Ungdomsserien Orionon 2002-05-29 21:38
Resultatskapad av OE2002 Sverige © Stephan Krämer 2002

   Pl Namn                                 Klubb                                  Tid 



H16  (7)       4550 m                      

    1 Gustav Strindhagen                   FK Vittus Karlskrona                 29:14 
    2 Tommy Garting                        FK Vittus Karlskrona                 37:53 
    3 Gustav Pettersson                    Ronneby OK Ronneby                   40:36 
    4 Henrik Svilling                      FK Vittus Karlskrona                 41:55 
    5 Oskar Johansson                      OK Dacke Rödeby                      42:22 
    6 Emil Fager                           FK Vittus Karlskrona                 44:13 
    7 Mattias Ohlsson                      FK Vittus Karlskrona                 46:09 



H14  (7)       3730 m                      

    1 Lukas Petersson                      Ronneby OK Ronneby                   27:26 
    2 Olof Nilsson                         Ronneby OK Ronneby                   29:51 
    3 Tobias Andersson                     OK Dacke Rödeby                      36:31 
    4 Gustav Linde                         Ronneby OK Ronneby                   37:17 
    5 Thom Barbus                          OK Dacke Rödeby                      45:10 
    6 Ola Runesson                         OK Dacke Rödeby                      47:37 
    7 Erik Madsen                          Ronneby OK Ronneby                 1:14:20 



H12  (2)       2710 m                      

    1 Erik Sedhed                          FK Vittus Karlskrona                 21:38 
    2 Jon Nilsson                          Ronneby OK Ronneby                   27:32 



H10  (7)       2490 m                      

    1 Markus Johansson                     FK Vittus Karlskrona                 17:27 
    2 Måns Strömblad                       OK Dacke Rödeby                      19:32 
    3 David Larsson                        OK Dacke Rödeby                      29:19 
    4 Hampus Persson                       OK Dacke Rödeby                      29:22 
    5 Kim Nilsson                          OK Dacke Rödeby                      31:03 

      Anton Warby                          OK Dacke Rödeby                   ej start 
      Olle Öhman                           OK Dacke Rödeby                   ej start 



D16  (4)       4060 m                      

    1 Susanne Johansson                    FK Vittus Karlskrona                 37:11 
    2 Marie Madsen                         Ronneby OK Ronneby                   46:39 
    3 Ingela Smedenmark                    Ronneby OK Ronneby                   47:01 
    4 Amelie Sundahl                       OK Dacke Rödeby                      51:32 



D14  (4)       3540 m                      

    1 Kristina Aspvall                     Ronneby OK Ronneby                   43:34 
    2 Frida Johansson                      OK Dacke Rödeby                      49:40 
    3 Susanne DeBourg                      Ronneby OK Ronneby                   52:01 

      Malin Passby                         Ronneby OK Ronneby                ej start 



D12  (13)      2710 m                      

    1 Veronika Aspvall                     Ronneby OK Ronneby                   24:32 
    2 Emma Strömblad                       OK Dacke Rödeby                      26:59 
    3 Maria Ohlsson                        FK Vittus Karlskrona                 27:11 
    4 Lisa Pettersson                      OK Dacke Rödeby                      29:03 
    5 Elin Linde                           Ronneby OK Ronneby                   31:57 
    6 Ida Nilsson                          Ronneby OK Ronneby                   35:40 
    7 Angelica Larsson                     OK Dacke Rödeby                      46:32 
    8 Linnea Lysebring                     Ronneby OK Ronneby                   48:56 
    9 Cecilia Karlsson                     OK Dacke Rödeby                    1:19:24 

      Maja Öhman                           OK Dacke Rödeby                   ej start 
      Malin Kembring                       OK Dacke Rödeby                   ej start 
      Christina Nedfors                    OK Dacke Rödeby                   ej start 
      Isabella Normark                     Ronneby OK Ronneby                ej start 



D10  (10)      2490 m                      

    1 Erika Höglund                        OK Dacke Rödeby                      20:13 
    2 Maja Pettersson                      OK Dacke Rödeby                      20:43 
    3 Margrete Aspvall                     Ronneby OK Ronneby                   21:03 
    4 Karin Smedenmark                     Ronneby OK Ronneby                   21:50 
    5 Sandra Eriksson                      Ronneby OK Ronneby                   22:05 
    6 Ottilia Sundahl                      OK Dacke Rödeby                      24:35 
    7 Josefine Eigert                      OK Dacke Rödeby                      24:40 
    8 Amanda Lathvalehto                   OK Dacke Rödeby                      28:12 
    9 Malin Tedblad                        OK Dacke Rödeby                      40:28 
   10 Martina Fredriksson                  OK Dacke Rödeby                      50:02 



INSKOLNING  (4 2490 m                      

      Olof Tornborg                        FK Vittus Karlskrona                 Godk. 
      Björn Edvinsson                      Ronneby OK Ronneby                   Godk. 
      Sam Johansson                        OK Dacke Rödeby                      Godk. 
      Anna Strömblad                       OK Dacke Rödeby                      Godk. 
      Lisa Strömblad                       OK Dacke Rödeby                      Godk. 
      Nadja Pettersson                     OK Dacke Rödeby                      Godk. 
      Per Edvinsson                        Ronneby OK Ronneby                   Godk. 
      Emma Harbo                           OK Dacke Rödeby                      Godk. 
      Caroline Fredriksson                 OK Dacke Rödeby                      Godk. 
      Julia Smedenmark                     Ronneby OK Ronneby                   Godk. 
      Jakob Nilsson                        Ronneby OK Ronneby                   Godk. 
      Gustav Höglund                       OK Dacke Rödeby                      Godk. 
      Amelia Lathvalehto                   OK Dacke Rödeby                      Godk. 
      Josefine Gustavsson                  OK Dacke Rödeby                      Godk. 
      Daniel Karlsson                      OK Dacke Rödeby                      Godk. 
      Maja Lundberg                        FK Vittus Karlskrona                 Godk. 
      Moa Pettersson                       OK Dacke Rödeby                      Godk. 
      Johannes Larsson                     OK Dacke Rödeby                      Godk. 
      Erik Fornling                        Ronneby OK Ronneby                   Godk. 
      Cecilia Fornling                     Ronneby OK Ronneby                   Godk. 
      Emma Byggerth                        OK Dacke Rödeby                      Godk. 
      Ida Byggerth                         OK Dacke Rödeby                      Godk. 
      Emil Pettersson                      OK Dacke Rödeby                      Godk. 

      Ellen Gustavsson                     OK Dacke Rödeby                   ej start 
      Stina Öhman                          OK Dacke Rödeby                   ej start 
      Daniel Karlsson                      OK Dacke Rödeby                   ej start 
      Sanna Pettersson                     OK Dacke Rödeby                   ej start 
      Jonathan Pettersson                  OK Dacke Rödeby                   ej start 
      Linda-Maria Kembring                 OK Dacke Rödeby                   ej start 
      Moa Normark                          Ronneby OK Ronneby                ej start 
      Gabriel Normark                      Ronneby OK Ronneby                ej start 
      Jennie Sedhed                        FK Vittus Karlskrona              ej start 
      Andreas Ling                         FK Vittus Karlskrona              ej start 
      Linda Bergbrink                      FK Vittus Karlskrona              ej start 
      Sarah Bergbrink                      FK Vittus Karlskrona              ej start 
      Anna Lundberg                        FK Vittus Karlskrona              ej start 
      Sven Wernersson                      FK Vittus Karlskrona              ej start 
      Otto Larsson                         FK Vittus Karlskrona              ej start 
      Kim Pettersson                       FK Vittus Karlskrona              ej start 
      Emil Redeén                          FK Vittus Karlskrona              ej start 



HD13-16N  (1)  2710 m                      

    1 Rickard Barbus                       OK Dacke Rödeby                      48:57