     1 OK Dacke                     46:03          
    6          Magnus Lager              55    14 Torsås OK                    53:09          
    7          Lennart Bohman            46     1 FK Vittus                    55:52          
    8          Anders Jakobsen                    Ballerup                   1:01:31          
    9          Ingmar Ohlsson            54     1 FK Vittus                  1:03:17          
   10          Ronny Carlsson            43     1 OK Skogsfalken             1:04:39          
   11          Kent Lindblad             71    14 Kalmar OK                  1:06:05          
   12          Margret Carlsson          47     1 OK Skogsfalken             1:55:08          
   13          Leif Widlund                    14 Kalmar OK                  1:58:44