Ungdomsserien deltävling 5on 2004-09-01 21:37
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H16  (5)       4130 m                      

    1          Lukas Petersson                    Ronneby OK                   30:17 G        
    2          Olof Nilsson                       Ronneby OK                   33:00 G        
    3          Thom Barbus                        OK Dacke                     34:01 G        
    4          Tobias Andersson                   OK Dacke                     44:35 B        
    5          Ola Runesson                       OK Dacke                     53:38          



H14  (8)       3130 m                      

    1          Måns Sandgren                      OK Orion                     23:44 G        
    2          Timofej Sibilev                    OK Orion                     26:14 G        
    3          Jon Nilsson                        Ronneby OK                   29:57 S        
    4          Erik Sedhed                        FK Vittus                    30:35 S        
    5          Rikard Thorslund                   OK Orion                     31:24 S        
    6          Olof Tornborg                      FK Vittus                    36:16          
    7          Olof Fredriksson                   OK Orion                     44:02          

               Johan Gustavsson                   OK Orion                  Ej godk.          



H12  (10)      2130 m                      

    1          Johan Engström                     OK Orion                     16:17 G        
    2          Fredrik Henriksson                 Ronneby OK                   17:31 G        
    3          Viktor Tovesson                    OK Orion                     21:27 S        
    4          Björn Edvinsson                    Ronneby OK                   25:28 B        
    5          Gustav Fredriksson                 OK Orion                     32:33          
    6          Olle Öman                          OK Dacke                     39:56          
    7          André Andersson                    Ronneby OK                   42:12          
    8          Sam Johansson                      OK Dacke                     56:29          

               David Larsson                      OK Dacke                  Ej godk.          
               Fredric Spjut                      OK Orion                  ej start          



H10  (12)      1700 m                      

    1          Anton Johansson                    OK Orion                     11:53 G        
    2          Erik Andersson                     OK Orion                     12:48 G        
    3          Jakob Lindbom                      OK Orion                     14:01 S        
    4          Per Edvinsson                      Ronneby OK                   14:15 S        
    5          Emil Olsson                        OK Orion                     15:09 S        
    6          Ludvig Karmehed                    FK Vittus                    15:44 S        
    7          Johannes Larsson                   OK Dacke                     18:59          
    8          Jakob Nilsson                      Ronneby OK                   19:08          
    9          Gustav Svensson                    FK Vittus                    31:57          

               Richard Jonsson                    OK Orion                  ej start          
               Philip Persson                     OK Orion                  ej start          
               Theodor Wahlbom                    OK Orion                  ej start          



D16  (4)       4060 m                      

    1          Frida Johansson                    OK Dacke                     44:10 G        
    2          Julia Frisk                        OK Orion                     45:13 G        
    3          Kristina Aspvall                   Ronneby OK                   55:09 S        

               Susanne DeBourg                    Ronneby OK                ej start          



D14  (8)       3090 m                      

    1          Frida Andersson                    OK Dacke                     26:43 G        
    2          Lisa Pettersson                    OK Dacke                     26:45 G        
    3          Maria Ohlsson                      FK Vittus                    32:06 S        
    4          Malin Kembring                     OK Dacke                     35:21 S        
    5          Maja Öman                          OK Dacke                     38:53 B        
    6          Kristina Nedfors                   OK Dacke                     45:45          
    7          Angelica Larsson                   OK Dacke                   1:00:57          

               Veronika Aspvall                   Ronneby OK                ej start          



D12  (11)      2170 m                      

    1          Karin Smedenmark                   Ronneby OK                   20:06 G        
    2          Anna Andersson                     OK Orion                     20:45 G        
    3          Maja Pettersson                    OK Dacke                     21:33 G        
    4          Margrete Aspvall                   Ronneby OK                   22:36 G        
    5          Maja Andersson                     OK Dacke                     22:51 G        
    6          Elaine Olausson                    OK Orion                     25:42 S        
    7          Erica Höglund                      OK Dacke                     26:22 S        
    8          Emma Andersson                     OK Dacke                     27:33 S        
    9          Malin Teblad                       OK Dacke                     27:42 S        
   10          Martina Fredriksson                OK Dacke                     27:47 S        

               Matilda Karlsson                   OK Orion                  ej start          



D10  (12)      1700 m                      

    1          Sanna Pettersson                   OK Dacke                     16:55 G        
    2          Maja Höglund                       OK Dacke                     17:42 G        
    3          Elin Berglin                       OK Dacke                     18:30 G        
    4          Hanna Lindbom                      OK Orion                     19:35 S        
    5          Carolina Fredriksson               OK Dacke                     20:21 S        
    6          Julia Smedenmark                   Ronneby OK                   22:06 S        
    7          Cecilia Kembring                   OK Dacke                     25:48 B        
    8          Carolin Håkansson                  OK Orion                     27:12          
    9          Emmy Gustavsson                    OK Orion                     28:12          
   10          Jenny Sedhed                       FK Vittus                    28:47          
   11          Linnea Lidfors                     OK Dacke                     32:18          

               Johanna Tovesson                   OK Orion                  ej start          



U2  (22)       1640 m                      

    1          Erik Karlsson                      Ronneby OK                   14:12 G        
    2          Moa Pettersson                     OK Dacke                     15:59 G        
    3          Emmy Tuväng                        Ronneby OK                   19:05 S        
    4          Karl Hedberg                       Ronneby OK                   19:08 S        
    5          Timmi Hansson                      Ronneby OK                   19:33 S        
    6          Stina Öman                         OK Dacke                     19:42 S        
    7          Casper Andersson                   Ronneby OK                   20:04 S        
    8          Alexander Johansson                OK Orion                     20:07 S        
    9          Rebecca Ågren                      Ronneby OK                   20:37 S        
   10          Lizette Kullberg                   Ronneby OK                   21:50 B        
   11          Linda-Marie Kembring               OK Dacke                     23:08          
   12          Amanda Johansson                   OK Dacke                     23:10          
   13          Lovisa Ågren                       Ronneby OK                   24:33          
   14          Carl Ullström                      OK Dacke                     25:20          
   15          Lovisa Lidfors                     OK Dacke                     25:24          
   16          Alfred Sjelvgren                   Ronneby OK                   27:10          
   17          Cecilia Karlsson                   OK Dacke                     38:09          
   18          Daniel Karlsson                    OK Dacke                     38:10          

               Hanna Johansson                    OK Dacke                  ej start          
               Kim Lindberg                       OK Dacke                  ej start          
               Julia Karmehed                     FK Vittus                 ej start          
               Isabelle Ewö                       OK Orion                  ej start          



U3  (5)        2170 m                      

    1          Olof Hedberg                       Ronneby OK                   26:36 G        
    2          Oscar Ullström                     OK Dacke                     28:09 G        
    3          Therese Lindberg                   OK Dacke                     30:09 S        
    4          Othilia Sundahl                    OK Dacke                     31:23 S        
    5          Alexander Kullberg                 Ronneby OK                   34:25 S        



INSKOLNING  (4 1370 m                      

               Denise Johansson                   OK Dacke                     Godk.          
               Tilda Johansson                    OK Orion                     Godk.          
               David Karlsson                     Ronneby OK                   Godk.          
               Victor Ivansson                    OK Orion                     Godk.          
               Jesper Ellis                       OK Orion                     Godk.          
               Emmie Ivansson                     OK Orion                     Godk.          
               Kalle Miketinac                    Ronneby OK                   Godk.          
               Melker Johansson                   OK Orion                     Godk.          
               Linus Miketinac                    Ronneby OK                   Godk.          
               Emrik Engdahl                      OK Orion                     Godk.          
               Gustav Gustavsson                  OK Orion                     Godk.          
               Simon Giselsson                    Ronneby OK                   Godk.          
               Evelina Ahltoft                    Ronneby OK                   Godk.          
               Saga Miketinac                     Ronneby OK                   Godk.          
               Kim Engdahl                        OK Orion                     Godk.          
               Love Sjelvgren                     Ronneby OK                   Godk.          
               Oscar Johansson                    OK Dacke                     Godk.          
               Anders Ahltoft                     Ronneby OK                   Godk.          
               Anton Haller                       Ronneby OK                   Godk.          
               Emil Pettersson                    OK Dacke                     Godk.          
               Sandra Miketinac                   Ronneby OK                   Godk.          
               Love Carlsson                      OK Orion                     Godk.          
               Myrra Carlsson                     OK Orion                     Godk.          
               Samuel Giselsson                   Ronneby OK                   Godk.          

               Andreas Jonsson                    OK Orion                  Ej godk.          
               Ida Byggeth                        OK Dacke                  ej start          
               Emma Byggeth                       OK Dacke                  ej start          
               Linnea Berglin                     OK Dacke                  ej start          
               Ebba Berglin                       OK Dacke                  ej start          
               Tobias Björnlund                   Ronneby OK                ej start          
               Joakim Pöllänen                    Ronneby OK                ej start          
               Vakant                             Ronneby OK                ej start          
               Vakant                             Ronneby OK                ej start          
               Dennis Ellis                       OK Orion                  ej start          
               Martin Håkansson                   OK Orion                  ej start          
               Linnea Lindbom                     OK Orion                  ej start          
               Vakant                             OK Orion                  ej start          
               Vakant                             OK Orion                  ej start          
               Vakant                             OK Orion                  ej start          
               Elin Svensson                      OK Orion                  ej start          
               Ida Hultgren                       OK Orion                  ej start