Ungdomscupenon 2003-08-20 20:10
Resultatskapad av OE2002 Sverige © Stephan Krämer 2002

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



Inskolning  (5 1500 m                      

               Ludvig Karmehed                    FK Vittus                    Godk.          
               Henrik Johannesson                 Ronneby OK                   Godk.          
               Moa Pettersson                     OK Dacke                     Godk.          
               Gabriel Torsteberg                 Ronneby OK                   Godk.          
               Sanna Pettersson                   OK Dacke                     Godk.          
               Moa Normark                        Ronneby OK                   Godk.          
               Olof Wahrby                        OK Dacke                     Godk.          
               Sara Harboe                        OK Dacke                     Godk.          
               Nadja Nyberg                       OK Dacke                     Godk.          
               Anna Wiberg                        FK Vittus                    Godk.          
               Julia Karmehed                     FK Vittus                    Godk.          
               Lizette Kullberg                   Ronneby OK                   Godk.          
               Maja Höglund                       OK Dacke                     Godk.          
               Isabelle Corneliusson              OK Dacke                     Godk.          
               Aurelia Torsteberg                 Ronneby OK                   Godk.          
               Samuel Giselsson                   Ronneby OK                   Godk.          
               Lovisa Ågren                       Ronneby OK                   Godk.          
               Anna Johansson                     FK Vittus                    Godk.          
               Denise Johansson                   OK Dacke                     Godk.          
               Ida Byggeth                        OK Dacke                     Godk.          
               Oscar Johansson                    OK Dacke                     Godk.          
               Emil Pettersson                    OK Dacke                     Godk.          
               Casper Andersson                   Ronneby OK                   Godk.          
               Stina Öman                         OK Dacke                     Godk.          
               Linda-Marie Kembring               OK Dacke                     Godk.          
               Daniel Karlsson                    OK Dacke                     Godk.          
               Emma Eriksson                      Ronneby OK                   Godk.          
               Cecilia Kembring                   OK Dacke                     Godk.          
               Cecilia Fornling                   Ronneby OK                   Godk.          
               Kevin Nilsson                      OK Dacke                     Godk.          
               Hanna Johannesson                  Ronneby OK                   Godk.          
               Amanda Johansson                   OK Dacke                     Godk.          

               Emma Byggeth                       OK Dacke                    Felst.          
               Johannes Larsson                   OK Dacke                  ej start          
               Frida Petersson                    OK Dacke                  ej start          
               Elin Berglin                       OK Dacke                  ej start          
               Linnea Berglin                     OK Dacke                  ej start          
               Anna Böthun                        Ronneby OK                ej start          
               Linnea Böthun                      Ronneby OK                ej start          
               Jasmin Menares                     Ronneby OK                ej start          
               Olivia Menares                     Ronneby OK                ej start          
               Dijamanta Islami                   Ronneby OK                ej start          
               Peter Månsson                      Ronneby OK                ej start          
               Rosinja Månsson                    Ronneby OK                ej start          
               Mai Härvall                        FK Vittus                 ej start          
               Beatrice Cullefors                 FK Vittus                 ej start          
               Oscar Cullefors                    FK Vittus                 ej start          
               Adrian Kabashi                     Ronneby OK                ej start          
               Amanda Pedersen                    Ronneby OK                ej start          
               Linus Carlsson                     Ronneby OK                ej start          
               Sara Wiberg                        FK Vittus                 ej start          



H10  (3)       2000 m                      

    1          Björn Edvinsson                    Ronneby OK                   14:20          
    2          Sam Johansson                      OK Dacke                     17:06          
    3          Adrian Torsteberg                  Ronneby OK                   18:28          



D10  (9)       2000 m                      

    1          Margrete Aspvall                   Ronneby OK                   14:14          
    2          Lisa Strömblad                     OK Dacke                     14:16          
    3          Anna Strömblad                     OK Dacke                     17:53          
    4          Julia Smedenmark                   Ronneby OK                   27:08          
    5          Hanna Johansson                    OK Dacke                     34:30          

               Jennie Sedhed                      FK Vittus                   Felst.          
               Maja Andersson                     OK Dacke                  ej start          
               Nadja Petersson                    OK Dacke                  ej start          
               Josefine Gustavsson                OK Dacke                  ej start          



H12  (7)       2500 m                      

    1          Olof Tornborg                      FK Vittus                    19:42          
    2          Måns Strömblad                     OK Dacke                     23:55          
    3          David Larsson                      OK Dacke                     27:00          
    4          Kim Nilsson                        OK Dacke                     27:29          
    5          Anton Warby                        OK Dacke                     31:43          
    6          Olle Öman                          OK Dacke                     35:46          

               Markus Johansson                   FK Vittus                 ej start          



H14  (4)       3700 m                      

    1          Lukas Petersson                    Ronneby OK                   22:36          
    2          Thom Barbus                        OK Dacke                     26:22          
    3          Jon Nilsson                        Ronneby OK                   30:54          

               Erik Sedhed                        FK Vittus                 ej start          



D14  (7)       3600 m                      

    1          Frida Johansson                    OK Dacke                     24:51          
    2          Maria Ohlsson                      FK Vittus                    31:40          
    3          Frida Andersson                    OK Dacke                     32:02          
    4          Lisa Pettersson                    OK Dacke                     33:56          
    5          Malin Kembring                     OK Dacke                     57:31          

               Angelica Larsson                   OK Dacke                    Felst.          
               Emma Strömblad                     OK Dacke                  ej start          



H16  (4)       4500 m                      

    1          Olof Nilsson                       Ronneby OK                   41:30          
    2          Tobias Andersson                   OK Dacke                     44:34          
    3          Ola Runesson                       OK Dacke                   1:06:00          

               Henrik Svilling                    FK Vittus                   Felst.          



D16  (5)       3900 m                      

    1          Susanne DeBourg                    Ronneby OK                   42:49          
    2          Ingela Smedenmark                  Ronneby OK                   54:36          
    3          Kristina Aspvall                   Ronneby OK                   57:49          

               Malin Passby                       Ronneby OK                ej start          
               Susanne Johansson                  FK Vittus                 ej start          



U2  (19)       2000 m                      

    1          Per Edvinsson                      Ronneby OK                   14:21          
    2          Fredrik Henriksson                 Ronneby OK                   15:33          
    3          Olof Hedberg                       Ronneby OK                   15:39          
    4          Rebecka Ågren                      Ronneby OK                   17:43          
    5          Alexander Kullberg                 Ronneby OK                   18:09          
    6          Erik Fornling                      Ronneby OK                   18:30          
    7          Katja Nyberg                       OK Dacke                     19:48          
    8          Caroline Fredriksson               OK Dacke                     20:45          
    9          Simon Persson                      Ronneby OK                   20:47          
   10          Jacob Nilsson                      Ronneby OK                   21:21          
   11          Timmy Hansson                      Ronneby OK                   22:53          
   12          Jonathan Pettersson                OK Dacke                     26:27          
   13          André Andersson                    Ronneby OK                   27:49          

               Sandra Eriksson                    Ronneby OK                  Felst.          
               Johan Rosengren                    FK Vittus                   Felst.          
               Nathalie Hillborg                  OK Dacke                  ej start          
               Mirlinda Kabashi                   Ronneby OK                ej start          
               Anders Karlsson                    FK Vittus                 ej start          
               Oliver Silverberg                  FK Vittus                 ej start          



U3  (5)        2500 m                      

    1          Kim Hillborg                       OK Dacke                     20:27          
    2          Therese Lindberg                   OK Dacke                     25:56          
    3          Richard Barbus                     OK Dacke                     26:36          
    4          Cecilia Karlsson                   OK Dacke                     36:52          

               Amanda Danielsson                  OK Dacke                  ej start          



Öppen 1  (6)   2000 m                      

    1          Anton Johansson                    OK Orion                     20:07 B        
    2          Tilda Johansson                    OK Orion                     20:21 B        
    3          Caroline Håkansson                 OK Orion                     24:01 B        
    4          Johanna Tovesson                   OK Orion                     24:55 B        
    5          Teodor Wahlbom                     OK Orion                     25:03 B        
    6          Emmy Gustafsson                    OK Orion                     26:32 B        



Öppen 3  (2)   2500 m                      

    1          Yvonne Svilling                    FK Vittus                    26:25 B        
    2          Viktor Tovesson                    OK Orion                     30:55 B        



Öppen 5  (5)   4500 m                      

    1          Magnus Larsson                     OK Dacke                     33:14 B        
    2          Kenneth Fager                      FK Vittus                    46:32          
    3          Amelie Sundahl                     OK Dacke                   1:07:46          
    4          Bo Svilling                        FK Vittus                  1:08:07          

               Anders Karmehed                    FK Vittus                   Felst.          



D12  (13)      2500 m                      

    1          Veronika Aspvall                   Ronneby OK                   16:32          
    2          Maja Pettersson                    OK Dacke                     18:16          
    3          Kristina Nedfors                   OK Dacke                     22:23          
    4          Malin Teblad                       OK Dacke                     22:34          
    5          Josefine Eigert                    OK Dacke                     23:09          
    6          Karin Smedenmark                   Ronneby OK                   25:07          
    7          Maja Öman                          OK Dacke                     27:13          
    8          Emma Andersson                     OK Dacke                     30:05          
    9          Martina Fredriksson                OK Dacke                     30:43          
   10          Erica Höglund                      OK Dacke                     31:31          
   11          Isabella Normark                   Ronneby OK                   32:01          
   12          Emma Harboe                        OK Dacke                     36:39          
   13          Othilia Sundahl                    OK Dacke                     38:11