Ungdomsserien OK Orionon 2005-05-18 21:05
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H16  (6)       4300 m                      

    1          Lukas Pettersson                   Ronneby OK                   25:26 G        
    2          Thom Barbus                        OK Dacke                     26:35 G        
    3          Jon Nilsson                        Ronneby OK                 1:06:05          

               Erik Sedhed                        FK Vittus                 ej start          
               Timofej Sibilev                    OK Orion                  ej start          
               Rikard Thorslund                   OK Orion                  ej start          



D16  (7)       3860 m                      

    1          Lisa Pettersson                    OK Dacke                     31:23 G        
    2          Frida Andersson                    OK Dacke                     32:40 G        
    3          Frida Johansson                    OK Dacke                     34:59 G        
    4          Maria Ohlsson                      FK Vittus                    35:09 G        
    5          Cajsa DeBourg                      Ronneby OK                   53:28          

               Malin Kembring                     OK Dacke                  ej start          
               Vakant Vakant                      Ronneby OK                ej start          



H14  (4)       3600 m                      

    1          Måns Sandgren                      OK Orion                     25:12 G        
    2          Fredrik Henriksson                 Ronneby OK                   42:34          
    3          Olof Tornborg                      FK Vittus                    44:13          

               Johan Engström                     OK Orion                  ej start          



D14  (11)      3450 m                      

    1          Veronika Aspvall                   Ronneby OK                   28:42 G        
    2          Elaine Olausson                    OK Orion                     39:34 S        
    3          Erica Höglund                      OK Dacke                     40:11 S        
    4          Malin Tedblad                      OK Dacke                     40:51 S        
    5          Karin Smedenmark                   Ronneby OK                   45:30          
    6          Maja Öman                          OK Dacke                     54:59          
    7          Martina Fredriksson                OK Dacke                     55:05          
    8          Christina Nedfors                  OK Dacke                   1:03:58          

               Maja Pettersson                    OK Dacke                  ej start          
               Anna Andersson                     OK Orion                  ej start          
               Matilda Karlsson                   OK Orion                  ej start          



H12  (12)      2320 m                      

    1          Anton Johansson                    OK Orion                     18:08 G        
    2          Viktor Tovesson                    OK Orion                     18:32 G        
    3          Björn Edvinsson                    Ronneby OK                   20:19 G        
    4          Emil Olsson                        OK Orion                     22:21 S        
    5          Gustav Fredriksson                 OK Orion                     22:51 S        
    6          Sam Johansson                      OK Dacke                     25:04 S        
    7          Gustav Svensson                    FK Vittus                    26:57 S        
    8          Olof Hedberg                       Ronneby OK                   27:21 B        
    9          Jakob Nilsson                      Ronneby OK                   28:52 B        
   10          André Andersson                    Ronneby OK                   42:10          

               Fredric Spjut                      OK Orion                  ej start          
               Richard Jonsson                    OK Orion                  ej start          



D12  (7)       2320 m                      

    1          Hanna Johansson                    OK Dacke                     28:22 G        
    2          Jenny Sedhed                       FK Vittus                    28:25 G        
    3          Maja Andersson                     OK Dacke                     29:05 G        
    4          Margrete Aspvall                   Ronneby OK                   32:47 S        
    5          Carolin Håkansson                  OK Orion                     33:06 S        
    6          Hanna Lindbom                      OK Orion                     40:28 S        

               Malin Nilsson                      OK Orion                  ej start          



H10  (8)       2000 m                      

    1          Erik Andersson                     OK Orion                     11:33 G        
    2          Jakob Lindbom                      OK Orion                     13:08 G        
    3          Philip Persson                     OK Orion                     13:27 G        
    4          Per Edvinsson                      Ronneby OK                   13:37 G        
    5          Alexander Johansson                OK Orion                     19:17          
    6          Theodor Wahlbom                    OK Orion                     24:49          
    7          Johannes Larsson                   OK Dacke                     29:14          

               Lucas Bökman                       Ronneby OK                ej start          



INSKOLNING  (4 1800 m                      

               Henrik Johannesson                 Ronneby OK                   Godk.          
               Andreas Henrysson                  OK Dacke                     Godk.          
               Melker Johansson                   OK Orion                     Godk.          
               Victor Ivansson                    OK Orion                     Godk.          
               Denise Johansson                   OK Dacke                     Godk.          
               Alexander Grad                     Ronneby OK                   Godk.          
               Emil Pettersson                    OK Dacke                     Godk.          
               Andreas Svensson                   OK Orion                     Godk.          
               Emmie Ivansson                     OK Orion                     Godk.          
               Albin Henrysson                    OK Dacke                     Godk.          
               Samuel Giselsson                   Ronneby OK                   Godk.          
               Emrik Engdahl                      OK Orion                     Godk.          
               Oscar Johansson                    OK Dacke                     Godk.          
               Linn Nilsson                       OK Orion                     Godk.          
               Kristoffer Romin                   OK Orion                     Godk.          
               Love Sjelvgren                     Ronneby OK                   Godk.          
               William Henningsson                OK Dacke                     Godk.          
               Nick Andersson                     OK Orion                     Godk.          
               Anton Haller                       Ronneby OK                   Godk.          
               Mattias Sellberg                   OK Dacke                     Godk.          
               Hanna Johannesson                  Ronneby OK                   Godk.          
               Simon Giselsson                    Ronneby OK                   Godk.          
               Johan Adolfsson                    Ronneby OK                   Godk.          
               Anders Ahltoft                     Ronneby OK                   Godk.          
               Alice Olsson                       Ronneby OK                   Godk.          
               Myrra Carlsson                     OK Orion                     Godk.          
               Linnéa Lindbom                     OK Orion                     Godk.          
               Andreas Jonsson                    OK Orion                     Godk.          

               Love Carlsson                      OK Orion                    Felst.          
               Elina Karlsson                     OK Dacke                  ej start          
               Lise Karlsson                      OK Dacke                  ej start          
               Adam Lindbom                       OK Orion                  ej start          
               Ebba Olsson                        Ronneby OK                ej start          
               Love Olsson                        Ronneby OK                ej start          
               Thea Olsson                        Ronneby OK                ej start          
               Jonathan Olofsson                  Ronneby OK                ej start          
               Oscar Olofsson                     Ronneby OK                ej start          
               Anton Melin                        Ronneby OK                ej start          
               Alma Hagskär                       Ronneby OK                ej start          
               Jennifer Walter                    Ronneby OK                ej start          
               Vendela Melin                      Ronneby OK                ej start          
               Anna Bengtsson                     Ronneby OK                ej start          
               Alexis Menaris                     Ronneby OK                ej start          



U2  (18)       1800 m                      

    1          Maja Höglund                       OK Dacke                     12:23          
    2          Carl Hedberg                       Ronneby OK                   13:20          
    3          Rebecca Ågren                      Ronneby OK                   13:44          
    4          Linnea Berglin                     OK Dacke                     13:54          
    5          David Karlsson                     Ronneby OK                   14:03          
    6          Stina Öman                         OK Dacke                     16:07          
    7          Filip Mathisson                    Ronneby OK                   16:09          
    8          Casper Andersson                   Ronneby OK                   17:03          
    9          Peter Månsson                      Ronneby OK                   18:04          
   10          Alfred Sjelvgren                   Ronneby OK                   18:26          
   11          Saga Miketinac                     Ronneby OK                   18:33          
   12          Lovisa Ågren                       Ronneby OK                   19:17          
   13          Evelina Ahltoft                    Ronneby OK                   23:13          
   14          Cecilia Fornling                   Ronneby OK                   25:37          
   14          Elin Adolfsson                     Ronneby OK                   25:37          
   16          Elin Svensson                      OK Orion                     26:43          

               Amanda Johansson                   OK Dacke                  ej start          
               Ida Hultgren                       OK Orion                  ej start          



U3  (17)       2320 m                      

    1          Erik Karlsson                      Ronneby OK                   23:23          
    2          Therese Lindberg                   OK Dacke                     24:51          
    3          Cecilia Kembring                   OK Dacke                     26:25          
    4          Alexander Kullberg                 Ronneby OK                   26:51          
    5          Olle Öman                          OK Dacke                     27:29          
    6          David Larsson                      OK Dacke                     27:56          
    7          Josefin Pyka                       Ronneby OK                   28:19          
    8          Dennis Eriksson Isokään            Ronneby OK                   30:06          
    9          Sara Pettersson                    Ronneby OK                   30:41          
   10          Viktor Karlsson                    Ronneby OK                   32:20          
   11          Angelica Larsson                   OK Dacke                     34:11          
   12          Jonathan Pettersson                OK Dacke                     36:21          
   13          Isabelle Ewö                       OK Orion                     36:33          
   14          Erik Fornling                      Ronneby OK                   37:00          
   15          Othilia Sundahl                    OK Dacke                     37:18          

               Oscar Ullström                     OK Dacke                  ej start          
               Olof Fredriksson                   OK Orion                  ej start          



D10  (9)       2000 m                      

    1          Elin Berglin                       OK Dacke                     13:57 G        
    2          Sanna Pettersson                   OK Dacke                     15:42 G        
    3          Johanna Tovesson                   OK Orion                     19:18 S        
    4          Caroline Fredriksson               OK Dacke                     21:45          
    5          Linda-Marie Kembring               OK Dacke                     22:18          
    6          Julia Smedenmark                   Ronneby OK                   24:48          
    7          Moa Pettersson                     OK Dacke                     29:30          
    8          Lizette Kullberg                   Ronneby OK                   42:28          

               Cajsa Bökman                       Ronneby OK                ej start          



ÖPPEN 3  (2)   2320 m                      

    1          Gunilla Gustavsson                 OK Orion                     28:34 B        
    2          Maria Strindhagen                  FK Vittus                    29:18 B        



ÖPPEN 5  (2)   4200 m                      

    1          Bengt Strindhagen                  FK Vittus                    31:41 B        
    2          Kenneth Fager                      FK Vittus                    35:24 B