OK Orion Jubileumstävlinglö 2004-03-20 15:50
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2004

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H21 ELIT  (42) 13070 m                     

    1          Jon Engkvist              76     1 Ronneby OK                 1:18:50          
    2          Jonas Pilblad             77     1 OK Skogsfalken             1:18:55          
    3          Johan Modig               77    13 Pan-Kristianstad           1:19:21          
    4          David Shepherd             0     6 Göteborg-Majorna OK        1:23:14          
    5          Per-Åke Bligård           81     1 OK Vilse 87                1:24:53          
    6          Christian Håkansson       74     1 Ronneby OK                 1:25:18          
    7          Per Andréasson            81     1 OK Skogsfalken             1:26:41          
    8          Maciej Grabowski          81    14 Kalmar OK                  1:27:15          
    9          Jörgen Olsson             71    13 Pan-Kristianstad           1:27:45          
   10          Daniel Nilsson            78     1 OK Skogsfalken             1:28:22          
   11          Gustav Näsman             77     1 Ronneby OK                 1:31:00          
   12          Michael Sörensen                   Spring Cup                 1:31:18          
   13          Johan Svensson            82     1 OK Vilse 87                1:33:47          
   14          Rune Monrad                        Spring Cup                 1:34:07          
   15          Erik Winge                76    14 Kalmar OK                  1:34:13          
   16          Kalle Ingvarsson          82     1 OK Vilse 87                1:34:23          
   17          Magnus Larsson            71     1 OK Dacke                   1:35:11          
   18          Oskar Håkansson           81     1 Ronneby OK                 1:36:10          
   19          Rickard Lindkvist         67    23 OK Denseln                 1:36:43          
   20          Jesper Håkansson          76    13 Härlövs IF                 1:36:56          
   21          Michal Parzewski          80    14 Kalmar OK                  1:37:39          
   22          Olof Nilsson              78     1 OK Skogsfalken             1:37:51          
   23          Jakob Jakobsson           77    14 Nybro OK                   1:40:01          
   24          Daniel Runemalm           82    14 Nybro OK                   1:41:15          
   25          Erik Modig                83    13 Pan-Kristianstad           1:41:43          
   26          Sören Olsen                        Spring Cup                 1:42:11          
   27          Patrik Gunnarsson         76    21 Västerås SOK               1:43:01          
   28          Henrik Karlsson           83     1 Ronneby OK                 1:43:02          
   29          Jakob Bengtsson           78     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:43:50          
   30          Jacob Hansen                       Spring Cup                 1:46:02          
   31          Henrik Svensson           82     1 OK Vilse 87                1:56:12          
   32          Martin Byggeth            68     1 OK Dacke                   2:05:30          
   33          Jon Andersson             83     6 IFK Göteborg               2:14:57          

               Olof Ottosson             80    13 Pan-Kristianstad          Ej godk.          
               Michael Sommer                     Spring Cup                Ej godk.          
               Andreas Ferm              78    13 FK Göingarna              ej start          
               David Olofsson            78     7 Halmstads OK              ej start          
               Simon Svensson            83    13 Pan-Kristianstad          ej start          
               Henrik Svenningsson       82     1 OK Vilse 87               ej start          
               Fredrik Thuren            80     1 Ronneby OK                ej start          
               Torgny Lindström          73     1 Ronneby OK                ej start          
               Johan Håkansson           70     1 Ronneby OK                ej start          



H20 ELIT  (9)  10760 m                     

    1          Tue Lassen                         Danmark Junior Team        1:18:06          
    2          Christian Christensen              Danmark Junior Team        1:23:50          
    3          Kasper Andersen                    Spring Cup                 1:26:44          
    4          Dave Mayer                85    13 Pan-Kristianstad           1:30:33          
    5          Daniel Gunnarsson         84    14 SOK Viljan                 1:39:41          
    6          Fredrik Rosenqvist        85    14 SOK Viljan                 1:52:43          
    7          Erik Lundh                85    13 Pan-Kristianstad           2:00:51          

               Markus Enberg             85    14 SOK Viljan                Ej godk.          
               Jeppe Borch                        Danmark Junior Team       Ej godk.          



H18 ELIT  (23) 7260 m                      

    1          Gustav Strindhagen        86     1 FK Vittus                    47:13          
    2          Oskar Stensson-Bohman     87    14 Nybro OK                     47:14          
    3          Mattias Jonsson           87    14 Nybro OK                     49:04          
    4          David Runemalm            86    14 Nybro OK                     50:56          
    5          Daniel Erlandsson         87     1 Stigmännen Karlshamns OK     52:58          
    6          Linus Bohman              88    13 Hjärnarps GH OL              54:11          
    7          Philip G Lund                      Spring Cup                   57:25          
    8          Rasmus Djurhuus                    Spring Cup                   57:34          
    9          David Lingfors            87    14 IF Hallby                    59:27          
   10          Henrik Svilling           87     1 FK Vittus                  1:00:10          
   11          Niclas Tjernlund          87     1 OK Vilse 87                1:00:52          
   12          Tim Björkman              87     1 OK Vilse 87                1:01:06          
   13          Erik Liljequist           88    14 OK Älme                    1:03:16          
   14          Kenny Brindstedt          86    14 Nybro OK                   1:04:50          
   15          Martin Christensen                 Ok Pan Århus               1:04:54          
   16          Emil Folino Nielsen                Spring Cup                 1:05:36          
   17          Tommy Garting             86     1 FK Vittus                  1:06:08          
   18          Sigge Jensen                       Spring Cup                 1:06:32          
   19          Ole Grevang                        Ok Pan Århus               1:07:23          
   20          Emil Fager                86     1 FK Vittus                  1:10:25          
   21          Linus Pilblad             87     1 OK Skogsfalken             1:14:13          

               Mattias Olsson            86     1 FK Vittus                 Ej godk.          
               Gustav Petersson          86     1 Ronneby OK                ej start          



D21 ELIT  (17) 7260 m                      

    1          Åsa Hellqvist             78     1 OK Skogsfalken               53:29          
    2          Pia Olsson                74    13 Pan-Kristianstad             53:50          
    3          Lina Persson              82     1 OK Skogsfalken               54:39          
    4          Helena Lindén             79    14 Växjö OK                     56:14          
    5          Jo Allison                 0     6 Göteborg-Majorna OK          56:55          
    6          Taru Ikaheimonen                   Spring Cup                   57:47          
    7          Sofia Olsson              81     1 OK Skogsfalken               58:19          
    8          Sarah Olofsson            77     1 Ronneby OK                   58:32          
    9          Ida Svensson              83     6 Sjövalla FK                1:01:55          
   10          Lena Gummesson            78    14 Nybro OK                   1:02:28          
   11          Anna Andréasson           77     1 OK Skogsfalken             1:02:33          
   12          Lina Svensson             79     1 OK Skogsfalken             1:04:21          
   13          Therese Gustavsson        83     1 Ronneby OK                 1:08:28          
   14          Marta Florkowska          82    14 Kalmar OK                  1:14:22          
   15          Anna Andréasson           70    21 Köping-Kolsva OK           1:16:09          
   16          Anna-Karin Bondesson      79    13 Pan-Kristianstad           1:21:15          

               Maria Konring Oleson               Spring Cup                Ej godk.          



D20 ELIT  (6)  6820 m                      

    1          Ane Linde                          Danmark Junior Team          57:15          
    2          Lisa Palm                 85    14 Lessebo OK                 1:03:13          
    3          Sarah N. Thomsen                   Danmark Junior Team        1:03:25          
    4          Karina B. Knudsen                  Danmark Junior Team        1:05:29          
    5          Sofia Börjeskog           84    16 OK Tor                     1:05:50          
    6          Lenka Hruskova            85       OS Nove Mesto na Morave    1:07:28          



D18 ELIT  (5)  5720 m                      

    1          Frida Bakkman             87    14 Lessebo OK                   47:53          
    2          Maria Arvidsson           87    14 Kalmar OK                    59:53          
    3          Ingela Smedenmark         87     1 Ronneby OK                 1:13:04          
    4          Erika Nilsson             86    13 Andrarums IF               1:18:12          

               Ulrika Dagobert           87     1 OK Vilse 87               Ej godk.          



H75  (8)       3200 m                      

    1          Yngve Jönsson             27    13 OK Silva                     39:32 S        
    2          Sture Jansson             27    14 Emmaboda Verda OK            43:40 S        
    3          Nisse Bohman              27    13 OK Kompassen                 44:03 S        
    4          Leo Gustavsson            27     1 Ronneby OK                   45:08 S        
    5          Nils Andersson            28    13 OK Kompassen                 50:38 S        
    6          Gunnar Elfverson          29    14 Kalmar OK                    54:01 S        
    7          Gustaf Almqvist           24    14 OK Älme                    1:18:48          

               Stig Agestam              22    14 Kalmar OK                 Ej godk.          



H70  (7)       3870 m                      

    1          Allan Haglund             33     5 Gävle OK                     42:02 S        
    2          Karl Åkerman              33    23 Motala AIF OL                42:45 S        
    3          Olle Nilsson              34     1 Stigmännen Karlshamns OK     44:34 S        
    4          Sven Svensson             31     1 FK Vittus                    45:00 S        
    5          Lars-Erik Malmqvist       32    14 Växjö OK                     49:19 S        
    6          Allan Håkansson           33    14 SOK Viljan                   49:38 S        
    7          Bengt-Åke Borgemo         34    14 SOK Viljan                 1:07:38          



H65  (12)      4490 m                      

    1          Sivert Axelsson           37    14 Kalmar OK                    42:56 S        
    2          Kurt Bergstrand           39    14 Lessebo OK                   48:45 S        
    3          Werner Törnblom           35    14 Växjö OK                     50:45 S        
    4          Göte Nilsson              37     1 Ronneby OK                   50:49 S        
    5          Bengt Ahlstedt            37    13 FK Åsen                      50:58 S        
    6          Göran Folkesson           37     1 Ronneby OK                   57:19 S        
    7          Peo Bengtsson             33    13 Pan-Kristianstad             59:33 S        
    8          Karl-Erik Johansson       39     1 OK Dacke                   1:01:36 B        
    9          Stefan Nilsson            37     1 FK Vittus                  1:02:50 B        
   10          Eric Svärdh                0    13 FK Åsen                    1:06:17          

               Kyösti Turtiainen         39    14 Eksjö SOK                 ej start          
               Sven Persson              37    14 Torsås OK                 ej start          



H60  (17)      4600 m                      

    1          Jan-Erik Nilsson          44    14 SOK Viljan                   39:28 S        
    2          Göran Andersson           42     1 Stigmännen Karlshamns OK     39:50 S        
    3          Leif Lindström            43    14 Nybro OK                     42:20 S        
    4          Stig Karlsson             41    14 Lessebo OK                   42:41 S        
    5          Anders Buhre              42    14 Nybro OK                     43:47 S        
    6          Åke Gatelid               40    17 Sigtuna OK                   43:50 S        
    7          Thomas Kleist             44    23 Boxholm-Mjölby OL            45:51 S        
    8          Göran Bengtsson           44     7 IK Trenne Ullared            49:34 S        
    9          Stig Karlsson             40    14 Torsås OK                    51:25 S        
   10          Ronnie Persson            41     1 Ronneby OK                   58:54 B        
   11          Gerth Sällström           43    14 Lessebo OK                 1:00:07          
   12          Jan-Ulf Karlsson          44    14 Nybro OK                   1:00:24          

               Bengt Härjung             40     5 Gävle OK                  Ej godk.          
               Leif Ackebjer             44    14 Nybro OK                  ej start          
               Lennart Mauritsson        45     1 Ronneby OK                ej start          
               Kjell Månsson             42     1 Ronneby OK                ej start          
               John-Erik Bergstrand      42    14 Värend GN OL              ej start          



H55  (17)      5260 m                      

    1          Tommy Olsson              46     1 OK Dacke                     44:52 S        
    2          Owe Nilsson               49     1 Stigmännen Karlshamns OK     45:34 S        
    3          Lars-Åke Åberg            47    14 Kalmar OK                    50:00 S        
    4          Hans Svenson              49    14 SOK Viljan                   50:51 S        
    5          Jörgen Fransson           47    14 Emmaboda Verda OK            52:21 S        
    6          Aymonn Andersson          46     1 OK Dacke                     53:32 S        
    7          Göte Gustafsson           44    14 Emmaboda Verda OK            54:53 S        
    8          Kent Ekdahl               45    14 Emmaboda Verda OK            55:24 S        
    9          Anders Widén                       OLG Säuliliamt               56:25 S        
   10          Anders Wetterling         47     1 Stigmännen Karlshamns OK     56:41 S        
   11          Sven-Olof Larsson         49    14 Växjö Allmänna IS            59:34 S        
   12          Ronny Hjalmarsson         47    14 Emmaboda Verda OK          1:04:25 B        
   13          Anders Andreasson         47    14 Emmaboda Verda OK          1:15:25          
   14          Nils-Erik Bondesson       48    13 Frosta OK                  1:30:33          

               Gunnar Enberg             47    14 Målilla OK                ej start          
               Mats Svensson             49    13 Pan-Kristianstad          ej start          
               Leif Alfredsson           47    14 Växjö Allmänna IS         ej start          



H55 MOTION  (4 4390 m                      

    1          Lennart Johannesson       45     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:11:11 S        
    2          Kjell-Åke Persson         46     1 OK Skogsfalken             1:14:25 S        
    3          Leif Sandström            46     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:24:59 S        
    4          Jan-Åke Hansson           48     1 OK Skogsfalken             1:56:37          



H50  (31)      6140 m                      

    1          Kjell Nero                54     1 Ronneby OK                   44:14 S        
    2          Bengt Palm                52     1 OK Vilse 87                  47:08 S        
    3          Stefan Carlsson           54    14 SOK Viljan                   51:00 S        
    4          Olle Bohman               52    13 Hjärnarps GH OL              53:57 S        
    5          Bengt Strindhagen         52     1 FK Vittus                    54:11 S        
    6          Lennart Smedenmark        52     1 Ronneby OK                   54:30 S        
    7          Jonny Svensson            53     1 OK Vilse 87                  55:25 S        
    8          Björn Palm                51    14 Lessebo OK                   55:30 S        
    9          Kenneth Fager             52     1 FK Vittus                    55:41 S        
   10          Jörgen Nilsson            50     1 Ronneby OK                   55:46 S        
   11          Nils-Arne Håkansson       50     1 Stigmännen Karlshamns OK     57:26 S        
   12          Göran Liljequist          52    14 OK Älme                      57:43 S        
   13          Göran Svensson            52    14 SOK Viljan                 1:00:37 S        
   14          Thomas Almqvist           54     1 FK Vittus                  1:01:47 S        
   15          Hans Gottfridsson         51    14 Torsås OK                  1:02:16 S        
   16          Håkan Sellgren            52    14 OK Stigen                  1:03:35 B        
   17          Per Svensson              54     1 Ronneby OK                 1:09:39          
   18          Bo Månsson                53     7 OK Löftan                  1:10:10          
   19          Ingmar Ohlsson            54     1 FK Vittus                  1:10:13          
   20          Sven-Olle Söderberg       50     1 OK Skogsfalken             1:11:51          
   21          Per-Arne Evaldsson        53    13 OK Gynge                   1:14:27          
   22          Christer Nilsson          51     1 FK Vittus                  1:18:21          
   23          Sture Larsson             53    17 Länna IF                   1:18:38          
   24          Anders Henriksson         51     1 OK Skogsfalken             1:19:03          
   25          Mats Ingvarsson           53     1 OK Vilse 87                1:20:08          
   26          Bengt Aspvall             52     1 Ronneby OK                 1:25:24          
   27          Roger Bergvik             51    14 Växjö OK                   1:25:52          

               Jan Danielsson            54    14 Kalmar OK                 ej start          
               Christer Kaisajuntti      54     1 OK Skogsfalken            ej start          
               Jan Olofsson              53     1 Ronneby OK                ej start          
               Leif Carlsson             53    14 SOK Viljan                ej start          



H45  (19)      6140 m                      

    1          Claes Nilsson             57     6 Kungälvs OK                  52:12 S        
    2          Håkan Forsman             56     1 Ronneby OK                   52:53 S        
    3          Inge Götesson             58     1 OK Dacke                     54:03 S        
    4          Bo Salomonsson            56    14 Kalmar OK                    54:36 S        
    5          Peter Henriksson          57     1 Ronneby OK                   54:49 S        
    6          Arne Klintberg            58    14 Eksjö SOK                    55:27 S        
    7          Tore Tjernlund            58     1 OK Vilse 87                  56:23 S        
    8          Dan Sjöholm               57    13 Ringsjö OK                   58:11 S        
    9          Jiri Hruska               55       OS Nove Mesto na Morave      58:25 S        
   10          Per Nilsson               55     1 Stigmännen Karlshamns OK     58:43 S        
   11          Ingemar Bertilsson        57     6 FK Herkules                1:04:16 S        
   12          Per Erlandsson            59     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:14:38 S        
   13          Johan Wedlin              55     6 Sävedalens AIK             1:14:44 S        
   14          Bo Svilling               55     1 FK Vittus                  1:18:56 B        
   15          Thomas Bohman             56    14 Nybro OK                   1:19:15 B        
   16          Smén Nilsson              59    13 Andrarums IF               1:21:23          
   17          Lars Eriksson             55    14 Kalmar OK                  1:28:27          

               Bo Svensson               58     1 FK Vittus                 Ej godk.          
               Per-Olaf Keitsch          58    14 IK Hakarpspojkarna        ej start          



H45 MOTION  (1 4880 m                      

    1          Tomas Blomqvist           57     1 Stigmännen Karlshamns OK     56:26 S        



H40  (11)      7100 m                      

    1          Ove Lernå                 60    14 SOK Viljan                   48:13 S        
    2          Lars Persson              64     1 OK Skogsfalken               50:34 S        
    3          Kent Adolfsson            64     1 Ronneby OK                   54:10 S        
    4          Thomas Henmyr             60     1 OK Vilse 87                  54:58 S        
    5          Ulf Johansson             64     1 OK Dacke                     56:27 S        
    6          Sven Giselsson            62     1 Ronneby OK                   56:54 S        
    7          Göran Månsson             61     1 OK Dacke                     57:14 S        
    8          Mats Söderberg            64    14 Kalmar OK                  1:00:14 S        
    9          Pontus Larsson            62     1 OK Skogsfalken             1:03:27 S        
   10          Bo Lönngren               60     1 OK Dacke                   1:04:10 S        
   11          Håkan Ekström             62    14 Ålems OK                   1:21:48          



H35 LÅNG  (7)  9080 m                      

    1          Marko Karkulehto          66     1 OK Vilse 87                1:02:14 S        
    2          Thomas Johannesson        67     1 Ronneby OK                 1:03:20 S        
    3          Våge Rindstig                   14 SOK Viljan                 1:04:50 S        
    4          Ulf Jungstrand            60     1 OK Skogsfalken             1:07:21 S        
    5          Per-Åke Nilsson           65    13 Härlövs IF                 1:08:30 S        
    6          Magnus Carlsson           69    14 OK Stigen                  1:37:28          

               Fredrik Smedberg          67     1 OK Skogsfalken            ej start          



H35  (5)       7100 m                      

    1          Magnus Forsberg           66    14 Värend GN OL                 59:25 S        
    2          Lars Elfverson            67    14 Kalmar OK                  1:00:11 S        
    3          Thord Andersson           65    13 Andrarums IF               1:02:54 S        
    4          Leif Kembring             65     1 OK Dacke                   1:10:12 S        

               Anders Blomqvist          66     1 OK Skogsfalken            ej start          



H21 LÅNG  (3)  12930 m                     

    1          Tore Linde                         Ok Pan Århus               1:54:53 S        

               Roland Dumong                      Spring Cup                Ej godk.          
               Christian Holmberg        79     1 FK Vittus                 ej start          



H21  (20)      7350 m                      

    1          Mads Ingvardsen                    Danmark Junior Team          44:00 S        
    2          Niklas Åhsman             73    14 Nybro OK                     49:54 S        
    3          Peter Horstmann                    Spring Cup                   52:27 S        
    4          Rasmus Westergren         81    14 Kalmar OK                    54:27 S        
    5          Palle Korsbaeck                    Ok Pan Århus                 55:18 S        
    6          Tobias Borger             70    14 Kalmar OK                    55:40 S        
    7          Johan Persson             80     1 OK Skogsfalken               55:47 S        
    8          Ola Söderberg             73     1 OK Skogsfalken               56:28 S        
    9          Mikael Persson            78    13 Härlövs IF                   57:00 S        
   10          Lars Henriksson           71    10 Sundsvalls OK                59:13 S        
   11          Anders Söndergaard                 Spring Cup                 1:00:29 S        
   12          Tobias Almqvist           80     1 FK Vittus                  1:00:58 S        
   13          Jimmy Olsson              77     1 OK Dacke                   1:02:58 B        
   14          Per Lindström             73    14 Lessebo OK                 1:03:01 B        
   15          Jörgen Nilsson            77    14 Kalmar OK                  1:04:36 B        
   16          Erik Heinemark            79     1 Ronneby OK                 1:14:19          
   17          Urban Båth                73     1 Ronneby OK                 1:21:57          
   18          Stefan Näsman             71     1 Ronneby OK                 1:27:00          

               Ulrik Karlsson            75    14 Lessebo OK                Ej godk.          
               Magnus Hansson            79     1 OK Skogsfalken            ej start          



H21 MOTION  (4 7000 m                      

    1          Ulf Nilsson               62     1 OK Skogsfalken             1:02:07 S        
    2          Andreas Niemi             74    14 Emmaboda Verda OK          1:12:00 S        
    3          Stefan Karlsson           62    14 Torsås OK                  1:42:41          

               Anders Svalbring          64    14 Målilla OK                ej start          



H20  (2)       6530 m                      

    1          Tobias Gunnarsson         86    14 SOK Viljan                 1:11:53 S        
    2          Arvid Wretström           85     1 FK Vittus                  1:43:01 B        



H16  (47)      5510 m                      

    1          Kalle Johansson           89     7 Halmstads OK                 37:45          
    2          Pär Josefsson             89    14 Kalmar OK                    43:54          
    3          Jesper Wassblad           89     2 Uddevalla OK                 46:53          
    4          Emil Jönsson              89     7 Halmstads OK                 47:16          
    5          Axel Mattsson             89    15 Järla IF OK                  47:29          
    5          Erik Folkesson-Blom       89    14 OK Älme                      47:29          
    7          Christoffer Eskilsson     89    15 Haninge SOK                  47:52          
    8          David Eriksson            89    12 Hagaby GoIF                  47:57          
    9          Gustav Larson             89    15 Järfälla OK                  48:01          
   10          Kent Ohlsson              89    15 Haninge SOK                  48:16          
   10          Marcus Andersson          89    13 Pan-Kristianstad             48:16          
   12          Dennis Hansson            88     1 OK Skogsfalken               48:34          
   13          Anders Carlsson           89     7 Halmstads OK                 48:44          
   14          Erik Johansson            89     7 Halmstads OK                 48:51          
   15          Lukas Petersson           89     1 Ronneby OK                   49:09          
   16          Andreas Håkansson         89     6 Kungälvs OK                  50:04          
   17          Jimmy Boman               89    16 OK Hällen                    50:18          
   18          Fredrik Norell            89     6 FK Herkules                  50:42          
   19          Oskar Pettersson          89    14 Jönköpings OK                51:13          
   20          Jonas Sandström           89    15 Järla IF OK                  51:28          
   21          Victor Silvemark          89     3 Dalaportens OL               52:14          
   22          Johan Törnroth            89    20 Hjobygdens OK                52:44          
   23          Mathias Lang              88    14 Nybro OK                     53:37          
   24          Fredrik Larsson           89    12 Hagaby GoIF                  54:26          
   25          Olof Sandgren             89     1 OK Orion                     54:35          
   26          Tom Olausson              88     1 OK Orion                     54:55          
   27          Jakob Wallenhammar        89    12 Hagaby GoIF                  55:14          
   28          Tobias Keitsch            89    14 IK Hakarpspojkarna           56:14          
   29          Andreas Petersson         89    12 Hagaby GoIF                  57:24          
   30          Robin Johansson           88     1 OK Skogsfalken             1:00:09          
   31          Thom Barbus               89     1 OK Dacke                   1:03:31          
   32          David Boman               89     2 Stångenäs AIS              1:05:34          
   33          Jonas Larsson             89     6 Tolered-Utby Ol-klubb      1:07:43          
   34          Christoffer Cedmert       89    14 Ålems OK                   1:09:16          
   35          Tobias Andersson          88     1 OK Dacke                   1:09:56          
   36          Ondrej Hruska             89       OS Nove Mesto na Morave    1:17:59          
   37          Arvid Wedlin              89     6 Sävedalens AIK             1:36:46          
   38          Niklas Ström              89     2 Uddevalla OK               1:42:02          

               Henrik Berg               89    15 Bromma-Vällingby SOK      Ej godk.          
               Viktor Tideman            89    14 Jönköpings OK             Ej godk.          
               Mattias Knutsson          88    14 Lessebo OK                Ej godk.          
               Björn Pehrsson            89     6 OK Alehof                 Ej godk.          
               Rasmus Leo                88    14 OK Stigen                 Ej godk.          
               Jonathan Wentzel          89     6 Kungälvs OK               ej start          
               Johan Nilsson             89     6 Kungälvs OK               ej start          
               Edvin Lorentzon           89    14 Nybro OK                  ej start          
               Patrik Lindeberg          88    13 Ringsjö OK                ej start          



H14  (13)      3350 m                      

    1          Richard Sjöholm           90    13 Ringsjö OK                   24:57          
    2          Oskar Carlsson            91    14 OK Stigen                    26:27          
    3          Emil Svalbring            90    14 Målilla OK                   28:06          
    4          Måns Sandgren             91     1 OK Orion                     29:13          
    5          Timofej Sibilev            1     1 OK Orion                     32:05          
    6          Felix Larsson             91     1 OK Skogsfalken               32:12          
    7          Daniel Nilsson            90    13 Andrarums IF                 33:55          
    8          John Sjösäter             90    14 SOK Viljan                   34:18          
    9          Erik Sedhed               90     1 FK Vittus                    37:02          
   10          David Svenson             91    14 SOK Viljan                   46:31          
   11          Jon Henriksson            90     1 OK Skogsfalken               47:16          
   12          Markus Ekström            91    14 Ålems OK                   1:03:15          
   13          Oskar Blomqvist           90     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:11:53          



H12  (20)      2990 m                      

    1          Tobias Nilsson            92     1 OK Skogsfalken               22:08          
    2          Simon Smedberg            93     1 OK Skogsfalken               22:46          
    3          John Eriksson             92    14 Växjö OK                     25:12          
    4          Filip Olsson              93     1 OK Skogsfalken               27:06          
    5          Pontus Petersson          92    14 Lessebo OK                   27:14          
    6          Viktor Blomqvist          93     1 Stigmännen Karlshamns OK     29:46          
    7          Linus Lager               93    14 Nässjö OK                    30:04          
    8          David Porle               93    14 Växjö OK                     30:18          
    9          Ludvig Berglin            93    14 Lessebo OK                   33:07          
   10          Oscar Björk               93    14 OK Älme                      33:17          
   11          Alfred Carlsson           92    14 OK Stigen                    34:37          
   12          Alex Börjesson            93     1 OK Skogsfalken               34:55          
   13          Jacob Wåhlin              93     1 OK Skogsfalken               36:21          
   14          Jakob Bergsten            92    14 SOK Viljan                   36:48          
   15          Victor Tovesson           93     1 OK Orion                     37:56          
   16          Carl-Johan Bergman        92    14 OK Älme                      41:48          
   17          Johannes Bergman          93    14 OK Älme                      44:55          

               Johan Engström            92     1 OK Orion                  Ej godk.          
               Sam Johansson             93     1 OK Dacke                  ej start          
               Elias Forsberg            93    14 Värend GN OL              ej start          



H10  (5)       2360 m                      

    1          Emil Olsson               94     1 OK Orion                     18:00          
    2          Erik Andersson            95     1 OK Orion                     27:42          
    3          Jakob Lindbom             95     1 OK Orion                     30:54          
    4          Anton Johansson           94     1 OK Orion                     31:33          

               Richard Jonsson           93     1 OK Orion                  ej start          



D75  (4)       2570 m                      

    1          Sylvia Jansson            29    14 Emmaboda Verda OK            55:20 S        
    2          Verna Agestam             25    14 Kalmar OK                  1:08:26 S        
    3          Sonja Svenson             23    14 SOK Viljan                 1:43:11          

               Brita Elfverson           29    14 Kalmar OK                 Ej godk.          



D70  (1)       2570 m                      

    1          Gullan Almqvist           31    14 OK Älme                    1:14:28 S        



D65  (3)       3200 m                      

    1          Gun Hansson               35    13 Andrarums IF                 41:19 S        
    2          Siv-Britt Nilsson         39     1 FK Vittus                    50:36 S        
    3          Laila Malmqvist           35    14 Växjö OK                     55:55 S        



D60  (7)       3660 m                      

    1          Birgitta Olsson           41    14 OK Stigen                    37:06 S        
    2          Ingalill Wikingsson       41     1 Stigmännen Karlshamns OK     51:04 S        
    3          Maja-Stina Malmqvist      43     1 FK Vittus                  1:00:50          
    4          Britt Axelsson            41    14 Kalmar OK                  1:01:29          
    5          Ann-Margret Persson       41     5 Gävle OK                   1:23:41          
    6          Harriet Karlsson          44    14 Torsås OK                  1:27:20          

               Eva Bergstrand            43    14 Värend GN OL              ej start          



D55  (6)       3660 m                      

    1          Bigge Bengtsson           49     1 Stigmännen Karlshamns OK     37:27 S        
    2          Gun-Britt Fransson        48    14 Emmaboda Verda OK            38:27 S        
    3          Margret Carlsson          47     1 OK Skogsfalken               45:24 S        
    4          Vanja Gummesson           49    14 Nybro OK                     51:25 S        
    5          Ros-Mari Karlsson         46    14 Nybro OK                     53:44 S        

               Gunilla Svensson          49    13 Pan-Kristianstad          ej start          



D50  (11)      3660 m                      

    1          Bodil Hermansson          50    13 OK Gynge                     34:27 S        
    2          Lena Söderberg            51     1 OK Skogsfalken               36:27 S        
    3          Kerstin Hjalmarsson       52    14 Emmaboda Verda OK            40:41 S        
    4          Tina Bakkman              52    14 Lessebo OK                   42:58 S        
    5          Karin Axelsson            51     6 IK Uven                      43:53 S        
    6          Britt-Marie Carlsson      54    14 SOK Viljan                   46:31 S        
    7          Ingalill Nilsson          50     1 Stigmännen Karlshamns OK     52:02 B        
    8          Siv Larsson               54    14 Växjö Allmänna IS            53:55          
    9          Ann-Britt Lingfors        50    14 IF Hallby                    54:02          
   10          Britt Larsson             53    17 Länna IF                     57:56          
   11          Lena Svensson             52     7 IK Trenne Ullared          1:07:32          



D45  (7)       4010 m                      

    1          Ann-Christin Nero         57     1 Ronneby OK                   35:39 S        
    2          Agneta Olivestam          59    14 Eksjö SOK                    44:18 S        
    3          Elisabet Månsson          58     7 OK Löftan                    45:24 S        
    4          Ingrid Schmiterlöw        59    20 Hjobygdens OK                48:52 S        
    5          Birgitta Nilsson          57     1 Stigmännen Karlshamns OK     52:02 B        
    6          Arja Ingvarsson           56     1 OK Vilse 87                  58:11          
    7          Zdenka Hruskova           59       OS Nove Mesto na Morave    1:23:35          



D45 MOTION  (4 3650 m                      

    1          Gunilla Lovén             59     7 Halmstads OK                 56:37 S        
    2          Agneta Karlsson           56    14 SOK Viljan                 1:10:08 B        
    3          Maria Strindhagen         55     1 FK Vittus                  1:15:12 B        
    4          Gunilla Lagerlöf          43     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:30:03          



D40  (6)       4010 m                      

    1          Kristina Runemalm         60    14 Nybro OK                     39:40 S        
    2          Pernilla Larsson          62     1 OK Skogsfalken               48:48 S        
    3          Maria Lännevall           63    17 OK Roslagen                  52:19 S        
    4          Eva Sedhed                69     1 FK Vittus                    58:48 B        

               Carin Erlandsson          60     1 Stigmännen Karlshamns OK  ej start          
               Eva Tollstern             61    14 Växjö Allmänna IS         ej start          



D35 LÅNG  (3)  6040 m                      

    1          Anne Johansson            67     1 OK Dacke                   1:02:27 S        
    2          Sophie Byggeth            69     1 OK Dacke                   1:02:53 S        
    3          Annika Josefsson          65     1 OK Dacke                   1:10:44 S        



D35  (3)       4600 m                      

    1          Helena Karlsson           67    14 Nybro OK                     46:45 S        
    2          Eva Pettersson            66     1 OK Dacke                     49:47 S        
    3          Jenny Berglin             69    14 Lessebo OK                   52:07 S        



D35 MOTION  (3 4390 m                      

    1          Gudrun Nilsson            62    13 Andrarums IF               1:08:59 S        
    2          Rosita Carlsson           66    14 Torsås OK                  1:19:17 S        
    3          Ann-Sophie Nilsson        68     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:27:10 B        



D21  (12)      5260 m                      

    1          Sara Giselsson            70     1 Ronneby OK                   51:39 S        
    2          Kajsa Niemi               75    14 Emmaboda Verda OK            51:42 S        
    3          Cecilia Håkansson         83     1 OK Vilse 87                  55:56 S        
    4          Lone Hansen                        Danmark Junior Team          57:15 S        
    5          Karin Lindqvist           77    14 Kalmar OK                    57:21 S        
    6          Pernille Sommer                    Spring Cup                   57:44 S        
    7          Linda Karlsson            78    14 Lessebo OK                   58:52 S        
    8          Stina Bergren             82    23 Norrköpings AIS              59:57 S        
    9          Linda Petersson           75     1 OK Dacke                   1:01:33 S        
   10          Karolina Karlsson         71    14 Nybro OK                   1:02:28 S        
   11          Birgitta Håkansson        80     1 Stigmännen Karlshamns OK   1:02:33 S        
   12          Camilla Bohman            83    13 FK Boken                   1:07:20 S        



D20 LÅNG  (3)  6040 m                      

    1          Louise Johansson          85     1 FK Vittus                  1:00:04 S        
    2          Elin Håkansson            84    13 Härlövs IF                 1:21:15 S        

               Åsa Järvholm              85     1 FK Vittus                 ej start          



D18  (4)       4600 m                      

    1          Annie Lennartsson         87    14 Torsås OK                    44:52 S        
    2          Linn Lennartsson          87    14 Torsås OK                    50:54 S        
    3          Susanne Johansson         87     1 FK Vittus                    52:43 S        
    4          Amelie Sundahl            86     1 OK Dacke                   1:10:46          



D16  (37)      4560 m                      

    1          Jenny Lönnkvist           89    15 Tullinge SK                  38:28          
    2          Lina Lindqvist            89     6 FK Herkules                  38:36          
    3          Ida Olsson                88     1 OK Orion                     39:26          
    4          Malin Leijon-Lind         89    15 Haninge SOK                  40:32          
    5          Ida Hedman                89    16 OK Hällen                    41:31          
    6          Emma Lovén                89     7 Halmstads OK                 42:49          
    7          Beata Falk                89    12 Hagaby GoIF                  43:21          
    8          Yvonne Rogell             89    15 Järla IF OK                  43:38          
    9          Aldina Eriksson           88    14 Växjö OK                     45:23          
   10          Matilda Olsson            89    13 Ringsjö OK                   45:42          
   11          Anna Schmiterlöw          89    20 Hjobygdens OK                45:46          
   12          Antonia Elgsten           89    14 Eksjö SOK                    46:34          
   13          Linda Nilsson             89    13 Andrarums IF                 48:17          
   14          Mathilda Jägryd           89    13 Lunds OK                     48:57          
   15          Josefin Ahlbäck                 13 OK Torfinn                   50:10          
   16          Lisa Weimann              89     6 IK Uven                      51:17          
   17          Anna Månsson              88     7 OK Löftan                    51:26          
   18          Josefin Bertilsson        89     6 FK Herkules                  51:28          
   19          Klara Wingstedt           89    14 Bodafors OK                  52:01          
   20          Maria Lingfors            89    14 IF Hallby                    52:22          
   21          Karin Härberg             89    15 Järla IF OK                  52:24          
   22          Tina Brindstedt           88    14 Nybro OK                     53:54          
   23          Kristina Aspvall          88     1 Ronneby OK                   55:28          
   24          Linnéa Hoffman            89    20 Gudhems IF                   56:28          
   25          Jennifer Jönsson          89     1 OK Skogsfalken               58:30          
   26          Helena Isaksson           89     7 OK Löftan                  1:01:02          
   27          Siri Engberg              89    15 Järla IF OK                1:02:17          
   28          Astrid Larsson            89    17 Länna IF                   1:02:24          
   29          Malin Börjesson           89     6 OK Alehof                  1:06:57          
   30          Ida Andersson             89    15 Järla IF OK                1:12:38          
   31          Sara Pedersen             89     6 OK Alehof                  1:14:25          
   32          Camilla Johansson         89    16 OK Hällen                  1:17:57          

               Frida Johansson           89     1 OK Dacke                  Ej godk.          
               Johanna Lännevall         89    17 OK Roslagen               Ej godk.          
               Anna-Li Jonsson           89    14 SOK Viljan                Ej godk.          
               Maria Eliasson            89     6 OK Alehof                 ej start          
               Stina Lord                88    14 SOK Viljan                ej start          



D14  (14)      3080 m                      

    1          Therese Klintberg         90    14 Eksjö SOK                    27:46          
    2          Lisa Pettersson           90     1 OK Dacke                     30:54          
    3          Amanda Stensson-Bohman    91    14 Nybro OK                     31:23          
    4          Erika Johansson           91     1 OK Skogsfalken               31:52          
    5          Lina Blomqvist            90     1 Stigmännen Karlshamns OK     32:45          
    6          Mia Kaisajuntti           90     1 OK Skogsfalken               33:24          
    7          Rebecka Olsson            90     1 OK Skogsfalken               34:41          
    8          Maria Ohlsson             90     1 FK Vittus                    35:17          
    9          Elna Forsberg             91    14 Värend GN OL                 39:58          
   10          Malin Kembring            90     1 OK Dacke                     53:27          
   11          Anna Johansson            91    14 Ålems OK                   1:12:14          

               Veronika Aspvall          91     1 Ronneby OK                Ej godk.          
               Märtha Kaisajuntti        91     1 OK Skogsfalken            ej start          
               Frida Andersson           90     1 OK Dacke                  ej start          



D12  (21)      2990 m                      

    1          Ellinor Tjernlund         92     1 OK Vilse 87                  22:50          
    2          Josefin Tjernlund         92     1 OK Vilse 87                  23:19          
    3          Elin Månsson              92     7 OK Löftan                    23:47          
    4          Amanda Leo                92    14 OK Stigen                    24:56          
    5          Julia Lundquist           92    14 Nybro OK                     27:24          
    6          Johanna Erlandsson        93     1 Stigmännen Karlshamns OK     29:02          
    7          Sofia Bergman             92    14 OK Älme                      29:05          
    8          Elaine Olausson           92     1 OK Orion                     31:28          
    9          Emma Andersson            92     1 OK Dacke                     31:41          
   10          Maja Pettersson           92     1 OK Dacke                     31:53          
   10          Karin Smedenmark          92     1 Ronneby OK                   31:53          
   12          Erica Höglund             92     1 OK Dacke                     33:58          
   13          Hanna Wåhlin              92     1 OK Skogsfalken               34:02          
   14          Anna Arvidsson            92    14 Kalmar OK                    34:37          
   15          Anna Andersson             1     1 OK Orion                     37:48          
   16          Felicia Nilsson           93     1 OK Skogsfalken               40:59          
   17          Malin Tedblad             92     1 OK Dacke                     43:18          
   18          Matilda Karlsson          92     1 OK Orion                     45:55          
   19          Margrete Aspvall          93     1 Ronneby OK                   46:46          
   20          Maja Andersson            93     1 OK Dacke                     55:09          
   21          Martina Fredriksson       92     1 OK Dacke                   1:17:53          



D10  (6)       2360 m                      

    1          Josefine Klintberg        94    14 Eksjö SOK                    20:27          
    2          Jenny Sedhed               0     1 FK Vittus                    39:22          

               Cecilia Kembring          94     1 OK Dacke                  Ej godk.          
               Elin Berglin              95     1 OK Dacke                  Ej godk.          
               Emmy Gustavsson            1     1 OK Orion                  Ej godk.          
               Hanna Lindbom             94     1 OK Orion                  ej start          



U4  (2)        3080 m                      

    1          Elias Dalberg             88    14 Torsås OK                    40:41          
    2          Björn Norrliden           88    14 Torsås OK                  1:04:41          



U2  (3)        2360 m                      

    1          Per Edvinsson             95     1 Ronneby OK                   22:59          
    2          Caroline Fredriksson      96     1 OK Dacke                     34:55          
    3          Moa Pettersson            96     1 OK Dacke                     37:46          



U1  (2)        2270 m                      

    1          Theodor Wahlbom           96     1 OK Orion                     40:28          
    2          Johanna Tovesson          95     1 OK Orion                     40:29          



INSKOLNING  (6 2600 m                      

               Tilda Johansson            1     1 OK Orion                     Godk.          
               Anton Berglin             95    14 Lessebo OK                   Godk.          
               Linnea Berglin                   1 OK Dacke                     Godk.          
               Linda-Marie Kembring      95     1 OK Dacke                     Godk.          

               Jesper Ellis              95     1 OK Orion                  Ej godk.          
               Denise Johansson          99     1 OK Dacke                  ej start          



Öppen 2  (21)  3040 m                      

    1          Bo Petersson                    14 Lessebo OK                   39:06 B        
    2          Alexander Svensson              14 Lessebo OK                   45:26 B        
    3          Christoffer Celander      88    14 Torsås OK                    46:30 B        
    4          Jeanette Andersson        58     1 OK Dacke                     50:29 B        
    5          Petra Pettersson                 1 OK Dacke                     50:35 B        
    6          Susanna Olausson          88    14 Torsås OK                    57:22          
    7          Anna-Sara Johansson             14 Torsås OK                    57:24          
    8          Ingela Klintberg          59    14 Eksjö SOK                    59:09          
    9          Inge Alnaeus                    15 Hammarby IF OF             1:01:32          
   10          Hanna Johanson            63     1 OK Dacke                   1:10:05          
   11          Yvonne Svilling           55     1 FK Vittus                  1:12:32          
   12          Ann-Kristin Olsson        54    13 Ringsjö OK                 1:17:30          
   13          Lisa Olheden              90    14 SOK Viljan                 1:21:46          
   14          Linnéa Jonsson            91    14 SOK Viljan                 1:21:47          
   15          Lena Persson              35    14 Torsås OK                  1:46:37          

               Daniel Emilsson           87    14 Torsås OK                 Ej godk.          
               Anna Kronmar              73     1 FK Vittus                 Ej godk.          
               Björn Edvinsson           93     1 Ronneby OK                Ej godk.          
               Fredrik Henriksson        92     1 Ronneby OK                Ej godk.          
               Viktor Blomberg                 14 Torsås OK                 Ej godk.          
               Carina Sellgren           52    14 OK Stigen                 Ej godk.          



Öppen 5  (30)  4390 m                      

    1          Ove Höglund                      1 OK Dacke                     47:55 B        
    2          Owe Törnroth              56    20 Hjobygdens OK                48:02 B        
    3          Mariann Henriksen         59    14 SOK Viljan                   51:12 B        
    4          Sebastian Birgersson      90    20 Kinnaströms SK               51:58 B        
    5          Henrik Ahlbäck            90    13 OK Torfinn                   55:22 B        
    6          Sofie Östanbäck           53    20 Fritsla VIK                  58:20 B        
    7          Mats Persson              52     1 OK Skogsfalken               58:22 B        
    8          Jan Josefsson             57    14 Kalmar OK                    59:31 B        
    9          Ingemar Johansson         48     7 Halmstads OK               1:03:19          
   10          Anna Henriksson           77    14 Torsås OK                  1:05:02          
   11          Petra Östanbäck           89    20 Fritsla VIK                1:06:11          
   12          Tove Udd                  90    20 Kinnaströms SK             1:07:26          
   13          Rikard Torslund                  1 OK Orion                   1:07:36          
   14          Hans Lingfors             49    14 IF Hallby                  1:08:05          
   15          Ola Falk                         1 OK Orion                   1:08:21          
   16          Sverker Nyberg                   1 OK Dacke                   1:09:18          
   17          Daniel Ryndal             90    20 Kinnaströms SK             1:09:31          
   18          Helmer Nilsson            36     1 OK Dacke                   1:09:53          
   19          John-Peter Wåhlin         62     1 OK Skogsfalken             1:10:09          
   20          Bosse Börjesson           60     1 OK Skogsfalken             1:11:20          
   21          Patrik Wåhlin             68     1 OK Skogsfalken             1:16:21          
   22          Kjell Pettersson          51     1 FK Vittus                  1:19:53          
   23          Eva Hoffman                     20 Gudhems IF                 1:22:20          
   24          Benny Hoffman             54    20 Gudhems IF                 1:22:24          
   25          Andreas Nilsson                  1 FK Vittus                  1:40:36          
   26          Emma Söder                88    20 OK Mark                    1:44:39          
   27          Rolf Johansson                   1 OK Orion                   2:20:58          

               Elizete Eriksson          61    14 Växjö OK                  Ej godk.          
               Bengt Jönsson             52     7 Halmstads OK              Ej godk.          
               Johan Stenberg                   1 OK Skogsfalken            Ej godk.          



Öppen 7  (9)   3200 m                      

    1          Åsa Linnersjö                    1 Ronneby OK                   32:00 B        
    2          Anne Lindell              66    15 Täby OK                      36:30 B        
    3          Per Engkvist                     1 Ronneby OK                   37:40 B        
    4          Dag Jacobson              46    14 Växjö Allmänna IS            47:13          
    5          Monica Carlsson           58     7 Ätrans IF                    51:44          
    6          Anna-Lena Berthag         54     7 Halmstads OK                 57:32          
    7          Jenny Andersson           82    14 Lessebo OK                 1:10:05          
    8          Peter Elfverson           20    14 Ålems OK                   1:14:19          

               Lorentz Svensson          33    14 Torsås OK                 Ej godk.          



Öppen 9  (16)  7350 m                      

    1          Fredrik Weihard           80     6 Sävedalens AIK               52:01 B        
    2   (0178) Fredrik Herdersson        73    20 OK Mark                      54:38 B        
    3   (1049) Michael Adamsson          70    14 Nybro OK                     56:08 B        
    4          Stefan Olheden            56    14 SOK Viljan                   57:41 B        
    5          Simon Larsson             87    20 Kinnaströms SK               59:03 B        
    6          Johan Knubbe              87    20 OK Mark                    1:00:52 B        
    7          Anton Odbro               88    20 OK Räven                   1:02:07 B        
    8          Bo Herdersson             51    20 OK Mark                    1:04:14 B        
    9   (0954) Martina Vejedal           80    20 OK Mark                    1:06:22 B        
   10          Tobias Lidén              79    20 OK Mark                    1:08:42 B        
   11          Henrik Arnell             85    20 Fritsla VIK                1:20:38          
   12          Jon Andersson                    2 Eds SK                     1:20:52          
   13          Magnus Kronmar            73     1 FK Vittus                  1:22:47          
   14          Lars-Olof Lundquist       63    14 Nybro OK                   1:23:31          
   15          Christian Ohlsson                1 OK Dacke                   1:23:36          

               Jonas Johansson                  1 OK Skogsfalken            Ej godk.          



Öppen 10  (9)  2600 m                      

    1          Tobias Wigertsson               14 Torsås OK                    21:13 B        
    2          Fredrik Eriksson                 1 OK Skogsfalken               22:47 B        
    3          Felix Persson             95     1 OK Skogsfalken               23:29 B        
    4          Andreas Wigertsson              14 Torsås OK                    27:22 B        
    5          Sanna Pettersson                 1 OK Dacke                     34:17          
    6          Ylva Christiansson               1 OK Skogsfalken               35:07          
    7          Eskil Christiansson              1 OK Skogsfalken               36:05          
    8          Ida Lindell                     14 Kalmar OK                    43:51          

               Lars Benktzon             32    14 Lessebo OK                Ej godk.          



Öppen 8  (15)  4510 m                      

    1          Stefan Berglin            67     1 OK Dacke                     35:27 B        
    2          Lena Karlsson             67    20 Kinnaströms SK               41:20 B        
    3   (0529) Hanna Arnell              83    20 Fritsla VIK                  43:37 B        
    4          Anton Udd                 88    20 Kinnaströms SK               46:20 B        
    5   (0664) Maria Svensson            79    20 OK Mark                      47:12          
    6          Cristian Olivestam        67    14 Eksjö SOK                    48:10          
    7          Kaj Bäcklund              82    20 Kinnaströms SK               49:37          
    8          Linn Nedergård            77    20 OK Mark                      50:03          
    9          marie Berglin             97     1 OK Dacke                     50:53          
   10          Claes Odbro               64    20 OK Räven                     51:39          
   11          Johan Johannesson         80     1 Stigmännen Karlshamns OK     51:52          
   12          Tony Larsson                     1 OK Skogsfalken               52:37          
   13          Kenth Mattisson           56     1 OK Dacke                     57:57          
   14          Susanne Johansson         78    20 OK Mark                    1:06:33          
   15          Ronny Carlsson            43     1 OK Skogsfalken             1:09:12