Silva Juniorcup Sprint, OK Orionlö 2007-03-17 13:19
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2005

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H20 ELIT  (64) 2690 m                      

    1   (0127) Daniel Attås              87    12 OK Tisaren                   12:02          
    2   (0091) Patrik Karlsson           87    14 Växjö OK                     12:06          
    3   (0026) Mikael Kristensson        87    13 OK Torfinn                   12:13          
    4   (0133) Johan Aronsson            88    12 OK Tisaren                   12:15          
    5   (0362) Thomas Carlsson           87     8 Rehns BK                     12:22          
    6   (0147) Jan Benes                 87     8 Rehns BK                     12:23          
    7   (0384) Linus Bohman              88    13 Hjärnarps GH OL              12:27          
    8   (0210) Anton Östlin              88    23 Linköpings OK                12:34          
    9   (0203) Emil Andersson            88    16 Ärla IF                      12:35          
   10   (0142) Erik Pettersson           87     4 Visborgs OK                  12:36          
   11   (0062) Ola Martner               87     6 Göteborg-Majorna OK          12:37          
   12   (0129) Erik Liljequist           88    14 OK Älme                      12:39          
   13   (0155) Johan Strand              87     6 Göteborg-Majorna OK          12:41          
   13          Adam Chromy                        Czech Youth Team             12:41          
   15   (0310) Erik Holmberg             88    14 IK Hakarpspojkarna           12:44          
   16   (0235) Timo Sild                 88    17 OK Triangeln                 12:53          
   17   (0289) Rickard Rosgren           88    14 OK Njudung                   12:55          
   18   (0488) Simon Elgsten             87    14 Eksjö SOK                    12:58          
   18   (0171) Mikael Eliasson           87     6 Göteborg-Majorna OK          12:58          
   20   (0164) Johan Eriksson            87     5 Gävle OK                     13:00          
   20          Tomas Boril                        Czech Youth Team             13:00          
   22   (0217) David Lingfors            87    14 IK Hakarpspojkarna           13:01          
   23   (0330) Erik Ivarsson Sandberg    87    23 OK Denseln                   13:19          
   23   (0286) Mattias Andersson         88    12 OK Tisaren                   13:19          
   25   (0351) Jonathan Rosendahl        87    21 Västerås SOK                 13:21          
   26   (0417) Stefan Jonsson            87    20 OK Klyftamo                  13:26          
   27   (0570) Mattias Andersson         88    17 IF Thor                      13:28          
   27   (0423) Johan Andersson           87    15 Järla IF OK                  13:28          
   29   (0343) Olle Olofsson             88     8 Rehns BK                     13:29          
   30   (0477) Jonas Wallin              88    20 Vänersborgs SK               13:30          
   31   (0408) Rasmus Leo                88    14 Bredaryds SOK                13:31          
   32   (0293) Johan Olausson            87     1 OK Orion                     13:33          
   33   (0229) Oskar Stensson-Bohman     87    14 Nybro OK                     13:35          
   34   (0429) Simon Lindberg            87    21 Västerås SOK                 13:36          
   35          Anders Konring Olesen              Spring Cup OK                13:37          
   36   (0255) Patrik Lind               87    16 Ärla IF                      13:52          
   37   (0549) Olle Karlsson             87    15 Tullinge SK                  13:53          
   38   (0431) Patrik Lindeberg          88    13 Hjärnarps GH OL              13:55          
   38   (0434) Tomas Reibring            87    16 Nyköpings OK                 13:55          
   38   (0564) Emil Johansson            88    12 OK Tisaren                   13:55          
   41   (0457) Johan Hamelius            88     3 Stora Tuna IK                13:57          
   42   (0501) Simon Andersson           88     8 Forsa OK                     14:02          
   43   (0506) Niklas Olofsson-Bierfe.   88    16 Ärla IF                      14:05          
   44   (0566) Niklas Olsson             87    15 Täby OK                      14:06          
   45   (0356) Linus Karlsson Mood       88     8 Rehns BK                     14:07          
   46   (0519) Erik Pettersson           88    16 Nyköpings OK                 14:08          
   47   (0182) Daniel Erlandsson         87     1 OK Skogsfalken               14:12          
   47   (0547) Jens Öström               88    18 OK Tyr                       14:12          
   49   (0545) Markus Nilsson            87     7 OK Nackhe                    14:13          
   50   (0450) Johan Goth                88     3 Kvarnsvedens GOIF OK         14:15          
   51   (0522) Emil Backlund             88     3 Dalaportens OL               14:16          
   51   (0514) Robin Johansson           88     1 OK Skogsfalken               14:16          
   51   (0355) Mattias Nilsson           88     6 OK Alehof                    14:16          
   54   (0518) Martin Axeen              88    23 Linköpings OK                14:17          
   54   (0503) Samuel Andersson          88    20 IK Gandvik                   14:17          
   56   (0508) Andreas Carlsson          87    23 Tjällmo-Godegårds OK         14:21          
   57   (0574) Anders Ohlsson            87    15 Tullinge SK                  14:40          
   58   (0556) Erik Melén                88    23 Motala AIF OL                14:52          
   59   (0296) Mattias Jonsson           87    14 Nybro OK                     15:13          
   60   (0491) Mikael Andersson          88     3 Korsnäs IF OK                15:19          
   61   (0576) Dennis Hansson            88     1 OK Orion                     15:31          
   62          Tor Andreas Andersen               Halden Skiklubb              15:32          
   63   (0451) Erik Dahlqvist            87     5 Storviks IF                  15:58          

        (0445) Sebastian Ljungdahl       88    13 Hjärnarps GH OL           Ej godk.          



H18 ELIT  (66) 2600 m                      

    1   (0208) Jesper Lysell             89     8 Rehns BK                     11:58          
    2   (0211) Erik Johansson            89     7 Halmstads OK                 11:59          
    3   (0257) Johan Lindberg            90    23 OK Denseln                   12:05          
    3   (0131) Jerker Lysell             89     8 Rehns BK                     12:05          
    5   (0348) Christian Hjalmarsson     89    14 OK Njudung                   12:15          
    6   (0213) Kalle Johansson           89     7 Halmstads OK                 12:17          
    7   (0399) Erik Folkesson-Blom       89    14 OK Älme                      12:21          
    8          Jakub Zimmermann                   Czech Youth Team             12:22          
    9   (0596) Lauri Sild                90    17 OK Triangeln                 12:28          
   10   (0441) Simon Hollbeck            90    15 Bromma-Vällingby SOK         12:30          
   10   (0422) Oskar Sjöberg             90    15 Täby OK                      12:30          
   12   (0439) Henrik Berg               89    15 Bromma-Vällingby SOK         12:36          
   12   (0709) Andris Jubelis            89    16 OK Klemmingen                12:36          
   12   (0444) Albin Ridefelt            91    17 OK Linné                     12:36          
   15   (0282) Victor Silvemark          89     3 Dalaportens OL               12:37          
   15   (0294) Johan Runesson            90    12 OK Tisaren                   12:37          
   17   (0638) Marcus Karlsson           89    14 IK Hakarpspojkarna           12:41          
   18   (0511) Simon Christoferson       90    13 Tormestorps IF               12:45          
   19          Milos Nykodym                      Czech Youth Team             12:46          
   19   (0749) Karl Walheim              90    19 Robertsfors IK               12:46          
   21   (0561) Marcus Andersson          89    13 OK Pan-Kristianstad          12:47          
   21   (0632) Olle Kalered              90    23 Skogspojkarnas OK            12:47          
   21          Rasmus Folino Nielsen              Spring Cup OK                12:47          
   24   (0430) Oscar Vångell             89    23 Linköpings OK                12:56          
   24   (0674) Henrik Berggren           90    23 OK Denseln                   12:56          
   24          Andis Laevikis            89       Lettland                     12:56          
   27   (0377) Emil Hjalmarsson          89    14 OK Njudung                   12:57          
   28   (0390) Anders Carlsson           89     7 Halmstads OK                 13:02          
   29   (0568) Håkan Granefelt           89    18 OK Tyr                       13:03          
   30   (0738) Eric Englöf               89    21 Köping-Kolsva OK             13:22          
   31   (0523) Fredrik Larsson           89    12 Hagaby GoIF                  13:23          
   31   (0634) Erik Pettersson           90    15 Turebergs IF                 13:23          
   33   (0505) Sebastian Månsson         90    12 Hagaby GoIF                  13:28          
   34   (0421) Richard Sjöholm           90    13 OK Pan-Kristianstad          13:29          
   34   (0420) Rassmus Andersson         90     3 Stora Tuna IK                13:29          
   36   (0467) Kent Ohlsson              89    15 Haninge SOK                  13:33          
   36   (0312) Olle Boström              90    15 Järla IF OK                  13:33          
   38          Daniel Hajek                       Czech Youth Team             13:34          
   39   (0609) Andreas Peterson          89    12 Hagaby GoIF                  13:37          
   40   (0672) Albin Pettersson          90    20 Mariestads FK                13:44          
   40   (0606) Jonas Nordström           91    15 OK Älvsjö-Örby               13:44          
   42   (0767) Henrik Sundqvist          90     3 Stora Tuna IK                13:47          
   43   (0726) Martin Sand               91    12 OK Tisaren                   13:54          
   43   (0763) Johan Sjögren             90    23 Tjällmo-Godegårds OK         13:54          
   45   (0485) Emil Jönsson              89     7 Halmstads OK                 13:56          
   46   (0460) Jakob Wallenhammar        89    12 Hagaby GoIF                  14:04          
   46   (0669) Simon Sanderi             90    20 Lidköpings VSK               14:04          
   48   (0607) Alexander Westberg        89    20 OK Tranan                    14:05          
   49   (0721) Pär Josefsson             89    14 Kalmar OK                    14:07          
   50   (0742) John Sjösäter             90    14 IK Hakarpspojkarna           14:13          
   51   (0750) Andreas Karlsson          90    20 Mariestads FK                14:20          
   52   (0690) Daniel Örn                89    14 IK Hakarpspojkarna           14:26          
   53   (0680) Adam Ivarsson             90    15 Haninge SOK                  14:27          
   54          Stepan Zimmermann                  Czech Youth Team             14:32          
   55   (0764) Oliver Lindblad Peterse   90    15 Söders SOL Tyresö            14:44          
   56   (0583) Hampus Olesund            89     6 OK Landehof                  14:57          
   57   (0627) Fredric Gustafsson        89    14 Jönköpings OK                15:07          
   58   (0577) Eric Rosander             89    23 Finspångs SOK                15:08          
   59   (0694) Jesper Wassblad           89    20 Vänersborgs SK               15:20          
   60   (0677) Tobias Keitsch            89    14 IK Hakarpspojkarna           15:29          
   61   (0681) Simon Markendahl          90    20 OK Klyftamo                  16:06          
   62   (0590) Peter Eriksson            89    23 Linköpings OK                16:16          
   63   (0684) David Eriksson            89    12 Hagaby GoIF                  16:54          

        (0674) Lukas Petersson           89     1 Ronneby OK                Ej godk.          
        (0689) Pontus Rygh               89    20 Mariestads FK             Ej godk.          
        (0470) Jonas Sandström           89    15 Järla IF OK               ej start          



D20 ELIT  (49) 2370 m                      

    1          Maja Alm                           FarumTisvilde OK             12:38          
    2   (0064) Sara Eskilsson            87    15 Haninge SOK                  12:44          
    3   (0247) Emma Johansson                     Fredrikstad SK               12:52          
    4   (0201) Elin Kristoffersson       87     8 Alfta-Ösa OK                 12:57          
    5   (0138) Frida Bakkman             87    14 SOK Viljan                   12:59          
    6   (0160) Sofia Adolfsson           87     3 OK Kåre                      13:00          
    7   (0091) Linnéa Johnsson           87     7 OK Nackhe                    13:16          
    8   (0212) Maria Arvidsson           87    14 Kalmar OK                    13:24          
    9   (0205) Sofia Törnqvist           87     5 Storviks IF                  13:30          
   10   (0185) Lina Sundqvist            88     3 OK Kåre                      13:32          
   10   (0234) Elin Pettersson           88    15 Täby OK                      13:32          
   12   (0170) Martina Karlsson          88    14 IK Hakarpspojkarna           13:34          
   13   (0204) Matilda Andersson         87     3 OK Kåre                      13:48          
   14   (0291) Maria Jonsson             88    10 Midälva OK                   13:51          
   15   (0153) Jennie Runesson           87     6 Göteborg-Majorna OK          14:02          
   16   (0295) Ida-Maria Svensson        88    20 Lidköpings VSK               14:03          
   17   (0332) Malin Winblad             88     8 Rehns BK                     14:05          
   17   (0122) Frida Aspnäs              87    22 Sidensjö IK                  14:05          
   19   (0456) Kristin Ander             88     6 OK Landehof                  14:25          
   20   (0348) Sara Rapp                 87     3 IFK Moras OK                 14:40          
   21   (0318) Linn Pettersson           87    15 Tullinge SK                  14:51          
   22   (0267) Josefine Carlsson         87    14 SOK Viljan                   14:52          
   23   (0285) Johanna Hallberg          87     3 IFK Moras OK                 14:53          
   23   (0263) Helena Lidhage            87    20 Ulricehamns OK               14:53          
   25          Adela Stepanska                    SK Zabovresky Brno           14:55          
   26   (0323) Rebecka Siebers           88    14 IK Hakarpspojkarna           14:58          
   27   (0330) Elin Vedin                88    10 Midälva OK                   14:59          
   28   (0238) Sofie Sihver              87    15 IFK Lidingös Skid o OK       15:07          
   29   (0167) Ida Johansson             87     3 IFK Moras OK                 15:14          
   30   (0256) Caroline Gustavsson       88    20 Istrums SK                   15:19          
   31   (0336) Sanna Eriksson            87     7 IF Rigor                     15:21          
   32   (0381) Martina Petersson         88    14 Burseryds IF                 15:23          
   33   (0397) Karin Hedberg             88    17 OK Linné                     15:41          
   34   (0241) Jonna Samuelsson          88    23 OK 64 Torpa                  15:45          
   35   (0377) Josefine Lindberg         88    23 OK Denseln                   16:03          
   36   (0540) Erica Ek                  88    13 Lunds OK                     16:04          
   37   (0694) Kristina Aspvall          88     1 Ronneby OK                   16:06          
   38   (0305) Sofie Pettersson          87    20 Ulricehamns OK               16:07          
   39   (0482) Desirée Segerslätt        87    13 Rävetofta OK                 16:28          
   40   (0515) Maria Brodin              87    18 OK Djerf                     16:29          
   41   (0568) Linnéa Nordin             87    22 Sidensjö IK                  16:52          
   42   (0721) Alma Buer                 88    14 IF Hallby                    16:59          
   43   (0545) Helena Lindqvist          88    21 Västerås SOK                 17:26          
   44   (0842) Ingela Smedenmark         87     1 Ronneby OK                   17:42          
   45   (0462) Elin Hamrefors            87     6 OK Landehof                  19:12          

               Line Søderlund                     FarumTisvilde OK          Ej godk.          
        (0293) Josefin Bengtsson         88    17 Långhundra IF             ej start          
        (0457) Hanna Sunnerheim Sjöber   88    17 OK Linné                  ej start          
        (0573) Malin Johansson           88     1 Stigmännen Karlshamns OK  ej start          



D18 ELIT  (62) 2300 m                      

    1   (0190) Anna Forsberg             90    23 OK Kolmården                 11:54          
    2   (0327) Tove Alexandersson        92     3 Stora Tuna IK                12:14          
    3   (0164) Jenny Lönnkvist           89    15 Tullinge SK                  12:27          
    4   (0159) Beata Falk                89    12 Hagaby GoIF                  12:28          
    5   (0338) Elin Månsson              92     7 OK Löftan                    12:36          
    5   (0328) Alva Olsson               89    21 Västerås SOK                 12:36          
    7   (0249) Hanna Axelsson            89    20 OK Skogshjortarna            12:45          
    8   (0279) Maria Westher             90    18 OK Djerf                     12:47          
    9   (0328) Linnea Längberg           90    15 Järla IF OK                  12:48          
   10   (0349) Kajsa Risby               90     3 OK Kåre                      12:57          
   11   (0401) Frida Andersson           90     1 OK Dacke                     12:59          
   11   (0368) Lilian Forsgren           90    12 OK Tisaren                   12:59          
   13   (0202) Anna Bachman              90    15 Täby OK                      13:00          
   14   (0276) Emma Carlsson             89    15 Skarpnäcks OL                13:07          
   15   (0321) Marie Pettersson          89    18 OK Djerf                     13:08          
   16          Julie Andersen                     Halden Skiklubb              13:10          
   17   (0334) Sara Nilsson              90    12 OK Tisaren                   13:13          
   17   (0393) Emeli Pettersson          90    15 Tullinge SK                  13:13          
   19   (0239) Elin Ström                90    15 Tullinge SK                  13:19          
   20   (0388) Rebecka Olsson            90     1 OK Skogsfalken               13:20          
   21   (0258) Malin Sandström           91    15 Järla IF OK                  13:29          
   22   (0224) Josefin Aronsson          90    12 OK Tisaren                   13:31          
   23   (0250) Malin Leijon-Lind         89    15 Haninge SOK                  13:38          
   23   (0329) Ellen Jansson             90    15 Järla IF OK                  13:38          
   25   (0316) Mathilda Carlsson         89    14 OK Stigen                    13:39          
   26   (0272) Johanna Lönnkvist         90    15 Tullinge SK                  13:45          
   27   (0409) Lisa Rönnols              90    15 Täby OK                      13:48          
   27          Camilla Bergmann                   Allerød OK                   13:48          
   29   (0408) Therese Klintberg         90    14 Eksjö SOK                    13:49          
   29   (0351) Viktoria Ernstsson        91    13 FK Göingarna                 13:49          
   31   (0320) Julia Frisk               89     1 OK Orion                     13:53          
   32   (0289) Sara Garpenlund           89    12 KFUM Örebro OK               13:56          
   33   (0163) Kristin Löfgren           89    15 Järfälla OK                  14:00          
   34   (0363) Jenny Bengtsson           90    17 Långhundra IF                14:11          
   35   (0465) Lina Mattsson             90     3 OK Kåre                      14:19          
   36   (0246) Sofia Salomonsson         89    20 Vänersborgs SK               14:20          
   37   (0436) Angelica Rask             90    17 OK Enen                      14:21          
   37   (0439) Julia Davidsson           90    16 OK Klemmingen                14:21          
   39   (0429) Kristin Skaar             89    20 Ryda SK                      14:31          
   40   (0428) Frida Gustafsson          91    14 Jönköpings OK                14:33          
   41   (0346) Rebecka Nylin             89    12 OK Tisaren                   14:35          
   42   (0446) Linn Bylars               90     8 Forsa OK                     14:39          
   42   (0483) Sanna Batz                89    15 Skarpnäcks OL                14:39          
   44   (0325) Sanna Svensson            89    20 Främmestads IK               14:41          
   44   (0290) Sara Profors              89    21 Köping-Kolsva OK             14:41          
   46   (0384) Elin Pramlid              89    16 OK Klemmingen                14:48          
   47   (0479) Elisabeth Åhman           89    17 Rånäs OK                     14:53          
   47   (0344) Lina Larsson              90    20 Vänersborgs SK               14:53          
   49   (0448) Elin Svensson             90     1 OK Skogsfalken               14:56          
   50   (0390) Mia Kaisajuntti           90     1 OK Skogsfalken               14:59          
   51   (0402) Lisa Pettersson           90     1 OK Dacke                     15:00          
   52   (0268) Linnea Martinsson         91    18 OK Tyr                       15:08          
   53   (0387) Lina Blomqvist            90     1 OK Skogsfalken               15:17          
   54   (0416) Åsa Axén                  90    23 Motala AIF OL                15:19          
   55   (0445) Lovisa Nilsson            89     3 Stora Tuna IK                15:33          
   56   (0443) Josefin Bertilsson        89     6 FK Herkules                  15:38          
   57   (0470) Åsa Söderblom             89     7 Falkenbergs OK               16:00          
   58   (0464) Emma Garmer               91     6 Göteborg-Majorna OK          16:03          
   59   (0412) Camilla Lundgren          89    18 Kils OK                      17:09          
   60   (0453) Lovisa Nilsson            90     6 Lerums SOK                   17:16          
   61   (0420) Linda Nilsson             89    13 Andrarums IF                 18:27          

        (0309) Johanna Lännevall         89    17 OK Roslagen               Ej godk.          



H20 ELIT B-hea 2600 m                      

    1   (0655) Tobias Killmann           88    18 OK Tyr                       13:04          
    2   (0616) Jonathan Svensson         88    14 Växjö OK                     13:07          
    3   (0833) Björn Norman              88    12 KFUM Örebro OK               13:26          
    4   (0717) Fredrik Johansson         88    14 Bredaryds SOK                13:51          
    5   (0666) Håkan Pettersson          87    18 OK Djerf                     13:58          
    6   (0623) Jacopo Benini             88    14 Eksjö SOK                    14:08          
    7   (0724) Olof Nilsson              88     1 Ronneby OK                   14:20          
    8   (0676) Rickard Ericsson          88    18 Kristinehamns OK             14:32          
    9   (0683) Vidar Sjögren             88    23 Tjällmo-Godegårds OK         14:49          
   10   (0784) Anton Hemlin              88     6 IK Uven                      14:50          
   11   (0604) Niclas Tjernlund          87     1 OK Vilse 87                  14:57          
   12   (0746) Erik Memmi                88     7 Halmstads OK                 15:01          
   13   (0644) Emil Svensson             88    13 Hjärnarps GH OL              15:09          
   13   (0687) Johan Wikström            88    18 OK Tyr                       15:09          
   15   (0943) Lars Lundström            88    14 IF Hallby                    16:07          
   16   (0978) Erik Stillemark           87    14 IF Hallby                    16:50          
   17   (1029) Jonas Olsson              88    23 OK 64 Torpa                  17:04          
   18   (0800) Tom Olausson              88     1 OK Orion                     17:13          
   19   (1156) Emil Thidell              88    14 IK Hakarpspojkarna           18:51          
   20          Anton Pettersson          88    20 Mariestads FK                19:02          
   21          Lars Persson              87    14 Gamleby OK                   19:11          
   22   (0696) Gabriel Ireståhl          88    14 Sol Tranås                   19:14          
   23   (1003) Stefan Larsson            88    14 Bredaryds SOK                20:14          

        (0682) Olof Krantz               88    20 IK Gandvik                ej start          



H18 ELIT B-hea 2480 m                      

    1   (0769) Christian Tingström       91    16 OK Klemmingen                12:40          
    2   (0773) Viktor Hermansson         89    14 OK Stigen                    12:43          
    3   (0872) Niklas Olofsson           90    13 Helsingborgs SOK             12:45          
    4   (0955) Emil Svalbring            90    14 Målilla OK                   12:46          
    5   (0842) Oskar Ljungqvist          90    14 Kexholms SK                  12:47          
    6   (0882) Lukas Brodin              90     7 Hylte OK                     12:52          
    7   (0922) Mathias Hallmén           90    15 Turebergs IF                 12:56          
    8   (0863) Olof Dahlgren             90    12 Hagaby GoIF                  13:03          
    9   (0852) John Hedlund              90    21 Köping-Kolsva OK             13:10          
   10   (0853) Andreas Berg              90    23 Linköpings OK                13:13          
   11   (0768) Michael Refors            91    15 Järla IF OK                  13:19          
   12   (0844) Erik Nyström              90    18 OK Tyr                       13:26          
   13   (0795) Thom Barbus               89     1 OK Dacke                     13:32          
   13   (0822) David Jonsson             90    20 OK Klyftamo                  13:32          
   15   (0892) Emil Gunnarsson           90    14 Eksjö SOK                    13:34          
   16   (0935) Axel Wikström             90    15 Söders SOL Tyresö            13:41          
   17   (0864) Alexander Jogby           90    13 OK Pan-Kristianstad          13:43          
   18   (0807) Anders Hedberg            90     6 Lerums SOK                   13:44          
   19   (0825) Martin Lindeberg          90    13 Ringsjö OK                   13:47          
   20   (0975) Niclas Eckhoff            90    13 Helsingborgs SOK             13:57          
   21   (1049) Axel Bengtsson            90    14 Sol Tranås                   14:00          
   22   (0942) Adam Sandstedt            90    14 Eksjö SOK                    14:04          
   23   (0981) Oskar Daniels             90    15 Rotebro IS OK                14:05          
   24   (0951) Emil Hammarström          90    16 OK Måsen                     14:06          
   25   (0820) Johan Lundqvist           89    13 OK Gynge                     14:07          
   26   (0865) Rasmus Elmelid            90    13 Ringsjö OK                   14:08          
   27   (0838) Felix Larsson             91     1 OK Skogsfalken               14:11          
   28   (0966) Jonas Hemlin              90     6 IK Uven                      14:13          
   29   (0791) Axel Mattsson             89    15 Järla IF OK                  14:14          
   30   (0824) Johan Blomdahl            90    14 IK Hakarpspojkarna           14:30          
   30   (0902) Måns Sandgren             91     1 OK Orion                     14:30          
   32   (0875) Calle Stenberg            89    20 OK Skogshjortarna            14:35          
   33   (0946) Simon Eklöv               90    17 OK Linné                     14:41          
   34   (0941) Carl-Anton Ingmarsson     90     1 OK Vilse 87                  14:42          
   35   (1014) Jens Kvarnström           89     6 OK Landehof                  14:47          
   36   (0963) Christer Lilja            90    23 OK Denseln                   14:48          
   36   (0980) Christian Nilsson         90     7 OK Löftan                    14:48          
   36   (0802) Joel Francén              89    23 Tjällmo-Godegårds OK         14:48          
   39   (0950) Erik Gustafsson           90     7 OK Nackhe                    14:49          
   40   (0786) Oskar Pettersson          89    14 Jönköpings OK                14:51          
   41   (1050) Franciskus Alsén          90    17 OK Roslagen                  14:53          
   42   (1015) Anders Karlsson           90    15 Tumba-Mälarhöjden OK         15:01          
   43   (0857) Tobias Augustsson         90    23 Tjällmo-Godegårds OK         15:02          
   43   (0965) Jakob Lindeborg           89    15 Täby OK                      15:02          
   45   (1079) Simon Hellström           90    14 Sol Tranås                   15:05          
   45   (0985) Viktor Stensson           90    13 Helsingborgs SOK             15:05          
   47   (1045) Johan Hartikainen         90    16 Katrineholms OK              15:08          
   48   (1070) Anders Reimertz           90    14 Eksjö SOK                    15:11          
   49   (0962) Daniel Steen              89    15 Haninge SOK                  15:12          
   50   (0996) Jon Henriksson            90     1 OK Skogsfalken               15:14          
   50   (0939) Markus Fredlund           90    15 Tumba-Mälarhöjden OK         15:14          
   52   (0896) Mattias Olofsson          89    17 OK Enen                      15:17          
   53   (0897) Johan Samuelsson          89     7 Halmstads OK                 15:18          
   53   (0848) Johan Antonsson           90     7 OK Löftan                    15:18          
   55   (0835) Filip Nilsson             89     4 Gotlands Bro OK              15:20          
   56   (0970) Carl Axelsson             89    14 Sol Tranås                   15:23          
   57   (0940) Peter Markendahl          90    20 OK Klyftamo                  15:29          
   58   (1034) Daniel Nilsson            90    13 Andrarums IF                 15:33          
   59   (0961) Mats Ernfridsson          89    23 OK 64 Torpa                  15:40          
   60          Erik Bernérus             90     6 Sävedalens AIK               15:42          
   61   (0937) Mattias Johansson         90    13 FK Boken                     15:50          
   62          Jon Nilsson               90     1 Ronneby OK                   16:05          
   63          Anders Rosén              90     1 Stigmännen Karlshamns OK     16:19          
   64   (0988) Petter Irewall            89    23 Tjällmo-Godegårds OK         16:43          
   65   (0806) Björn Öhrstrand           89     1 OK Orion                     16:44          
   66   (0811) Fredrik Norell            89     6 FK Herkules                  17:08          
   67   (1065) Jesper Ackelman           89    17 OK Enen                      18:13          
   68   (1028) Sune Nordberg             89    17 Tierps SOK                   21:38          

        (0926) Anton Marmelid            89    13 Helsingborgs SOK          ej start          
        (1043) Oskar Krantz              89    20 IK Gandvik                ej start          
        (0850) Oskar Hektor              91    15 Järla IF OK               ej start          



D18 ELIT B-hea 2230 m                      

    1   (0580) Benita Hansson            90     4 Gotlands Bro OK              13:17          
    2   (0620) Sarah Tibell              90    23 Linköpings OK                13:27          
    3   (0581) Lotta Olsson              89    23 OK Denseln                   13:52          
    4   (0589) Jenny Björk               90    13 Örkelljunga FK               13:53          
    5   (0582) Lina Sandström            89    14 OK Stigen                    14:01          
    6   (0695) Kajsa Isaksson            90    20 Mullsjö SOK                  14:12          
    7   (0508) Carolin Svensson          89    23 Björkfors GOIF               14:17          
    8   (0523) Anna Johansson            89    15 Haninge SOK                  14:19          
    9   (0519) Helena Isaksson           89     7 OK Löftan                    14:24          
   10   (0550) Malin Williamsson         90    17 Rånäs OK                     14:31          
   11   (0978) Ylva Fonselius            90     6 FK Herkules                  14:50          
   12   (0563) Emelie Olsson             90    13 OK Kompassen                 14:53          
   13   (0531) Hanna Johansson           90    18 Skattkärrs IF                15:00          
   14   (0592) Åsa Lindström             90    14 Bredaryds SOK                15:03          
   15   (0640) Maja Dahlqvist            90     5 Storviks IF                  15:05          
   16   (0648) Sarah Hoof                89     8 Alfta-Ösa OK                 15:07          
   16   (0493) Rebecka Adolfsson         90     3 OK Kåre                      15:07          
   18   (0655) Ellinor Karlsson          91    14 OK Njudung                   15:10          
   19   (0666) Josefine Nilsson          90    13 Helsingborgs SOK             15:12          
   20   (0665) Astrid Larsson            89    17 Länna IF                     15:18          
   21   (0793) Åsa Holmgren              89    21 Västerås SOK                 15:20          
   22   (0559) Annika Johnson            90    16 OK Klemmingen                15:28          
   23   (0697) Lisa Kalered              91    23 Skogspojkarnas OK            15:37          
   24   (0564) Therese Carlsson          91    14 Jönköpings OK                15:41          
   24   (0691) Stina Jeppsson            90    13 Lunds OK                     15:41          
   24   (0588) Amanda Jonasson           90    15 Väsby OK                     15:41          
   27   (0614) Ronja Hill                90    15 Tumba-Mälarhöjden OK         15:47          
   28   (0562) Maria Ohlsson             90     1 OK Dacke                     15:50          
   29   (0566) Caroline Ivarsson         89    13 Lunds OK                     15:58          
   30   (0613) Jenny Asztalos            90    15 Tumba-Mälarhöjden OK         16:04          
   31   (0671) Emma Backteman            89    23 Linköpings OK                16:14          
   32   (0625) Stina Persson             90    14 Gamleby OK                   16:16          
   33   (0704) Josefine Larsson          90    14 Sol Tranås                   16:19          
   34          Josefin Bergagård         90     6 Tolered-Utby Ol-klubb        16:46          
   35   (0484) Charlotte Agrell          89     7 OK Löftan                    17:03          
   36   (0884) Kajsa Hammarström         92    16 OK Måsen                     17:08          
   36   (0715) Sofie Karlsson            90    17 Rånäs OK                     17:08          
   38   (0708) Mathilda Johansson        89    13 Lunds OK                     17:39          
   38   (0536) Emma Lindgren             89     4 Visborgs OK                  17:39          
   40   (0581) Anna Larsson              90     6 OK Landehof                  17:41          
   41   (0593) Lisa Lindström            90    14 Bredaryds SOK                18:22          
   42   (0719) Emma Åhman                90    17 Långhundra IF                19:45          
   43   (0556) Ida Petersson             89    14 IK Hakarpspojkarna           20:49          
   44   (0713) Frida Hildingsson         90    13 Lunds OK                     21:07          
   45   (0712) Lisa Karlsson Mood        90    17 Länna IF                     22:12          

        (0629) Kristin Edvardsen         90     6 Göteborg-Majorna OK       Ej godk.          
        (0696) Ulrika Lindstam           90    14 Sol Tranås                Ej godk.          
        (0720) Louise Jonsson            90    14 Eksjö SOK                 ej start          
        (0654) Sara Bergander            90    14 Eksjö SOK                 ej start          
        (0521) Klara Hall                91    15 Järla IF OK               ej start          
        (0530) Linn Bränneby             91    23 OK Kolmården              ej start          
               Stefanie Andersson        92    14 Vimmerby OK               ej start