Elitserien Påskdagen, Söndag 2001-04-15lö 2001-04-21 10:47
Resultatskapad av OE2001 Sverige © Stephan Krämer 2001

  Stnr  Bricka Namn                       Klass                   Tid    Pl Tvlmärke 


900     1 1                        


------------------------------------------------------------

104     Almby IK                   

  1143   19148 Anette Carlsson            D21 LÅNG              51:53     6 G        
   307   19145 Malin Wiklund              D21 ELIT 2         ej start                
   857   19159 Per Håstlund               H21                ej start                
  1201   19138 Lina Börjes                D21                   51:55     2 G        

------------------------------------------------------------

105     Alvesta SOK                

  1296   30533 Jonatan Lundkvist          U3                    32:18     1          

------------------------------------------------------------

900     Baekkelagets SK        NOR 

   689   21901 Daniel Marston             H21 LÅNG 1          1:12:17     3 G        
   619   21902 Jonn Are Myhren            H21 LÅNG 1          1:14:40     8 G        
   659   21903 Jim Oystein Nybråten       H21 LÅNG 1          1:30:05    60 S        
    21   44635 Johan Ivarsson             Elitserien Herrar   1:52:34    29 S        

------------------------------------------------------------

119  19 Bjurholms IF               


------------------------------------------------------------

123     FK Boken                   

  1149   15393 Maria Wingren              D21 LÅNG            1:00:37    47 S        
   345   15352 Gunilla Bohman             D20 ELIT            1:31:52    14 S        
   367   15353 Camilla Bohman             D18 ELIT            1:31:05    15 B        
   530   15351 Olle Bohman                H45                   54:28    10 S        
   974   15355 Linus Bohman               H14                   38:34     3          

------------------------------------------------------------

302     Boxholm-Mjölby OL          

   819   41432 Oskar Gustafsson           H21 LÅNG 2          1:11:42     2 G        
   468   41437 Håkan Gustafsson           H50                   46:43     4 G        
   486   22975 Anders Montelius           H50                   52:12    13 S        
   533   41441 Staffan Runtegen           H45                ej start                
   550   42449 Kenth Edin                 H40                 1:16:01    17          
  1205   41434 Elin Gustafsson            D21                   52:19     3 G        

------------------------------------------------------------

129     Bredaryds SOK              

   218   25417 Håkan Svensson             H21 ELIT 2          1:46:04    10 G        
   581   24999 Mats Nylund                H35                 1:00:07     3 G        

------------------------------------------------------------

900     Bulgarian Orienteering BUL 


------------------------------------------------------------

900     Clydeside Ori          GBR 

   712   24203 Patrick Walder             H21 LÅNG 2         ej start                

------------------------------------------------------------

900     Co Chenau, SUI         SUI 

  1220   63455 Nicole Eggimann            D21 MOTION          1:23:58     4 B        
   797   64644 Thomas Hodel               H21 LÅNG 2          1:10:31     1 G        

------------------------------------------------------------

138     OK Dacke                   

   611   16689 Martin Byggeth             H21 LÅNG 1          1:59:21    80          
   671   16688 Magnus Larsson             H21 LÅNG 1          1:18:50    22 G        
   650   42005 Göran Månsson              H21 LÅNG 1          1:34:40    71 S        
   270   16679 Nils Nedfors               H18 ELIT            1:31:53    15 S        
  1163   16687 Linda Petersson            D21 LÅNG              59:28    43 S        
   409   16666 Helmer Nilsson             H65                   48:05     5 S        
   421   16662 Karl-Erik Johansson        H60                   47:26     9 S        
   460   16668 Aymonn Andersson           H55                   46:22     2 G        
   437   16656 Lars-Erik Enarsson         H55                   56:46    10 S        
   513   37822 Kenth Mattisson            H45                ej start                
   579   18559 Ulf Johansson              H35                ej start                
   547   16676 Hans Luthander             H40                ej start                
   874   18507 Stefan Berglin             H21                ej start                
   708   12578 Peter Wilhelmsson          H21 LÅNG 1          1:10:11     1 G        
   943   37856 Oskar Johansson            H16                 1:17:38    29          
   980   37887 Tobias Andersson           H14                 1:16:30    16          
   968   37892 Ola Runeson                H14                 1:32:05    17          
  1107   12577 Annika Josefsson           D21 LÅNG            1:02:56    56 S        
  1199   16670 Kristina G Andersson       D21                 1:03:19    17 S        
  1238   37846 Amelie Sundahl             D16                 1:17:08    18          
  1300   22912 Frida Andersson            U1                    28:34     2          
  1304   37898 Ottilia Sundahl            INSKOLNING            Godk.                
  1305   22914 Maja Andersson             INSKOLNING            Godk.                
  1283   42012 Josefin Eigert             D10                   34:42     7          
  1306   37860 Hanna Johansson            INSKOLNING            Godk.                
  1307   30009 Elin Berglin               INSKOLNING         ej start                
   562   16663 Inge Götesson              H40                   57:42     6 S        
   452   16671 Bengt-Åke Fransson         H55                   55:19     6 S        
   543   42002 Bo Lönngren                H40                 1:05:12     8 S        
  1345   28982 Roland Eigert              Öppen 4              Felst.                
  1346   37881 Charlotte Eigert           Öppen 4             1:03:23    19          
  1365   28983 Jenny Eigert               Öppen 2               41:00     4          
  1408   24526 Inger Fransson             Öppen 2               39:32     3          
  1409   24525 Hanna Nyberg               Öppen 2               39:29     2          
  1414   16659 Tommy Olsson               Öppen 9               49:07     1 B        
  1417   37851 Frida Johansson            Öppen 1               24:49     1 B        
  1419   24531 Anders Johansson           Öppen 4               36:51     3 B        

------------------------------------------------------------

141     OK Denseln                 

   823   27196 Harri Karlsson             H21 LÅNG 2          1:17:43    25 G        
   791   38003 Björn Karlsson             H21 LÅNG 2          1:17:39    24 G        
   213   38080 Stefan Karlsson            H21 ELIT 2          1:56:36    38 S        
   875  259297 Jonny Karlsson             H21                 1:13:18    27 S        
   727   27197 Edvin Karlsson             H21 LÅNG 2          1:14:02     8 G        
   858  204445 Fredrik Kempe              H21                 1:27:34    53          
   743   19096 Anders Kleist              H21 LÅNG 2          1:16:51    19 G        
   775   41769 Rickard Lindkvist          H21 LÅNG 2          1:28:11    62 S        
   252   38395 Erik Andersson             H20 ELIT            1:23:17     4 G        
   320  259317 Nina Karlsson              D21 ELIT 2         ej start                
   332   41775 Charlotte Lindkvist        D21 ELIT 2          1:22:59     9 G        
  1153  204442 Cecilia Nilsson            D21 LÅNG            1:00:04    45 S        
  1122   41435 Susanne Olsson             D21 LÅNG           ej start                
   295   33900 Viktoria Petré             D21 ELIT 2          1:32:31    33 S        
   374   10515 Emma Ericsson              D18 ELIT            2:22:33    23          
   555   10536 Peter Ericsson             H40                 1:06:16     9 S        
   592  259430 Anders Lilja               H35 MOTION          1:21:10     2 S        
   892  262935 Jan Johansson              H21                 1:35:42    61          
   842   22925 Magnus Strömbäck           H21                ej start                
   962   10518 Mattias Ericsson           H16                   47:10    12          
   945  259431 Thomas Lilja               H16                   47:38    14          
  1061   38212 Carin Andersson            D45                   51:34    12 S        
  1052   41479 Catharina Forsén           D45                   49:22    10 S        
  1263   27200 Märta Mollén               D14                   45:47     5          
  1253   36476 Katrin Pettersson          D14                  Felst.                
  1289   22926 Ida Lindkvist              D10                   35:36     8          
  1308   22927 Linda Lindkvist            INSKOLNING            Godk.                
  1316  204449 Jan-Åke Andersson          Öppen 5             1:44:45    17          
  1347   24511 Anders Lindholm            Öppen 5             1:20:37    16          

------------------------------------------------------------

142     OK Djerf                   

   302   37128 Linda Ryen                 D21 ELIT 2          1:26:49    16 G        

------------------------------------------------------------

143     Domnarvets GoIF            

   135   33886 Karolina Arewång           Elitserien Damer    1:15:59     7 G        
   126   33893 Annika Björk               Elitserien Damer    1:19:58    19 S        
   103   33858 Eva Jurenikova             Elitserien Damer    1:29:27    38 S        

------------------------------------------------------------

900     DVO, GBR               GBR 

   733   21933 Al Buckley                 H21 LÅNG 2          1:27:27    61 S        
   314   21952 Kim Buckley                D21 ELIT 2          1:33:30    35 S        
   489   21964 Steve Buckley              H50                 1:01:54    28 B        

------------------------------------------------------------

900     Eborienteers           GBR 

  1110  264594 Jenny Whitehead            D21 LÅNG              56:00    26 S        
   360   33198 Heather Gardner            D18 ELIT            1:43:41    21          
   473  264558 Steve Whitehead            H50                   51:05    12 S        

------------------------------------------------------------

147     Eksjö SOK                  

   741   19765 Johan Berglund             H21 LÅNG 2          1:29:29    64 S        
   725   19713 Marcus Färg                H21 LÅNG 2          1:27:18    60 S        
   821   41652 Mindaugas Kvedaravicius    H21 LÅNG 2          1:26:42    58 S        
   773   19743 Claes Otterborg            H21 LÅNG 2          1:37:15    73 S        
   262   41653 Mikkel Mörk                H18 ELIT            1:20:00     9 S        
  1150   41651 Renata Misiunaite          D21 LÅNG              54:30    17 G        
   304   41650 Asta Misiunaite            D21 ELIT 2          1:30:43    27 S        
   117   19748 Carina Svensson            Elitserien Damer    1:23:01    31 S        
   849   41646 Carsten Lausten            H21                 1:18:01    39 S        
   789   19741 Martin Persson             H21 LÅNG 2          1:23:32    52 S        
  1119   18717 Anna Johansson             D21 LÅNG            1:10:05    63 B        
  1403   19725 Peter Svahn                Öppen 9               57:27     6 B        

------------------------------------------------------------

436     Emmaboda Verda OK          

   395   15730 Birger Karlsson            H75                   49:25     1 G        
   401   15701 Sture Jansson              H70                   36:43     2 G        
   453   15702 Göte Gustavsson            H55                   52:51     5 S        
   494   15706 Ronny Hjalmarsson          H50                ej start                
   569   15711 Peter Karlsson             H35                 1:05:54     6 S        
  1005   15719 Sylvia Jansson             D70                   51:21     2 S        
  1064   15722 Kerstin Hjalmarsson        D45                   55:38    15 S        
  1181   29703 Amanda Andersson           D21                 1:25:23    26          

------------------------------------------------------------

900     Espoon Suunta          FIN 

   664   46841 Oli Johnsson               H21 LÅNG 1          1:18:29    18 G        
   614  204600 Richard Wren               H21 LÅNG 1          1:19:46    28 S        

------------------------------------------------------------

900     Farum Tisvilde OK      DEN 

    39   22928 Allan Mogensen             Elitserien Herrar   1:51:47    28 S        
    30   22929 Carsten Jörgensen          Elitserien Herrar   1:45:36    12 G        
     5   22930 Thomas Jensen              Elitserien Herrar   1:57:44    35 S        
   240   22931 Mads Ingvardsen            H21 ELIT 2          1:52:13    28 S        
   730  263558 Jakob Ödum                 H21 LÅNG 2          1:14:00     7 G        
   714   22932 Jacob Grönnegård           H21 LÅNG 2          1:22:59    50 S        
   778   22933 Christian Hansen           H21 LÅNG 2          1:20:08    39 S        
   199   22934 Olexandr Michailov         H21 ELIT 2          1:56:44    39 S        
   331   22935 Maria Höyer                D21 ELIT 2          1:37:44    39 S        
   319   22936 Iryna Kuprivanova          D21 ELIT 2          1:42:14    42 S        
   294   22938 Olena Zabrodska            D21 ELIT 2          1:37:37    38 S        
  1117   22939 Tina O Haarup              D21 LÅNG            1:02:44    55 S        
   377   22940 Ida V Jörgensen            D18 ELIT            1:23:54    10 S        
   746   22941 Michael Madsen             H21 LÅNG 2           Felst.                
   794   22942 Johan Aagård               H21 LÅNG 2          1:30:32    67 S        
   762   45155 Maté Tás                   H21 LÅNG 2          1:39:25    74 S        
   810   22944 Johan Fegár                H21 LÅNG 2          1:21:33    45 S        
   586   22945 Helge Lang Pedersen        H35                ej start                
   571   22946 Thomas Thilo               H35                ej start                
   191   24230 Tomas Nielsen              H21 ELIT 2          2:07:14    44 S        
   502   24516 Lars Jörgensen             H45                   59:45    21 S        

------------------------------------------------------------

159     FK Finn                    

   641   28884 Frans Svensson             H21 LÅNG 1          1:33:09    69 S        
   444   28890 Christer Svensson          H55                 1:23:44    24          
   883   28891 Carl Svensson              H21                  Felst.                

------------------------------------------------------------

900     Fredrikstad SK         NOR 

   286   22998 Linda Antonsen             D21 ELIT 2          1:28:04    21 S        

------------------------------------------------------------

166     FK Friskus-Varberg         

    13   27534 Pär Hansson                Elitserien Herrar   1:44:21     7 G        
   232   27538 Martin Jönsson             H21 ELIT 2           Felst.                
   807   27521 Magnus Olofsson            H21 LÅNG 2          1:13:04     4 G        
   309   27536 Helena Andersson           D21 ELIT 2          1:32:28    32 S        
   119   27519 Caroline Jönsson           Elitserien Damer    1:19:32    17 S        
   841   15538 Mats Gustavsson            H21                 1:51:06    66          
   211   27556 Mikael Olofsson            H21 ELIT 2          1:53:03    30 S        
   759   27559 Emil Bengtsson             H21 LÅNG 2          1:20:38    41 S        

------------------------------------------------------------

900     Frösöns IF             SVE 

  1415   24528 Hasse Swartz               Öppen 8               56:52    14          

------------------------------------------------------------

900     FVO, GBR               GBR 

   749   21932 Steve Nicholson            H21 LÅNG 2          1:23:29    51 S        

------------------------------------------------------------

170     Fältjägarnas IF            

  1140   22907 Anna Ellfors               D21 LÅNG              59:02    42 S        

------------------------------------------------------------

172     Gamleby OK                 

   527   16755 Ingemar Persson            H45                   53:14     8 S        
  1049   16756 Lena Persson               D45                   47:10     8 S        
   274   16757 Erik Persson               H18 ELIT             Felst.                
   977   16758 Lars Persson               H14                 1:00:21    13          
  1269   16759 Stina Persson              D12                   36:04     6          

------------------------------------------------------------

172     Gammelstads IF             

  1146   21934 Susanne Rutqvist           D21 LÅNG              58:18    37 S        

------------------------------------------------------------

900     GBr Team               GBR 

  1121   21947 Liz Campbell               D21 LÅNG              54:18    15 G        

------------------------------------------------------------

177     Gotlands Bro OK            

   249   18008 Max Samuelsson             H20 ELIT            1:25:02     5 G        
   891   18004 David Hägg                 H21                 1:20:58    43 B        

------------------------------------------------------------

185     Gustavsbergs IF            

  1069   27277 Eva Nordin                 D45 MOTION            56:24     1 S        
   271   27272 Petter Haraldsson          H18 ELIT            1:14:25     5 G        
   474   27273 Magnus Haraldsson          H50                ej start                
  1036   27274 Margareta Haraldsson       D50                   55:08     7          

------------------------------------------------------------

186     OK Gynge                   

   446   27830 Lars Lindén                H55                   56:12     9 S        
   517   27835 Per-Arne Evaldsson         H45                   51:40     7 S        
   542   27838 Arne Persson               H45 MOTION         ej start                
   953   27843 Erik Lund                  H16                   46:26    10          
   989   28958 Nils Lund                  H12                   31:58     6          
  1043   27852 Bodil Hermansson           D50                   39:02     2 G        
  1362   27849 Karin Lindén               Öppen 2               46:21     9          
  1401   27828 Hubert Hugosson            Öppen 9             1:19:25    10          

------------------------------------------------------------

188     Gävle OK                   

  1076   33598 Mona Åkerman               D40                   50:55     8 S        

------------------------------------------------------------

188     FK Göingarna               

   776   26626 Andreas Ferm               H21 LÅNG 2           Felst.                
  1141   26632 Elina Nilsson              D21 LÅNG              58:44    41 S        
   116   16276 Kajsa Nilsson              Elitserien Damer    1:17:44    12 G        
   375   26661 Erika Nilsson              D18 ELIT             Felst.                
   358   26662 Emilia Nilsson             D18 ELIT            1:33:13    17 B        
   384   26663 Charlotta Nilsson          D18 ELIT            1:18:32     6 S        
   507   26641 Jan Olof Ferm              H45                 1:04:48    25 S        
   521   26644 Thomas Nilsson             H45                   55:44    13 S        
  1078   26657 Kerstin Persson            D40                   43:05     5 G        
  1246   26665 Anna Persson               D16                   34:04     1          
   535   26640 Yngve Ernstsson            H45                   58:37    20 S        
  1087   26659 Wiveka Ernstsson           D40                   58:52    11 B        
  1288   16271 Viktoria Ernstsson         D10                   24:14     3          
  1373   26675 Bertil Ottosson            Öppen 8             1:06:33    18          

------------------------------------------------------------

225     IFK Göteborg               

   699   26444 Magnus Arvidsson           H21 LÅNG 1         ej start                
    23   13959 Tomas Asp                  Elitserien Herrar   1:44:02     6 G        
    26   14235 Björn Kristiansson         Elitserien Herrar   1:58:32    36 S        
   638   13957 Johan G Larsson            H21 LÅNG 1          1:15:43    12 G        
   201   14239 Martin Larsson             H21 ELIT 2          1:55:48    36 S        
   222   14243 Peter Miketinac            H21 ELIT 2         ej start                
   242   14240 Arto Rautiainen            H21 ELIT 2          1:54:10    33 S        
   323  202300 Helen Bridle               D21 ELIT 2          1:41:06    41 S        
  1123   13958 Ida Hördegård              D21 LÅNG              55:41    24 S        
  1227   14227 Frida Kjellberg            D20                   52:02     1 G        
   900   43848 Preben Jörgenssen          H21                 1:03:42     5 S        
  1202   14850 Anna Fagerström            D21                 1:00:40    14 S        
  1386   24520 Malin Söderberg            Öppen 4             2:01:23    26          
  1389   36375 Johanna Lindgren           Öppen 8             1:02:44    17          

------------------------------------------------------------

289     Göteborg-Majorna OK        

     8   14005 Anders Axenborg            Elitserien Herrar   1:51:15    24 S        
   779   26681 Martin Ottosson            H21 LÅNG 2         ej start                
   230   14007 Fredrik Sturesson          H21 ELIT 2         ej start                
   209   11049 Patrik Martner             H21 ELIT 2         ej start                
   731   14246 Andreas J Johansson        H21 LÅNG 2          1:15:48    15 G        
  1128   37145 Sofia Malmqvist            D21 LÅNG              56:19    29 S        
  1159   16608 Emma Tryggeson             D21 LÅNG              50:45     3 G        
   811   22948 Patrick Mcgrail            H21 LÅNG 2          1:18:39    33 G        
   715   37029 Christer Nilsson           H21 LÅNG 2         ej start                
   763   22828 Jonas Stjernlöf            H21 LÅNG 2          1:25:18    55 S        
   711   24508 Martin Hansen              H21 LÅNG 2          1:17:01    20 G        
  1318   17591 Henrik Johansson           H21 LÅNG 2          1:22:27    49 S        
  1355   24510 Tomas Karlsson             Öppen 8               38:04     1 B        
  1381   14028 Ingvar Ottosson            Öppen 4               38:07     4 B        

------------------------------------------------------------

191     Hagaby GoIF                

   806   10081 Mårten Frendelius          H21 LÅNG 2          1:18:34    30 G        
   214   29744 Radek Novytny              H21 ELIT 2          1:49:49    23 G        
   742   24517 Johan Pettersson           H21 LÅNG 2          1:17:48    26 G        
   253   13851 Simon Nyström              H20 ELIT             Felst.                
   264   13867 Mikael Axin                H18 ELIT           ej start                
   306   29746 Iva Navratilova            D21 ELIT 2          1:26:51    17 G        
   386   18484 Jenny Allared              D18 ELIT            1:27:31    12 S        
   369   13874 Erica Karlsson             D18 ELIT             Felst.                
   510   13833 Olof Olofsson              H45                   51:05     5 S        
   276   13861 Tobias Olofsson            H18 ELIT           ej start                
   946   13860 Jonas Olofsson             H16                   50:13    19          
   282   24523 Anton Frendelius           H18 ELIT            1:19:47     8 S        
   774    9380 Petr Losman                H21 LÅNG 2          1:15:34    13 G        

------------------------------------------------------------

192     IK Hakarpspojkarna         

   202   18601 Matti Envall               H21 ELIT 2          1:44:43     6 G        
   223   18654 Fridolf Eskilsson          H21 ELIT 2           Felst.                
   812   18649 Tobias Holmqvist           H21 LÅNG 2         ej start                
   732   28882 Joakim Karlsson            H21 LÅNG 2         ej start                
    42   18677 Klas Karlsson              Elitserien Herrar   1:44:56    11 G        
     9   28629 Mattias Karlsson           Elitserien Herrar   1:49:59    21 S        
   716   18680 Peter Nilsson              H21 LÅNG 2          1:25:31    56 S        
   764   18638 Kristian Palm              H21 LÅNG 2          1:23:59    53 S        
   780   18637 Lars Svensson              H21 LÅNG 2          1:18:16    28 G        
    22   18666 Håkan Öhlund               Elitserien Herrar   1:44:46     9 G        
   113   18647 Anna Envall                Elitserien Damer    1:15:56     6 G        
   138   18611 Anette Granstedt           Elitserien Damer    1:10:28     1 G        
   298   18683 Åsa Gunnarsson             D21 ELIT 2          1:28:08    22 S        
   105   18681 Karin Hellman              Elitserien Damer    1:22:53    30 S        
   132   18618 Carolin Jonasson           Elitserien Damer    1:21:59    24 S        
   109   18657 Hanna Palm                 Elitserien Damer    1:20:08    20 S        
  1173   28624 Hanna Rangert              D21 LÅNG              54:18    15 G        
  1158   28630 Linda Sjögren              D21 LÅNG              51:29     5 G        
  1127   25556 Maria Wiklund              D21 LÅNG           ej start                
   356   18679 Lena Eliasson              D20 ELIT            1:09:15     1 G        
   580   18639 Bo Granstedt               H35                   56:16     1 G        
  1111   44639 Anna Rosjö                 D21 LÅNG              55:07    20 S        

------------------------------------------------------------

900     Halden SK              NOR 

    28   21905 Tore Sandvik               Elitserien Herrar   1:44:42     8 G        
    17   21906 Jarkko Huovila             Elitserien Herrar   1:50:08    23 S        
    36   17337 Joacim Carlsson            Elitserien Herrar   1:55:25    32 S        
   600   21907 Öyvind Helgerud            H21 LÅNG 1          1:21:13    33 S        
   226   21908 Jon Duncan                 H21 ELIT 2          1:46:39    14 G        
   102   21935 Maria Hoffman              Elitserien Damer    1:18:15    13 G        
   324   21936 Ingrid Bronebakk           D21 ELIT 2          1:21:48     7 G        
   137   21937 Frauke Schmitt Gran        Elitserien Damer    1:17:38    11 G        
  1174   21938 Jo Stevensson              D21 LÅNG              54:01    11 G        
   355    1408 Claudia Ann Graber         D20 ELIT            1:32:58    15 S        
   895   21984 Björn Axel Gran            H21                 1:04:24     7 S        
  1112   25700 Jenny Christensson         D21 LÅNG            1:06:45    61 S        

------------------------------------------------------------

193     Halmstad OK                

   649   16342 Lars Davidsson             H21 LÅNG 1          1:21:36    34 S        

------------------------------------------------------------

194     OK Hammaren                

   750  259590 Ulf Bergkvist              H21 LÅNG 2         ej start                

------------------------------------------------------------

196     IF Hansa Hoburg            

   354   18248 Viktoria Ohlsson           D20 ELIT            2:03:45    20          
   343   18247 Lina Allmungs              D20 ELIT            1:46:04    19          

------------------------------------------------------------

241     IFK Hedemora OK            

   216   30409 Tobias Bengtsson           H21 ELIT 2          1:43:14     4 G        
   803   30440 Marcus Kullman             H21 LÅNG 2          1:14:58     9 G        
    34   44502 Jamie Stevenson            Elitserien Herrar   1:44:53    10 G        
   122   30406 Rose-Marie Forslund        Elitserien Damer    1:33:52    40 S        
   141   44524 Helene Hausner             Elitserien Damer     Felst.                
   111  260204 Jenny James                Elitserien Damer    1:24:17    35 S        
  1142   44517 Dorthe Skovlyst            D21 LÅNG              54:00     9 G        

------------------------------------------------------------

900     Hedrum O-lag           NOR 

  1105   21949 Karina Nordrum             D21 LÅNG              55:48    25 S        

------------------------------------------------------------

199     SOIK Hellas                

   221   22949 Svajuanas Ambrazas         H21 ELIT 2          1:56:28    37 S        
    19   43916 Vidas Armalis              Elitserien Herrar   2:02:26    38 S        
   416   43911 Georg Ekström              H65                   58:19    11          
   642   22950 Liutauras Bilevicius       H21 LÅNG 1         ej start                
   693   22951 Audrius Smilgius           H21 LÅNG 1          1:28:02    55 S        
  1023   28469 Kristina Skoglund          D55                 1:12:30    11          
  1144   22999 Inga Kazlauskaite          D21 LÅNG              55:09    21 S        

------------------------------------------------------------

201     FK Herkules                

  1139   11304 Lisa Bigsten               D21 LÅNG              56:12    28 S        

------------------------------------------------------------

202     Hestra IF                  

   224         Oskar Axelsson             H21 ELIT 2         ej start                
   203   29947 Martin Claesson            H21 ELIT 2          1:53:11    32 S        

------------------------------------------------------------

900     HOC, GBR               GBR 

   433   50138 Robert Vickers             H55                 1:28:42    26          

------------------------------------------------------------

214     OK Hällen                  

   790  202499 Erik Åhlin                 H21 LÅNG 2         ej start                
   726   27686 Anders Hedman              H21 LÅNG 2          1:15:47    14 G        
    11   27654 Per Öberg                  Elitserien Herrar   1:49:08    18 S        
    41   27655 Peter Öberg                Elitserien Herrar   1:50:07    22 S        
   379   36915 Charlotte Gustafsson       D18 ELIT            1:30:43    14 S        
   370   27675 Elin Hultman               D18 ELIT           ej start                
   362   27660 Hanna Lundell              D18 ELIT            1:31:57    16 B        
   387   27653 Emma Öberg                 D18 ELIT            1:20:06     8 S        
   822   27648 Torbjörn Svensk            H21 LÅNG 2         ej start                
  1058   27652 Karin Öberg                D45                   43:50     5 G        

------------------------------------------------------------

128     Hällestads OK              

   923   21997 Thomas Gustafsson          H18                ej start                
   927   21999 Niklas Gustafsson          H18                 1:48:52     4          
  1057   22905 Birgitta Gustafsson        D45                 1:04:06    17          

------------------------------------------------------------

215     Härlövs IF                 

   612   28537 Håkan Gunnarsson           H21 LÅNG 1          1:28:46    59 S        
   631   28541 Jesper Håkansson           H21 LÅNG 1          1:28:36    57 S        
   692   28557 Richard Johansson          H21 LÅNG 1          1:25:08    51 S        
   652   28561 Niklas Nilsson             H21 LÅNG 1          1:26:18    52 S        
   672   28544 Ulf Åkesson                H21 LÅNG 1         ej start                
  1053   28536 Stina Gunnarsson           D45                 1:27:25    19          
   368   28542 Elin Håkansson             D18 ELIT             Felst.                
  1340   28562 Agne Eskilsson             Öppen 4               51:28    15          

------------------------------------------------------------

900     Hässleby SOK           SVE 

  1405   26736 Tommy Ivarsson             Öppen 9               57:57     7 B        

------------------------------------------------------------

216     Hässleholms OK             

  1098   16624 Charlott Jönsson           D35 MOTION            53:26     1 S        
  1276   16648 Ellen Jönsson              D12                ej start                
  1295   16645 Joel Jönsson               U4                  1:20:08     1          
  1398   16630 Per Andén                  Öppen 8               43:59     9 B        

------------------------------------------------------------

216     Hästveda OK                

   757   15834 Håkan Eriksson             H21 LÅNG 2         ej start                
   805   15835 David Olofsson             H21 LÅNG 2          1:19:24    35 S        
   833   37087 Per Wikström               H21                 1:30:32    58          
  1228   15855 Karolin Persson            D20                 1:13:03     2 S        
   478   15845 Jan Olofsson               H50                   42:59     2 G        

------------------------------------------------------------

900     IFK Brattfors          SVE 

  1406   41857 Torbjörn Eriksson          Öppen 9               57:06     5 B        

------------------------------------------------------------

236     Insjöns IF                 

   121   26956 Ingela Rolands             Elitserien Damer    1:16:51    10 G        

------------------------------------------------------------

900     INT, GBR               GBR 

   801   21930 Tim Lenton                 H21 LÅNG 2          1:19:40    37 S        
   753   21931 Dave Godfree               H21 LÅNG 2          1:19:20    34 S        
  1164   21951 Gillian Godfree            D21 LÅNG            1:00:48    48 S        
   565   21965 Gordon Ross                H40                 1:26:40    19          

------------------------------------------------------------

241     Järfälla OK                

   572   30230 Patric Jansson             H35                ej start                

------------------------------------------------------------

247     Kalmar OK                  

   697   18585 Magnus Johansson           H21 LÅNG 1          1:28:33    56 S        
   667   41893 Per-Markus Jönsson         H21 LÅNG 1           Felst.                
   627   42643 Marcin Richert             H21 LÅNG 1          1:24:12    46 S        
   258   36973 Maciej Grabowski           H20 ELIT            1:21:49     3 G        
   247   18584 Rasmus Westergren          H20 ELIT            1:34:58     9 S        
   398   43681 Gunnar Elfversson          H70                   49:25     5 B        
   407   30999 Åke Karlsson               H65                   46:26     3 S        
   414   37302 Bertil Ståhl               H65                   55:26     9 B        
   487   33403 Lars-Åke Åberg             H50                   49:37     9 S        
   514   18591 Bo Salomonsson             H45                 1:02:09    23 S        
   897   18588 Tobias Borger              H21                  Felst.                
   871   37158 Tomas Karlsson             H21                 1:13:11    26 S        
   846   33401 Patrik Leickt              H21                 1:02:38     4 G        
   265   36695 Joakim Lindell             H18 ELIT            1:29:09    13 S        
  1007   43682 Brita Elfversson           D70                 1:25:04     5          
  1203   33402 Lisa Leickt                D21                 1:45:20    27          
  1275  264069 Johanna Holmertz           D12                ej start                
  1154   42649 Wioletta Konkol            D21 LÅNG            1:07:38    62 S        
   528   18587 Jan Danielsson             H45                ej start                
  1282   18589 Julia Danielsson           D12                ej start                
   403   41880 Ebbe Lernå                 H65                 1:14:33    12          
  1009   41890 Ingrid Lernå               D65                 1:19:17     5          
  1337   18579 Ingrid Lindvall            Öppen 4             1:14:11    23          
  1339   18581 Sofia Lindvall             Öppen 4               45:59     9 B        
  1348   18578 Lennart Lindvall           Öppen 5               58:25     9          
  1349   42195 Karl-Erik Jonasson         Öppen 5               46:42     4 B        
  1359   10592 Hans Sandelin              Öppen 8               42:02     8 B        
  1360   18577 Magnus Karlsson            Öppen 9             1:08:07     9          
  1369  260852 Kerstin Nilsson            Öppen 4             1:12:44    21          
  1376   18582 Kennert Nilsson            Öppen 8               41:13     6 B        

------------------------------------------------------------

900     Karolinska             SVE 

  1352   15507 Karl Sellgren              Öppen 5               44:38     3 B        

------------------------------------------------------------

251     Katrineholms OK            

   469  262445 Inge Löwegren              H50                   50:55    10 S        

------------------------------------------------------------

251     Kexholms SK                

   834   29549 Anders Eriksson            H21                 1:38:53    65          
   901   29548 Thomas Eriksson            H21                  Felst.                
   884   29550 Björn Karlsson             H21                 1:17:16    37 S        
   850   29547 Tomas Karlsson             H21                 1:12:39    23 S        
   924   29552 Jonathan Magnusson         H18                 1:14:43     3 S        
  1221   29561 Silke Eriksson             D21 MOTION          1:19:35     3 B        
  1332   29568 Adam Magnusson             Öppen 2               41:47     6          

------------------------------------------------------------

128     KFUM Örebro Orienterin     

   598   16112 Oskar Arlebo               H21 LÅNG 1          1:17:09    15 G        
   637   16108 Erik Groth                 H21 LÅNG 1           Felst.                
   678   16123 Erik Harlén                H21 LÅNG 1          1:30:20    62 S        
   698   27047 Per Sjögren                H21 LÅNG 1          2:08:21    81          
   243   16113 Anders Pettersson          H20 ELIT            2:01:24    14          
   451   16107 Lars Arlebo                H55                 1:14:46    22          
   497   16115 Weine Fredriksson          H50                   48:20     7 S        
   540   43530 Emile Nicolas              H45 MOTION          1:06:53     4 B        
   567   16117 Bo Pettersson              H40                 1:12:46    14          
   688   16131 Per Jonhed                 H21 LÅNG 1          1:23:11    41 S        
   608   16102 Magnus Nilsson             H21 LÅNG 1          1:39:55    74 S        
   668   27032 Daniel Gustavsson          H21 LÅNG 1          1:26:37    53 S        
   658   27038 Erik Göthlin               H21 LÅNG 1         ej start                
   618   16150 Johan Haglund              H21 LÅNG 1           Felst.                
   647   16145 Lars Jonhed                H21 LÅNG 1          1:32:30    67 S        
   628   16124 Daniel Nordström           H21 LÅNG 1           Felst.                
   843   27027 Johan Lundmark             H21                 1:11:09    19 S        
   893   43551 Calle Olsson               H21                 1:04:42     8 S        
   876   16128 Tomas Ekström              H21                 1:21:00    44 B        
   826   16143 Johan Rydberg              H21                 1:13:43    29 S        
   915   43552 Johan Olsson               H20                  Felst.                
   934   43538 Fredrik Björklund          H16                   54:13    20          
   970   22903 Manne Friman               H14                   59:26    12          
   999   44598 Oskar Nilsson              H10                   25:10     6          
  1022   16118 Birgitta Arlebo            D55                   54:43     7 S        
  1029   16116 Eleonor Grönwall           D55                 1:07:28     9          
  1048   16120 Gunilla Pettersson         D45                   50:42    11 S        
  1067   43531 Inger Nicolas              D45 MOTION          1:07:18     2 S        
  1099  205067 Ulrika Nilsson             D35 MOTION          1:29:26     3          
  1104   16119 Emma Arlebo                D21 LÅNG            1:24:10    66          
  1197   14765 Jennie Brobakken           D21                   58:31    12 S        
  1208   22911 Lina Larsson               D21                  Felst.                
  1185  205065 Malin Svensson             D21                   55:24     7 S        
  1243   43532 Madelene Nicolas           D16                   55:13    14          
  1235   43549 Agnes Utbult               D16                   45:54     9          
  1264   43533 Caroline Nicolas           D14                   58:32    10          
  1274   44599 Cornelia Nilsson           D12                   58:18    11          
  1293   44597 Wictoria Nilsson           D10                   29:40     6          
  1303   44596 Ludvig Nilsson             INSKOLNING            Godk.                
  1338   16133 Ulla Jonhed                Öppen 4               51:06    13          
  1404   16101 Johan Gunnarsson           Öppen 9               50:47     4 B        

------------------------------------------------------------

128     Kils OK                    

   299  259014 Sofia Holmgård             D21 ELIT 2          1:27:51    19 S        

------------------------------------------------------------

252     Kjula-Standard OK          

   709  259470 Magnus Palm                H21 LÅNG 1         ej start                
  1358   24509 Mats Zetterljung           Öppen 8               50:13    12 B        

------------------------------------------------------------

240     OK Kolmården               

   610   42827 David Hedman               H21 LÅNG 1          1:30:23    63 S        
   241   42825 Anders Berg                H21 ELIT 2          1:48:16    19 G        
   200   42824 Mats Olsson                H21 ELIT 2          1:45:25     8 G        
   596   42829 Magnus Persson             H21 LÅNG 1          1:27:08    54 S        

------------------------------------------------------------

248     OK Kompassen               

  1038   22978 Birgitta Danielsson        D50                 1:28:28    12          

------------------------------------------------------------

900     Kristiansands OK       NOR 

   704   36674 Dag Solberg                H21 LÅNG 1          1:13:44     6 G        
   604   21909 Vidar Solberg              H21 ELIT 2          1:46:38    13 G        

------------------------------------------------------------

261     Kristinehamns OK           

   348   28933 Johanna Gunnarsson         D20 ELIT            1:18:52     8 S        

------------------------------------------------------------

262     Kroppa IF                  

   911   42770 Henrik Jehrn               H21 MOTION          1:07:35     2 S        

------------------------------------------------------------

266     Kungälvs OK                

   862   14477 Jonas Axelsson             H21                ej start                
   346   14481 Josefina Norin             D20 ELIT            1:28:01    12 S        
   336   14414 Karolina Norin             D20 ELIT            1:16:58     6 G        

------------------------------------------------------------

269     OK Kåre                    

  1132   38700 Petra Halvarson            D21 LÅNG            1:00:29    46 S        
  1420   24532 Lars Runsvik               Öppen 1               30:56     3 B        

------------------------------------------------------------

289     L-100 IF                   

   591   21966 Thomas Blombäck            H35 MOTION          1:56:00     3 B        
  1082  259343 Karin Blombäck             D40                   59:05    12 B        
  1262   37296 Ingrid Blombäck            D14                   47:40     6          
  1272   37253 Stina Blombäck             D12                   37:22     7          

------------------------------------------------------------

900     Lagan Valley Orienteer IRL 

   498   32990 Bill Simpson               H50                 1:01:22    26 B        
   754   50317 Declan McGrellis           H21 LÅNG 2          2:21:02    82          
   802  263484 Murray Cowan               H21 LÅNG 2          1:57:18    79          
   904   21994 Neil Bingham               H21                 1:55:11    67          

------------------------------------------------------------

900     Larvik O-klubb         NOR 

   828   21993 Per Olav Gulbrandsen       H21                 1:12:07    22 S        

------------------------------------------------------------

274     Leksands OK                

     6   26910 Kalle Dalin                Elitserien Herrar   1:51:36    26 S        
    31   30587 Niclas Jonasson            Elitserien Herrar   1:42:29     5 G        
    18   26948 Johan Nordlund             Elitserien Herrar  ej start                
   193   27615 Sven Olsson                H21 ELIT 2          1:53:09    31 S        
   234   26967 Greger Tysk                H21 ELIT 2          2:00:00    43 S        
    12   42331 Robert Wallsten            Elitserien Herrar  ej start                
   114   18172 Madelene Almungs           Elitserien Damer    1:18:18    14 G        
   288   33867 Therese Bergqvist          D21 ELIT 2           Felst.                
   496   26908 Åke Dalin                  H50                   54:09    17 S        
   554   26920 Bengt Haglund              H40                   47:09     1 G        
  1030   26968 Marianne Tysk-Falk         D55                  Felst.                
  1033   42380 Britt Mari Dalin           D50                 1:02:28     9          
  1193   26902 Malin Andersson            D21                 1:05:22    18 S        
  1100   30590 Susanne Biörs              D21 LÅNG              56:59    33 S        
  1383   42387 Johanna Isaksson           Öppen 4               44:06     7 B        
  1402   26909 Anders Dalin               Öppen 9             1:06:58     8          
  1423   25380 Rikard Claesson            Öppen 9               50:19     3 B        

------------------------------------------------------------

276     Lessebo OK                 

   251   17574 Daniel Lindahl             H20 ELIT            1:33:16     8 S        
  1147   17545 Maria Lindahl              D21 LÅNG              54:10    13 G        
   339   17555 Jenny Andersson            D20 ELIT             Felst.                
   412   17557 Lars Benktzon              H65                ej start                
   405   17576 Evald Johansson            H65                   55:26     9 B        
   422   17540 Kurt Bergstrand            H60                   42:51     4 G        
   429   17565 Stig Karlsson              H60                   41:34     2 G        
   481   17542 Gunnar Lindahl             H50                 1:00:43    25 S        
   499   17546 Björn Palm                 H50                   46:54     5 G        
   524   17536 Nils Bergqvist             H45                   51:10     6 S        
   859   17564 Ulrik Karlsson             H21                 1:13:07    25 S        
   902   17544 Per Lindström              H21                 1:10:07    17 S        
   952   17539 Anton Bergqvist            H16                  Felst.                
  1062   17559 Tina Bakkman               D45                   55:25    13 S        
  1085   17547 Mona Palm                  D40                   47:35     7 S        
  1189   17566 Linda Karlsson             D21                ej start                
   376   17538 Elin Bergqvist             D18 ELIT           ej start                
  1231   17548 Lisa Palm                  D16                   43:18     8          
  1255   17561 Frida Bakkman              D14                   44:20     4          
  1212   17590 Linda Backman              D21                   58:06    11 S        
  1333   17584 Annika Olsson              Öppen 2               47:17    10          

------------------------------------------------------------

276     OK Letstigen               

   870   17011 Jonas Victorin             H21                 1:18:19    40 S        

------------------------------------------------------------

223     IFK Lidingö SOK            

  1183   15172 Sussie Tistad              D21                 1:07:17    20 S        
   878   15141 Mattias Balck              H21                   56:08     1 G        
   770   15158 Greger Berglund            H21 LÅNG 2          1:15:15    11 G        
    14   15133 Per Ek                     Elitserien Herrar   1:54:13    31 S        
     1   27271 Jonas Haraldsson           Elitserien Herrar   2:05:24    40 S        
   210   15101 Linus Kaisajuntti          H21 ELIT 2          1:47:17    17 G        
   722   15125 Martin Larbo               H21 LÅNG 2          1:13:15     6 G        
    24   19630 Fredrik Löwegren           Elitserien Herrar   1:49:33    19 S        
    35   19647 Johan Näsman               Elitserien Herrar   1:42:01     4 G        
    44   19637 Chris Terkelsen            Elitserien Herrar  ej start                
  1103   29789 Anna Andreasson            D21 LÅNG           ej start                
   127   15167 Lucie Böhm                 Elitserien Damer    1:22:43    28 S        
   124   19648 Elin Dahlstedt             Elitserien Damer    1:22:39    27 S        
   145   19649 Emma Dahlstedt             Elitserien Damer   ej start                
   297   15142 Magdalena Danielsson       D21 ELIT 2          1:26:43    15 G        
   108   15157 Elisabeth Hansson          Elitserien Damer    1:20:16    21 S        
   322   19636 Riina Kuuselo              D21 ELIT 2          1:25:28    12 G        
  1135   19642 Natasha Libo               D21 LÅNG              50:03     2 G        
   334   15117 Malin Nilsson              D21 ELIT 2          1:18:55     2 G        
  1166   15156 Christina Näsman           D21 LÅNG            1:02:02    52 S        
   231   15130 Petri Noponen              H21 ELIT 2          1:45:51     9 G        
   818   19640 Tero Föhr                  H21 LÅNG 2          1:13:04     4 G        
   738   15114 Mika Forsblom              H21 LÅNG 2          1:18:23    29 G        
   786   38094 Martin Johnsson            H21 LÅNG 2          1:17:08    21 G        
  1367   19624 Clemens Czarnecri          Öppen 4               42:01     5 B        
  1385   12296 Magnus Nilsson             Öppen 4             1:13:45    22          

------------------------------------------------------------

280     Linköpings OK              

   777   10295 Mattias Berggrund          H21 LÅNG 2          1:31:17    68 S        
   809   37982 Henrik Lingfors            H21 LÅNG 2           Felst.                
   729   43435 Björn Widén                H21 LÅNG 2          1:16:04    16 G        
   761   22962 Martin Windling            H21 LÅNG 2         ej start                
  1178   17554 Hanna Andersson            D21 LÅNG              56:54    32 S        
  1116   41674 Charlotta Blom             D21 LÅNG           ej start                
   125   29698 Anna Mårsell               Elitserien Damer    1:22:45    29 S        
  1148   41669 Marie Svensk               D21 LÅNG              56:40    30 S        
   301   38238 Rebecka Österberg          D21 ELIT 2          1:28:20    23 S        
   546   43423 Mats Backteman             H40                 1:09:24    12 B        
   561   28901 Ragnar Lindström           H40                ej start                
   713   41668 Anders Karlsson            H21 LÅNG 2         ej start                
   941   22963 Erik Backteman             H16                   48:43    17          
   990  259283 Andreas Berg               H12                   38:03     9          
  1073   43422 Karin Backteman            D40                   42:36     3 G        
  1096   41666 Inger Arvidsson            D35                   45:47     1 G        
  1092   28902 Kerstin Lindström          D35                 1:10:54     6          
  1182   41691 Linda Hultgren             D21                   59:30    13 S        
   359   43424 Lin Eriksson               D18 ELIT            1:27:25    11 S        
  1239   28903 Josefine Lindström         D16                   42:29     7          
  1257   28904 Elin Lindström             D14                   38:45     2          
  1273   22966 Emma Backteman             D12                   31:26     2          
  1280   28905 Linnéa Lindström           D12                   29:46     1          

------------------------------------------------------------

169     OK Linné                   

   936   37275 Erik Linde                 H16                ej start                
   594   43961 Mats Linde                 H35 MOTION         ej start                
   654   29764 Mats Fröberg               H21 LÅNG 1          1:19:47    29 S        

------------------------------------------------------------

900     LOC, GBR               GBR 

   781   11162 Stewart Fishwick           H21 LÅNG 2          1:21:36    46 S        

------------------------------------------------------------

128     Lunds OK                   

  1167   27857 Anneli Wihlborg            D21 LÅNG            1:16:03    65          
   905   39620 Peter Andersson            H21                 1:26:07    50          

------------------------------------------------------------

290     OK Löftan                  


------------------------------------------------------------

363     Malungs OK Skogsmårdar     

   624   22952 Elis Bengtsson             H21 LÅNG 1          1:22:32    39 S        
   674   22953 Jonas Birgerson            H21 LÅNG 1          1:32:27    66 S        
    25   22899 Jimmy Birklin              Elitserien Herrar  ej start                
    40   22954 Grant Bluett               Elitserien Herrar   1:51:42    27 S        
    29   22955 Håkan Eriksson             Elitserien Herrar   1:49:34    20 S        
   204   22956 Staffan Eriksson           H21 ELIT 2          1:46:35    12 G        
   225   36488 Niklas Lindberg            H21 ELIT 2          1:48:24    20 G        
     4   36673 Lars Åkerman               Elitserien Herrar   2:03:00    39 S        
    16   36675 Anders Åkerman             Elitserien Herrar   1:59:49    37 S        
   549   27464 Hans Daniels               H40                   52:17     3 G        
  1014   27469 Britta Daniels             D65                   41:10     1 G        

------------------------------------------------------------

128     OK Mark                    

   739   18401 Fredrik Herdersson         H21 LÅNG 2         ej start                
   432   18405 Rune Arvidsson             H60                   45:33     7 G        

------------------------------------------------------------

900     Maroc, GBR             GBR 

  1172   50485 Sarah Pattinson            D21 LÅNG           ej start                
   590   33362 Graham Kemp                H35                 2:01:30    16          

------------------------------------------------------------

311     Motala AIF OL              

   845   29497 Peter Bergstrand           H21                 1:35:51    62          
  1003   29511 Victor Bergstrand          H10                ej start                
  1094   29498 Maria Bergstrand           D35                   49:29     2 G        
   404   29509 Karl Åkerman               H65                   53:01     7 S        
   284   29493 Johan Hasselström          H18 ELIT            1:25:34    11 S        

------------------------------------------------------------

305  14 Målilla OK                 

  1319   26861 Britt-Marie Carlsson       D45                   44:46     7 G        

------------------------------------------------------------

900     Newcastle University O GBR 

   700   11724 Ed Nash                    H21 LÅNG 1          1:15:35    11 G        

------------------------------------------------------------

310  14 OK Njudung                 

   441   17205 Stefan Larsson             H55                   45:51     1 G        
  1019   17229 Margareta Larsson          D55                   44:18     2 G        

------------------------------------------------------------

311     OK Nolaskogsarna           

   313   21954 Anna Danielsson            D21 ELIT 2         ej start                

------------------------------------------------------------

315     Norrköpings AIS            

   853   16591 Anders Johanson            H21                ej start                

------------------------------------------------------------

900     NTNUI                  NOR 

   675   21910 Jon B. Aarnes              H21 LÅNG 1         ej start                
   665   21911 Espen T. Aarnes            H21 LÅNG 1          1:24:39    48 S        
   195   21912 Rolf Mauritz Pedersen      H21 ELIT 2          1:49:03    21 G        
   685   21913 Nils Albert Aamand         H21 LÅNG 1          1:14:27     7 G        
   605   21914 Jon Flydal                 H21 LÅNG 1           Felst.                
   655   21915 Anders B. Öksenholt        H21 LÅNG 1          1:18:19    17 G        
   644   43550 Martin Groth               H21 LÅNG 1          1:19:06    24 S        
   695   21918 Christan Kahrs             H21 LÅNG 1          1:14:52    10 G        
    33   29258 Emil Wingstedt             Elitserien Herrar   1:38:35     1 G        
  1145   21939 Janne Bjorvand             D21 LÅNG              53:18     8 G        
  1129   21942 Kjersti Hagen              D21 LÅNG              58:42    39 S        
  1175   21944 Ingvild Gjessing           D21 LÅNG              52:06     7 G        
  1160    2032 Anja Mattick               D21 LÅNG              59:49    44 S        
   615   21967 Magnus Solbjörg            H21 LÅNG 1          1:32:33    68 S        
   625   21968 Trygve Holla               H21 LÅNG 1          1:19:02    23 S        
   705   21969 Jens Erik Mortensen        H21 LÅNG 1          1:24:56    50 S        
   634   21970 Robert Fredriksen          H21 LÅNG 1          2:14:14    82          
   854   21985 Björn Fjeldstad            H21                 1:38:46    64          
   863   21986 Kaare Haug                 H21                 1:04:10     6 S        
   906   21987 Håvard Gundersen           H21                 1:21:18    46 B        
   888   21988 Tore Borchgevink Alu       H21                 1:04:50    10 S        
   830   21989 Andreas Haaland            H21                 1:09:29    16 S        
   880   57004 Giovanni Berlanda          H21                 1:07:24    14 S        
   838   21990 Andreas Medalen            H21                 1:13:00    24 S        
   919   21995 Hans Christian Skogholt    H20                 1:18:38     1 G        
  1113   22908 Hilde Slordal Conradi      D21 LÅNG            1:27:09    67          
  1214   22910 Julia Svantesson           D21                 1:10:07    22 B        
  1191   42596 Siri Anne Hagman           D21                   56:37     9 S        

------------------------------------------------------------

319     Nybro OK                   

    27   29316 Håkan Petersson            Elitserien Herrar   1:55:57    33 S        
   599   29340 Peter Ackebjer             H21 LÅNG 1         ej start                
   679   29350 Jakob Jakobsson            H21 LÅNG 1          1:20:51    31 S        
   879   29290 Fredrik Karlsson           H21                 1:17:46    38 S        
   246   29297 Daniel Runemalm            H20 ELIT            1:27:51     6 S        
   281   29288 Ulrik Lang                 H18 ELIT           ej start                
  1101   29294 Lena Gummesson             D21 LÅNG              58:43    40 S        
  1131   29293 Helena Karlsson            D21 LÅNG            1:01:22    50 S        
   385   29298 Anna Runemalm              D18 ELIT            1:46:53    22          
   392   29328 Astor Lundquist            H75                ej start                
   447   29318 Anders Buhre               H55                ej start                
   455   29285 Leif Lindström             H55                ej start                
   587   29334 Lars-Olof Lundquist        H35                 1:33:33    14          
   269   29339 Tobias Eventorn            H18 ELIT            1:45:07    18          
   958   29299 David Runemalm             H16                   47:41    15          
  1004   29329 Anna-Lisa Lundquist        D70                   57:41     3 S        
  1026   29291 Ros-Mari Karlsson          D55                ej start                
  1046   29326 Vanja Gummesson            D50                   50:43     6 S        
  1079   29296 Kristina Runemalm          D40                   54:14    10 S        
  1204   29292 Karolina Karlsson          D21                 1:11:23    24 B        
  1294   29306 Julia Lundquist            D10                ej start                
   463   29313 Boris Jansson              H55                 1:00:57    13 S        
   440   29282 Kenneth Karlsson           H55                   55:59     8 S        
  1039   29281 Mari-Louise Karlsson       D50                ej start                
  1317   29321 Leif Ackebjer              H55                 1:08:22    19 B        
  1323   29284 Anders Mårtensson          H21                 1:11:26    20 S        
  1374   29341 Linus Lager                INSKOLNING            Godk.                

------------------------------------------------------------

900     Nydalen Sk             NOR 

   289   44691 Anne Konring Olesen        D21 ELIT 2          1:25:58    14 G        
  1152   22947 Stinne Skammelsen          D21 LÅNG              54:09    12 G        
   144   22977 Annika Zell                Elitserien Damer    1:22:04    25 S        

------------------------------------------------------------

252  15 Nynäshamns OK              

   538  259102 Leif Nordström             H45 MOTION          1:02:30     3 S        
  1407  264671 Petter Tistad              INSKOLNING            Godk.                

------------------------------------------------------------

900     OD, GBR                GBR 

   456   32523 Mike Hampton               H55                 1:01:34    15 S        
   471   11849 Tony Davies                H50                 1:01:49    27 B        

------------------------------------------------------------

900     Odense OK              DEN 

   766   21923 Claus Bobach               H21 LÅNG 2          1:48:17    77          
   782   21924 Gintas Bloze               H21 LÅNG 2          1:20:39    42 S        
   718   21925 Steen Piil                 H21 LÅNG 2          1:47:25    76          
   353   21955 Helle Holm Clausen         D20 ELIT            1:30:51    13 S        
   342   21957 Helle Bobach               D20 ELIT            1:37:51    17 S        
   734   21973 Martin Sögaard             H21 LÅNG 2         ej start                
   814   21974 Henrik Iversen             H21 LÅNG 2           Felst.                
   918   21996 Jacob Mule Rasmusen        H20                ej start                

------------------------------------------------------------

900     Olg Säuliamt           SUI 

   500   63217 Anders Widén               H50                 1:07:31    30          
  1281   63013 Malin Widén                D12                   31:34     3          

------------------------------------------------------------

325     OK Orion                   

   118  204677 Pia Olsson                 Elitserien Damer    1:25:45    37 S        
    15   30010 Tobias Andersson           Elitserien Herrar   1:40:16     2 G        
   239   18509 Henrik Berlin              H21 ELIT 2          1:40:21     1 G        
   198   41594 Niklas Bratt               H21 ELIT 2          1:42:52     3 G        
   219   18519 Mattias Grahn              H21 ELIT 2          1:46:33    11 G        
   758  262489 Martin Granqvist           H21 LÅNG 2          1:18:34    30 G        
   229   18520 Magnus Granqvist           H21 ELIT 2           Felst.                
    37   28538 Rikard Gunnarsson          Elitserien Herrar   1:51:34    25 S        
     2   22974 Yuri Omelchenko            Elitserien Herrar   1:48:58    17 G        
   208   41586 Peter Svedin               H21 ELIT 2          1:59:20    40 S        
   128   18514 Weronica Carlsson          Elitserien Damer    1:20:37    22 S        
   123   18545 Cecilia Nilsson            Elitserien Damer    1:13:18     4 G        
   326   18557 Malin Svensson             D21 ELIT 2          1:18:54     1 G        
   112   18562 Jenny Wallsten             Elitserien Damer    1:23:32    32 S        

------------------------------------------------------------

900     OSI, NOR               NOR 

   909   22986 Björn Hauge                H21                ej start                
   747   22987 Roy Kristiansen            H21 LÅNG 2          1:21:32    44 S        
   795   22988 Asgeir Lium                H21 LÅNG 2         ej start                
   914   22989 Trygve Aspelien            H21 MOTION          1:04:26     1 S        
   912   22990 Yves Werling               H21 MOTION           Felst.                
  1186   22991 Heidi Tronböl              D21                 1:05:51    19 S        
  1209   22992 Ann-Kristin Stokke         D21                   48:02     1 G        
  1198   22993 Marit Inngjerdingen        D21                ej start                
   866   22994 Kjartan Hauger             H21                ej start                
  1216   24233 Cecilie Strömme Wärp       D21 MOTION         ej start                

------------------------------------------------------------

345     OK P4                      

   411   15605 Thure Åberg                H65                   47:05     4 S        
  1045   15606 Margareta Gunnard          D50                 1:08:46    11          

------------------------------------------------------------

900     Paimion Rasti          FIN 

   616   21926 Juuso Lindeqvist           H21 LÅNG 1          1:22:14    38 S        
   635   21928 Markus Lindeqvist          H21 LÅNG 1         ej start                
   626   21929 Juha Souminen              H21 LÅNG 1           Felst.                
   373   21958 Annamaria Väli-Klemelä     D18 ELIT           ej start                
   382   21960 Anna Hellsten              D18 ELIT            1:33:17    18 B        
   390   21961 Henna Tasanen              D18 ELIT           ej start                
   365   21962 Heli Lyytikäinen           D18 ELIT            1:40:52    20          
   676   21975 Mika Lyytikäinen           H21 LÅNG 1          1:17:41    16 G        
   645   21976 Valtteri Mulari            H21 LÅNG 1         ej start                
   686   21977 Jaakko Röytiö              H21 LÅNG 1           Felst.                
   656   21978 Matti Sipponen             H21 LÅNG 1          1:24:37    47 S        
   706   21980 Matti Tahvonen             H21 LÅNG 1         ej start                
   606   21981 Teemu Väre                 H21 LÅNG 1          1:13:22     5 G        
   696   21982 Vesa Elovaara              H21 LÅNG 1         ej start                
   666   21983 Aki Rauhansalo             H21 LÅNG 1          1:19:08    25 S        
   926   22902 Matias Vanhanen            H18                 1:06:18     1 G        
  1168   22909 Jaana Röytiö               D21 LÅNG              57:53    35 S        

------------------------------------------------------------

900     Pan Aarhus             DEN 

   651   44355 Claus Hallingdal Bloch     H21 LÅNG 1          1:22:08    37 S        

------------------------------------------------------------

328     Pan-Kristianstad           

    45   27947 Christian Nielsen          Elitserien Herrar  ej start                
   406   28669 Peo Bengtsson              H65                  Felst.                
   428   29772 Bertil Lööf                H60                   42:19     3 G        
   503   29425 Anders Persson             H45                 1:14:49    29          
   556   17072 Mikael Svensson            H40                 1:14:21    16          
   694   29319 Henric Höglind             H21 LÅNG 1         ej start                
   643   20549 Jacob Svensson             H21 LÅNG 1         ej start                
   217   17068 Henrik Tryggeson           H21 ELIT 2          1:50:43    25 G        
   263   41553 Mattias Johansson          H18 ELIT            1:41:37    17 B        
   275   19376 Simon Svensson             H18 ELIT            1:15:35     6 G        
   954   29771 Jakob Lööf                 H16                   44:48     8          
   931   17075 Markus Svensson            H16                   47:45    16          
  1002   29776 Gunnar Rolander            H10                   52:29     9          
  1015   28670 Inga-Britt Bengtsson       D60                   38:45     2 G        
  1051   17073 Åsa Svensson               D45                   42:27     2 G        
  1077   29773 Eva Folkesson Lööf         D40                ej start                
  1086   29426 Eva Rolander               D40                 1:08:51    15          
  1090   12162 Britt-Marie Bengtsson      D35                   51:18     3 S        
  1188   27929 Anna-Karin Bondesson       D21 LÅNG              58:22    38 S        
  1155   17076 Ulrika Jönsson             D21 LÅNG           ej start                
  1124   19371 Marie Svensson             D21 LÅNG              55:28    23 S        
  1200   19375 Elin Svensson              D21                ej start                
  1225   29427 Christine Rolander         D20                 1:21:51     3          
  1252   29428 Louise Rolander            D14                 1:04:34    11          
  1285  263979 Frida Nilsson              D10                   23:45     1          
   350   43700 Lieke Van Opstal           D20 ELIT            1:26:40    11 S        
    43   41551 Johan Modig                Elitserien Herrar   1:46:21    14 G        
   680   43494 Henrik Modig               H21 LÅNG 1          1:15:45    13 G        
  1211   16268 Maria Modig                D21                 1:02:01    16 S        
  1342   37694 Anna Held                  Öppen 4             1:01:35    18          

------------------------------------------------------------

334     OK Ravinen                 

   617   41767 Lasse Forsberg             H21 LÅNG 1          1:23:41    44 S        
   657   30042 Kjell Almgren              H21 LÅNG 1           Felst.                
  1210   41836 Ulrika Sandberg            D21                ej start                
   677   41765 Martin Andersson           H21 ELIT 2           Felst.                
   206   41768 Peter Jacobsson            H21 ELIT 2          1:48:12    18 G        
   636   27276 Mattias Nordin             H21 LÅNG 1          1:18:49    21 G        
   315   41831 Dainora Alsauskaite        D21 ELIT 2          1:32:27    31 S        
   327   41774 Thérese Ericsson           D21 ELIT 2           Felst.                
   290   22958 Vilma Rudzenskaite         D21 ELIT 2          1:23:45    10 G        
   131   41778 Maria Sandström            Elitserien Damer   ej start                
   476   41844 Per Åke Eriksson           H50                   50:58    11 S        
   987   41799 Jesper Eriksson            H12                   25:09     2          
  1088   41822 Lotta Eriksson             D40                   53:32     9 S        
   578   41793 Lars Klasson               H35                 1:12:19     9 S        
  1187   41833 Heléne Klasson             D21                 1:08:50    21 S        

------------------------------------------------------------

335   8 Rehns BK                   

   544   24217 Curt Landen                H40                 1:27:39    20          

------------------------------------------------------------

335     OK Renen                   

   756   25212 Tobias Svedenbäck          H21 LÅNG 2          1:34:21    71 S        

------------------------------------------------------------

900     ROID/DK                DEN 

   736   22979 Ulrik Staugaard            H21 LÅNG 2          1:34:06    70 S        
   720   22980 Niels Christian Knudsen    H21 LÅNG 2          2:11:05    81          
   816   22981 Mads Daugbjer              H21 LÅNG 2         ej start                
   752   22982 Klaus Kildemand            H21 LÅNG 2          2:39:44    83          
   768   22983 Jacob Thyman Nielsen       H21 LÅNG 2          1:58:56    80          
   800   22984 Kai Willadsen              H21 LÅNG 2          1:51:46    78          
   784   22985 Jörgen Nielsen             H21 LÅNG 2           Felst.                

------------------------------------------------------------

339     Ronneby OK                 

   256   12499 Oskar Håkansson            H20 ELIT            1:18:00     1 G        
   285   11845 Magnus Saager              H18 ELIT            1:13:44     4 G        
   279   41974 Christian Ahlström         H18 ELIT            1:13:36     3 G        
   458   11805 Per Engkvist               H55                   48:25     4 G        
  1040   10697 Barbro Engkvist            D50                ej start                
   267   16672 Henrik Karlsson            H18 ELIT           ej start                
   273   16880 Oskar Strindhagen          H18 ELIT            1:11:11     2 G        
   228   12277 Sergej Detkov              H21 ELIT 2          1:54:55    34 S        
   207   12312 Jon Engkvist               H21 ELIT 2          1:50:41    24 G        
   602   28681 Ingemar Ericsson           H21 LÅNG 1          1:24:54    49 S        
   197   11839 Johan Håkansson            H21 ELIT 2          1:45:05     7 G        
   238   12539 Christian Håkansson        H21 ELIT 2          1:41:34     2 G        
   662   41982 Torgny Lindström           H21 LÅNG 1          1:19:11    26 S        
     7   10078 Michail Mamleev            Elitserien Herrar   1:48:32    16 G        
   622   41980 Magnus Thuren              H21 LÅNG 1          1:19:32    27 S        
   682   12615 Fredrik Thuren             H21 LÅNG 1          1:11:37     2 G        
   250   11829 Anders Smedenmark          H20 ELIT            1:30:46     7 S        
   245   12570 Daniel Smedenmark          H20 ELIT            2:01:22    13          
   317   10029 Barbara Barchek            D21 ELIT 2          1:21:33     6 G        
   292   10022 Anna Gornicka-Antonowic    D21 ELIT 2          1:28:01    20 S        
  1170   12543 Sarah Olofsson             D21 LÅNG           ej start                
   329   10006 Maria Sibileva             D21 ELIT 2           Felst.                
   338   12414 Frida Nero                 D20 ELIT            1:18:42     7 S        
   372   12418 Lina Nero                  D18 ELIT            1:07:29     2 G        
   413   12541 Göte Nilsson               H65                   37:17     1 G        
   430   12373 Rune Bengtsson             H60                   46:04     8 G        
   423   10066 Göran Folkesson            H60                ej start                
   442   12557 Kjell Månsson              H55                ej start                
   504   41566 Jörgen Nilsson             H45                   58:02    19 S        
   532   12405 Kjell Nero                 H45                   49:27     2 G        
   525   28688 Olle Sjösäter              H45                   50:18     3 G        
   511   12590 Lennart Smedenmark         H45                   59:48    22 S        
   570   12100 Sven Giselsson             H35                 1:18:07    12 S        
   908   12563 Gustav Näsman              H21                 1:05:51    13 S        
   702   33885 Daniel Sols                H21 LÅNG 1          1:23:11    41 S        
   856   41975 Urban Båth                 H21                 1:29:37    57          
   935   41964 Gustav Petersson           H16                 1:01:47    22          
   975   41568 Olof Nilsson               H14                   43:37     6          
   988   41569 Jon Nilsson                H12                   35:17     8          
   985   12390 Lukas Petersson            H12                   23:37     1          
   991   10060 Timofej Sibilev            H12                   29:01     4          
  1018   12556 Christina Båth             D55                   53:07     6 S        
  1025   41968 Barbro Cassing             D55                  Felst.                
  1072   12448 Ann-Christin Nero          D40                   41:52     2 G        
  1108   41567 Åsa Nilsson                D21 LÅNG              55:12    22 S        
  1097   10683 Carina De Bourg            D35 MOTION          1:11:02     2 B        
  1234   37641 Marie Madsen               D16                   57:35    15          
  1261   10600 Susanne De Bourg           D14                  Felst.                
  1266   12586 Malin Passby               D14                 1:29:30    13          
  1256   12310 Ingela Smedenmark          D14                   52:44     7          
  1279   41965 Maria Gummesson            D12                ej start                
  1286   41979 Veronica Aspvall           D10                   26:59     5          
  1292   28686 Karin Smedenmark           D10                   36:05     9          
  1251   22970 Kristina Aspvall           D14                ej start                
  1311   22971 Margrete Aspvall           INSKOLNING            Godk.                
  1312   41981 Julia Smedenmark           INSKOLNING            Godk.                
   541   22973 Bengt Aspvall              H45 MOTION            59:28     2 S        
   518   10604 Kent Törnkvist             H45                   45:27     1 G        
  1196   28682 Anna Danielsson            D21                   57:47    10 S        
   396   10684 Leo Gustavsson             H70                   36:49     3 G        
  1330   41969 Erik Madsen                Öppen 1               25:06     2 B        
  1392   41562 Lennart Erlandsson         Öppen 8               46:12    10 B        
  1394   12583 Maria Passby               Öppen 8             1:00:20    16          
  1395   41966 Anna-Maria Gustafsson      Öppen 8             1:21:57    22          
  1396   24519 Håkan Forsman              Öppen 8               41:18     7 B        
  1397   41558 Erik Nordström             Öppen 8             1:21:55    21          

------------------------------------------------------------

276     OK Roslagen                

   205   36489 Jörgen Ohlin               H21 ELIT 2          1:49:43    22 G        
   723   25529 Rickard Ekman              H21 LÅNG 2           Felst.                
   448   25522 Conny Husén                H55                ej start                

------------------------------------------------------------

344     Rånäs OK                   

   772   36140 Roger Andersson            H21 LÅNG 2          1:18:36    32 G        
   740   37338 Jonas Eriksson             H21 LÅNG 2           Felst.                
   255   38816 Johan Hedlöf               H20 ELIT           ej start                
   244   38880 Patrik Jansson             H20 ELIT            1:48:35    12 S        
   920   38894 Henrik Karlsson            H20                ej start                
  1162   39860 Charlotta Högberg          D21 LÅNG             Felst.                
   349   38937 Annica Svensson            D20 ELIT            1:37:23    16 S        
   361   33693 Elin Hagestrand            D18 ELIT            1:13:30     5 S        
   378   39187 Marie Ohlin                D18 ELIT            1:37:44    19 B        
   558   39372 Roine Andersson            H40                ej start                
   804   38055 Kalle Pettersson           H21 LÅNG 2           Felst.                
   944   38867 Kristoffer Eklund          H16                 1:10:26    26          
   932   33638 Viktor Hedlöf              H16                  Felst.                
   938   38984 Mikael Nordström           H16                   42:38     4          
   961   38991 Magnus Ohlin               H16                   49:07    18          
   955   39005 Thomas Ohlin               H16                   43:09     5          
   949   39028 Andreas Pousette           H16                   46:31    11          
   969   38089 Johannes Eklund            H14                   38:51     4          
  1244   39340 Malin Jansson              D16                   50:54    11          
  1236   39572 Therése Karlsson           D16                   52:43    13          
  1267   39815 Sara Henriksson            D14                   54:23     9          

------------------------------------------------------------

900     Shouc, GBR             GBR 

  1137   46867 Hannah Wotton              D21 LÅNG              54:12    14 G        

------------------------------------------------------------

359     Skarpnäcks OL              

   485   36392 Stig Johansson             H50                   58:59    21 S        
   531   33517 Lars Segerqvist            H45                 1:11:05    26          
   548   33511 Stefan Gustafsson          H40                 1:03:03     7 S        
   563   36927 Gunnar Johansson           H40                 1:09:26    13 B        
   894   33507 Joel Ahlqvist              H21                  Felst.                
   869   36407 Per-Johan Josefsson        H21                 1:28:29    55          
  1315   24506 Peter Langels              Öppen 4             1:15:09    24          
   844   33505 Lars Segerman              H21                ej start                
  1024   36617 Ann-Louise Johansson       D55                 1:09:06    10          
  1219   22959 Filippa Ahlqvist           D21 MOTION         ej start                
  1222   22960 Patricia Laakso            D21 MOTION         ej start                
  1217   36425 Kicki Östman               D21 MOTION         ej start                
  1237   33521 Anna Carlsson              D16                 1:07:06    17          
  1245   36826 Malin Lönnqvist            D16                   38:46     3          

------------------------------------------------------------

360  18 Skattkärrs IF              


------------------------------------------------------------

360     Skellefteå OK              

   633  262211 Patrik Svedberg            H21 LÅNG 1          1:18:29    18 G        
   684   42325 Kristoffer Isacsson        H21 LÅNG 1          1:18:48    20 G        

------------------------------------------------------------

363     OK Skogsfalken             

   227   12220 Ola Lindqvist              H21 ELIT 2          1:52:30    29 S        
   719   12227 Daniel Nilsson             H21 LÅNG 2          1:16:43    18 G        
    32   12249 Jonas Pilblad              Elitserien Herrar   1:41:43     3 G        
   783   12288 Fredrik Smedberg           H21 LÅNG 2         ej start                
   257   12619 Per Andréasson             H20 ELIT            1:19:19     2 G        
  1161   12200 Anna Andréasson            D21 LÅNG            1:05:21    60 S        
   300   12287 Christina Smedberg         D21 ELIT 2          1:29:26    25 S        
  1130   12291 Lina Svensson              D21 LÅNG           ej start                
   337   12627 Sofia Olsson               D20 ELIT            1:14:06     2 G        
  1226   30516 Ingrid Söderberg           D20                ej start                
   418   30515 Sven Gyberg                H60                   49:51    10 S        
   450   12208 Ronny Carlsson             H55                 1:09:30    20          
   435   12215 Sven Jonasson              H55                 1:26:24    25          
   492   12239 Willy Olsson               H50                   42:46     1 G        
   483   12289 Kenth Svensson             H50                 1:03:03    29 B        
   465   12298 Sven-Olle Söderberg        H50                 1:10:39    32          
   557  264199 Örjan Christensson         H40                 1:08:33    11 B        
   588   12229 Jens Nilsson               H35                   58:12     2 G        
   573  264152 Pontus Larsson             H35                  Felst.                
   848   12233 Per-Gunnar Nilsson         H21                 1:11:44    21 S        
   873   12612 Henrik Ottosson            H21                 1:08:48    15 S        
   899  263600 Ola Söderberg              H21                 1:00:03     3 G        
   967   12212 Dennis Hansson             H14                   52:10    10          
   973   12286 Linus Pilblad              H14                   57:11    11          
   995  264153 Felix Larsson              H10                   25:02     5          
  1034   12207 Margret Carlsson           D50                   46:35     4 S        
  1213   12293 Lena Söderberg             D21                 1:10:30    23 B        
  1190   12237 Birgitta Olsson            D21                   53:49     5 G        
  1091   12202 Kerstin Arnesson           D35                   54:14     5 S        
  1248   10189 Linn Kaisajuntti           D14                  Felst.                
  1258   30518 Elise Wåhlin               D14                  Felst.                
  1271   10190 Mia Kaisajuntti            D12                   34:53     5          
  1278   12238 Rebecka Olsson             D12                   38:33     8          
  1284   10192 Märtha Kaisajuntti         D10                   24:10     2          
  1310   10199 Simon Smedberg             INSKOLNING            Godk.                
  1095   10198 Pernilla Larsson           D35                 1:16:15     7          
   735   12216 Ulf Jungstrand             H21 LÅNG 2          1:28:56    63 S        
   767   12614 Johan Persson              H21 LÅNG 2          1:31:43    69 S        
   815   12232 Olof Nilsson               H21 LÅNG 2          1:20:59    43 S        
   979  264198 Robin Johansson            H14                ej start                
  1290  264197 Erika Johansson            D10                ej start                
  1247   47335 Frida Karlsson             D14                 1:30:56    14          
  1268   10201 Jennifer Jönsson           D12                   47:14    10          
   984   10184 Axel Widerberg             H12                   31:40     5          
  1331   10183 Jacob Wåhlin               INSKOLNING            Godk.                
  1334   24502 Ulf Nilsson                Öppen 2               26:52     1 B        
  1350   30519 John Peter Wåhlin          Öppen 5             1:12:22    14          
  1353   10188 Sten Johansson             Öppen 5             1:01:26    11          
  1356   12245 Lina Persson               Öppen 8               40:10     2 B        
  1361   24512 Olof Christensson          INSKOLNING            Godk.                
  1372   47338 Göran Karlsson             Öppen 5               52:11     6 B        
  1377   30513 Lars Persson               Öppen 9               49:22     2 B        

------------------------------------------------------------

363     OK Skogshjortarna          

   646   28429 Max Karle                  H21 LÅNG 1         ej start                
   707   13683 Erik Aamot                 H21 LÅNG 1         ej start                
   687   19506 Andreas Andersson          H21 LÅNG 1         ej start                
   607   19534 Martin Aamot               H21 LÅNG 1         ej start                
   887   28434 Per Rubendahl              H21                ej start                

------------------------------------------------------------

363     Skogslöparna               

   425  261563 Roland Karlsson            H60                   41:26     1 G        
  1031   12592 Gullevi Svensson           D55                   52:13     5 S        

------------------------------------------------------------

372     FK Snapphanarna            

  1242   29992 Anna Nilsson               D16                   42:22     6          
  1416   29993 Jan Nilsson                Öppen 5             1:00:06    10          

------------------------------------------------------------

372     Snättringe SK              

   419   27222 Göran Johansson            H60                   43:49     5 G        
   832   36534 Tobias Gelius              H21                ej start                
   882   22995 Stefan Granath             H21                ej start                

------------------------------------------------------------

900     South Yorkshire Orient GBR 

   236  260187 David Peel                 H21 ELIT 2         ej start                

------------------------------------------------------------

900     Spring Cup OK          DEN 

   717   22957 Michael Sörensen           H21 ELIT 2          2:10:13    45 S        

------------------------------------------------------------

379     IK Stern                   

   771   30150 Robert Johansson           H21 LÅNG 2          1:19:43    38 S        
  1060  260946 Ulla Engelby               D45                   41:05     1 G        

------------------------------------------------------------

379     OK Stigen                  

   426   15539 Ragnar Olsson              H60                ej start                
   519   15514 Håkan Sellgren             H45                   57:38    18 S        
   913   44531 Johan Sellgren             H21 MOTION          1:22:31     3 B        
  1020   15541 Birgitta Olsson            D55                   40:20     1 G        

------------------------------------------------------------

380     Stigmännen-Karlshamn O     

   408   10996 Olle Nilsson               H65                   45:05     2 S        
  1218   11825 Ann-Sophie Nilsson         D21 MOTION          1:06:58     2 S        
   630   10797 Jakob Bengtsson            H21 LÅNG 1          1:31:15    65 S        
   445   11800 Göran Andersson            H55                   57:21    11 S        
   461   10779 Hasse Axelsson             H55                 1:11:56    21          
   464   11831 Lennart Johanesson         Öppen 5             1:05:35    12          
   493   10711 Lars Gunnar Bengtsson      H50                   49:12     8 S        
   475   15223 Nils-Arne Håkansson        H50                   52:59    15 S        
   484   10752 Thomas Johansson           H50                 1:08:18    31          
   466   11824 Owe Nilsson                H50                   53:53    16 S        
   593   10995 Tomas Blomqvist            H35 MOTION          1:17:25     1 S        
   566   10286 Per Erlandsson             H40                 1:37:01    21          
   551   10288 Tommy Bergman              H40                 1:25:48    18          
   947   10258 Viktor Ekholm              H16                ej start                
   965   12302 Johan Holmgren             H16                ej start                
   992   10636 Oskar Blomqvist            H12                   51:50    10          
   986   10795 Christoffer Erlandsson     H12                   35:15     7          
  1001   10771 Viktor Blomqvist           H10                   31:59     7          
  1017   11855 Ingalill Wikingsson        D60                   34:40     1 G        
  1041   11816 Bigge Bengtsson            D50                  Felst.                
  1059   15228 Annika Frantz              D45                   48:27     9 S        
  1050   10747 Eva Karlsson               D45                 1:26:43    18          
  1071   10778 Maj-Lis Olsson             D45 MOTION         ej start                
  1080   11848 Carin Erlandsson           D40                 1:01:37    13 B        
  1089   12327 Birgitta Nilsson           D40                  Felst.                
  1115   11809 Cecilia Rönnfjärd          D21 LÅNG            1:04:42    59 S        
  1240   15235 Anna Frantz                D16                   40:16     5          
  1232   11865 Cajsa Nilsson              D16                   39:41     4          
  1265   10296 Malin Johansson            D14                 1:05:06    12          
  1250   10292 Ida Johansson              D14                   53:42     8          
  1260   10637 Emma Karlsson              D14                  Felst.                
  1270   11838 Lina Blomqvist             D12                   41:21     9          
  1291   10248 Johanna Erlandsson         D10                   39:49    10          
  1230   15236 Lina Svensson              D16                 1:01:16    16          
  1357   19580 Inge Åkesson               Öppen 8             1:06:55    19          
  1388   10737 Perty Kjellsson            Öppen 5               50:13     5 B        
  1413   15222 Anders Wetterling          Öppen 8               56:46    13          

------------------------------------------------------------

384     Stora Tuna IK              

   785   14842 Johan Alfredsson           H21 LÅNG 2          1:17:57    27 G        
   721   14814 Björn Arvidsson            H21 LÅNG 2           Felst.                
   769   14887 Peter Löfås                H21 LÅNG 2          1:17:16    23 G        
   737   14921 Erik Pettersson            H21 LÅNG 2          1:19:36    36 S        
   283   14886 Henrik Löfås               H18 ELIT            1:23:00    10 S        
   139   14817 Britta Backlund            Elitserien Damer    1:21:50    23 S        
  1114   26973 Angela Bergström           D21 LÅNG            1:01:16    49 S        
   305   14820 Pia Birkebaek              D21 ELIT 2         ej start                
   142   14837 Emma Engstrand             Elitserien Damer    1:16:22     8 G        
  1176   29317 Annika Påhlstorp           D21 ELIT 2          1:33:18    34 S        
   330   14943 Helena Sönsteröd           D21 ELIT 2           Felst.                
   388   37948 Hanna Höij                 D18 ELIT           ej start                
   371   14929 Madelene Rystedt           D18 ELIT            1:18:41     7 S        
   981   14806 Calle Grape                H14                ej start                
  1037   14922 Kristin Pettersson         D50                 1:01:50     8          
  1055   14965 Gunilla Arvidsson          D45                   43:37     3 G        
  1081   14804 Ylva Grape-Andersson       D40                  Felst.                
  1287   14805 Caisa Grape                D10                   25:00     4          
   438   26981 Lars Erik Håkansson        H55                   58:06    12 S        
   964   26982 Emil Håkansson             H16                 1:13:24    27          
   817  205390 Jiri Kazda                 H21 LÅNG 2          1:25:09    54 S        

------------------------------------------------------------

385     Storviks IF                

     3   27635 Mats Troeng                Elitserien Herrar   1:45:46    13 G        

------------------------------------------------------------

389     Stöcksjö IS                

  1044   22904 Britt Marie Johansson      D50                   47:37     5 S        

------------------------------------------------------------

390     Sundbybergs IK             

   603   19470 Henrik Persson             H21 LÅNG 1          1:33:46    70 S        
   673   19432 Henrik Franzon             H21 LÅNG 1          1:28:43    58 S        
   840   19478 Stefan Hellberg            H21                 1:16:05    36 S        
  1125   27278 Linda Nordin               D21 LÅNG              54:36    18 G        
   312         Karolina Samuelsson        D21 ELIT 2         ej start                
   347   19479 Eleonor Samuelsson         D20 ELIT            1:19:30     9 S        
   512   19466 Kurt Maxé                  H45                 1:18:25    30          
   663   18823 Clas Elvsén                H21 LÅNG 1           Felst.                
   653   44204 Anders K Eriksson          H21 LÅNG 1          1:47:59    78          
   623   19431 Anders Florell             H21 LÅNG 1          1:46:28    77 B        
   632   19455 Anders Kolmskog            H21 LÅNG 1          1:38:20    73 S        
   613   42433 Torbjörn Olsson            H21 LÅNG 1          1:30:30    64 S        
   703   22967 David Nilsson              H21 LÅNG 1         ej start                
   683   24527 Erik Stalnert              H21 LÅNG 1          1:43:19    76 B        
   951   19421 Klas Englund               H16                   40:16     2          
  1156   19462 Linda Lövhammer            D21 LÅNG            1:03:11    57 S        
  1102   19471 Helena Rangert             D21 LÅNG            1:10:13    64 B        
  1223   19433 Helen Wahlström            D21 MOTION            55:41     1 S        
  1206   22968 Caroline Westbom           D21                 1:16:39    25          
   890   19407 Magnus Borgström           H21                   59:57     2 G        
  1195   19461 Annika Lundström           D21                   53:14     4 G        
  1314  263931 Federica De Magistris      Öppen 2               41:09     5          
   865   19458 Erik Lindén                H21                 1:15:01    33 S        
   597   19467 Gunnar Melin               H21 LÅNG 1          1:30:13    61 S        
  1412   24521 Erik Arnwald               Öppen 5               58:01     8          
  1422   19476 Karolina Samuelsson        Öppen 8               41:11     5 B        

------------------------------------------------------------

391     Sundsvalls OK              

   885   15402 Johan  Agås                H21                 1:04:49     9 S        
   851   15410 Magnus Engberg             H21                 1:15:56    35 S        
   748   15500 Pessi Liukkonen            H21 LÅNG 2          1:12:38     3 G        
   796   15479 Fredrik Noborn             H21 LÅNG 2          1:16:27    17 G        
   134   30969 Katarina Allberg           Elitserien Damer    1:12:18     3 G        
   115   15483 Karin Noborn               Elitserien Damer    1:18:48    15 G        
   287   15450 Susanne Petersson          D21 ELIT 2          1:31:04    29 S        
   868   15446 Lars Henriksson            H21                 1:05:42    12 S        
   835   30991 Niklas Grahn               H21                 1:05:37    11 S        

------------------------------------------------------------

900     SV Goerlitz            GER 

   813    6484 Robert Dittmann            H21 LÅNG 2          1:17:12    22 G        

------------------------------------------------------------

356     Svaide/Roma SOK            

   389   18142 Elin Wallquist             D18 ELIT            1:21:26     9 S        
   916   18130 Björn Danielsson           H20                ej start                
   925   18132 Olof Persson               H18                ej start                
  1157   18151 Lisa Larsson               D21 LÅNG            1:03:23    58 S        
  1192   18143 Ulrika Nikolausson         D21                  Felst.                

------------------------------------------------------------

394     Svärdsjö IF                

   129   38190 Jenny Borgström            Elitserien Damer    1:18:55    16 G        

------------------------------------------------------------

397     Sävedalens AIK             

   660   12555 Markus Båth                H21 LÅNG 1          1:22:03    36 S        
   110  263508 Emma Andersson             Elitserien Damer    1:24:11    34 S        
   585   14662 Pär Claesson               H35                 1:04:42     5 S        
   325   14715 Annika Östman              D21 ELIT 2          1:32:12    30 S        

------------------------------------------------------------

420     Söders SOL-Tyresö          

   526   36521 Lars Forsstedt             H45                   55:28    12 S        
   972   30350 Robert Forsstedt           H14                 1:07:47    14          
  1066   30351 Sophia Gabrielsson         D45 MOTION          1:22:29     4 B        
  1177   36540 Malin Lindskog             D21 LÅNG            1:02:25    54 S        
   545   30065 Claes Lundin               H40                 1:07:54    10 S        
  1335   10403 Kerstin Särnefält          Öppen 2               51:27    11          

------------------------------------------------------------

900     Södertälje IF          SVE 

  1387   24518 Evy Nord                   Öppen 5             1:07:13    13          

------------------------------------------------------------

347     Södertälje/Nykvarn         

   192   29697 Martin Lampinen            H21 ELIT 2          1:55:06    35 S        
   233   38184 Anders Axelsson            H21 ELIT 2           Felst.                
   104  204657 Jenny Pålsson              Elitserien Damer    1:23:56    33 S        
   120   29842 Kajsa Guterstam            Elitserien Damer    1:19:54    18 S        
   751   27090 Niklas Henriksson          H21 LÅNG 2          1:29:36    66 S        
   335   27590 Monica Hatlen              D21 ELIT 2          1:29:26    25 S        
   799   30581 Michael Wehlin             H21 LÅNG 2          1:15:24    12 G        
    20   38966 Erik Axelsson              Elitserien Herrar   1:46:37    15 G        
   212   27583 Johan Sundén               H21 ELIT 2          1:59:42    42 S        
   310   29696 Lena Nilsson               D21 ELIT 2          1:24:43    11 G        
  1126   41777 Pernilla Eriksson          D21 LÅNG              54:50    19 G        
   491   28479 Bendy Wallin               H50                   58:59    21 S        
  1047   28478 Birgitta Karlsson          D50                 1:06:12    10          
  1393   29694 Lars Nord                  Öppen 8               57:50    15          

------------------------------------------------------------

900     Tampereen Pyrintö      FIN 

  1133   21950 Katri Kerkola              D21 LÅNG           ej start                

------------------------------------------------------------

900     TG Northeim, GER       GER 

  1179    6389 Katja Bumann               D21 LÅNG              54:00     9 G        

------------------------------------------------------------

406     IF Thor                    

  1138   12444 Johanna Svensson           D21 LÅNG              57:24    34 S        
   133   27613 Gunilla Svärd              Elitserien Damer    1:11:40     2 G        
   308   44713 Lin Thorsell               D21 ELIT 2          1:27:34    18 S        
  1169   43034 Anna Zetterberg            D21 ELIT 2          1:20:14     3 G        
  1106   42622 Elisabeth Nilsson          D21 LÅNG           ej start                

------------------------------------------------------------

406  20 Tibro AIK SOK              

  1322   29885 Pär-Magnus Bjurek          H21 LÅNG 1          1:52:53    79          
  1336   24501 Tor Bjurek                 Öppen 4             1:10:53    20          

------------------------------------------------------------

128     OK Tisaren                 

   237   17344 Tomas Hallmén              H21 ELIT 2          1:43:32     5 G        
   787   41702 Mikael Pihel               H21 LÅNG 2         ej start                
   136   41712 Marlena Jansson            Elitserien Damer    1:16:42     9 G        

------------------------------------------------------------

277   6 Tolered-Utby OL            

  1321   11021 Magnus Ohlsson             H35                 1:14:17    10 S        

------------------------------------------------------------

128     OK Torfinn                 

   963   15284 Andreas Kristensson        H16                   47:19    13          
   982   15285 Mikael Kristensson         H14                   31:52     1          
   996   15282 Johan Kristensson          H10                   18:01     1          
  1399   15280 Hanna Holster              Öppen 8               49:51    11 B        

------------------------------------------------------------

213     Torsås OK                  

   410   15074 Karl-Gunnar Henriksson     H65                 1:15:32    13          
   417   15072 Lorentz Svensson           H65                 1:35:01    14          
   431   15068 Stig Karlsson              H60                   44:44     6 G        
   424   15085 Sven Persson               H60                 1:02:14    13 B        
   861   15082 Jonas Persson              H21                 1:10:29    18 S        
  1013   15086 Lena Persson               D65                 1:12:14     4          
  1011   15073 Elsie Svensson             D65                 1:23:42     6          
  1016   15087 Kerstin Olsson             D60                   53:00     3 B        
  1028   15069 Harriet Karlsson           D55                   57:41     8 S        
  1194   15080 Anna Henriksson            D21                  Felst.                
  1324   15083 Uno Pettersson             H60                   54:46    12 S        

------------------------------------------------------------

413     OK Tranan                  

   420   12064 Lars-Åke Larsson           H60                   53:00    11 S        
  1027   12065 Monica Larsson             D55                   48:19     3 S        
   595   12067 Mattias Larsson            H21 LÅNG 1          1:35:21    72 S        

------------------------------------------------------------

244     SOL Tranås                 

   143   19903 Åsa Hellquist              Elitserien Damer    1:24:21    36 S        

------------------------------------------------------------

415     Trollhättans SK            

   321   25562 Maria Holmstrand           D21 ELIT 2          1:20:23     4 G        

------------------------------------------------------------

417     Tullinge SK                

  1184   19836 Lina Ehn                   D21                   54:48     6 S        
   792   19850 Steve Craig                H21 LÅNG 2         ej start                
   760   19811 Per-Ove Kivisäkk           H21 LÅNG 2         ej start                
   744   19887 Staffan Persson            H21 LÅNG 2          1:26:38    57 S        
   824   19830 Ingemar Åkerman            H21 LÅNG 2          1:29:35    65 S        
   272   19839 Markus Adolfsson           H18 ELIT           ej start                
   296   15144 Tina Olm-Junegard          D21 ELIT 2          1:29:00    24 S        
   341   41811 Caroline Eriksson          D20 ELIT            1:20:27    10 S        
   352   19835 Anna Ställberg             D20 ELIT            1:16:35     5 G        
   363  204696 Sofia Karlsson             D18 ELIT            1:12:45     3 S        
   380   36473 Sara Lundblad              D18 ELIT            1:04:30     1 G        
   490   19871 Tommy Eriksson             H50                   44:08     3 G        
   472   19886 Tommy Olausson             H50                 1:14:26    33          
   728   26025 Jonny Junegard             H21 LÅNG 2         ej start                
   564   19812 Johan Lindgren             H40                ej start                
   808   19848 Joakim Lönnkvist           H21 LÅNG 2          1:44:28    75 B        
   940   19838 Erik Thorsson              H16                   37:33     1          
   357   30691 Caroline Wilbois           D18 ELIT           ej start                

------------------------------------------------------------

349     Tumba-Mälarhöjden OK       

   765    4850 Per Samuelsson             H21 LÅNG 2          1:20:19    40 S        

------------------------------------------------------------

900     Turkish Nat. Team      TUR 

   855   12276 Cuneyt Budak               H21                 1:28:47    56          
   889   12184 Ferhan Karaca              H21                 1:22:54    48 B        
   847   11174 Veysel Guler               H21                 1:18:45    41 S        
   864   10624 Mehmet Kugukgolak          H21                 1:21:12    45 B        
   839   10698 Ramazan Kulakoglu          H21                 1:26:41    51          
   872   12279 Ibrahim Coskun             H21                 1:26:56    52          
   898   10621 Elvan Ilboga               H21                 1:19:18    42 S        
   907   10617 Ilyas Avci                 H21                 1:36:36    63          
   831   30346 Irfan Balaban              H21                 1:31:25    59          
   881   10242 Kazmin Yesilkaya           H21                 1:14:47    32 S        
  1328   10626 Fatih Özdemir              H21                 1:13:21    28 S        
  1329   10410 Ozman Filiz                H21                 1:14:31    30 S        
  1375   10618 Mustafa Karatas            Öppen 8             1:33:27    23          

------------------------------------------------------------

900     Turun Suunnistaja      FIN 

   101    7752 Bohdana Terova             Elitserien Damer    1:38:31    41 S        

------------------------------------------------------------

128     OK Tylöskog                

   670  264878 Pontus Halldin             H21 LÅNG 1          1:14:43     9 G        
   436  264869 Ingvar Halldin             H55                 1:06:32    18 B        

------------------------------------------------------------

420     OK Tyr                     

   640  260602 Magnus Albinsson           H21 LÅNG 1          1:24:09    45 S        
   194  260614 Erik Forsgren              H21 ELIT 2          1:50:55    26 G        
   661  260636 Martin Ivarsson            H21 LÅNG 1         ej start                
   621  260646 Sören Kindlund             H21 LÅNG 1          1:23:17    43 S        
   235   36727 Jörgen Nilsson             H21 ELIT 2          1:46:40    15 G        
   701   33921 Gordon Reimersma           H21 LÅNG 1          1:16:07    14 G        
   691  260668 Erik Råberg                H21 LÅNG 1           Felst.                
   601  260699 Henrik Råberg              H21 LÅNG 1          1:22:01    35 S        
  1165  260601 Eva Albinsson              D21 LÅNG              51:16     4 G        
   303  260670 Helena Andersson           D21 ELIT 2         ej start                
  1118   14858 Stina Granefelt            D21 LÅNG              56:04    27 S        
   291  260638 Malin Jonsson              D21 ELIT 2          1:35:32    37 S        
  1180  260663 Therese Persson            D21 LÅNG              56:43    31 S        
   328  260669 Johanna Råberg             D21 ELIT 2         ej start                
   681   22976 Jonathan Musgrave          H21 LÅNG 1          1:12:35     4 G        
   316   36107 Linn Nilsson               D21 ELIT 2          1:35:12    36 S        
  1134   32540 Sara Rollins               D21 ELIT 2          1:21:55     8 G        
   576   50091 David Rollins              H35                 1:17:58    11 S        

------------------------------------------------------------

266     Täby Orienteringsklubb     

   311   30020 Eva Hallsten               D21 ELIT 2          1:39:42    40 S        
   140   12126 Lina Bäckström             Elitserien Damer   ej start                

------------------------------------------------------------

423     Uddevalla OK               

   106   26484 Malin Sand                 Elitserien Damer    1:22:20    26 S        

------------------------------------------------------------

424     Ulricehamns OK             

   724   22997 Jonas Rappe                H21 LÅNG 2          1:36:35    72 S        
   788   25708 Peter Arnesson             H21 LÅNG 2          1:21:53    48 S        
   820   25705 Andreas Johansson          H21 LÅNG 2           Felst.                
   196   25707 Oskar Svärd                H21 ELIT 2          1:46:49    16 G        
    38   25711 Erik Öhlund                Elitserien Herrar   1:52:34    29 S        
   248   25713 Johan Palmér               H20 ELIT             Felst.                
   259   25726 Jonas Salén                H20 ELIT            1:38:43    10 S        
   278   25730 Mikael Axelsson            H18 ELIT           ej start                
   107   33628 Stina Grenholm             Elitserien Damer    1:31:34    39 S        
   130   25715 Jenny Johansson            Elitserien Damer    1:14:15     5 G        
  1136   25717 Lina Palmér                D21 LÅNG              49:07     1 G        
   340   25738 Cecilia Thomasson          D20 ELIT            1:14:15     3 G        
   383   24530 Emma Palmér                D18 ELIT             Felst.                
   366   25743 Eva Öhlund                 D18 ELIT            1:12:53     4 S        
   539   25758 Jan Eriksson               H45 MOTION            53:37     1 S        
   966   25735 Christian Erickson         H14                 1:13:51    15          
   998   43023 Linus Falk                 H10                   21:55     3          
   391   25739 Ida Arnesson               D18 ELIT             Felst.                
   710   18403 Anders Gunnarsson          H21 LÅNG 2         ej start                
  1313   43024 Maja Falk                  INSKOLNING            Godk.                
  1371   43027 Johan Falk                 Öppen 5               40:37     1 B        

------------------------------------------------------------

232     IFK Umeå                   

    10   21919 Jan Johansson              Elitserien Herrar   1:57:17    34 S        
   220   21921 Peter Hemmyr               H21 ELIT 2          1:59:22    41 S        
   277   36664 Oskar Malmberg             H18 ELIT            1:09:52     1 G        
   798   21971 Tomas Johansson            H21 LÅNG 2          1:21:45    47 S        
   867   21991 Staffan Berglund           H21                 1:21:33    47 B        
   910   21992 Henrik Nord                H21                 1:15:55    34 S        

------------------------------------------------------------

429   6 IK Uven                    


------------------------------------------------------------

0       Vakant                     


------------------------------------------------------------

430     Valbo AIF                  

   559   25001 Göran Hedman               H40                 1:12:47    15          

------------------------------------------------------------

440     SOK Viljan                 

   669  262648 Jan Johansson              H21 LÅNG 1          1:20:07    30 S        
   648   26836 Tony Lövdahl               H21 LÅNG 1          1:40:06    75 B        
   609   26801 Melker Pettersson          H21 LÅNG 1         ej start                
   629   29322 Våge Rindstig              H21 LÅNG 1          1:22:51    40 S        
   280   26840 Henric Carlsson            H18 ELIT            1:16:09     7 G        
   268   26823 Daniel Gunnarsson          H18 ELIT            1:30:46    14 S        
  1120   10426 Anna Lernå                 D21 LÅNG           ej start                
   293   29323 Maria Rindstig             D21 ELIT 2          1:30:47    28 S        
   318   29324 Anna Svensson              D21 ELIT 2          1:25:33    13 G        
   381   16973 Karin Boman                D18 ELIT             Felst.                
   415   26806 Bengt-Åke Borgemo          H65                   52:28     6 S        
   439   26812 Tom Lindström              H55                ej start                
   454   26816 Roland Nilsson             H55                 1:03:16    17 S        
   462   26814 Jan-Erik Nilsson           H55                   46:46     3 G        
   479   26817 Hans Svenson               H50                   52:19    14 S        
   536   26820 Stefan Carlsson            H45                ej start                
   522   26821 Leif Carlsson              H45                ej start                
   508   26829 Stefan Olheden             H45                   57:06    17 S        
   552   10455 Ove Lernå                  H40                ej start                
   928   26843 Ludvig Jutterdal           H18                 1:08:22     2 G        
   957   26848 Fredrik Rosenqvist         H16                   46:14     9          
   978   26853 Henrik Olsson              H14                   43:10     5          
  1006   26856 Sonja Svenson              D70                 1:02:01     4          
  1254   26819 Josefine Carlsson          D14                   35:34     1          
   993   33621 John Sjösäter              H12                   26:43     3          
   994   24215 David Svensson             H10                   38:45     8          
   402  262646 Allan Håkansson            H65                   55:16     8 B        
  1351  262652 Marianne Henriksen         Öppen 5               52:20     7 B        
  1378  262654 Linnea Nilsson             Öppen 1               33:36     4          
  1382   26815 Bernt Johansson            Öppen 4               45:46     8 B        
  1384   26858 Eva-Britt Johansson        Öppen 4               59:50    17          
  1400  262650 Per Johansson              Öppen 9             1:19:41    11          

------------------------------------------------------------

440     OK Vilse 87                

   837  260800 Lars-Ola Bligård           H21                 1:14:40    31 S        
   917   10103 Marcus Thörn               H20                ej start                
   488   10145 Anders Persson             H50                   57:45    18 S        
   537   10172 Bengt Palm                 H45                   50:23     4 G        
   523   10148 Jonny Svensson             H45                   56:00    15 S        
   509   10118 Roger Thörn                H45                   54:10     9 S        
   560   10141 Thomas Henmyr              H40                   50:07     2 G        
   553   10116 Håkan Henmyr               H40                   56:20     5 S        
   568   10119 Tore Tjernlund             H40                   55:43     4 S        
   956   10165 Johan Fredriksson          H16                 1:15:04    28          
   939   10108 Viktor Henmyr              H16                 1:07:02    25          
   950   10109 Emil Ingvarsson            H16                   44:29     7          
   933  260788 Niklas Thörn               H16                   43:23     6          
   983  260899 Tim Björkman               H14                   47:24     7          
   971   10167 Emil Göransson             H14                   50:34     9          
  1000   10175 Johan Wihlborg             H10                   20:29     2          
  1035   10135 Gunnel Månsson             D50                   43:17     3 S        
  1042   10132 Margaretha Svensson        D50                   35:27     1 G        
  1054   10134 Eva Bergstrand             D45                   43:58     6 G        
  1063   10131 Arja Ingvarsson            D45                   59:05    16 B        
  1075   10144 Britt Thörn                D40                   46:32     6 S        
  1084   10130 Kerstin Tjernlund          D40                   42:36     3 G        
  1233   10125 Lena Bengtsson             D16                   50:05    10          
  1301   10123 Ellinor Tjernlund          U1                    23:32     1          
  1302   10124 Josefin Tjernlund          U1                 ej start                
  1299   10176 Mattias Fredriksson        U3                    37:45     2          
   260   12653 Henrik Svenningsson        H20 ELIT             Felst.                
   930   10112 Daniel Svenningsson        H16                ej start                
  1325   10137 Johan Höög                 H18 ELIT            1:27:01    12 S        
  1326   10106 Niclas Tjernlund           H14                   37:42     2          
  1344   10120 Rune Svensson              Öppen 4               35:43     2 B        
  1354   10162 Lars Svensson              Öppen 5               41:18     2 B        
  1363  260791 Helena Fredriksson         Öppen 2               45:37     8          
  1364  260790 Pentti Fredriksson         Öppen 2               45:10     7          

------------------------------------------------------------

442     Visborgs OK                

   755   25501 Andreas Nikolausson        H21 LÅNG 2          1:15:07    10 G        

------------------------------------------------------------

443     Vittjärvs IK               

   333   21946 Ida Wikström-Holmgren      D21 ELIT 2          1:20:53     5 G        
   261   37543 Klas Engström              H18 ELIT            1:36:09    16 S        
  1229   24231 Anna Holmgren              D16                   52:05    12          
  1327   37251 Henrik Holma               H20 ELIT            1:40:44    11 S        

------------------------------------------------------------

444     FK Vittus                  

   399   16847 Gunnar Eklund              H70                   44:37     4 S        
   397   16843 Sven Svensson              H70                   33:45     1 G        
   506   16872 Thomas Almqvist            H45                ej start                
   520   16844 Bengt Strindhagen          H45                 1:04:37    24 S        
   534   16868 Ingmar Olsson              H45                 1:13:49    27          
   620   12601 Tobias Almqvist            H21 LÅNG 1         ej start                
   948   16874 Tommy Garting              H16                   58:38    21          
   937   16859 Mattias Olsson             H16                 1:32:19    30          
   960   16845 Gustav Strindhagen         H16                   40:45     3          
   976   47421 Henrik Svilling            H14                   47:25     8          
   997   47424 Markus Johansson           H10                   22:09     4          
  1010   47430 Ella-Maria Björkman        D65                   42:52     2 G        
  1012   16848 Birthe Eklund              D65                   58:28     3 S        
  1068   16867 Maria Strindhagen          D45 MOTION          1:11:55     3 B        
  1074   16853 Eva Almqvist               D40                 1:06:47    14          
   364   16877 Marlene Almqvist           D18 ELIT            1:28:55    13 S        
  1241   16855 Louise Johansson           D16                   37:04     2          
  1259   16856 Susanne Johansson          D14                   42:38     3          
  1277   30469 Maria Ohlsson              D12                   33:40     4          
   427   22961 Bengt Björkman             H60                 1:03:43    14          
   929   16866 Emil Fager                 H16                 1:03:57    24          
   501   16842 Kenneth Fager              H45                   55:48    14 S        
  1370   47425 Bo Svilling                Öppen 5             1:19:06    15          

------------------------------------------------------------

444     OK Vivill                  

   351   19678 Caroline Green             D20 ELIT            1:15:27     4 G        
   470   19680 Bo Green                   H50                   59:33    23 S        
  1070   19700 Anita Eriksson             D45 MOTION           Felst.                

------------------------------------------------------------

301     Värend Gn                  

   482   10300 Lars-Åke Sjökvist          H50                   58:21    20 S        
   575   10332 Sven Lundgren              H35                ej start                
   254   10301 Karl Lindgren              H20 ELIT           ej start                
  1343   37602 Fredrik Ekelöf             Öppen 4               47:44    10          
  1379   10311 Tinh Sjökvist              Öppen 4             1:53:12    25          
  1390   10317 Lars Göran Sjökvist        Öppen 8               40:53     3 B        

------------------------------------------------------------

453     Växjö AIS                  

   449   25595 Dag Jacobson               H55                 1:01:22    14 S        
   434   25594 Nils Karlsson              H55                   55:50     7 S        
   457   29464 Jan Karlsson               H55                 1:22:05    23          
   495   25576 Leif Alfredsson            H50                   57:53    19 S        
   477   25593 Sven-Olof Larsson          H50                   48:12     6 S        
  1056   25597 Siv Larsson                D45                   55:35    14 S        
  1021   25599 Britt Rangert              D55                   52:06     4 S        
   825   25591 Andreas Larsson            H21                 1:22:59    49 B        
  1368   25583 Åke Nilsson                Öppen 4               48:52    11          

------------------------------------------------------------

453     Växjö OK                   

   745   15979 Markus Klevegård           H21 LÅNG 2         ej start                
   793   15941 Per Lenander               H21 LÅNG 2          1:27:09    59 S        
  1109   27822 Katarina Lindén            D21 LÅNG            1:02:21    53 S        
  1171   27821 Helena Lindén              D21 LÅNG              58:14    36 S        
   400   15952 Sten Holmryd               H70                   59:53     6          
   443   41571 Thomas Thörnqvist          H55                ej start                
   529   27175 Roland Jansson             H45                 1:13:49    27          
   515   27171 Lars Gunnar Skoog          H45                   56:14    16 S        
   574  262721 Glen Håkansson             H35                 1:09:37     8 S        
   589   15963 Thomas Beckerin            H35                 1:22:10    13 B        
   582   15964 Magnus Porle               H35                ej start                
   896   33689 Klas Samuelsson            H21                 1:28:00    54          
  1083   41577 Lisel Arvidsson            D40                   40:28     1 G        
  1093   27165 Maria Håkansson            D35                   53:00     4 S        
  1207   33686 Martina Klevegård          D21                 1:01:08    15 S        
  1249   41578 Sofia Thörnqvist           D14                ej start                
  1297  262719 Louise Jansson             U3                    45:28     3          
  1298   15932 Jens Skoog                 U3                    45:30     4          
  1320   15974 Ida Lindgren               D21                   55:50     8 S        
  1380   41570 Ulf Arvidsson              Öppen 4               34:30     1 B        
  1391   33688 B-O Lindqvist              Öppen 8               41:05     4 B        
  1410   27164 Ulla Britt Karlsson        Öppen 4               51:23    14          
  1418   41583 Jan Olof Engström          Öppen 8             1:12:11    20          

------------------------------------------------------------

900     Warrior OK, GBR        GBR 

   480   21963 Malcolm Campbell           H50                   59:55    24 S        

------------------------------------------------------------

900     WRE, GBR               GBR 

   577   32843 Ian Hopkins                H35                 1:51:52    15          

------------------------------------------------------------

456  20 IK Ymer                    


------------------------------------------------------------

458     Ålems OK                   

   393   16963 Peter Elfverson            H75                ej start                
   505   16949 Anders Boman               H45                   55:10    11 S        
  1065   16950 Ethel Boman                D45                   43:45     4 G        
  1411  204493 Gunnar Klasson             Öppen 4               49:50    12          

------------------------------------------------------------

127     Åmåls OK                   

  1151   25679 Lisa Johansson             D21 LÅNG            1:01:50    51 S        
   344   25665 Katrin Hagelberg           D20 ELIT            1:41:56    18 B        
   584   25671 Ulf Danielsson             H35                 1:06:57     7 S        
   829   25684 Tobias Landström           H21                 1:34:14    60          

------------------------------------------------------------

900     Ås-NLH Orientering     NOR 

   639   21922 Jan Zazgornik              H21 LÅNG 1          1:20:57    32 S        
   690   21972 Einar Olav Björkan         H21 LÅNG 1           Felst.                
   215   22996 Ivar Haugen                H21 ELIT 2          1:51:59    27 G        

------------------------------------------------------------

461     FK Åsen                    

   921   15737 Olof Bengtsson             H18                ej start                
   959   15903 Oscar Borg                 H16                ej start                
   942   15902 Andreas Nyberg             H16                 1:01:52    23          
  1341   15910 Margareta Held             Öppen 4               59:28    16          
  1366   15739 David Bengtsson            Öppen 4               42:25     6 B        

------------------------------------------------------------

128     OK Älme                    

   394   17736 Gustaf Almqvist            H75                   53:22     2 G        
   459   17701 Lars Henriksson            H55                 1:01:46    16 S        
  1008   17737 Gullan Almqvist            D70                   40:42     1 G        
  1032   17702 Inga-Lill Henriksson       D55 MOTION          1:10:13     1 S        

------------------------------------------------------------

128     OK Österåker               

   583   10486 Erik Andersson             H35                 1:01:20     4 G        

------------------------------------------------------------