Kort-DM, OK ORION, 99-08-28lö 1999-08-28 16:03
Resultatskapad av OE2000 © Stephan Krämer 1999

   Pl   Stnr Namn                    Klubb                        Ranknr                   Tid 



D21                     3.700 km  0 Cm   11 K                    

    1     25 Pia Olsson              OK Orion                     (0025)                 22:08 
    2     18 Cecilia Nilsson         OK Orion                     (0003)                 22:51 
    3      6 Weronica Carlsson       OK Orion                     (0054)                 23:00 
    4     26 Christina Smedberg      OK Skogsfalken                                      26:12 
    5     17 Maria Sibileva          Ronneby OK                   (0109)                 26:40 
    6      5 Åsa Nilsson             Ronneby OK                                          26:52 
    7     13 Ann-Christin Nero       Ronneby OK                   (0191)                 27:57 
    8     24 Linda Petersson         OK Dacke                     (0756)                 30:04 
    9      7 Linda Ingemarsson       FK Vittus                                           30:35 
   10     29 Ulrika Hermansson       OK Orion                                            30:57 
   11      9 Marie Berglin           OK Orion                                            31:13 
   12     27 Malin Svensson          OK Orion                     (0023)                 31:17 
   13     22 Kristina Davidsson      OK Orion                                            33:05 
   14     16 Åsa Andersson           OK Orion                                            33:48 
   15     23 Katarina Henmyr         OK Vilse 87                                         35:59 
   16     21 Kristina G Andersson    OK Dacke                                            36:13 
   17      4 Anna Danielsson         Ronneby OK                                          36:34 
   18     19 Sara Giselsson          Ronneby OK                   (0722)                 41:56 
   19      8 Susanne Pettersson      Ronneby OK                                          44:55 

          15 Therese Lilja           Ronneby OK                   (0317)                Felst. 
          11 Sarah Olofsson          Ronneby OK                   (0274)              Ej start 
          10 Anna Andreasson         OK Skogsfalken               (0243)              Ej start 
          28 Ann-Sophie Nilsson      Stigmännen                                       Ej start 
          20 Jenny Wallsten          OK Orion                     (0016)              Ej start 
          12 Carina Jonsson          OK Orion                                         Ej start 
          14 Christina Jonsson       OK Orion                                         Ej start 



D20                     3.300 km  0 Cm   11 K                    

    1     64 Birgitta Håkansson      Sölvesborgs OK               (0457)                 30:02 
    2     65 Sandra Håkansson        OK Orion                                            51:48 

          67 Lina Lilja              Ronneby OK                   (0239)              Ej start 
          66 Lina Svensson           OK Skogsfalken               (0197)              Ej start 



D18                     3.000 km  0 Cm   11 K                    

    1     78 Lina Persson            OK Skogsfalken               (0319)                 21:54 
    2     76 Sofia Olsson            OK Skogsfalken               (0254)                 22:16 
    3     75 Frida Nero              Ronneby OK                   (0398)                 25:47 
    4     77 Katrin Ros              OK Orion                     (0687)                 26:00 
    5     79 Ninni Jonasson          OK Orion                     (0758)                 31:45 
    6     80 Ingrid Söderberg        OK Skogsfalken               (0799)                 42:39 

          74 Rebecca Mattisson       OK Orion                                           Felst. 



H21                     4.550 km  0 Cm   15 K                    

    1    129 Niklas Bratt            OK Orion                     (0051)                 23:11 
    2    126 Johan Håkansson         Ronneby OK                   (0018)                 23:58 
    3    127 Pontus Jonsson          OK Orion                     (0094)                 24:43 
    4    128 Jonas Pilblad           OK Skogsfalken               (0081)                 25:15 
    5    110 Yuri Omelchenko         OK Orion                     (0009)                 25:23 
    6    147 Daniel Grahn            OK Orion                     (0186)                 25:44 
    7    112 Henrik Berlin           OK Orion                     (0144)                 25:48 
    8    140 Johan Grahn             OK Orion                     (1587)                 25:52 
    9    133 Magnus Granqvist        OK Orion                     (0085)                 26:00 
   10    151 Tobias Andersson        OK Orion                     (0057)                 26:34 
   11    105 Christian Håkansson     Ronneby OK                   (0107)                 26:38 
   12    122 Jon Engqvist            Ronneby OK                   (0056)                 26:43 
   13    108 Mattias Grahn           OK Orion                     (0257)                 27:24 
   13    131 Anders Håkansson        OK Orion                     (0212)                 27:24 
   15    132 Peter Wilhelmsson       Ronneby OK                   (0214)                 27:37 
   16    146 Torgny Lindström        Ronneby OK                   (0233)                 27:40 
   17    109 Daniel Nilsson          OK Skogsfalken               (0431)                 27:54 
   18    121 Martin Johansson        OK Orion                     (0146)                 28:15 
   19    125 Kent Olsson             OK Orion                     (0536)                 28:53 
   20    139 Magnus Larsson          Ronneby OK                   (0468)                 29:13 
   21    135 Lars-Ola Larsson        OK Orion                     (0279)                 29:38 
   22    141 Ola Söderberg           OK Skogsfalken               (7113)                 30:08 
   23    145 Stefan Berglin          OK Orion                     (0617)                 30:17 
   24    144 Ted Gustavsson          Ronneby OK                   (1049)                 30:31 
   25    102 Ingemar Ericsson        Ronneby OK                   (0405)                 30:41 
   26    117 Marko Karkulehto        OK Vilse 87                  (0743)                 30:45 
   27    150 Magnus Thuren           Ronneby OK                   (0798)                 31:02 
   28    148 Thomas Johannesson      Ronneby OK                   (0138)                 31:06 
   29    134 Anders Blomqvist        OK Skogsfalken                                      31:22 
   30    152 David Lundblad (U täv)  Snättringe OK                                       31:36 
   31    120 Martin Byggeth          OK Dacke                                            32:03 
   32    143 Björn Andersson         OK Dacke                                            32:32 
   33    124 Conny Söderström        OK Dacke                     (0782)                 32:34 
   34    111 Jakob Bengtsson         Stigmännen                   (0899)                 33:48 
   35    136 Olof Ingemarsson        FK Vittus                                           34:08 
   36    113 Stefan Bengtsson        OK Vilse 87                  (1138)                 35:35 
   37    106 Mats Andersson          OK Orion                     (0411)                 36:19 
   38    104 Jimmy Olsson            OK Dacke                                            36:43 
   39    130 Anders Pettersson       OK Dacke                                            36:56 
   40    123 Daniel Oscarsson        OK Orion                                            37:21 
   41    114 Jonas Olsson            OK Orion                     (1260)                 37:23 
   42    138 Per-Gunnar Nilsson      OK Skogsfalken               (1233)                 39:31 
   43    103 Mats Nilsson            OK Orion                                            49:45 

         142 Peter Sandquist         OK Orion                     (0427)                Felst. 
         137 Patric Nilsson          OK Orion                     (0446)                Felst. 
         115 Robert Andersson        Ronneby OK                   (0907)              Ej start 
         118 Anders Engkvist         Ronneby OK                                       Ej start 
         107 Fredrik Smedberg        OK Skogsfalken               (0627)              Ej start 
         116 Peter Andersson         OK Orion                     (0329)              Ej start 
         119 Fredric Karlsson        OK Orion                                         Ej start 
         149 Krister Wahlström       OK Orion                                         Ej start 



H20                     3.950 km  0 Cm   12 K                    

    1    167 Fredrik Thuren          Ronneby OK                   (0660)                 24:09 
    2    170 Johan Persson           OK Skogsfalken               (0749)                 25:00 
    3    165 Andreas Larsson         OK Skogsfalken               (1588)                 32:31 

         169 Jonas Halai             Ronneby OK                   (1137)                Felst. 
         166 Tobias Almqvist         FK Vittus                    (1300)              Ej start 
         168 Rickard Svensson        OK Vilse 87                  (0553)              Ej start 



H18                     3.750 km  0 Cm   11 K                    

    1    177 Per Andreasson          OK Skogsfalken               (0459)                 22:31 
    2    189 Oskar Lindfors          OK Skogsfalken               (0973)                 23:21 
    3    186 Kalle Ingvarsson        OK Vilse 87                  (0937)                 23:37 
    4    183 Anders Smedenmark       Ronneby OK                   (1298)                 25:46 
    5    190 Henrik Svenningsson     OK Vilse 87                  (0978)                 26:45 
    6    179 Robert Andreasson       OK Skogsfalken               (0838)                 26:49 
    7    176 Henrik Svensson         OK Vilse 87                  (1201)                 26:58 
    8    187 Johan Myrén             OK Orion                     (1283)                 27:21 
    9    181 Gabriel Bengtsson       Stigmännen                   (1090)                 27:41 
   10    185 Daniel Smedenmark       Ronneby OK                   (1376)                 28:06 
   11    184 Nicklas Persson         OK Orion                     (1450)                 28:20 
   12    178 Marcus Thörn            OK Vilse 87                  (1259)                 29:23 
   13    191 Oskar Håkansson         Ronneby OK                   (0783)                 30:23 
   14    192 Johan Svensson          OK Vilse 87                  (1148)                 31:02 
   15    182 Fredrik Cederberg       OK Skogsfalken                                      40:07 

         188 Per-Åke Bligård         OK Vilse 87                  (0854)              Ej start 
         180 Fredrik Nilsson         OK Vilse 87                  (1231)              Ej start 
         175 Johannes Björk          OK Orion                                         Ej start 



H70                     2.400 km  0 Cm   8 K                     

    1    217 Leo Gustafsson          Ronneby OK                                          26:26 
    2    216 Thage Olsson            OK Orion                                            27:55 
    3    213 Harry Elmqvist          Ronneby OK                                          34:23 
    4    218 Anton Bergqvist         OK Dacke                                            41:47 
    5    215 Gunnar Karlsson         Ronneby OK                                          42:23 

         214 Erik Gummesson          Skogsvandrarna                                   Ej start 
         219 Harry Henriksson        Ronneby OK                                       Ej start 



H65                     2.550 km  0 Cm   9 K                     

    1    221 Sven Svensson           FK Vittus                                           23:56 
    2    223 Sven Lundberg           FK Vittus                                           25:20 
    3    224 Lars Thörngren          Ronneby OK                                          27:30 
    4    220 Nils Henmyr             OK Vilse 87                                         30:59 

         222 Olle Nilsson            Stigmännen                                       Ej start 



H60                     2.750 km  0 Cm   10 K                    

    1    229 Leif Sjögren            OK Orion                                            24:49 
    2    225 Rune Bengtsson          Ronneby OK                                          24:55 
    3    231 Göte Nilsson            Ronneby OK                                          26:16 
    4    232 Karl-Erik Johansson     OK Dacke                                            30:12 
    5    228 Stefan Nilsson          FK Vittus                                           31:10 
    6    230 Helmer Nilsson          OK Dacke                                            32:08 
    7    226 Nils-Erik Agneus        FK Vittus                                           39:58 

         227 Göran Folkesson         Ronneby OK                                       Ej start 



H55                     3.000 km  0 Cm   11 K                    

    1    241 Lennart Erlandsson      Ronneby OK                                          26:15 
    2    240 Bengt Bergkvist         Stigmännen                                          26:26 
    3    237 Ronny Carlsson          OK Skogsfalken                                      28:30 
    4    239 Alf Svensson            OK Dacke                                            28:40 
    5    234 Lars Svensson           Stigmännen                                          31:41 
    6    242 Mats Lundström          FK Vittus                                           40:53 
    7    238 Göran Andersson         Stigmännen                                          41:47 

         236 Kjell Månsson           Ronneby OK                                       Ej start 
         235 Lars-Erik Enarsson      OK Dacke                                         Ej start 
         243 Ove Söderström          OK Dacke                                         Ej start 
         233 Sven Jonasson           OK Skogsfalken                                   Ej start 



H50                     3.300 km  0 Cm   11 K                    

    1    249 Owe Nilsson             Stigmännen                                          24:36 
    2    255 Per Engkvist            Ronneby OK                                          28:16 
    3    244 Tommy Olsson            OK Dacke                                            28:41 
    4    248 Lennart Bohman          FK Vittus                                           29:15 
    4    251 Rolf Andreasson         OK Skogsfalken                                      29:15 
    6    256 Rudi Olvenmyr           FK Vittus                                           31:31 
    7    247 Lars Gunnar Bengtsson   Stigmännen                                          32:46 
    8    246 Aymonn Andersson        OK Dacke                                            33:58 
    9    245 Rune Svensson           OK Vilse 87                                         36:09 
   10    252 Kaj Nilsson             OK Orion                                            36:11 
   11    257 Bengt-Åke Fransson      OK Dacke                                            37:49 
   12    253 Bertil Persson          FK Vittus                                           40:02 
   13    254 Kenth Svensson          OK Skogsfalken                                      46:33 

         250 Roger Bäckström         Ronneby OK                                         Felst. 
         258 Leif Ingemarsson        FK Vittus                                        Ej start 



H45                     3.500 km  0 Cm   13 K                    

    1    282 Kjell Nero              Ronneby OK                                          21:17 
    2    275 Willy Olsson            OK Skogsfalken                                      21:38 
    3    270 Olle Sjösäter           Ronneby OK                                          23:29 
    4    271 Bengt Palm              OK Vilse 87                                         23:53 
    5    281 Christer Kaisajuntti    OK Skogsfalken                                      25:39 
    6    278 Jonny Svensson          OK Vilse 87                                         26:31 
    7    266 Christer Nilsson        FK Vittus                                           28:14 
    8    262 Kenneth Fager           FK Vittus                                           28:40 
    9    264 Thomas Almqvist         FK Vittus                                           29:00 
   10    273 Lennart Smedenmark      Ronneby OK                                          31:29 
   11    267 Per Svensson            Ronneby OK                                          31:58 
   12    259 Mats Magnusson          Sölvesborgs OK                                      32:18 
   13    261 Nils-Arne Håkansson     Sölvesborgs OK                                      32:53 
   14    268 Bengt Strindhagen       FK Vittus                                           33:33 
   15    276 Lars Svensson           OK Vilse 87                                         33:42 
   16    277 Sven-Olle Söderberg     OK Skogsfalken                                      36:11 
   17    279 Mats Persson            OK Skogsfalken                                      38:20 
   18    280 Jörgen Nilsson          Ronneby OK                                          39:31 
   19    274 Lennart Olausson        OK Orion                                            41:52 

         265 Kent Törnkvist          Ronneby OK                                         Felst. 
         263 Lennart Lilja           Ronneby OK                                       Ej start 
         269 Kenneth Kaisajuntti     OK Skogsfalken                                   Ej start 
         272 Jan Svensson            OK Skogsfalken                                   Ej start 
         260 Bo Jansson              Stigmännen                                       Ej start 



H40                     3.750 km  0 Cm   11 K                    

    1    288 Örjan Christensson      OK Skogsfalken                                      24:53 
    2    292 Ola Svensson            OK Orion                                            26:35 
    3    290 Inge Götesson           OK Dacke                                            26:41 
    4    284 Tore Tjernlund          OK Vilse 87                                         27:31 
    5    286 Bo Svensson             FK Vittus                                           28:03 
    5    295 Per-Ivan Engström       OK Orion                                            28:03 
    7    283 Stefan Malmström        OK Orion                                            29:09 
    8    291 Roger Thörn             OK Vilse 87                                         33:47 
    9    287 Per Nilsson             Stigmännen                                          34:53 
   10    293 Stefan Svensson         FK Vittus                                           37:40 
   11    285 Björn Strömdahl         OK Dacke                                            39:05 
   12    289 Per Erlandsson          Stigmännen                                          58:32 
   13    294 Tomas Blomqvist         Stigmännen                                          63:00 



H35                     3.950 km  0 Cm   12 K                    

    1    296 Ulf Jungstrand          OK Skogsfalken                                      23:35 
    2    302 Thomas Henmyr           OK Vilse 87                                         24:34 
    3    301 Michael Bergqvist       OK Orion                                            25:57 
    4    297 Bo Lönngren             OK Dacke                                            32:55 
    5    299 Christer Cederberg      OK Skogsfalken                                      61:38 

         300 Göran Månsson           OK Dacke                     (0760)              Ej start 
         298 Peter Olausson          OK Orion                                         Ej start 



H16                     3.500 km  0 Cm   13 K                    

    1    308 Oskar Strindhagen       Ronneby OK                   (0962)                 20:38 
    2    305 Nils Nedfors            OK Dacke                                            27:47 
    3    309 Johan Höög              OK Vilse 87                                         28:12 
    4    427 Sebastian Larsson       OK Skogsfalken                                      29:12 
    5    304 Magnus Saager           Ronneby OK                                          29:21 
    6    307 Harald Rooth            OK Orion                                            30:02 
    7    306 Per Holmberg            Ronneby OK                                          30:09 
    8    303 Erik Nilsson            Stigmännen                                          31:12 
    9    311 Robin Gunnarsson        OK Vilse 87                                         37:25 

         310 Henrik Karlsson         OK Dacke                                         Ej start 
         312 Marcus Luthander        OK Dacke                                         Ej start 



H14                     2.750 km  0 Cm   10 K                    

    1    319 Emil Ingvarsson         OK Vilse 87                                         21:34 
    2    317 Gustav Strindhagen      FK Vittus                                           21:49 
    3    322 Daniel Svenningsson     OK Vilse 87                                         24:23 
    4    321 Rasmus Olsson           OK Dacke                                            24:37 
    5    324 Peter Burhen            OK Vilse 87                                         25:12 
    6    314 Viktor Henmyr           OK Vilse 87                                         30:04 
    7    316 Niklas Thörn            OK Vilse 87                                         30:12 
    8    323 Ola Johansson           OK Orion                                            30:58 
    9    320 Gustav Petersson        Ronneby OK                                          33:11 
   10    315 Mattias Olsson          FK Vittus                                           38:43 
   11    325 Tommy Garting           FK Vittus                                           40:51 
   12    313 Emil Fager              FK Vittus                                           47:11 
   13    318 Christian Everhult      OK Orion                                            61:31 

         326 Linus Bentzer           OK Vilse 87                                      Ej start 



H12                     1.900 km  0 Cm   10 K                    

    1    338 Emil Göransson          OK Vilse 87                                         18:14 
    2    330 Daniel Erlandsson       Stigmännen                                          21:57 
    3    337 Petter Olausson         OK Orion                                            23:37 
    4    328 Linus Pilblad           OK Skogsfalken                                      23:50 
    5    333 Tom Olausson            OK Orion                                            27:50 
    6    327 Dennis Hansson          OK Skogsfalken                                      28:00 
    7    339 Olof Nilsson            Ronneby OK                                          29:47 
    8    332 Niclas Tjernlund        OK Vilse 87                                         30:50 
    9    335 Ola Olsson              OK Orion                                            31:33 
   10    340 Per Säbom               OK Orion                                            34:29 
   11    334 Martin Gustavsson       OK Dacke                                            35:38 
   12    329 Simon Bylow             OK Dacke                                            41:24 

         331 Pär Persson             OK Dacke                                           Felst. 
         336 Tim Björkman            OK Vilse 87                                      Ej start 



H10                     1.700 km  0 Cm   8 K                     

    1    343 Thom Barbus             OK Dacke                                            16:18 
    2    345 Robert Tjernlund        OK Vilse 87                                         18:08 
    3    346 Lukas Petersson         Ronneby OK                                          18:23 
    4    341 Christoffer Erlandsson  Stigmännen                                          20:27 
    5    347 John Sjösäter (Utom täv SOK VIljan                                          23:52 
    6    342 Timofey Sibilev         Ronneby OK                                          28:29 
    7    344 Jon Nilsson             Ronneby OK                                          43:10 



D60                     2.250 km  0 Cm   8 K                     

    1    351 Kerstin Henmyr          OK Vilse 87                                         26:39 
    2    350 Birgitta Agneus         FK Vittus                                           31:43 

         348 Siv-Britt Nilsson       FK Vittus                                        Ej start 
         349 Ulli Andersson          OK Orion                                         Ej start 



D55                     2.250 km  0 Cm   8 K                     

    1    352 Inger Axelsson          OK Orion                                            25:17 
    2    354 Ingrid Nilsson          Ronneby OK                                          30:19 
    3    355 Elsa Svensson           OK Vilse 87                                         33:39 
    4    356 Ingalill Wikingsson     Stigmännen                                          36:26 
    5    353 Ulla Bergkvist          Stigmännen                                          39:36 



D50                     2.400 km  0 Cm   8 K                     

    1    359 Bigge Bengtsson         Stigmännen                                          22:17 
    2    358 Gunilla Andersson       OK Dacke                                            23:14 
    3    361 Barbro Engkvist         Ronneby OK                                          25:01 
    4    362 Margret Carlsson        OK Skogsfalken                                      28:20 
    5    363 Siw Blomkvist           OK Vilse 87                                         31:43 
    6    357 Kristina Gustavsson     FK Vittus                                           37:36 

         360 Marianne Bligård        OK Vilse 87                                      Ej start 



D45                     2.550 km  0 Cm   9 K                     

    1    365 Margaretha Svensson     OK Vilse 87                                         21:54 
    2    368 Eva Bergstrand          OK Vilse 87                                         23:40 
    3    367 Lena Söderberg          OK Skogsfalken                                      24:13 
    4    369 Gunn-Britt Holmberg     FK Vittus                                           35:04 
    5    366 Ingalill Nilsson        Stigmännen                                          42:38 
    6    364 Irmeli Olsson           OK Dacke                                            42:56 



D40                     3.000 km  0 Cm   11 K                    

    1    371 Birgitta Olsson         OK Skogsfalken                                      25:31 
    2    375 Britt Thörn             OK Vilse 87                                         34:10 
    3    374 Birgitta Nilsson        Stigmännen                                          35:15 
    4    373 Eva Almqvist            FK Vittus                                           41:24 
    5    370 Maria Strindhagen       FK Vittus                                           59:40 

         372 Maj-Lis Olsson          Stigmännen                                         Felst. 



D35                     3.300 km  0 Cm   11 K                    

    1    376 Ingalill Olsson         OK Orion                                            35:25 
    2    377 Maria Passby            Ronneby OK                                          41:51 



D16                     2.550 km  0 Cm   9 K                     

    1    384 Anna Olsson             OK Skogsfalken                                      20:12 
    2    382 Theres Gustavsson       Ronneby OK                                          20:55 
    3    378 Annika Magnusson        Sölvesborgs OK                                      23:22 
    4    383 Marlene Almqvist        FK Vittus                                           24:00 
    5    386 Lina Nero               Ronneby OK                                          24:34 
    6    385 Linda Göransson         OK Vilse 87                                         29:41 
    7    379 Lena Järvholm           FK Vittus                                           32:34 
    8    380 Anna Madsen             Ronneby OK                                          36:28 
    9    381 Lena Persson            OK Skogsfalken                                      37:32 



D14                     2.400 km  0 Cm   8 K                     

    1    388 Åsa Järvholm            FK Vittus                                           21:36 
    2    395 Louise Johansson        FK Vittus                                           22:03 
    3    392 Cajsa Nilsson           Stigmännen                                          25:01 
    4    393 Marie Madsen            Ronneby OK                                          27:19 
    5    390 Linn Olsson             OK Orion                                            31:44 
    6    391 Anna Frantz             Sölvesborgs OK                                      32:31 
    7    396 Lina Svensson           Sölvesborgs OK                                      38:11 
    8    387 Ramona Mattisson        OK Orion                                            54:01 
    9    389 Amelie Sundahl          OK Dacke                                            56:46 

         397 Emma Cederberg          OK Skogsfalken                                     Felst. 
         394 Lisa Enckell            Stigmännen                                       Ej start 



D12                     1.900 km  0 Cm   10 K                    

    1    405 Susanne Johansson       FK Vittus                                           16:42 
    2    399 Ingela Smedenmark       Ronneby OK                                          24:02 
    3    406 Susanne de Bourg        Ronneby OK                                          25:51 
    4    398 Ida Olsson              OK Orion                                            27:59 
    5    402 Karin Olsson            OK Orion                                            41:28 

         404 Anna Broberg            Ronneby OK                                       Ej start 
         401 Sandra Olsson           OK Dacke                                         Ej start 
         403 Linn Kaisajuntti        OK Skogsfalken                                   Ej start 
         400 Beatrice Enckell        Stigmännen                                       Ej start 
         407 Linnea Ewö              OK Orion                                         Ej start 



D10                     1.700 km  0 Cm   8 K                     

    1    416 Malin Engström          OK Orion                                            23:25 
    2    409 Rebecka Olsson          OK Skogsfalken                                      25:42 
    3    415 Lina Blomqvist          Stigmännen                                          25:54 
    4    414 Lisa Pettersson         OK Dacke                                            27:29 
    5    417 Mia Kaisajuntti         OK Skogsfalken                                      29:35 
    6    413 Maria Ohlsson           FK Vittus                                           30:00 
    7    418 Jane Bergqvist          OK Orion                                            30:30 
    8    412 Nathalie Kidebäck       OK Skogsfalken                                      31:53 
    9    411 Julia Frisk             OK Orion                                            33:25 
   10    410 Kajsa de Bourg          Ronneby OK                                          46:28 

         408 Emma Svensson           OK Orion                                         Ej start 



Öppen 1                 1.700 km  0 Cm   8 K                     

    1    431 Ulrika Strömbäck        Ankarsrums OK                                       24:13 
    2    435 Erik Madsen             Ronneby OK                                          34:30 



Öppen 4                 2.400 km  0 Cm   10 K                    

    1    437 Sven Nedfors            OK Dacke                                            29:33 
    2    438 Yngve deBourg           Ronneby OK                                          32:22 
    3    439 Arja Ingvarsson         OK Vilse 87                                         32:53 
    4    434 Pia Madsen              Ronneby OK                                          48:32 



Öppen 6                 3.500 km  0 Cm   12 K                    

    1    432 Anders Strömbäck        Ankarsrums OK                                       29:11 
    2    428 Karina Svärd            FK Åsen                                             41:07 
    3    436 Malin Svensson          Ronneby OK                                          41:57 
    4    433 Sofi Byggerth           OK Dacke                                            44:39 
    5    429 Annika Franz            Sölvesborgs OK                                      51:09 
    6    430 Bertil Svensson         MLK MLK                                             53:34 



Inskolning              

         423 Johannes Bylow          OK Dacke                                            Fullf 
         421 Markus Johansson        FK Vittus                                           Fullf 
         425 Maja Pettersson         OK Dacke                                            Fullf 
         426 Otilia Sundahl          OK Dacke                                            Fullf 
         420 Viktor Blomqvist        Stigmännen                                          Fullf 
         424 Johanna Erlandsson      Stigmännen                                          Fullf 
         422 Oskar Blomqvist         Stigmännen                                          Fullf 
         419 Märtha Kaisajuntti      OK Skogsfalken                                      Fullf 
         440 Oscar Henmyr            OK Vilse 87                                         Fullf 
         441 Emil Henmyr             OK Vilse 87                                         Fullf