U-Serie OK Orionon 2004-05-05 20:50
Resultatskapad av OE2003 Sverige © Stephan Krämer 2003

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H16  (5)       4500 m                      

    1          Olof Nilsson                       Ronneby OK Ronneby           28:16          
    2          Lukas Petersson                    Ronneby OK Ronneby           30:45          
    3          Tobias Andersson                   OK Dacke Rödeby              36:38          
    4          Tom Barbus                         OK Dacke Rödeby              41:56          
    5          Ola Runesson                       OK Dacke Rödeby              53:39          



H14  (3)       4000 m                      

    1          Jon Nilsson                        Ronneby OK Ronneby           34:51          
    2          Erik Sedhed                        FK Vittus Karlskrona         35:28          
    3          Olof Tornborg                      FK Vittus Karlskrona         41:10          



H12  (6)       2500 m                      

    1          Fredrik Henriksson                 Ronneby OK Ronneby           18:10          
    2          Björn Edvinsson                    Ronneby OK Ronneby           24:13          
    3          Olle Öman                          OK Dacke Rödeby              38:34          
    4          Sam Johansson                      OK Dacke Rödeby              44:36          
    5          Oscar P. Fredin                    FK Vittus Karlskrona         57:02          

               David Larsson                      OK Dacke Rödeby           ej start          



H10  (5)       2400 m                      

    1          Jakob Nilsson                      Ronneby OK Ronneby           20:15          
    2          André Andersson                    Ronneby OK Ronneby           21:02          
    3          Johannes Larsson                   OK Dacke Rödeby              21:16          
    4          Ludvig Karmehed                    FK Vittus Karlskrona         22:19          
    5          Per Edvinsson                      Ronneby OK Ronneby           22:27          



D16  (3)       3800 m                      

    1          Frida Johansson                    OK Dacke Rödeby              34:45          
    2          Susanne DeBourg                    Ronneby OK Ronneby           35:22          
    3          Kristina Aspvall                   Ronneby OK Ronneby           40:07          



D14  (6)       3400 m                      

    1          Lisa Pettersson                    OK Dacke Rödeby              26:47          
    2          Maria Olsson                       FK Vittus Karlskrona         30:09          
    3          Veronica Aspvall                   Ronneby OK Ronneby           30:21          
    4          Kristina Nedfors                   OK Dacke Rödeby              46:20          

               Maja Öman                          OK Dacke Rödeby             Felst.          
               Angelica Larsson                   OK Dacke Rödeby             Felst.          



D12  (8)       2500 m                      

    1          Erica Höglund                      OK Dacke Rödeby              19:29          
    2          Margrete Aspvall                   Ronneby OK Ronneby           22:46          
    3          Emma Andersson                     OK Dacke Rödeby              24:39          
    4          Malin Teblad                       OK Dacke Rödeby              25:36          
    5          Karin Smedenmark                   Ronneby OK Ronneby           32:05          
    6          Martina Fredriksson                OK Dacke Rödeby              37:43          
    7          Maja Pettersson                    OK Dacke Rödeby              38:47          

               Johanna Ostelius                   FK Vittus Karlskrona        Felst.          



D10  (9)       2400 m                      

    1          Jenny Sedhed                       FK Vittus Karlskrona         18:22          
    2          Elin Berglin                       OK Dacke Rödeby              18:42          
    3          Maja Höglund                       OK Dacke Rödeby              19:51          
    4          Sanna Pettersson                   OK Dacke Rödeby              20:08          
    5          Cecilia Kembring                   OK Dacke Rödeby              20:55          
    6          Caroline Fredriksson               OK Dacke Rödeby              22:34          
    7          Julia Smedenmark                   Ronneby OK Ronneby           23:12          
    8          Moa Pettersson                     OK Dacke Rödeby              32:05          

               Hanna Johansson                    OK Dacke Rödeby           ej start          



U3  (6)        2500 m                      

    1          Olof Hedberg                       Ronneby OK Ronneby           22:42          
    2          Therese Lindberg                   OK Dacke Rödeby              33:40          
    3          Alexander Kullberg                 Ronneby OK Ronneby           34:57          
    4          Othilia Sundahl                    OK Dacke Rödeby              39:43          
    5          Cecilia Karlsson                   OK Dacke Rödeby              55:34          

               Jonathan Pettersson                OK Dacke Rödeby           ej start          



U2  (13)       2400 m                      

    1          Erik Karlsson                      Ronneby OK Ronneby           16:40          
    2          Linnea Lidfors                     OK Dacke Rödeby              21:53          
    2          Stina Öman                         OK Dacke Rödeby              21:53          
    4          Rebecca Ågren                      Ronneby OK Ronneby           23:40          
    5          Karl Hedberg                       Ronneby OK Ronneby           23:55          
    6          Julia Karmehed                     FK Vittus Karlskrona         24:03          
    7          Nyberg Katja                       OK Dacke Rödeby              24:32          
    8          Nadja Nyberg                       OK Dacke Rödeby              24:34          
    9          Kim Lindberg                       OK Dacke Rödeby              31:03          
   10          Lizette Kullberg                   Ronneby OK Ronneby           34:34          

               Timmi Hansson                      Ronneby OK Ronneby        ej start          
               Elin Algfors                       Ronneby OK Ronneby        ej start          
               Emmy Tuväng                        Ronneby OK Ronneby        ej start          



INSKOLNING  (2 2000 m                      

               Henrik Johannesson                 Ronneby OK Ronneby           Godk.          
               Linus Miketinac                    Ronneby OK Ronneby           Godk.          
               Emil Pettersson                    OK Dacke Rödeby              Godk.          
               Linda-Marie Kembring               OK Dacke Rödeby              Godk.          
               Lovisa Ågren                       Ronneby OK Ronneby           Godk.          
               Alfred Sjelvgren                   Ronneby OK Ronneby           Godk.          
               Casper Andersson                   Ronneby OK Ronneby           Godk.          
               Kalle Miketinac                    Ronneby OK Ronneby           Godk.          
               Denise Johansson                   OK Dacke Rödeby              Godk.          
               Samuel Giselsson                   Ronneby OK Ronneby           Godk.          
               Tanja Nyberg                       OK Dacke Rödeby              Godk.          
               Emma Byggeth                       OK Dacke Rödeby              Godk.          
               Ida Byggeth                        OK Dacke Rödeby              Godk.          
               Love Sjelvgren                     Ronneby OK Ronneby           Godk.          
               Amanda Johansson                   OK Dacke Rödeby              Godk.          
               Saga Nilsson                       Ronneby OK Ronneby           Godk.          
               Oscar Johansson                    OK Dacke Rödeby              Godk.          
               Hanna Johannesson                  Ronneby OK Ronneby           Godk.          
               Simon Giselsson                    Ronneby OK Ronneby           Godk.          
               Ebba Berglin                       Ronneby OK Ronneby           Godk.          
               Sandra Nilsson                     Ronneby OK Ronneby           Godk.          

               Ola Olsson                         Ronneby OK Ronneby        ej start          



Öppen 5  (2)   4500 m                      

    1          Sofie Byggeth                      OK Dacke Rödeby              46:15 B        
    2          Amelie Sundahl                     OK Dacke Rödeby            1:03:44