KM-Dagsö 2002-06-02 21:52
Resultatskapad av OE2002 Sverige © Stephan Krämer 2002

   Pl     Rank Namn                      År   Dst Klubb                          Tid Tvlmärke 



H65  (2)       4500 m                      

    1          Sven  Lundberg            32       FK Vittus                    56:50 G        
    2          Nils-Erik  Agneus         35       FK Vittus                  1:09:42 S        



H55  (6)       4500 m                      

    1          Lennart  Bohman           46       FK Vittus                    47:32 G        
    2          Rudi Olvenmyr                      FK Vittus                    53:11 S        
    3          Rolf  Anglert             42       OK Orion                   1:11:52 B        

               Leif  Ingemarsson         46       FK Vittus                 ej start          
               Gunnar  Johansson         50       OK Orion                  ej start          
               Tomas Svedin                       Br-V Stockholm            ej start          



H45  (13)      6200 m                      

    1          Ola  Svensson              1       OK Orion                     50:20 G        
    2          Kenneth  Fager            52       FK Vittus                  1:03:20 S        
    3          Bengt  Strindhagen        52       FK Vittus                  1:04:33 S        
    4          Christer  Wallin          54       OK Dacke                   1:06:12 S        
    5          Christer  Nilsson         51       FK Vittus                  1:09:39 S        
    6          Nils  Göransson           52       OK Dacke                   1:13:02 B        
    7          Lennart  Andersson        48       OK Orion                   1:13:20 B        
    8          Ingmar  Ohlsson           54       FK Vittus                  1:25:09          
    9          Bo Svilling                        FK Vittus                  1:35:18          

               Conny  Johansson          56       FK Vittus                   Felst.          
               Kenth  Mattisson          56       OK Dacke                    Felst.          
               Kjell Petersson                    FK Vittus                   Felst.          
               Karl-Axel  Engström       51       OK Orion                  ej start          



H35  (9)       6200 m                      

    1          Peter  Andersson          62       OK Orion                     41:32 G        
    2          Stefan  Malmström         58       OK Orion                     54:48 S        
    3          Ulf  Johansson            64       OK Dacke                     54:49 S        
    4          Inge  Götesson            58       OK Dacke                     55:08 S        
    5          Anders  Pettersson        65       OK Dacke                     57:04 S        
    6          Tommy  Olsson             46       OK Dacke                     57:45 S        
    7   (0742) Göran  Månsson            61       OK Dacke                   1:04:38          
    8          Anders  Frisk             58       OK Orion                   1:15:49          

        (0393) Lars-Ola  Larsson         67       OK Orion                  ej start          



H21  (14)      8400 m                      

    1   (0067) Henrik  Berlin            69       OK Orion                     53:33 G        
    2   (0022) Rikard  Gunnarsson        78       OK Orion                     54:25 G        
    3          Peter Miketinac                    IFK Gb Göteborg              54:33 G        
    4   (0115) Peter  Svedin              1       OK Orion                     55:27 G        
    5   (0048) Niklas  Bratt             67       OK Orion                     56:33 G        
    6   (0041) Pontus  Jonsson           65       OK Orion                     56:39 G        
    7   (0357) Anders  Håkansson         70       OK Orion                     57:04 G        
    8   (0117) Magnus  Granqvist         72       OK Orion                     57:52 G        
    9   (0511) Martin  Hogedal           80       OK Orion                     59:44 G        
   10   (0294) Patrik  Sjökvist          75       OK Orion                   1:01:02 S        
   11          Fredrik  Persson          78       OK Dacke                   1:01:56 S        
   12   (0343) Magnus  Larsson           71       OK Dacke                   1:05:40 S        

               Magnus  Thörnblad         73       FK Vittus                   Felst.          
               Christian Holmberg                 FK Vittus                 ej start          



H20  (1)       6200 m                      

    1          Harald  Rooth             83       OK Orion                   1:30:57 G        



H16  (6)       4500 m                      

    1          Gustav  Strindhagen       86       FK Vittus                    34:02 G        
    2          Johan  Olausson           87       OK Orion                     47:27 S        
    3          Tommy Garping                      FK Vittus                    51:28 B        
    4          Oskar  Johansson          86       OK Dacke                     52:28 B        
    5          Emil  Fager               86       FK Vittus                    58:34          
    6          Henrik Svilling                    FK Vittus                  1:09:33          



H14  (4)       3700 m                      

    1          Thom  Barbus              89       OK Dacke                     49:40 G        
    2          Tobias  Andersson         88       OK Dacke                     51:50 G        
    3          Olof  Sandgren            89       OK Orion                   1:04:09 S        

               Tom  Olausson             88       OK Orion                  ej start          



H12  (2)       2900 m                      

    1          Måns  Sandgren            91       OK Orion                     29:08 G        
    2          Johan  Gustavsson         90       OK Orion                     52:22          



H10  (6)       2400 m                      

    1          Markus  Johansson         92       FK Vittus                    15:06 G        
    2          Johan  Engström           92       OK Orion                     16:45 G        
    3          Emil  Olsson              94       OK Orion                     21:22 S        
    4          Daniel  Karlsson          93       OK Dacke                     28:14          
    5          Kim  Nilsson              92       OK Dacke                     29:11          

               Erik Andersson                     FK Vittus                   Felst.          



D65  (1)       3700 m                      

               Ulli  Andersson           35       OK Orion                  ej start          



D55  (2)       3700 m                      

    1          Inger  Axelsson           42       OK Orion                     54:22 G        

               Maja-Stina  Malmquist     43       FK Vittus                 ej start          



D45  (3)       4500 m                      

    1          Charlotte  Eigert         53       OK Dacke                   1:25:12 G        
    2          Maria  Strindhagen        55       FK Vittus                  1:34:20 G        

               Madeleine  Johansson      62       FK Vittus                   Felst.          



D35  (3)       3700 m                      

    1          Eva  Pettersson           66       OK Dacke                     35:57 G        
    2          Anne  Johansson           67       OK Dacke                     40:46 S        
    3          Annika  Josefsson         65       OK Dacke                     40:54 S        



D21  (10)      6200 m                      

    1   (0002) Cecilia  Nilsson          66       OK Orion                     49:44 G        
    2   (0019) Jenny  Wallsten           72       OK Orion                     51:11 G        
    3          Lina Persson                       Skogsfalk Svängsta           54:59 G        
    4   (0036) Malin  Svensson            1       OK Orion                   1:02:05 S        
    5          Linda Sjögren                      IKHP Huskvarna             1:02:40 S        
    6   (0268) Linda  Petersson          75       OK Dacke                   1:04:57 S        
    7          Kristina  G Andersson     71       OK Dacke                   1:11:52 B        
    8          Kristina  Davidsson       72       OK Orion                   1:17:25          
    9          Linda  Ferm               78       OK Orion                   1:19:55          

               Mollie  Lindell           67       OK Orion                  ej start          



D20  (1)       4500 m                      

        (0721) Jenny  Eigert             85       OK Dacke                  ej start          



D16  (4)       4500 m                      

    1          Susanne  Johansson        87       FK Vittus                  1:01:28 G        

               Amelie  Sundahl           86       OK Dacke                    Felst.          
         (531) Louise  Johansson         85       FK Vittus                 ej start          
               Linnea  Ewö               87       OK Orion                  ej start          



D14  (3)       3700 m                      

    1          Ida  Olsson               88       OK Orion                     49:01 G        
    2          Julia  Frisk              89       OK Orion                     53:26 G        
    3          Denise  Leandersson       89       OK Orion                   1:08:28 S        



D12  (3)       2900 m                      

    1          Lisa  Pettersson          90       OK Dacke                     31:36 G        

               Cecilia  Karlsson         91       OK Dacke                    Felst.          
               Maria  Ohlsson            90       FK Vittus                 ej start          



D10  (9)       2400 m                      

    1          Maja  Pettersson          92       OK Dacke                     16:20 G        
    2          Josefin  Eigert           92       OK Dacke                     19:53 S        
    3          Malin  Tedblad            92       OK Dacke                     23:17 S        
    4          Anna  Andersson            1       OK Orion                     23:39 S        
    5          Martina  Fredriksson      92       OK Dacke                     25:41 B        
    6          Ottilia  Sundahl          92       OK Dacke                     25:43 B        
    7          Hanna  Johansson          94       OK Dacke                     25:53 B        
    8          Erica  Höglund            92       OK Dacke                     28:41          
    9          Caroline  Fredriksson     92       OK Dacke                     31:39          



H21 Kort  (2)  6200 m                      

    1          Håkan  Aronsson           70       OK Orion                   1:39:35 G        

               Johan  Swartz             72       OK Orion                    Felst.