DMnattlö 2002-08-31 15:25
Resultatskapad av OE2002 Sverige © Stephan Krämer 2002

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H70  (1)       2900 m                      

    1          Sven  Svensson            31       FK Vittus                    39:25 G        



H65  (5)       3260 m                      

    1          Leif  Sjögren              0       OK Orion                     34:34 G        
    2          Göte  Nilsson             37       Ronneby OK                   35:15 G        
    3          Olle  Nilsson             34       Stigmännen Karlshamns OK     37:27 G        
    4          Göran  Folkesson          37       Ronneby OK                   45:41 S        
    5          Helmer  Nilsson           36       OK Dacke                     47:45 S        



H60  (8)       4100 m                      

    1          Björn  Linnersjö          42       OK Orion                     41:41 G        
    2          Rune  Bengtsson           38       Ronneby OK                   43:25 G        
    3          Bengt  Bergkvist          41       Stigmännen Karlshamns OK     48:16 S        
    4          Göran  Andersson          42       Stigmännen Karlshamns OK     50:40 S        
    5          Kjell  Månsson            42       Ronneby OK                   51:45 S        
    6          Ove  Söderström           42       OK Dacke                   1:13:17          
    7          Gunnar  Johansson         50       OK Orion                   1:14:49          

               Brodde  Nilsson           39       OK Skogsfalken              Felst.          



H55  (5)       4400 m                      

    1          Lennart  Bohman           46       FK Vittus                    42:46 G        
    2          Aymonn  Andersson         46       OK Dacke                     45:54 G        
    3          Lennart  Mauritsson       45       Ronneby OK                   51:03 S        
    4          Per  Engkvist             46       Ronneby OK                   59:02 S        

               Kjell  Ragnarsson          0       OK Orion                    Felst.          



H50  (8)       4880 m                      

    1          Bengt  Palm               52       OK Vilse 87                  43:46 G        
    2          Owe  Nilsson              49       Stigmännen Karlshamns OK     53:06 S        
    3          Kenneth  Fager            52       FK Vittus                    53:33 S        
    4          Bengt  Strindhagen        52       FK Vittus                    57:00 S        
    5          Rolf  Andréasson          49       OK Skogsfalken               59:51 S        
    6          Anders  Henriksson        51       OK Skogsfalken             1:02:09 B        

               Lennart  Andersson        48       OK Orion                    Felst.          
               Thomas  Johansson         49       Stigmännen Karlshamns OK    Felst.          



H45  (5)       5400 m                      

    1          Ola  Svensson              1       OK Orion                     55:14 G        
    2          Jonny  Svensson           53       OK Vilse 87                1:01:57 G        
    3          Roger  Thörn              55       OK Vilse 87                1:02:57 S        
    4          Lars  Saager              53       Ronneby OK                 1:02:58 S        

               Per  Nilsson              55       Stigmännen Karlshamns OK    Felst.          



H40  (6)       6100 m                      

    1          Thomas  Henmyr            60       OK Vilse 87                  50:07 G        
    2          Kent  Olsson              58       OK Orion                     54:29 G        
    3          Tore  Tjernlund           58       OK Vilse 87                  54:42 G        
    4   (0742) Göran  Månsson            61       OK Dacke                     56:08 G        
    5          Pontus  Larsson           62       OK Skogsfalken             1:25:18          

               Örjan  Christensson       59       OK Skogsfalken              Felst.          



H35  (5)       6680 m                      

    1   (0437) Fredrik  Smedberg         67       OK Skogsfalken               52:25 G        
    2   (0212) Peter  Wilhelmsson        65       OK Dacke                     54:17 G        
    3          Mats  Andersson           64       OK Orion                     54:41 G        
    4    (303) Thomas  Johannesson       67       Ronneby OK                 1:00:08 S        
    5   (0948) Conny  Söderström         66       OK Dacke                   1:03:59 S        



H21  (13)      10040 m                     

    1   (0006) Tobias  Andersson         73       OK Orion                   1:05:50 G        
    2   (0022) Rikard  Gunnarsson        78       OK Orion                   1:10:10 G        
    3    (225) Ingemar  Ericsson         74       Ronneby OK                 1:11:31 G        
    4   (0115) Peter  Svedin              1       OK Orion                   1:11:59 G        
    5   (0067) Henrik  Berlin            69       OK Orion                   1:12:10 G        
    6   (0123) Magnus  Palm              79       OK Skogsfalken             1:13:05 S        
    7    (156) Jon  Engkvist             76       Ronneby OK                 1:15:33 S        
    8   (0048) Niklas  Bratt             67       OK Orion                   1:16:09 S        
    9   (0343) Magnus  Larsson           71       OK Dacke                   1:24:41 S        
   10   (0840) Anders  Smedenmark        81       Ronneby OK                 1:25:46 S        
   11          Gabriel  Bengtsson        81       Stigmännen Karlshamns OK   1:34:55 B        
   12          Martin  Byggeth           68       OK Dacke                   1:40:44          
   13   (0516) Olof  Nilsson             78       OK Skogsfalken             1:42:37          



H20  (4)       7080 m                      

    1   (0693) Christian  Ahlström       83       Ronneby OK                 1:12:30 G        
    2   (1267) Daniel  Smedenmark        82       Ronneby OK                 1:18:51 G        
    3          Harald  Rooth             83       OK Orion                   1:55:27          

               Tune Seidelin                      Ljungby OK                  Felst.          



H18  (1)       6100 m                      

    1   (0852) Emil  Ingvarsson          85       OK Vilse 87                1:00:33 G        



H16  (13)      4400 m                      

    1          Gustav  Strindhagen       86       FK Vittus                    39:19          
    2          Gustav  Petersson         86       Ronneby OK                   40:24          
    3          Tommy  Garting            86       FK Vittus                    41:49          
    4          Henrik  Svilling          87       FK Vittus                    45:56          
    5          Niclas  Tjernlund         87       OK Vilse 87                  47:59          
    6          Mattias  Fredriksson      87       OK Vilse 87                  49:47          
    7          Tim  Björkman             87       OK Vilse 87                  49:56          
    8          Daniel  Erlandsson        87       Stigmännen Karlshamns OK     51:09          
    9          Emil  Fager               86       FK Vittus                    52:49          
   10          Viktor  Henmyr            86       OK Vilse 87                  56:16          
   11          Mattias  Olsson           86       FK Vittus                  1:01:59          
   12          Johan  Fredriksson        86       OK Vilse 87                1:10:00          

               Johan  Olausson           87       OK Orion                    Felst.          



H14  (6)       2990 m                      

    1          Dennis  Hansson           88       OK Skogsfalken               22:44          
    2          Lukas  Petersson          89       Ronneby OK                   25:32          
    3          Axel  Widerberg           89       OK Skogsfalken               28:20          
    4          Robin  Johansson          88       OK Skogsfalken               30:28          
    5          Tom Olausson                       OK Orion                     48:25          
    6          Christoffer  Erlandsson   89       Stigmännen Karlshamns OK     51:30          



H12  (3)       2250 m                      

    1          Måns  Sandgren            91       OK Orion                     13:39          
    2          Felix  Larsson            91       OK Skogsfalken               19:45          
    3          Jon  Henriksson           90       OK Skogsfalken               23:21          



D50  (4)       2900 m                      

    1          Lena  Söderberg           51       OK Skogsfalken               31:02 G        
    2          Inger Axelsson                     OK Orion                     44:47 S        
    3          Helen  Ragnarsson          0       OK Orion                     48:01          

               Bigge  Bengtsson          49       Stigmännen Karlshamns OK    Felst.          



D45  (3)       4100 m                      

    1          Ann-Christin  Nero        57       Ronneby OK                   45:20 G        
    2          Annika  Frantz            55       Stigmännen Karlshamns OK   1:05:22 B        

               Birgitta  Olsson          57       OK Skogsfalken              Felst.          



D40  (3)       4100 m                      

    1          Lena  Sandgren            62       OK Orion                     50:14 G        
    2          Lena  Henriksson          60       Ronneby OK                   54:23 G        
    3          Maria  Passby             62       Ronneby OK                 1:08:45 S        



D21  (5)       6680 m                      

    1   (0019) Jenny  Wallsten           72       OK Orion                     56:24 G        
    2   (0002) Cecilia  Bratt            66       OK Orion                     58:01 G        
    3   (0093) Sofia  Olsson             81       OK Skogsfalken             1:10:05 S        
    4   (0205) Sarah  Olofsson           77       Ronneby OK                 1:15:44 S        

        (0268) Linda  Petersson          75       OK Dacke                    Felst.          



D21 MOTION  (1 4000 m                      

    1          Kristina  G Andersson     71       OK Dacke                     56:47 S        



D20  (1)       4880 m                      

    1   (0302) Anna  Olsson              83       OK Skogsfalken               57:04 G        



D18  (4)       4400 m                      

    1    (513) Cajsa  Nilsson            85       Stigmännen Karlshamns OK     44:11 G        
    2    (531) Louise  Johansson         85       FK Vittus                    44:24 G        
    3    (530) Åsa  Järvholm             85       FK Vittus                    45:29 G        
    4    (617) Annika  Magnusson         84       Stigmännen Karlshamns OK     48:53 G        



D16  (7)       3260 m                      

    1          Linn  Olsson              80       OK Orion                     31:03          
    2          Lena  Bengtsson           86       OK Vilse 87                  35:13          
    3          Marie  Madsen             86       Ronneby OK                   37:19          
    4          Linnea  Ewö               87       OK Orion                     39:00          
    5          Anna  Frantz              86       Stigmännen Karlshamns OK     40:58          
    6          Susanne  Johansson        87       FK Vittus                    41:07          
    7          Ingela  Smedenmark        87       Ronneby OK                   56:07          



D14  (7)       2990 m                      

    1          Ida  Olsson               88       OK Orion                     33:09          
    2          Linn  Kaisajuntti         88       OK Skogsfalken               36:52          
    3          Malin  Johansson          88       Stigmännen Karlshamns OK     37:59          
    4          Ida  Johansson            88       Stigmännen Karlshamns OK     40:00          
    5          Malin  Passby             88       Ronneby OK                   42:15          
    6          Susanne  de Bourg         88       Ronneby OK                   43:02          
    7          Nathalie  Kidebäck        89       OK Skogsfalken               44:09          



D12  (7)       2250 m                      

    1          Mia  Kaisajuntti          90       OK Skogsfalken               16:29          
    2          Lisa  Pettersson          90       OK Dacke                     17:01          
    3          Rebecka  Olsson           90       OK Skogsfalken               17:55          
    4          Maja  Pettersson          92       OK Dacke                     19:41          
    5          Lina  Blomqvist           90       Stigmännen Karlshamns OK     20:46          
    6          Erika  Johansson          91       OK Skogsfalken               21:19          
    7          Maria  Ohlsson            90       FK Vittus                    22:22          



INSKOLNING  (1 2250 m                      

               Johan Engström                     OK Orion                     Godk.          
               Richard Thorslund                  OK Orion                     Godk.          
               Martin Weinmner                    OK Orion                     Godk.          
               Emil Olsson                        OK Orion                     Godk.          
               Anton Johansson                    OK Orion                     Godk.          
               Mattias Carlbrand                  OK Orion                     Godk.          
               Anna Andersson                     OK Orion                     Godk.          
               Malin Nilsson                      OK Orion                     Godk.          
               Basti Andersson                    OK Orion                     Godk.          
               Elenne Olausson                    OK Orion                     Godk.          
               Jenny Bogar                        OK Orion                     Godk.          
               Emelie Sandström                   OK Orion                     Godk.          



Öppen 1  (2)   2250 m                      

    1          Oskar Blomqvist                    Stigmännen Karlshamns OK     23:05 B        
    2          Johanna Erlandsson                 Stigmännen Karlshamns OK     24:55 B        



Öppen 4  (4)   2990 m                      

    1          Tomas Blomqvist                    Stigmännen Karlshamns OK     27:41 B        
    2          Patrik Wåhlin                      OK Skogsfalken               30:52 B        
    3          Kaj Nilsson                        OK Orion                     35:31 B        
    4          Yngve Magnusson                    OK Orion                     44:48          



Öppen 8  (2)   6100 m                      

    1          Ola Söderberg                      OK Skogsfalken               53:43 B        
    2          Johan Jacobsson                    OK Orion                   1:15:18