OK ORION Nationell Elit 2000-03-18lö 2000-03-18 14:15
Preliminär resultatlistaskapad av OE2000 Sverige © Stephan Krämer 2000

   Pl r. lapp  Rank Namn                    Dst Klubb                             Tid 







H21 Elit  (65/65)       Preliminär resultatlista  14:14          



    1      65 0047) Håkan Öhlund             14 IK Hakarpspojkarna              76:21 

    2      67 0016) Jörgen Olsson            13 Pan-Kristianstad                77:24 

    3      58 0072) Erik Forsgren            18 OK Tyr                          77:28 

    4      51 0054) Håkan Petersson          14 Nybro OK                        77:51 

    5      26 0013) Johan Håkansson           1 Ronneby OK                      79:48 

    6      43 0012) Johan Modig              13 Pan-Kristianstad                80:07 

    7      50 0110) Jon Engkvist              1 Ronneby OK                      80:11 

    8      17 0031) Andreas Rangert          14 IK Hakarpspojkarna              80:26 

    9      19 0035) Andreas Nilsson          13 Pan-Kristianstad                80:30 

   10      53 0203) Markus Karlsson          14 IK Hakarpspojkarna              81:16 

   11      23 0284) Joakim Karlsson          14 IK Hakarpspojkarna              81:24 

   12      20 0095) Christian Håkansson       1 Ronneby OK                      81:30 

   13      64 0233) Ola Lindqvist             1 OK Skogsfalken                  81:32 

   14      25 0081) Tommy Lindberg           17 OK Roslagen                     81:55 

   15      35 0057) Matti Envall             14 IK Hakarpspojkarna              82:02 

   16      49 0094) Ola Hultin               17 OK Roslagen                     82:03 

   17      29 0030) Mattias Karlsson         14 IK Hakarpspojkarna              82:22 

   18      59 0021) Fridolf Eskilsson        14 IK Hakarpspojkarna              82:57 

   19      22 0216) Andreas Ferm             13 FK Göingarna                    83:22 

   20      68 0111) Björn Karlsson           23 OK Denseln                      83:23 

   21       5 0125) Patrik Martner            6 Göteborg-Majorna OK             83:27 

   22      45 0121) Ulf Bergkvist             5 OK Hammaren                     83:32 

   23      15 0335) Jakob Jakobsson          14 Nybro OK                        84:24 

   24      21 0325) Jesper Håkansson         13 Härlövs IF                      85:27 

   25      44 0162) Torgny Lindström          1 Ronneby OK                      85:40 

   25      54 0191) Henrik Modig             13 Pan-Kristianstad                85:40 

   27      16 0188) Håkan Malmström          15 Tullinge Sk                     86:02 

   28      31 0292) Henric Höglind           13 Pan-Kristianstad                86:16 

   29      40 0341) Magnus Sandberg           7 Halmstad OK                     86:18 

   30      34 0373) Daniel Nilsson            1 OK Skogsfalken                  86:54 

   31      27 0301) Stefan Nilsson           14 Eksjö SOK                       87:13 

   32      56 0460) Ingemar Ericsson          1 Ronneby OK                      87:46 

   33      46 0247) Per Lenander             14 Växjö OK                        88:01 

   34      39 0412) Håkan Gunnarsson         13 Härlövs IF                      88:10 

   35      30 1498) Tero Junttila            13 Pan-Kristianstad                88:22 

   36      13 0165) Jörgen Ohlin             17 OK Roslagen                     88:37 

   37      24 0124) Anders Karlsson          23 Linköpings OK                   88:39 

   38      28 0123) Martin Ivarsson          18 OK Tyr                          88:52 

   39      14 0462) Magnus Thuren             1 Ronneby OK                      89:11 

   40      48 0320) Johan Källsand           23 Linköpings OK                   89:18 

   41      33 0489) Peter Ackebjer           14 Nybro OK                        89:19 

   42         (719) Niklas Aldin             23 Linköpings OK                   89:45 

   43      36 0274) Bertil Eronn             23 Linköpings OK                   90:22 

   44      10 1522) Greger Berglund          15 IFK Lidingö SOK                 90:40 

   45       6 0256) Lars Davidsson            7 Halmstad OK                     90:51 

   46       9 1513) Björn Ljunggren           5 OK Hammaren                     90:55 

   47      41 0295) Peter Nilsson            14 IK Hakarpspojkarna              91:46 

   48      18 0455) Uno Torstensson          17 OK Roslagen                     92:03 

   49      12 0398) Per Magnusson            23 Linköpings OK                   93:16 

   50      32 0466) Ted Gustavsson            1 Ronneby OK                      94:40 

   51      66 0704) Henrik Anängen           16 OK Hällen                       95:16 

   52      11 0231) Lars Svensson            14 IK Hakarpspojkarna              95:37 

   53       8       Mikel Platt              14 IK Hakarpspojkarna              96:14 

   54       7 0585) Jonas Hogedal            20 IF Hagen                        97:04 

   55      55 0564) Jonas Bengtsson          13 Härlövs IF                      99:44 

   56      63 0569) Tobias Kjell             23 Linköpings OK                  101:15 

   57      57 0510) Niklas Nilsson           13 Härlövs IF                     113:10 



           38 0502) Christian Enberg         23 OK Denseln                     Felst. 

           61 0029) Niklas Lindberg          17 OK Roslagen                    Felst. 

           37 0477) Magnus Larsson            1 OK Dacke                       Felst. 

           62 0277) Thomas Johannesson        1 Ronneby OK                   ej start 

           47 0034) Klas Karlsson            14 IK Hakarpspojkarna           ej start 

           52 0248) Andreas Larsson          23 Boxholm-Mjölby Ol            ej start 

           42 0597) Henrik Lingfors          23 Linköpings OK                ej start 

           60 0539) Håkan Olsson             23 Linköpings OK                ej start 







H20 Elit  (35/35)       Preliminär resultatlista  14:14          



    1     234 0243) Peter Öberg              16 OK Hällen                       62:09 

    2     209 0571) Torbjörn Carlsson        23 Boxholm-Mjölby Ol               67:32 

    3     228 0643) Martin Hogedal           20 IF Hagen                        68:41 

    4     218 0665) Per-Åke Bligård           1 OK Vilse 87                     71:35 

    5     231 0834) Jon Petersson            14 IK Hakarpspojkarna              71:52 

    6     233 0877) Oskar Lindfors            1 OK Skogsfalken                  71:56 

    7     210 0604) Anders Kleist            23 OK Skogsströvarna               72:40 

    8     221 0444) Fredrik Thuren            1 Ronneby OK                      73:34 

    9     219 0852) Per-Anders Eggertsen     20 IF Hagen                        74:29 

   10     216 0772) Robert Andreasson         1 OK Skogsfalken                  76:42 

   11     235 0996) Erik Sandh               23 IFK Linköping                   76:48 

   12     230 0605) Oskar Håkansson           1 Ronneby OK                      77:00 

   13     214 1034) Pär Hedefält             14 IK Hakarpspojkarna              77:50 

   14     238 0946) Jonas Halai               1 Ronneby OK                      78:12 

   15     207 0838) Fredrik Persson          13 FK Åsen                         78:16 

   16     205 0747) Henric Eriksson          23 Linköpings OK                   78:26 

   17     237 0998) Gabriel Bengtsson         1 Stigmännen                      78:32 

   18     239 0578) Harri Karlsson           23 OK Denseln                      79:23 

   19     223 0795) Marcus Svensson          13 FK Göingarna                    79:43 

   20     222 0552) Edvin Karlsson           23 OK Denseln                      80:50 

   21     236 1115) Mikael Löfving           20 IF Hagen                        81:32 

   22     227 0815) Björn Liljequist         14 OK Älme                         81:37 

   23     206 0742) Joakim Ferm              13 FK Göingarna                    82:14 

   24     220 0840) Tobias Killander         13 Hästveda OK                     82:35 

   25     229 0944) Rasmus Westergren        14 Kalmar OK                       84:25 

   26     232 1096) Anders Frick             13 FK Göingarna                    84:41 

   27     213 1009) Anders Smedenmark         1 Ronneby OK                      86:54 

   28     217 1007) Magnus Karlsson          16 OK Hällen                       88:08 

   29     224 1255) Anders Jönsson           13 FK Åsen                         95:11 

   30     225 1000) Esbjörn Kjell            23 Linköpings OK                   99:37 

   31     208 1390) Fredrik Sandberg         23 Linköpings OK                  100:19 

   32     212 1102) Olof Ottosson            13 Pan-Kristianstad               100:33 



          226 0965) Olov Gohde                3 Dalaportens Ol               ej start 

          215 1019) Johan Karlsson           14 Eksjö SOK                    ej start 

          211 1151) Henrik Wass              20 IF Hagen                     ej start 







H18 Elit  (36/36)       Preliminär resultatlista  14:14          



    1     276 0715) Oskar Strindhagen         1 Ronneby OK                      51:51 

    2     268 0576) Erik Andersson           23 OK Denseln                      52:58 

    3     270 1057) Johan Svensson            1 OK Vilse 87                     56:16 

    4     261 0975) Henrik Svensson           1 OK Vilse 87                     56:34 

    5     278 0644) Robert Lövdahl           13 Pan-Kristianstad                57:43 

    6     273 0802) Jonas Engström           16 OK Hällen                       59:01 

    7     282 0959) John Karlsson            14 IK Hakarpspojkarna              59:05 

    8     275 0937) Joakim Antonsson          7 OK Löftan                       59:10 

    9     264 0870) Andreas Källming         14 IK Hakarpspojkarna              59:29 

   10     260 1499) Simon Svensson           13 Pan-Kristianstad                59:44 

   11     266 1160) Henrik Sandberg          23 Linköpings OK                   60:15 

   12     274 1013) Andreas Aronsson         20 IF Hagen                        60:52 

   13     279 0974) Henrik Svenningsson       1 OK Vilse 87                     61:42 

   14     281 0934) Jonas Palm               14 Lessebo OK                      61:52 

   15     288 1010) Kalle Ingvarsson          1 OK Vilse 87                     62:13 

   16     255 0733) Robbin Kantarp           16 OK Hällen                       62:49 

   17     287 1501) Erik Modig               13 Pan-Kristianstad                63:10 

   18     265 1505) Philip Malmgren          13 FK Göingarna                    63:19 

   19     285 1118) Daniel Runemalm          14 Nybro OK                        63:59 

   20     269 1504) Daniel Liljedahl         13 FK Boken                        64:46 

   21     262 1198) Gustaf Fellenius         17 OK Linné                        65:15 

   22     263 1035) Daniel Lindahl           14 Lessebo OK                      66:17 

   23     267 1077) Ulrik Lang               14 Nybro OK                        67:00 

   24     286 1422) Christian Johansson       6 Kungälvs OK                     67:06 

   25     284 1146) Jonas Ringsgård          23 IFK Linköping                   67:11 

   26     258 1388) Daniel Smedenmark         1 Ronneby OK                      69:00 

   27     280 1401) Marcus Bergström         17 OK Linné                        72:57 

   28     283 1502) Thomas Frick             13 FK Göingarna                    76:14 

   29     272 1120) Andreas Nilsson          13 Härlövs IF                      76:43 

   30     277 1487) Andreas Persson          13 Hästveda OK                     77:37 

   31     257 1025) Per Östlund              23 OK Skogsströvarna               79:49 

   32     289       Nils Nedfors              1 OK Dacke                        87:37 



          256 1150) Niklas Nordsjö           20 IF Hagen                       Felst. 

          271 0780) Henrik Karlsson           1 OK Dacke                       Felst. 

          290 1113) Marcus Nordahl           13 Härlövs IF                   ej start 

          259 0871) Jon Andersson             6 IFK Göteborg                 ej start 







D21 Elit  (39/39)       Preliminär resultatlista  14:14          



    1     137 0022) Anna Mårsell             23 Linköpings OK                   62:13 

    2     106 0016) Jenny Johansson          20 Ulricehamns OK                  63:57 

    3     112 0010) Karin Hellman            14 IK Hakarpspojkarna              64:51 

    4     128 0083) Maria Sibileva            1 Ronneby OK                      64:55 

    5     114 0095) Susanne Andersson        13 Pan-Kristianstad                66:22 

    6     122 0117) Anna Svensson            14 SOK Viljan                      68:11 

    7     130 0168) Annica Påhlstorp         14 Nybro OK                        68:14 

    8     138 0232) Sofia Olsson              1 OK Skogsfalken                  70:14 

    9     129 0093) Eva Stålstad             14 IK Hakarpspojkarna              71:03 

    9     120 0155) Rebecka Österberg        23 Linköpings OK                   71:03 

   11     136 0163) Carina Bergander         14 Eksjö SOK                       71:28 

   12     143       Renata Misiunaite        14 Eksjö SOK                       72:48 

   13     125       Agnes Simon              13 Pan-Kristianstad                73:47 

   14     117 0188) Ann-Christin Nero         1 Ronneby OK                      74:07 

   15     119 0138) Lena Gummesson           14 Nybro OK                        74:41 

   16     135 0113) Maria Wiklund            14 IK Hakarpspojkarna              74:48 

   17     111 0260) Sarah Olofsson            1 Ronneby OK                      75:30 

   18     134       Åsa Nilsson               1 Ronneby OK                      75:31 

   19     139 0105) Malin Jonsson            18 OK Tyr                          75:50 

   19     142       Asta Misiunaite          14 Eksjö SOK                       75:50 

   21     124 0130) Lotta J-Sundblad         14 Eksjö SOK                       76:49 

   22     116 0451) Liivi Eklund             13 Härlövs IF                      77:03 

   23     105 0382) Lina Palmér              20 Ulricehamns OK                  77:22 

   24     126 0215) Lina Svensson             1 OK Skogsfalken                  77:55 

   25     107 0269) Helena Karlsson          14 Nybro OK                        78:20 

   26     108 0126) Marie Svensson           13 Pan-Kristianstad                78:28 

   27     133 0319) Susanne Svensson          6 Kungälvs OK                     79:26 

   28     115 0243) Anna Andréasson           1 OK Skogsfalken                  79:58 

   29     121 0334) Linda Petersson           1 OK Dacke                        84:09 

   30     109 0365) Katarina Lindén          14 Växjö OK                        84:18 

   31     132 0526) Helena Lindén            14 Växjö OK                        84:47 

   32     110 0352) Annika Ridell            17 IF Thor                         85:11 

   33     131 0249) Linda Ferm               13 Pan-Kristianstad                85:28 

   34     118 0234) Chrissie Schölin         14 IK Hakarpspojkarna              86:35 

   35     127 0484) Cecilia Frohm            23 OK Denseln                      89:14 



          113 0041) Carina Svensson          14 Eksjö SOK                    ej start 

          140 0085) Maria Eklund             14 SOK Viljan                   ej start 

          141 0097) Carolin Jonasson         14 IK Hakarpspojkarna           ej start 

          123 0152) Linda Sjögren            14 IK Hakarpspojkarna           ej start 







D20 Elit  (20/20)       Preliminär resultatlista  14:14          



    1      88 0282) Karolina Norin            6 Kungälvs OK                     51:02 

    2      75 0320) Jenny Johansson           6 Kungälvs OK                     52:40 

    3      82 0360) Josefina Norin            6 Kungälvs OK                     53:09 

    4      92 0305) Elna Martinsson          13 FK Göingarna                    55:40 

    5      89 0838) Sofie Herremans          13 Pan-Kristianstad                56:50 

    6      77 0438) Marie Boman              14 SOK Viljan                      57:14 

    7      76 0837) Lieke Van Opstal         13 Pan-Kristianstad                57:59 

    8      83 0356) Johanna Svensson         17 IF Thor                         58:14 

    9      86 0567) Louise Johansson          7 Halmstad OK                     61:40 

   10      93 0480) Malin Danielsson         20 IF Hagen                        65:22 

   11      78 0414) Gunilla Bohman           13 FK Boken                        65:27 

   12      80       Charlotta Jansson        20 IF Hagen                        66:04 

   13      81 0594) Kristina Löfvenholm      18 OK Tyr                          66:45 

   14      84 0450) Maria Wingren            13 FK Boken                        67:03 

   15      91 0595) Anna Wingren             13 FK Boken                        68:57 

   16      85 0668) Marie Johansson           1 OK Dacke                        70:51 

   17      94 0728) Reneé Linder             18 OK Tyr                          75:46 

   18      87 0762) Rebecca Linder           18 OK Tyr                          85:09 



           90 0245) Anna Persson             14 Växjö OK                     ej start 

           79 0396) Elina Nilsson            13 FK Göingarna                 ej start 







D18 Elit  (28/28)       Preliminär resultatlista  14:14          



    1     186 0407) Anna Olsson               1 OK Skogsfalken                  48:00 

    2     192 0554) Elin Hjertson            17 OK Linné                        48:25 

    3     180 0342) Frida Nero                1 Ronneby OK                      50:18 

    4     182 0840) Sara Svensson            13 Pan-Kristianstad                51:09 

    5     191 0607) Ida Thuresson            13 Pan-Kristianstad                52:15 

    6     183 0580) Kristin Säterberg        17 OK Linné                        52:55 

    7     184 0478) Elin Sjölander           17 OK Rodhen                       54:20 

    8     168 0400) Stina Berggren           23 Norrköpings AIS                 54:31 

    9     171 0395) Sofia Söllvander         17 OK Rodhen                       54:53 

   10     185 0508) Cecilia Håkansson         1 OK Vilse 87                     55:27 

   11     178 0731) Lena Persson              1 OK Skogsfalken                  56:13 

   12     172 0504) Helena Ackelman          17 OK Enen                         57:18 

   13     190 0573) Anna Magnusson           14 SOK Viljan                      57:19 

   14     188 0841) Camilla Bohman           13 FK Boken                        57:51 

   15     174 0635) Emelie Agnedal           17 OK Linné                        59:05 

   16     179 0777) Åsa Nordlander           17 OK Linné                        59:52 

   17     173 0843) Kristyna Kacmarcik       13 Pan-Kristianstad                60:27 

   18     175 0477) Anna Olsson              13 FK Boken                        61:03 

   19     166 0502) Jenny Andersson          14 Lessebo OK                      61:04 

   20     189       Johanna Lindberg         23 Boxholm-Mjölby Ol               61:36 

   21     187 0708) Lena Helin               17 OK Linné                        61:53 

   22     177 0772) Ida Andersson            14 SOK Viljan                      68:25 

   23     176 0579) Elin Neckén              14 OK Älme                         72:28 

   24     170       Elin Hermansson          17 OK Linné                        82:03 

   25     169 0781) Ingrid Söderberg          1 OK Skogsfalken                  82:57 



          181 0831) Karolin Persson          13 Hästveda OK                    Felst. 

          165 0512) Emma Palmér              20 Ulricehamns OK                 Felst. 

          167 0423) Therese Gustavsson        1 Ronneby OK                   ej start 







H75  (6/6)              Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Olle Sterner             14 OK Njudung                      38:52 

    2               Gustaf Almqvist          14 OK Älme                         49:19 

    3               Gillis Karlsson          14 OK Njudung                      51:00 

    4               Karl-Erik Salomonsson    14 Kalmar OK                       58:26 

    5               Greger Larsson           14 OK Njudung                      80:31 



                    Astor Lundquist          14 Nybro OK                     ej start 







H70  (8/8)              Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Sture Jansson            14 Emmaboda Verda OK               48:35 

    2               Lars Thörngren            1 Ronneby OK                      48:45 

    3               Lennart Löfgren          14 Växjö OK                        53:20 

    4               Gunnar Elfversson        14 Kalmar OK                       56:05 

    5               Peter Elfverson          14 Ålems OK                        65:54 

    6               Anton Bergqvist           1 OK Dacke                        70:42 



                    Leo Gustavsson            1 Ronneby OK                     Felst. 

                    Allan Kindberg           23 Linköpings OK                ej start 







H65  (13/13)            Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Börje Seltin             14 Eksjö SOK                       34:39 

    2               Werner Törnblom          14 Växjö OK                        39:11 

    3               Sven Svensson             1 FK Vittus                       41:16 

    4               Nils Henmyr               1 OK Vilse 87                     44:01 

    5               Sven E Jonsson           23 IFK Linköping                   45:38 

    6               Sven Lundberg             1 FK Vittus                       45:46 

    7               Olle Nilsson              1 Stigmännen                      46:26 

    8               Gunnar Eklund             1 FK Vittus                       46:58 

    9               Allan Håkansson          14 SOK Viljan                      47:36 

   10               Evald Johansson          14 Lessebo OK                      50:59 

   11               Olle Andersson           14 Nybro OK                        52:36 

   12               Bertil Ståhl             14 Kalmar OK                       57:08 



                    Lorentz Svensson         14 Torsås OK                      Felst. 







H60  (21/21)            Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Kyösti Turtiainen        14 Eksjö SOK                       35:43 

    2               Göran Karlsson           14 OK Bävern                       37:46 

    3               Rune Bengtsson            1 Ronneby OK                      37:54 

    4               Kurt Bergstrand          14 Lessebo OK                      39:07 

    5               Stig Karlsson            14 Torsås OK                       40:14 

    6               Sven Persson             14 Torsås OK                       41:55 

    7               Göran Gabrielsson        14 SOK Viljan                      43:41 

    8               Roland Ekelöf            14 Värend Gn                       44:45 

    9               Eric Svärdh              13 FK Åsen                         45:26 

   10               Göran Folkesson           1 Ronneby OK                      45:40 

   11               Ellert Thunholm          23 IFK Linköping                   46:20 

   12               Helmer Nilsson            1 OK Dacke                        46:52 

   13               Ulf Eskilsson            14 Växjö OK                        48:57 

   14               Karl-Erik Johansson       1 OK Dacke                        50:11 

   15               Milton Lövgren           14 SOK Viljan                      52:05 

   16               Lars Johansson           14 Torsås OK                       54:29 

   17               Stefan Nilsson            1 FK Vittus                       54:34 

   18               Erik Persson             14 Växjö AIS                       57:44 

   19               Arne Fransson            14 OK Njudung                      58:44 

   20               Sören Ivarsson           14 Hässleby SOK                    68:31 

   21               Stig Karlsson             1 Ronneby OK                      94:08 







H55  (24/24)            Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Stefan Larsson           14 OK Njudung                      34:54 

    2               Roland Alsén             23 IFK Linköping                   41:28 

    3               Kent Ekdahl              14 Emmaboda Verda OK               41:32 

    4               Åke Ekstrand              1 Stigmännen                      41:46 

    5               Göte Gustavsson          14 Emmaboda Verda OK               41:50 

    6               Thomas Kleist            23 Boxholm-Mjölby Ol               41:54 

    7               Göran Andersson           1 Stigmännen                      42:12 

    8               Kjell Månsson             1 Ronneby OK                      42:55 

    9               Göran Rundgren           14 Lessebo OK                      45:03 

   10               Bengt Bergkvist           1 Stigmännen                      45:48 

   11               Göran Öhlund             14 IK Hakarpspojkarna              46:19 

   12               Lars-Erik Enarsson        1 OK Dacke                        46:56 

   13               Nils Karlsson            14 Växjö AIS                       49:01 

   14               Alf Svensson              1 OK Dacke                        49:22 

   15               Raimo Salminen           14 Växjö OK                        52:40 

   16               Ronny Carlsson            1 OK Skogsfalken                  52:54 

   17               Björn Nordström          13 Hässleholms OK                  53:15 

   18               Lars Henriksson          14 OK Älme                         56:05 

   19               Bengt-Åke Fransson        1 OK Dacke                        56:56 

   20               Björn Tilly               6 Kungälvs OK                     59:30 

   21               Torgny Jonsson           14 Växjö AIS                       63:31 



                    Jan-Erik Nilsson         14 SOK Viljan                   ej start 

                    Ronnie Persson            1 Ronneby OK                   ej start 

                    Sven Jonasson             1 OK Skogsfalken               ej start 







H55 Motion  (1/1)       Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Lennart Johanesson        1 Stigmännen                      65:21 







H50  (27/27)            Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Ronny Hjalmarsson        14 Emmaboda Verda OK               41:30 

    2               Tommy Olsson              1 OK Dacke                        42:02 

    3               Håkan Gustafsson         23 Boxholm-Mjölby Ol               43:24 

    4               Aymonn Andersson          1 OK Dacke                        46:01 

    5               Jörgen Nilsson            1 Ronneby OK                      46:25 

    6               Sven-Olof Larsson        14 Växjö AIS                       47:31 

    7               Owe Nilsson               1 Stigmännen                      48:17 

    8               Rolf Andréasson           1 OK Skogsfalken                  50:08 

    9               Per Engkvist              1 Ronneby OK                      50:13 

   10               Lennart Bohman            1 FK Vittus                       50:16 

   11               Lars Olsson              13 FK Boken                        50:45 

   12               Lars-Åke Sjökvist        14 Värend Gn                       52:17 

   13               Hans Svenson             14 SOK Viljan                      52:32 

   14               Roland Hermansson        13 OK Gynge                        53:24 

   15               Jörgen Fransson          14 Emmaboda Verda OK               53:45 

   16               Lennart Martinsson       13 OK Tyringe                      54:02 

   17               Dag Jacobson             14 Växjö AIS                       54:39 

   18               Sven-Olle Söderberg       1 OK Skogsfalken                  56:05 

   19               Nils-Arne Håkansson       1 Stigmännen                      58:24 

   20               Sven Erik Frick          13 FK Göingarna                    58:46 

   21               Gunnar Lindahl           14 Lessebo OK                      61:25 

   22               Rolf Andersson            7 IK Dran                         61:56 

   23               Jan Påhlstorp            14 Emmaboda Verda OK               62:50 

   24               Thomas Thörnqvist        14 Växjö OK                        74:58 



                    Christer Sandh           23 IFK Linköping                ej start 

                    Lars Gunnar Bengtsson     1 Stigmännen                   ej start 

                    Kenth Svensson            1 OK Skogsfalken               ej start 







H45  (33/33)            Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Johan Lindgren           20 IF Hagen                        38:49 

    2               Bengt-Göran Månsson      13 Pan-Kristianstad                40:29 

    3               Kent Törnkvist            1 Ronneby OK                      41:37 

    4               Mats Svensson            13 Pan-Kristianstad                41:51 

    5               Stephan Svensson         23 Linköpings OK                   43:27 

    6               Olle Bohman              13 FK Boken                        45:07 

    7               Roger Thörn               1 OK Vilse 87                     46:16 

    8               Magnus Gustavsson        14 Alvesta SOK                     46:48 

    9               Christer Folkesson       14 Eksjö SOK                       47:06 

   10               Göran Liljequist         14 OK Älme                         47:11 

   11               Nils Bergqvist           14 Lessebo OK                      49:09 

   12               Lars Östlin              23 Linköpings OK                   49:48 

   13               Sven Karlsson            14 Eksjö SOK                       49:51 

   14               Håkan Sellgren           14 OK Stigen                       50:14 

   15               Åke Ohlson                1 OK Skogsfalken                  50:15 

   16               Stellan Martinsson       13 OK Tyringe                      50:23 

   17               Leif Nilsson             14 OK Älme                         51:19 

   18               Per-Erik Carlsson        20 IF Hagen                        51:25 

   19               Ulf Pettersson            6 Kungälvs OK                     53:12 

   20               Hans Gottfridsson        14 Torsås OK                       53:16 

   21               Bengt Strindhagen         1 FK Vittus                       53:25 

   22               Jonny Svensson            1 OK Vilse 87                     53:49 

   23               Kenneth Fager             1 FK Vittus                       54:29 

   24               Lennart Smedenmark        1 Ronneby OK                      55:05 

   25               Thomas Almqvist           1 FK Vittus                       55:31 

   25               Jan Olof Ferm            13 FK Göingarna                    55:31 

   27               Urban Larsson            20 IF Hagen                        56:43 

   28               Lars Saager               1 Ronneby OK                      56:47 

   29               Christer Nilsson          1 FK Vittus                       57:19 

   30               Per Svensson              1 Ronneby OK                      59:19 

   31               Håkan Algotsson          14 Torsås OK                       61:55 

   32               Lars-Erik Hermansson     17 OK Linné                        64:06 



                    Per Nilsson               1 Stigmännen                   ej start 







H45 Motion  (5/5)       Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Lars-Göran Killander     13 Hästveda OK                     56:09 

    2               Göran Lundahl            14 Alvesta SOK                     56:41 

    3               Mats Pehrsson             6 OK Alehof                       62:54 

    4               Sven Nedfors              1 OK Dacke                        65:41 

    5               Allan Garting             1 FK Vittus                       90:16 







H40  (25/25)            Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Andreas Hjertson         17 OK Linné                        43:08 

    2               Ulf Palmér               20 Ulricehamns OK                  43:32 

    3               Lars Almén               23 Linköpings OK                   45:55 

    4               Bo Svensson               1 FK Vittus                       48:19 

    5               Lars-Gunnar Nilsson      14 Eksjö SOK                       49:50 

    6               Peter Henriksson          1 Ronneby OK                      50:24 

    7               Roland Tengvall          23 Boxholm-Mjölby Ol               50:45 

    8               Bo Lönngren               1 OK Dacke                        51:54 

    9               Claes Nilsson             6 Kungälvs OK                     52:23 

   10               Anders Boman             14 Ålems OK                        52:24 

   11               Tore Tjernlund            1 OK Vilse 87                     52:53 

   12               Mats Backteman           23 Linköpings OK                   53:09 

   13               Staffan Runtegen         23 Boxholm-Mjölby Ol               53:54 

   14               Thomas Mauritzon         20 IF Hagen                        56:08 

   15               Jan Karlsson             13 Hässleholms OK                  56:58 

   16               Kenth Edin               23 Boxholm-Mjölby Ol               61:42 

   17               Mats Arnesson            14 Alvesta SOK                     63:46 

   18               Hans Luthander            1 OK Dacke                        63:49 

   19               Thomas Wåhlander         23 Linköpings OK                   68:08 

   20               Ulf Lindberg             23 Boxholm-Mjölby Ol               69:02 

   21               Kenth Mattisson           1 OK Dacke                        69:23 

   22               Göran Håkansson           6 IK Uven                         78:00 

   23               Kenth Jivetorp           14 Nybro OK                        81:10 

   24               Tomas Bohman             14 Nybro OK                        84:59 



                    Stefan Kollberg          14 Eksjö SOK                    ej start 







H35  (10/10)            Preliminär resultatlista  14:14          



    1      47 0334) Per-Åke Nilsson          13 Pan-Kristianstad                43:35 

    2               Lennart Gustafsson       23 Boxholm-Mjölby Ol               43:57 

    3               Peter Karlsson           14 Emmaboda Verda OK               46:10 

    4               Magnus Herberthson       16 OK Måsen                        49:57 

    5               Ragnar Lindström         23 Linköpings OK                   55:57 

    6               Christer Karlsson        23 Boxholm-Mjölby Ol               56:46 

    7               Magnus Porle             14 Växjö OK                        56:53 

    8               Per Andén                13 Hässleholms OK                  58:21 



                    Tommy Åhman              17 L-100 IF                     ej start 

                    Per-Ola Andersson         1 Ronneby OK                   ej start 







H35 Motion  (3/3)       Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Mikael Hammarstedt       15 Tullinge Sk                     62:34 

    2               Ulf Persson               1 OK Dacke                        66:54 

    3               John-Peter Wåhlin         1 OK Skogsfalken                 101:20 







H21 Lång  (47/47)       Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Arpad Kocsic             13 Pan-Kristianstad                68:59 

    2               Tony Lövdahl             14 SOK Viljan                      69:56 

    3               Mindaugas Kvedaravicius  14 Eksjö SOK                       71:03 

    4               Håkan Johansson          14 IK Hakarpspojkarna              71:46 

    5               Ulf Jungstrand            1 OK Skogsfalken                  72:11 

    6         0775) Henrik Marmelid          23 Linköpings OK                   72:19 

    7               Peter Alfredsson         23 Boxholm-Mjölby Ol               73:07 

    8         0777) Niklas Åhsman            14 Nybro OK                        73:10 

    9         0298) Oskar Gustafsson         23 Boxholm-Mjölby Ol               73:30 

   10         0940) Jonas Svernestam         23 Linköpings OK                   73:49 

   11               Patrik Karlsson           1 Ronneby OK                      74:07 

   12         0860) Richard Karlsson          6 Kungälvs OK                     74:12 

   13         0705) Erik Helander            23 IFK Linköping                   75:29 

   14         1455) Martin Lindberg          23 Linköpings OK                   76:09 

   15         0762) Göran Månsson             1 OK Dacke                        76:20 

   16         0935) David Olofsson           13 Hästveda OK                     76:46 

   17         0720) Hans Nilsson             13 Pan-Kristianstad                77:11 

   18               Göran Svenson            14 SOK Viljan                      77:17 

   19         1448) Bo Söderqvist            14 SOK Viljan                      77:37 

   20               Thomas Henmyr             1 OK Vilse 87                     78:03 

   21         0589) Per Kempe                23 OK Denseln                      78:14 

   22               Torkel Dominique         17 OK Enen                         78:33 

   23         0530) Rickard Svensson          1 OK Vilse 87                     79:42 

   24               Lennart Knutsson         14 SOK Viljan                      80:01 

   25         0744) Marko Karkulehto          1 OK Vilse 87                     80:34 

   26               Torkel Davidsson         23 Linköpings OK                   80:45 

   27         1289) Henrik Åhman             17 OK Enen                         81:04 

   28               Thomas Andersson         23 Linköpings OK                   81:35 

   29               Marcus Ericson           14 IK Hakarpspojkarna              81:47 

   30         0790) Conny Söderström          1 OK Dacke                        83:08 

   31               David Viberg             13 Härlövs IF                      84:04 

   32         1296) Daniel Ericson            1 OK Vilse 87                     84:26 

   33         0833) Mats O Olsson             6 Kungälvs OK                     84:31 

   34               Erik Nordström            1 Ronneby OK                      85:39 

   35               Johan Malmström          17 OK Enen                         86:18 

   36         0856) Robert Andersson          1 Ronneby OK                      86:30 

   37         1482) Andreas Simonsson         7 Halmstad OK                     94:27 



              1477) Magnus Johansson          1 OK Dacke                       Felst. 

              0253) Anders Svensson          13 Pan-Kristianstad               Felst. 

                    Michael Husén            13 Pan-Kristianstad               Felst. 

              0782) Peter Wiréhn              3 Dalaportens Ol               ej start 

              0861) Håkan Eriksson           13 Hästveda OK                  ej start 

              0272) Våge Rindstig            14 SOK Viljan                   ej start 

                    Anders Molin             23 Boxholm-Mjölby Ol            ej start 

              1028) Tomas Henriksson         23 Linköpings OK                ej start 

              0892) Jörgen Nilsson           13 Pan-Kristianstad             ej start 

                    Jimmy Olsson              1 OK Dacke                     ej start 







H21  (37/37)            Preliminär resultatlista  14:14          



    1         0905) Ola Söderberg             1 OK Skogsfalken                  56:31 

    2               Jonny Karlsson           23 OK Denseln                      57:03 

    3         0906) Claes Otterborg          14 Eksjö SOK                       57:44 

    4               Martin Persson           14 Eksjö SOK                       57:53 

    5         0760) Bengt Öhlund             14 IK Hakarpspojkarna              59:02 

    6               Jonas Persson            14 Torsås OK                       59:32 

    7               Henrik Sandahl           14 IK Hakarpspojkarna              59:44 

    8               Torbjörn Åhman            1 Ronneby OK                      60:35 

    9               Per Thellsén             23 OK Skogsströvarna               61:10 

   10         1447) Kent Karlsson            23 Linköpings OK                   61:18 

   11               Joachim Lyth             16 Trosabygdens OK                 61:30 

   12               Per Söderberg            16 Trosabygdens OK                 62:08 

   13               Olof Ingemarsson          1 FK Vittus                       63:09 

   14         1375) Daniel Edstam            23 Linköpings OK                   64:23 

   15               Henrik Stenholm           1 FK Vittus                       64:34 

   16               Björn Jonson              6 Kungälvs OK                     64:37 

   17               Lars Elfversson          14 Kalmar OK                       66:11 

   18               Mattias Johansson         1 OK Dacke                        66:22 

   19               Håkan Johansson          14 Kalmar OK                       66:32 

   20               Per Lindström            14 Lessebo OK                      70:02 

   21               Denny Mahlin             16 Trosabygdens OK                 70:15 

   22               Joachim Östlund          16 Trosabygdens OK                 70:44 

   23               Jan Granäng               6 Kungälvs OK                     73:43 

   24               Magnus Strömbäck         23 OK Denseln                      75:18 

   25               Jonas Jensen-Tornehed    14 SOK Viljan                      79:42 

   26               Per-Gunnar Nilsson        1 OK Skogsfalken                  80:59 

   27               Anders Wänstrand         17 L-100 IF                        81:21 

   28               Per-Ola Eskilsson        13 Härlövs IF                      83:17 

   29               Pär Svensson              1 Ronneby OK                      85:43 



                    Mikael Warenhed           1 OK Dacke                       Felst. 

                    Magnus Karlsson          14 Kalmar OK                    ej start 

           55 0537) Lars Nordgren            14 Eksjö SOK                    ej start 

                    Willie Kantarp           16 OK Hällen                    ej start 

              1414) Fredrik Kempe            23 OK Denseln                   ej start 

                    Christian Ohlsson         1 OK Dacke                     ej start 

                    Örjan Sandell            23 OK Skogsströvarna            ej start 

                    Fredrik Kivivuori        13 Hästveda OK                  ej start 







H21 Motion  (2/2)       Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Tommy Ivarsson           14 Hässleby SOK                    58:21 



                    Christian Grape          17 L-100 IF                     ej start 







H20  (4/4)              Preliminär resultatlista  14:14          



    1         1456) Erik Lindgren            20 IF Hagen                        53:39 

    2         1175) Marcus Thörn              1 OK Vilse 87                     64:34 



                    Björn Holm                3 Dalaportens Ol               ej start 

                    Henrik Johansson         23 Boxholm-Mjölby Ol            ej start 







H18  (7/7)              Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Anders Möller            14 SOK Viljan                      63:49 

    2         0918) Martin Klevegård         14 Växjö OK                        65:28 

    3               Ludvig Jutterdal         14 SOK Viljan                      68:32 

    4               Per Holmberg              1 Ronneby OK                      68:42 



                    Peter Holm                1 OK Vilse 87                  Ej godk. 

              1293) Magnus Johansson         14 Emmaboda Verda OK            ej start 

                    Marcus Luthander          1 OK Dacke                     ej start 







H16  (40/40)            Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Mattias Karlsson         14 Emmaboda Verda OK               33:26 

    2               Johan Irwe               13 FK Göingarna                    35:31 

    3         0889) Erik Blomdahl            14 IK Hakarpspojkarna              37:30 

    4         1509) Jonas Nyberg             13 FK Göingarna                    37:47 

    5               Björn Molander           17 OK Linné                        38:44 

    6               George Gerdin            14 SOK Viljan                      40:06 

    7               Emil Ingvarsson           1 OK Vilse 87                     40:27 

    8               Josef Kvist              14 IK Hakarpspojkarna              41:02 

    8               Erik Tengvall            23 Boxholm-Mjölby Ol               41:02 

   10               Jakob Lööf               13 Pan-Kristianstad                41:04 

   11               Emil Johansson            7 Halmstad OK                     41:53 

   12               Karl Karlsson             7 Halmstad OK                     42:12 

   13               Mattias Eriksson         17 OK Rodhen                       42:49 

   14               Linus Bentzer             1 OK Vilse 87                     43:08 

   15               Henrik Tengvall          23 Boxholm-Mjölby Ol               44:35 

   16               Adam Larsson             23 IFK Linköping                   44:36 

   17               Daniel Gunnarsson        14 SOK Viljan                      45:10 

   18               Andreas Bjärkmar         23 Linköpings OK                   46:22 

   19               Robert Starck            14 Eksjö SOK                       46:26 

   20               Niklas Westerberg        20 IF Hagen                        46:51 

   21               Per Lundahl              14 Alvesta SOK                     47:45 

   22               Patrik Magnusson         23 Boxholm-Mjölby Ol               48:20 

   23               Joakim Ringsgård         23 IFK Linköping                   48:59 

   24               Fredrik Rosenqvist       14 SOK Viljan                      49:59 

   25               Stefan Karlsson          14 Växjö OK                        50:43 

   26               Johan Carlsson           23 IFK Linköping                   51:28 

   27               Erik Linde               17 OK Linné                        53:06 

   28               Rasmus Olsson             1 OK Dacke                        53:56 

   29               Herman Nockmar           23 Boxholm-Mjölby Ol               54:51 

   30               Erik Nilsson              1 Stigmännen                      57:57 

   31               Erik Arvidsson            6 IK Stern                        59:46 

   32               Niklas Thörn              1 OK Vilse 87                     60:01 

   33               Andreas Nilsson          23 Boxholm-Mjölby Ol               61:46 

   34               Erik Tilly                6 Kungälvs OK                     61:57 

   35               Peter Burhen              1 OK Vilse 87                     66:48 

   36               Andreas Larsson          23 Boxholm-Mjölby Ol               71:39 

   37               Mathias Aronsson         20 IF Hagen                        75:22 



                    Kent Karlsson            23 Boxholm-Mjölby Ol            ej start 

                    Andreas Kindstedt        23 Boxholm-Mjölby Ol            ej start 

                    Elias Assarsson          14 OK Älme                      ej start 







H16 Lätt  (3/3)         Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Niklas Träff             17 OK Linné                        53:49 

    2               Markus Bohman            13 FK Boken                        75:40 



                    Niklas Håkansson          6 Kungälvs OK                    Felst. 







H14  (34/34)            Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Gustav Strindhagen        1 FK Vittus                       29:19 

    2               Mathias Jonsson          14 Nybro OK                        29:56 

    3               Oskar Stensson-Bohman    14 Nybro OK                        30:16 

    4               Ola Nyberg               13 FK Göingarna                    30:17 

    5               Markus Svensson          13 Pan-Kristianstad                30:52 

    6               Simon Elgsten            14 Eksjö SOK                       31:21 

    7               Tommy Garting             1 FK Vittus                       32:12 

    8               Henrik Olsson            14 SOK Viljan                      32:15 

    9               David Runemalm           14 Nybro OK                        32:50 

   10               Jakob Assarsson          14 OK Älme                         33:24 

   11               Gustav Petersson          1 Ronneby OK                      33:51 

   12               Gustav Eriksson          20 IF Hagen                        34:30 

   13               David Hansson            17 OK Rodhen                       36:22 

   14               Erik Edespong             7 FK Friskus-Varberg              36:25 

   15               Niclas Tjernlund          1 OK Vilse 87                     36:35 

   16               Marcus Agnedal           17 OK Linné                        37:13 

   17               Erik Backteman           23 Linköpings OK                   38:20 

   18               Erik Karlsson            13 Hässleholms OK                  38:25 

   19               Anton Bergqvist          14 Lessebo OK                      38:53 

   20               Tim Björkman              1 OK Vilse 87                     40:15 

   21               Viktor Henmyr             1 OK Vilse 87                     40:29 

   22               Björn Nilsson             6 Kungälvs OK                     40:51 

   23               Mattias Olsson            1 FK Vittus                       41:04 

   24               Jonatan Holm              6 Kungälvs OK                     41:06 

   25               Kristoffer Lukin         17 OK Rodhen                       41:28 

   26               Tobias Gunnarsson        14 SOK Viljan                      42:27 

   27               Johan Fredriksson         1 OK Vilse 87                     43:43 

   28               Emil Fager                1 FK Vittus                       44:24 

   29               Martin Svenson           14 SOK Viljan                      45:02 

   30               Henrik Svilling           1 FK Vittus                       46:56 

   31               Linus Pilblad             1 OK Skogsfalken                  61:32 

   32               Daniel Erlandsson         1 Stigmännen                      61:52 

   33               Martin Gustavsson         1 OK Dacke                        85:39 



                    Mattias Killander        13 Hästveda OK                    Felst. 







H14 Lätt  (6/6)         Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Henrik Magnusson         20 IF Hagen                        33:57 

    2               Mikael Persson-Riis      20 IF Hagen                        35:45 

    3               Daniel Mauritzon         20 IF Hagen                        42:45 

    4               Jens Grönberg             6 Kungälvs OK                     66:27 

    5               Jonas Martinsson         14 Emmaboda Verda OK               71:31 



                    Niklas Ideström          14 Emmaboda Verda OK            ej start 







H12  (15/15)            Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Erik Liljeqvist          14 OK Älme                         29:45 

    2               Linus Bohman             13 FK Boken                        30:38 

    3               Anton Östlin             23 Linköpings OK                   32:26 

    4               Oscar Vångell            23 Linköpings OK                   32:40 

    5               Lukas Petersson           1 Ronneby OK                      33:50 

    6               Emil Joahnsson            6 Kungälvs OK                     35:58 

    7               Mattias Lang             14 Nybro OK                        39:53 

    8               Emil Tengvall            23 Boxholm-Mjölby Ol               40:43 

    9               Emil Göransson            1 OK Vilse 87                     42:34 

   10               Christoffer Erlandsson    1 Stigmännen                      44:04 

   11               Johan Nilsson             6 Kungälvs OK                     46:31 

   12               Christoffer Wåhlander    23 Linköpings OK                   58:22 



                    Robert Tjernlund          1 OK Vilse 87                    Felst. 

                    Olof Nilsson              1 Ronneby OK                   ej start 

                    Andreas Håkansson         6 Kungälvs OK                  ej start 







H12 Lätt  (6/6)         Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Anton Holm                6 Kungälvs OK                     28:44 

    2               Carl Edin                23 Boxholm-Mjölby Ol               34:46 

    3               Tobias Andersson          1 OK Dacke                        38:03 

    4               Ola Runeson               1 OK Dacke                        72:09 



                    Alexander Sukov           1 Ronneby OK                   ej start 

                    Axel Widerberg            1 OK Skogsfalken               ej start 







H10  (8/8)              Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Johan Lindberg           23 Boxholm-Mjölby Ol               16:05 

    2               Timofej Sibilev           1 Ronneby OK                      20:35 

    3               Gustav Arnesson          14 Alvesta SOK                     25:11 

    4               Magnus Lundahl           14 Alvesta SOK                     25:47 

    5               Oskar Blomqvist           1 Stigmännen                      31:05 

    6               Ola Almén                23 Linköpings OK                   45:15 



                    Jon Nilsson               1 Ronneby OK                     Felst. 

                    Johan Gustafsson         23 Boxholm-Mjölby Ol            ej start 







D70  (5/5)              Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Inga-Lisa Hedström       13 Pan-Kristianstad                44:56 

    2               Sylvia Jansson           14 Emmaboda Verda OK               47:37 

    3               Anna-Lisa Lundquist      14 Nybro OK                        52:42 

    4               Brita Elfversson         14 Kalmar OK                       61:40 

    5               Sonja Svenson            14 SOK Viljan                      63:32 







D65  (3/3)              Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Gullan Almqvist          14 OK Älme                         52:04 

    2               Elsie Svensson           14 Torsås OK                       57:23 

    3               Lena Persson             14 Torsås OK                       70:55 







D60  (4/4)              Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Siv-Britt Nilsson         1 FK Vittus                       38:59 

    2               Elsa Svensson             1 OK Vilse 87                     47:12 

    3               Kerstin Olsson           14 Torsås OK                       54:28 

    4               Kerstin Söderström       14 Växjö AIS                       56:18 







D55  (10/10)            Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Birgitta Olsson          14 OK Stigen                       31:56 

    2               Britt Rangert            14 Växjö AIS                       40:46 

    3               Christina Båth            1 Ronneby OK                      41:55 

    4               Margareta Larsson        14 OK Njudung                      44:18 

    5               Ingalill Wikingsson       1 Stigmännen                      49:02 

    6               Kristina Gustavsson       1 FK Vittus                       50:39 

    7               Gunilla Lagerlöf          1 Stigmännen                      61:40 

    8               Ulla Bergkvist            1 Stigmännen                      65:34 



                    Harriet Karlsson         14 Torsås OK                      Felst. 

                    Britt Nyberg             14 Nybro OK                     ej start 







D55 Motion  (3/3)       Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Inga-Lill Henriksson     14 OK Älme                         49:12 

    2               Gun Palmquist             1 OK Dacke                        57:57 

    3               Marianne Henriksson      14 Torsås OK                       58:23 







D50  (15/15)            Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Margaretha Svensson       1 OK Vilse 87                     28:03 

    2               Bodil Hermansson         13 OK Gynge                        30:59 

    3               Gun-Britt Fransson       14 Emmaboda Verda OK               34:14 

    4               Margret Carlsson          1 OK Skogsfalken                  34:26 

    5               Gunilla Svensson         13 Pan-Kristianstad                34:56 

    6               Bigge Bengtsson           1 Stigmännen                      37:29 

    7               Monica Påhlstorp         14 Emmaboda Verda OK               43:42 

    8               Ingalill Nilsson          1 Stigmännen                      48:22 

    9               Barbro Martinsson        13 OK Tyringe                      48:51 

   10               Ros-Mari Karlsson        14 Nybro OK                        50:25 

   11               Ingalill Persson         13 Hästveda OK                     50:34 

   12               Ulla Svensson            14 Jönköpings OK                   57:16 

   13               Annika Andersson         14 SOK Viljan                      66:58 

   14               Vanja Gummesson          14 Nybro OK                        73:29 



                    Ulla Olsson              13 FK Boken                       Felst. 







D45  (12/12)            Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Lena Söderberg            1 OK Skogsfalken                  37:06 

    2               Ethel Boman              14 Ålems OK                        37:21 

    3               Margareta Johansson       7 Halmstad OK                     39:08 

    4               Kerstin Hjalmarsson      14 Emmaboda Verda OK               42:08 

    5               Annika Franz              1 Stigmännen                      46:53 

    6               Tina Bakkman             14 Lessebo OK                      51:58 

    7               Marita Karlsson          14 Eksjö SOK                       53:50 

    8               Gunilla Bergström        17 OK Linné                        63:59 

    9               Eva Karlsson              1 Stigmännen                      66:08 



                    Siv Larsson              14 Växjö AIS                    ej start 

                    Inger Westerberg         20 IF Hagen                     ej start 

                    Irmeli Olsson             1 OK Dacke                     ej start 







D45 Motion  (7/7)       Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Gunnel Ferm              13 FK Göingarna                    49:45 

    2               Maria Strindhagen         1 FK Vittus                       59:17 

    3               Ann-Charlotte Nedfors     1 OK Dacke                        62:23 

    4               Christel Nilsson         14 OK Älme                         70:20 

    5               Marita Algotsson         14 Torsås OK                       79:02 



                    Kicki Järvholm            1 FK Vittus                    ej start 

                    Carina Sellgren          14 OK Stigen                    ej start 







D40  (12/12)            Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Lena Karlsson             7 Halmstad OK                     34:15 

    2               Anita Antonsson           7 OK Löftan                       34:35 

    3               Kerstin Tjernlund         1 OK Vilse 87                     35:03 

    4               Kristina Runemalm        14 Nybro OK                        38:07 

    5               Britt Thörn               1 OK Vilse 87                     41:47 

    6               Birgitta Nilsson          1 Stigmännen                      42:43 

    7               Karin Östlin             23 Linköpings OK                   47:27 

    8               Arja Ingvarsson           1 OK Vilse 87                     50:55 

    9               Eva Almqvist              1 FK Vittus                       57:05 

   10               Lena Håkansson            6 IK Uven                         60:14 

   11               Inger Norling-Frick      13 FK Göingarna                    61:31 



                    Marianne Nyman           23 Linköpings OK                ej start 







D35  (5/5)              Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Karin Backteman          23 Linköpings OK                   35:43 

    2               Monica Kollberg          14 Eksjö SOK                       40:14 

    3               Pia Gustafsson           23 Linköpings OK                   43:16 

    4               Marina Nilsson            6 Kungälvs OK                     47:46 

    5               Maria Passby              1 Ronneby OK                      51:23 







D21 Lång  (12/12)       Preliminär resultatlista  14:14          



    1         0802) Ulrika Jönsson           13 Pan-Kristianstad                55:08 

    2         0169) Annika Ivarsson          14 SOL Tranås                      55:45 

    2         0350) Susanne Olsson           23 Boxholm-Mjölby Ol               55:45 

    4               Bodil Walfridsson        23 Boxholm-Mjölby Ol               55:46 

    5         0107) Marie Svensk             23 Linköpings OK                   57:43 

    6               Annika Lehmivaara        15 Tullinge Sk                     58:13 

    7         0462) Cecilia Nilsson          23 OK Denseln                      60:19 

    8         0574) Elin Gustafsson          23 Boxholm-Mjölby Ol               60:38 

    9         0434) Karin Lindqvist          14 Kalmar OK                       61:14 

   10               Mikaela Höglund          18 OK Tyr                          61:44 

   11               Emma Kleist              23 Boxholm-Mjölby Ol               67:21 

   12               Sara Håkansson           13 Härlövs IF                      73:26 







D21  (18/18)            Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Linda Ingemarsson         1 FK Vittus                       41:17 

    2         0531) Therese Lilja             1 Ronneby OK                      45:57 

    3               Anna Olsson              20 IF Hagen                        46:19 

    4               Kristina G Andersson      1 OK Dacke                        46:59 

    5               Åsa Linnersjö             1 Ronneby OK                      48:08 

    6               Malin Christiansson       6 Kungälvs OK                     48:41 

    7               Anna Johansson           15 Tumba-Mälarhöjden OK            51:19 

    8               Jeanette Larsson         17 OK Linné                        53:59 

    9               Linda Hultgren           23 Linköpings OK                   54:03 

   10               Maria Braun              14 Växjö OK                        54:59 

   11               Jessica Nilsson          16 Trosabygdens OK                 56:03 

   12               Karolina Karlsson        14 Nybro OK                        59:44 

   13               Cecilia Groth             6 Kungälvs OK                     60:04 

   14         0727) Anna Held                13 Pan-Kristianstad                61:47 

   15               Anna Lindgren            23 Boxholm-Mjölby Ol               68:44 



                    Annika Josefsson          1 OK Dacke                     ej start 

                    Eva Pettersson            1 OK Dacke                     ej start 

                    Maria Kristensson        13 Lunds OK                     ej start 







D21 Motion  (3/3)       Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Maria Hammarstedt        15 Tullinge Sk                     72:45 

    2               Kerstin Lindström        23 Linköpings OK                   93:32 



                    Tina Eriksson            13 Hästveda OK                  ej start 







D20  (3/3)              Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Sofie Karlsson           14 Emmaboda Verda OK               53:13 

    2               Ranjana Rosenlöf         23 Boxholm-Mjölby Ol               58:06 



              0486) Ingrid Hansson           17 OK Rodhen                    ej start 







D16  (36/36)            Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Lina Nero                 1 Ronneby OK                      31:37 

    2         0850) Emilia Nilsson           13 FK Göingarna                    33:58 

    3               Sofia Killander          13 Hästveda OK                     34:09 

    4               Helena Jansson           20 IF Hagen                        34:58 

    5               Anna Runemalm            14 Nybro OK                        36:19 

    6               Johanna Östlin           23 Linköpings OK                   36:30 

    7               Lin Eriksson             23 Linköpings OK                   37:55 

    8               Ida Karlsson             13 Hässleholms OK                  38:09 

    9               Katrina Bergander        17 OK Linné                        38:43 

   10               Johanna Karlsson         17 OK Linné                        39:16 

   11               Maria Lingemark          23 Boxholm-Mjölby Ol               40:26 

   12               Cajsa Nilsson             1 Stigmännen                      40:31 

   13               Maria Gustafsson         14 OK Älme                         41:31 

   14               Åsa Gustavsson           14 Alvesta SOK                     41:59 

   15               Elin Kleist              23 Boxholm-Mjölby Ol               42:11 

   16               Anna Persson             13 FK Göingarna                    42:12 

   17               Marlene Almqvist          1 FK Vittus                       42:16 

   18               Elin Bergqvist           14 Lessebo OK                      42:40 

   19               Josefin Antonsson         7 OK Löftan                       43:02 

   20               Lisa Palm                14 Lessebo OK                      43:12 

   21               Isabell Håkansson         6 IK Uven                         43:40 

   22               Emma Pihl-Skoog          17 OK Linné                        43:43 

   23               Annika Magnusson          1 Stigmännen                      43:51 

   24               Hanne Karlsson           14 Nybro OK                        44:20 

   25               Anna Niklasson            6 Göteborg-Majorna OK             44:32 

   26               Karin Samuelsson         23 Linköpings OK                   45:46 

   27         0852) Erika Nilsson            13 FK Göingarna                    46:52 

   28               Emelie Andersson          7 IK Dran                         48:29 

   29               Lena Jacobsson           14 Eksjö SOK                       48:32 

   30               Lisa Enckell              1 Stigmännen                      51:05 

   31               Karin Nilsson             7 OK Nackhe                       59:40 

   32               Lina Svensson             1 Stigmännen                      63:46 

   33               Anna Lagerholm           23 Linköpings OK                   85:21 



                    Jessica Green            14 Växjö OK                     ej start 

                    Siri Klasson             14 Växjö OK                     ej start 

                    Emma Cederberg            1 OK Skogsfalken               ej start 







D16 Lätt  (4/4)         Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Linda Carlsson           23 Linköpings OK                   50:40 

    2               Johanna Lindgren         20 IF Hagen                        56:03 

    3               Sofia Pehrsson            6 OK Alehof                       59:30 



                    Emeli Hermansson         17 OK Linné                       Felst. 







D14  (28/28)            Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Fredrika Vångell         23 Linköpings OK                   31:47 

    2               Linnea Kjell             23 Linköpings OK                   33:00 

    3               Lina Neckén              14 OK Älme                         36:23 

    4               Elin Lindström           23 Linköpings OK                   36:27 

    5               Anna Nilsson             23 Boxholm-Mjölby Ol               36:42 

    6               Linnea Östlin            23 Linköpings OK                   37:05 

    7               Frida Bakkman            14 Lessebo OK                      38:20 

    8               Frida Hjertson           17 OK Linné                        38:59 

    9               Micaela Söllvander       17 OK Rodhen                       39:23 

   10               Emma Gustavsson          14 Alvesta SOK                     39:38 

   11               Lena Bengtsson            1 OK Vilse 87                     39:57 

   12               Josefine Lindström       23 Linköpings OK                   40:03 

   13               Susanne Johansson         1 FK Vittus                       40:20 

   14               Cecilia Bergander        14 Eksjö SOK                       40:54 

   15               Jennie Nilsson           20 IF Hagen                        41:26 

   16               Annie Axelsson           17 OK Linné                        42:13 

   17               Malin Jansson            17 Rånäs OK                        44:40 

   18               Josefin Karlsson         17 OK Linné                        46:50 

   19               Anna Frantz               1 Stigmännen                      48:25 

   20               Emma Johansson           23 Linköpings OK                   49:36 

   21               Madelene Jigsjö           7 IK Dran                         49:51 

   22               Ingela Smedenmark         1 Ronneby OK                      54:03 

   23               Amelie Sundahl            1 OK Dacke                        54:47 

   24               Sara Carlsson            20 IF Hagen                        60:46 

   25               Malin Svensson           23 Linköpings OK                   61:14 

   26               Magdalena Könönen         1 OK Dacke                        61:41 

   27               Hanna Andersson          20 IF Hagen                       100:33 



                    Frida Arnesson           14 Alvesta SOK                  ej start 







D14 Lätt  (8/8)         Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Johanna Svensson         20 IF Hagen                        45:56 

    2               Charlotta Olausson       14 Torsås OK                       54:40 

    3               Henny Samuelsson         20 IF Hagen                        55:17 

    4               Emelie Rosenlöf          23 Boxholm-Mjölby Ol               56:25 

    5               Frida Karlsson            1 OK Skogsfalken                  81:51 

    6               Sofia Thörnqvist         14 Växjö OK                        97:00 



                    Malin Carlsson           23 Linköpings OK                  Felst. 

                    Malin Granbomharaldsson  14 Torsås OK                    ej start 







D12  (13/13)            Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Josefin Lindberg         23 Boxholm-Mjölby Ol               29:36 

    2               Kristin Boman            14 SOK Viljan                      29:52 

    3               Linnéa Lindström         23 Linköpings OK                   34:47 

    4               Amanda Almén             23 Linköpings OK                   35:59 

    5               Malin Passby              1 Ronneby OK                      43:55 

    6               Emma Karlsson             1 Stigmännen                      58:24 

    7               Emma Backteman           23 Linköpings OK                   59:31 

    8               Ida Johansson             1 Stigmännen                      60:31 

    9               Malin Johansson           1 Stigmännen                      64:33 

   10               Linn Kaisajuntti          1 OK Skogsfalken                  68:15 

   11               Elise Wåhlin              1 OK Skogsfalken                  77:45 



                    Camilla Johansson        14 Lessebo OK                   ej start 

                    Susanne De Bourg          1 Ronneby OK                   ej start 







D12 Lätt  (7/7)         Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Sandra Olsson             1 OK Dacke                        40:06 

    2               Maria Gummesson           1 Ronneby OK                      50:19 

    3               Nathalie Kidebäck         1 OK Skogsfalken                  51:26 

    4               Susanna Olausson         14 Torsås OK                       57:20 

    5               Tina Brindstedt          14 Nybro OK                        59:34 

    6               Beatrice Enckell          1 Stigmännen                      71:08 



                    Maja Johansson           14 Nybro OK                     ej start 







D10  (8/8)              Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Malin Nyberg             13 FK Göingarna                    22:36 

    2               Lina Blomqvist            1 Stigmännen                      24:54 

    3               Kajsa De Bourg            1 Ronneby OK                      25:07 

    4               Märtha Kaisajuntti        1 OK Skogsfalken                  28:35 

    5               Lisa Pettersson           1 OK Dacke                        30:34 

    6               Maria Ohlsson             1 FK Vittus                       33:19 

    7               Mia Kaisajuntti           1 OK Skogsfalken                  37:49 



                    Annika Liljeqvist        14 OK Älme                        Felst. 







Inskolning  (16/16)     Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Freddy Karlsson          14 Nybro OK                        20:38 

    2               Martin Olssosn            1 Ronneby OK                      21:12 

    3               Marcus Johansson          1 FK Vittus                       23:30 

    4               Frida Andersson           1 OK Dacke                        24:12 

    5               Anton Nilsson             1 OK Orion                        24:16 

    6               Josefin Tjernlund         1 OK Vilse 87                     24:47 

    7               Ellinor Tjernlund         1 OK Vilse 87                     24:49 

    8               Maja Andersson            1 OK Dacke                        24:52 

    9               Linus Lager              14 Nybro OK                        25:45 

   10               Jacob Wåhlin              1 OK Skogsfalken                  26:50 

   11               Josefin Eigert            1 OK Dacke                        27:03 

   12               Viktor Blomqvist          1 Stigmännen                      27:33 

   13               Karin Smedenmark          1 Ronneby OK                      28:50 

   14               Maja Pettersson           1 OK Dacke                        29:39 

   15               Ottilia Sundahl           1 OK Dacke                        35:33 



                    Daniel Algotsson         14 Torsås OK                    ej start 







Öppen 1  (3/3)          Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Richard Karlsson         14 Hässleby SOK                    49:43 

    2               Johanna Alvin            14 Hässleby SOK                    57:26 

    3               Gerd Ivarsson            14 Hässleby SOK                    57:31 







Öppen 2  (12/12)        Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Angéla Andersson          1 OK Dacke                        51:11 

    2               Bo Karlsson               1 OK Skogsfalken                  53:46 

    3               Mattias Olovsson         23 Boxholm-Mjölby Ol               54:54 

    4               Sonja Andreasson          1 OK Dacke                        57:28 

    5               Elin Andreasson           1 OK Dacke                        58:33 

    6               Magnus Andreasson         1 OK Dacke                        59:50 

    7               Annika Andreasson         1 OK Dacke                        59:55 

    8               Birthe Eklund             1 FK Vittus                       79:42 

    9               Birte Runesson            1 OK Dacke                        79:46 

   10               Eva Könönen               1 OK Dacke                       118:35 

   11               Britt-Inger Mattisson     1 OK Dacke                       121:43 



                    Jonas Öhman               1 OK Dacke                     ej start 







Öppen 3  (3/3)          Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Janette Andersson         1 OK Dacke                        73:30 

    2               Charlotte Eigert          1 OK Dacke                        92:31 



                    Inger Fransson            1 OK Dacke                       Felst. 







Öppen 4  (8/8)          Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Bertil Svensson             Okänd                           42:51 

    2               Britt-Marie Gustavsson   14 Alvesta SOK                     46:11 

    3               Catarina Nilsson          6 Göteborg-Majorna OK             56:50 

    4               Eva-Lena Luthander        1 OK Dacke                        58:06 

    5               Eva Bergstrand           14 Värend Gn                       59:00 

    6               Eivor Nydahl              1 Stigmännen                      61:16 

    7               Inga-Britt Höglind       14 Torsås OK                       65:36 

    8               Carina Tengvall          23 Boxholm-Mjölby Ol               85:12 







Öppen 5  (10/10)        Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Karl Erik Jonasson       14 Kalmar OK                       42:20 

    2               Jan Svensson             14 Jönköpings OK                   44:27 

    3               Thomas Blomqvist          1 Stigmännen                      49:15 

    4               Mats Johansson           14 Kalmar OK                       49:56 

    5               Anders Andreasson        14 Emmaboda Verda OK               51:15 

    6               Johan Sellgren              Okänd                           52:33 

    7               Jesper Repo              13 Pan-Kristianstad                57:52 

    8               Johan Niklasson           6 Göteborg-Majorna OK             61:13 

    9               Allan Höglind            14 Torsås OK                       63:54 



                    Rolf Jungbarck           23 Linköpings OK                ej start 







Öppen 6  (6/6)          Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Andreas Davidsson           VIF Gute SOK                    46:40 

    2               Bo Jonsson               14 Nybro OK                        51:53 

    3               Perty Kjellsson           1 Stigmännen                      56:11 

    4               Roland Eigert             1 OK Dacke                        72:35 

    5               David Davisson              VIF Gute SOK                    72:49 

    6               Mikael Svensson             Sölvesborgs OK                 112:21 







Öppen 7  (5/5)          Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Arne Berggren            14 Växjö AIS                       38:55 

    2               Gun-Britt Holmberg        1 FK Vittus                       39:21 

    3               Ingela Erlandsson         1 Ronneby OK                      42:15 

    4               Eva Olausson             14 Torsås OK                       48:43 



                    Jacob Bengtsson           1 Stigmännen                     Felst. 







Öppen 8  (11/11)        Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Örjan Kristensson         1 OK Skogsfalken                  46:42 

    2               Carina Svärd              1 OK Orion                        49:24 

    3               Lennart Erlandsson        1 Ronneby OK                      49:52 

    4               Linda Andersson             Uddevalla OK                    50:06 

    5               Rolf Jonasson            14 Jönköpings OK                   50:52 

    6               John-Erik Bergstrand     14 Värend Gn                       54:52 

    7               Claes Nedfors             1 OK Dacke                        55:06 

    8               Anton Häggström          17 OK Linné                        56:17 

    9               Jan-Olof Engström        14 Växjö OK                        56:38 

   10               Anna Danielsson           1 Ronneby OK                      59:28 

   11               Roland Sandholm          14 Torsås OK                       71:16 







Öppen 9  (8/8)          Preliminär resultatlista  14:14          



    1               Olof Nilsson              1 OK Skogsfalken                  43:51 

    2               Lars-Göran Sjökvist      14 Värend Gn                       52:18 

    3               Lars-Ola Bligård          1 OK Vilse 87                     53:30 

    4               Håkan Forsman             1 Ronneby OK                      55:08 

    5               Göran Henriksson         14 Torsås OK                       56:55 

    6               Anders Karlsson          17 OK Linné                        58:04 

    7               Peter Gustavsson         14 OK Älme                         64:52 

    8               Stefan Andersson          1 FK Vittus                       65:47