Lång DMmå 2001-08-13 19:53
Resultatskapad av OE2001 Sverige © Stephan Krämer 2001

   Pl     Rank Namn                    Klubb                          Tid 



H70  (2)                                   

    1          Sven Svensson           FK Vittus                  1:09:03 
    2          Gunnar Eklund           FK Vittus                  1:13:49 



H65  (3)                                   

    1          Helmer Nilsson          OK Dacke                   1:40:56 

               Sven Lundberg           FK Vittus                   Felst. 
               Göte Nilsson            Ronneby OK                ej start 



H60  (6)                                   

    1          Sven Gyberg             OK Skogsfalken             1:42:28 
    2          Bengt Bergkvist         Stigmännen-Karlshamn OK    1:45:09 
    3          Rune Bengtsson          Ronneby OK                 2:14:41 

               Owe Svensson            OK Orion                    Felst. 
               Mats Lundström          FK Vittus                   Felst. 
               Leif Sjögren            OK Orion                  ej start 



H55  (10)                                  

    1          Tommy Olsson            OK Dacke                   1:28:47 
    2          Per Engkvist            Ronneby OK                 1:32:52 
    3          Björn Linnersjö         OK Orion                   1:39:04 
    4          Kjell Månsson           Ronneby OK                 1:42:10 
    5          Rudi Olvenmyr           FK Vittus                  1:43:12 
    6          Göran Andersson         Stigmännen-Karlshamn OK    1:46:29 
    7          Lennart Bohman          FK Vittus                  1:46:40 
    8          Aymonn Andersson        OK Dacke                   1:55:37 

               Leif Ingemarsson        FK Vittus                   Felst. 
               Ove Söderström          OK Dacke                    Felst. 



H50  (7)                                   

    1          Willy Olsson            OK Skogsfalken             1:50:07 
    2          Jörgen Nilsson          Ronneby OK                 1:57:03 
    3          Owe Nilsson             Stigmännen-Karlshamn OK    1:57:35 
    4          Lars Gunnar Bengtsson   Stigmännen-Karlshamn OK    2:29:32 
    5          Karl-Axel Engström      OK Orion                   2:29:35 
    6          Lars Svensson           OK Vilse 87                2:31:43 

               Sven-Olle Söderberg     OK Skogsfalken              Felst. 



H45  (8)                                   

    1          Roger Thörn             OK Vilse 87                1:53:42 
    2          Kjell Nero              Ronneby OK                 1:53:58 
    3          Jonny Svensson          OK Vilse 87                2:07:14 
    4          Kenneth Fager           FK Vittus                  2:07:54 
    5          Bengt Strindhagen       FK Vittus                  2:18:41 
    6          Lennart Smedenmark      Ronneby OK                 2:18:47 
    7          Mats Magnusson          Stigmännen-Karlshamn OK    2:29:32 

               Per Nilsson             Stigmännen-Karlshamn OK     Felst. 



H40  (7)                                   

    1          Thomas Henmyr           OK Vilse 87                1:49:05 
    2          Kent Olsson             OK Orion                   1:55:23 
    3          Håkan Henmyr            OK Vilse 87                2:10:30 

               Bo Svensson             FK Vittus                   Felst. 
               Tore Tjernlund          OK Vilse 87                 Felst. 
               Örjan Christensson      OK Skogsfalken              Felst. 
        (0887) Göran Månsson           OK Dacke                  ej start 



H35  (3)                                   

    1   (0953) Conny Söderström        OK Dacke                   2:17:33 

               Mats Andersson          OK Orion                    Felst. 
        (0307) Peter Andersson         OK Orion                  ej start 



H21  (20)                                  

    1   (0086) Magnus Granqvist        OK Orion                   2:01:38 
    2   (0511) Oskar Strindhagen       Ronneby OK                 2:03:09 
    3   (0014) Yuri Omelchenko         OK Orion                   2:04:01 
    4   (0042) Niklas Bratt            OK Orion                   2:07:11 
    5   (0025) Mattias Karlsson        IK Hakarpspojkarna         2:13:39 
    6   (0542) Magnus Larsson          OK Dacke                   2:13:48 
    7          Fredrik Smedberg        OK Skogsfalken             2:19:53 
    8   (0482) Patrik Sjökvist         OK Orion                   2:28:13 

               Olof Ingemarsson        FK Vittus                   Felst. 
        (0322) Daniel Nilsson          OK Skogsfalken              Felst. 
        (0029) Jonas Pilblad           OK Skogsfalken              Felst. 
               Per-Gunnar Nilsson      OK Skogsfalken              Felst. 
               Ola Söderberg           OK Skogsfalken              Felst. 
               Erik Arnwald            Sundbybergs IK              Felst. 
        (0547) Lars-Ola Larsson        OK Orion                    Felst. 
               Martin Söderberg        OK Skogsfalken              Felst. 
        (0302) Martin Granqvist        OK Orion                  ej start 
        (0443) Martin Hogedal          OK Orion                  ej start 
        (0098) Henrik Berlin           OK Orion                  ej start 
        (0058) Pontus Jonsson          OK Orion                  ej start 



H20  (5)                                   

    1   (0268) Per Andréasson          OK Skogsfalken             1:53:58 
    2   (0525) Gabriel Bengtsson       Stigmännen-Karlshamn OK    2:08:01 
    3   (0853) Anders Smedenmark       Ronneby OK                 2:15:21 
    4   (1289) Daniel Smedenmark       Ronneby OK                 2:55:51 

        (0583) Oskar Håkansson         Ronneby OK                  Felst. 



H18  (4)                                   

    1          Emil Ingvarsson         OK Vilse 87                1:55:06 
    2   (1394) Nils Nedfors            OK Dacke                   2:02:15 
    3          Gustav Strindhagen      FK Vittus                  2:05:33 

        (1203) Erik Nilsson            Stigmännen-Karlshamn OK     Felst. 



D40  (2)                                   

    1          Ann-Christin Nero       Ronneby OK                 1:22:37 
    2          Birgitta Olsson         OK Skogsfalken             1:32:35 



D35  (1)                                   

    1          Annika Josefsson        OK Dacke                   1:39:16 



D21  (6)                                   

    1   (0001) Cecilia Nilsson         OK Orion                   1:43:26 
    2   (0021) Jenny Wallsten          OK Orion                   1:50:44 
    3   (0343) Linda Petersson         OK Dacke                   2:41:22 

        (0197) Linda Sjögren           IK Hakarpspojkarna          Felst. 
        (0039) Malin Svensson          OK Orion                    Felst. 
        (0017) Weronica Carlsson       OK Orion                  ej start 



D18  (2)                                   

    1          Cajsa Nilsson           Stigmännen-Karlshamn OK    1:38:43 

        (0591) Annika Magnusson        Stigmännen-Karlshamn OK     Felst. 



Öppen 1  (5)                               

    1          Tom Olausson            OK Orion                     13:08 
    2          Yngve Magnusson         OK Orion                     32:22 
    3          Patrik Wåhlin           OK Skogsfalken               36:42 
    4          Hanna Wåhlin            OK Skogsfalken               36:49 
    5          Alexander Björkman      OK Orion                     44:44 



Öppen 5  (11)                              

    1          Eva Pettersson          OK Dacke                     42:29 
    2          Per Svensson            Ronneby OK                   51:47 
    3          Johan Olausson          OK Orion                     56:28 
    4          Ingemar Olsson          FK Vittus                  1:04:57 
    5          Håkan Aronsson          OK Orion                   1:08:20 
    6          Thomas Magnusson        OK Orion                   1:10:50 
    7          Ingalill Nilsson        Stigmännen-Karlshamn OK    1:14:02 
    8          Birgitta Nilsson        Stigmännen-Karlshamn OK    1:16:20 
    9          Linn Olsson             OK Orion                   1:24:08 

               Leo Gustavsson          Ronneby OK                  Felst. 
               Lisa Pettersson         OK Dacke                    Felst. 



Öppen 6  (7)                               

    1          Ulrika Hermansson       OK Orion                     59:11 
    2          Mattias Olsson          FK Vittus                  1:00:51 
    3          Anne Johansson          OK Dacke                   1:04:12 
    4          Rudiger Hildebrandt     OK Orion                   1:17:57 
    5          Gunilla Andersson       OK Dacke                   1:18:07 
    6          Linus Pilblad           OK Skogsfalken             1:21:53 

               Emil Fager              FK Vittus                 ej start 



Öppen 9  (6)                               

    1          Stefan Berglin          OK Dacke                     55:36 
    2          Peter Olausson          OK Orion                   1:00:28 
    3          Inge Götesson           OK Dacke                   1:05:29 
    4          Jacob Bengtsson         Stigmännen-Karlshamn OK    1:08:20 
    5          Kristina Andersson      OK Dacke                   1:23:11 

               Johan Nilsson           Stigmännen-Karlshamn OK     Felst. 



D50  (3)                                   

    1          Lena Söderberg          OK Skogsfalken             1:09:06 
    2          Bigge Bengtsson         Stigmännen-Karlshamn OK    1:13:37 
    3          Ingalill Wikingsson     Stigmännen-Karlshamn OK    1:20:09